Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,
dovolim si pokracovat dalsim prispevkem na tema obchodni system pro intradenni obchodovani. Navazu na system, ktery jsem jiz uvedl a pujcim si neco malo ze systemu, ktery prelozil Namodro.

Hlavni trend urcuji na 45 min timeframe, pomoci 200 SMA [Simple MA]. Je-li SMA rostouci, trend je Bull, je-li klesajici, trend je Bear, je-li rovna, neobchoduji.

Vstupy do pozice na 5 min timeframe, kde pouzivam RSI 10 period 70/30. Je-li trend Bull, cekam na moment, kdy RSI 10 prekrizi nad 30, je-li trend Bear, cekam na moment, kdy RSI 10 prekrizi pod 70.

Vstup do long pozice 1 tick nad high posledni svicky prikazem stop. Vstup do short pozice 1 tick pod low posledni svicky prikazem stop.

Minimalni velikost pozice = 2 kontrakty.

Vstupni SL vzdy pod swing low [long pozice], nad swing high [short pozice].

Prvni kontrakt likviduji v oblasti EMA 24 a 28. Obe EMA jsou pocitane z close hodnot a jsou pouze zakladnim vodicim prvkem pro likvidaci prvniho kontraktu. Nemam presne pravidlo, pouze cekam, az se cena dotkne EMA 24 nebo 28. Je-li cena jiz za EMA 24 / 28 ve smeru me pozice, cekam na profit kolem 8-10 pts [YM market] kdy likviduji prvni kontrakt.

Vystup z druheho kontraktu provadim v 16.00 hod za market cenu. Otoci-li se trend proti me pozici, vystupuji na entry SL, tj. po likvidaci prvniho kontraktu nechavam druhy kontrakt na puvodni hodnote entry SL. Nasledne cekam na novy signal dle vyse uvedenych pravidel.

Nekdy se stane, ze se trend otoci okamzite po mem vstupu do pozice. V tomto pripade vystupuji oba kontrakty na entry SL.

Udelal jsem si testy na YM marketu a jen jako prikladem uvadim vysledky za leden, unor, brezen 2005:
leden 2005 = + 2,450 USD
unor 2005 = + 1,070 USD
brezen 2005 = + 1,200 USD.

Maximalni DD jsem mel temer 1,000 USD.

Tot vse.

To Jakub, Radovan:
Dekuji Vam za odpovedi.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
dovolim si pokracovat par tipy pro pozicni obchodovani futures kontraktu. Tipy jsou urceny pro obchodovani Elderova triple screen systemu.

Hlavni trend / Weekly chart:
jak jsem jiz psal, hlavni trend je dobre urcovat dle MA. Jedinou nevyhodou MA je, ze pozde reaguje na obrat trendu, ktery nastal na daily charts. Pomuckou, ktera muze tento obrat odhalit drive nez-li samotna MA je MACD-Histogram. Jeho pouziti je trosku odlisne, nez ktere jsem popisoval. Mam-li BULL trend [MA weekly roste] a MACD-Histogram vytvori 3 klesajici svicky v rade za sebou, pak je vysoka pravdepodobnost, ze trend na daily chart otaci na jih, tj. do BEAR trendu. Mam-li BEAR trend [MA weekly klesa] a MACD-Histogram vytvori 3 rostouci svicky v rade za sebou, pak je vysoka pravdepodobnost, ze trend na daily chart otaci na sever, tj. do BULL trendu. Mam-li pohyb do strany, tj. weekly MA je rovna, pak mam dve moznosti: A] zustat mimo trh a cekat na trend, B] urcit trend dle MACD-Histogramu, kde hledam rostouci nebo klesajici svicky, vzdy tri v rade za sebou, ktere mi urcuji s vysokou pravdepodobnosti vyvoj dalsiho trendu.

Vstupy do pozice / Daily chart:
Pro vstupy pouzivam RSI, nastaveni jsem jiz popisoval. Urcitou pomuckou / filtrem mi muze byt moment, kdy RSI 14 period poprve protne hodnotu 70 nebo 30. Nastane-li tento moment, pak hledam vstupy do pozice ve smeru prvniho protnuti prekoupene / preprodane oblasti, dokud RSI 14 neprotne opacnou stranu, tj. v tento moment dojde k otoceni hlavniho trendu a ja hledam vstupy ve smeru noveho trendu.
Tato metoda muze byt pouzita jako samostatna metoda urceni trendu, bez ohledu na weekly chart. Pouzivam-li ji ve spojeni s weekly chart, pak tento zpusob urceni trendu muze byt filtrem pro obraty trendu na weekly chart, na ktere MA reaguje pozde.
Mam-li stanoveny trend, pouzivam RSI [s nastavenim pro vstupy, viz predchozi prispevky] k urceni vstupniho bodu do pozice dle pravidel, ktera jsem jiz uvadel.

Trailing SL:
jiz jednou jsem psal a dovolim si znovu zopakovat, jakmile mam pohyb ve smeru meho vstupu o velikosti 1-2 ATR, posouvam entry SL na B/E.

Kdy obchodovat trend-following a kdy swing:
jednim z voditek muze byt RSI 14 period na daily chart. Pokazde, kdyz RSI zmeni trend, mam moznost otevrit pozici dle TSS pravidel, avsak vystupovat trend-followingovou metodou. Market je v tomto pripade na pocatku noveho trendu. Vstupuji-li do pozice, kdy RSI 14 jiz trenduje v danem smeru, pak je lepe vystupovat swingove.
Dalsim zpusobem muze byt tzv. obchodovani multikontraktu. Cast kontraktu lze vystupovat na swingovem profit targetu, zbyvajici cast posunout na B/E a vystupovat trend-followingovou metodou.
Vystupnich metod je stejne jako obchodniku a proto nelze rici, pouzijte tu swingovou metodu nebo onu trend-followingovou. Ve svych prispevcich jsem jiz uvedl mnoho variant pro oba zpusoby rizeni pozice a vystupy, takze at si kazdy zvoli tu, ktera mu vyhovuje nejvice.

Soucasti obchodniho systemy jsou i psychologicke aspekty obchodovani:

Disciplina: na toto tema jiz bylo popsano nezpocetne knih a clanku. Ja osobne se ridim prispevkem, o kterem netusim, kde jsem jej objevil a ktery zni: DISCIPLINE IS YOUR EDGE. Neni co vice dodat.

Mezi dalsi velmi dobre pomucky bych zaradil:

a] Nemejte predstavy o vysledcich sveho obchodovani. Kazde rano, kdyz oteviram grafy, nedelam predbezne zavery, jaky asi bude den. Jak se rika, obchoduj co vidis a ne co si myslis.

b] Netlacte market. Trh si jde svoji cestou a nikdo z nas nedokaze trh nekam nasmerovat. Jak se rika, bezte s trendem.

c] Mejte zcela cistou hlavu. Pred zahajenim obchodni seance necham vzdy vsechny starosti stranou, soustredim se jen na market. Mam-li nejake vazne starosti, pak radeji neobchoduji.

d] Neberte si trhy domu. Vasi manzelku nebo pritelkyni nebo deti trhy moc nezajimaji.

e] Mnoho casu pri tradingu jsou chyby a pokusy. Bohuzel, nikdo neni dokonaly. Kazdy delame chyby. Nejtezsi je uvedomit si, ze nas chyby cekaji, at delame co delame.

f] Soustredte se jen na trading dle pravidel, nemyslete na penize. Funguje to hodne dobre.

Tot vse.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic









Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Libici,

dekuji za dalsi prispevek od vas. Pokazde mam jakousi vnitrni radost, kdyz vidim vase jmeno na zacatku a pak dlouhy, huste psany text. Jiz davno jsem vam chtel napsat o prinosu vasich clanku pro mne, tak tedy nekolik vet.

Jelikoz se v celem obchodovani zatim hlavne hledam, nejvic si procitam toto vlakno o TSS kdyz mam potrebu inspirace ohledne obchodnich systemu. Vase prispevky mi prijdou, ze ho drzi pohromade a davaji nam zacatecnikum zachytne body abychom se v tom vsem neztratili. Diky za to.

Nekolik popisu vasich prvnich systemu jsem si vytiskl a studoval „co tim chtel basnik rici“ (dekuji za dodatecne udeleni prava tisku). Ctenim 20-teho (nebo 50-teho… nepocital jsem je) mi dosel princip nebo filozofie pristupu k TSS. Vse je to tak trochu porad dokola, pouze princip zustava porad stejny. Mozna je to i vas umysel, at se clovek neboji experimentovat a hlavne v tom hledat sam sebe – neco co mu sedne. Nic neni dogma. Pocita se pouze vysledek.

Hlavou mi pouze vrta, jestli ty varianty sam vymyslite resp. nakolik je mate cas v praxi vyzkouset. I kdyz to neni az tak podstatne.
Pro mne totiz prichazi v dost kratkych intervalech. Mozna to bude taky tim, ze prectu za mesic to, co jste psal mozna cely rok.

Jo, jeste maly dotaz: pouzivate taky automaticke obchodni systemy nebo zastavate nazor, ze pri obchodu neni nad „cloveka drziciho mys v ruce“?

Spousta prispevku v tomto foru jsou krasne nadcasove a clovek je muze procitat opet a znovu nachazet inspiraci. Prijde mi, ze po precteni nejakeho clanku dostanete svou odpoved i kdyz autor myslel neco uplne jineho. Asi plati: kdo hleda, najde.

Muj prispevek neni asi moc ucesany, ale do budoucna se to doufam vylepsi.

Pisu to hlavne protoze verim, ze podobnych „tajnych ctitelu“ a hlavne ctenaru budete mit na tomto foru vic. Vetsina ale hlavne cte a do psani se jim moc nechce (mne taky ne). Ale predpokladam, ze jednou za cas je prijemne slyset dekovny hlas „radoveho ctenare“.

Tak vam preju aby vam brzo nevyschlo pero a budu se tesit na dalsi inspirativni cteni.

Preji vam a vsem mnoho uspechu!!

SetR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
dekuji Vam za odpoved. Jsou-li pro Vas clanky prinosem, pak jsem jen rad.

Mate pravdu, ze temer vsechny prispevky jsou o jedne jedine veci, a to princip TSS, pricemz v kazdem prispevku je vzdy nejaka uprava. Kazdy si skutecne musi najit v tradingu to sve. Prevazna vetsina napadu je na zaklade nejake knihy nebo clanku. S grafy pracuji cele dny, takze si neustale testuji a analyzuji. Ne kazdou zmenu, kterou zde uvadim, mam podlozenu nejakymi cisly. Z me strany jsou prispevky amaterskou praci, avsak ja osobne bych byl za podobne informace ve svych zacatcich velmi rad, uz jen proto, ze bych si mohl udelat obrazek o nejakem zakladnim systemu.

Nepouzivam AOS, zatim. Obchoduji rucne, za coz jsem velmi rad. Poznavam tak realitu trhu, coz je neocenitelne. Shodou nahod jsem dnes cetl clanek od Joe Rosse, kde pise, ze nez zacal obchodovat, byl rok a pul u sveho stryce, ktery jej obchodovani ucil. Ve svem prispevku Ross doporucuje prvni rok sledovat trhy a neobchodovat. Nerikam, ze obchodovani automatickeho systemu je spatne. Jen verim, ze rucni obchodovani prinasi neocenitelne zkusenosti do budoucna.

Ano, nektere informace si upravuji dle sveho. Jsou informace, ktere se snazim dodrzovat tak jak byly uvedeny. Problem je, ze kazdy vidi svet jinak a proto kazda informace, kterou prijmu, muze byt v mem podani jiz zkreslena.

Me prispevky jsou jen snaha dat novym obchodnikum zakladni informace. Na trhu je mnoho profesionalnich publikaci, ktere Vas privedou k obchodovani. Ja osobne jsem vdecny mnoha obchodnikum prispivajicim zde na foru.

Jeste jednou Vam dekuji za Vasi odpoved a preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Libici, Setr napsal svůj dík dokonale, že není třeba nic dodávat, jen bych se k němu ráda připojila. Jsem opravdu velmi vděčná každému, kdo se podělí o své zkušenosti a poznatky a jehož příspěvky hlavně mají patu a hlavu, čehož si zvlášť u vás velmi cením. Navíc vaše "psychologické" připomínky rezonují s tím, jak já vnímám tento business a to mi dělá velkou radost, protože jako každý začátečník jsem v mnohém ohledu nejistá a pokud si můžu svoje pocity a úvahy potrvdit u zkušenějšího kolegy, je to pro mne přínosné! Vaše dnešní poznámka o J. Rossovi mi opět udělala radost, přesně takto jsem si to naplánovala, nejméně rok pouze sledovat trhy plus papertrading, ale měla jsem pocit, jestli trochu neblbnu, zdálo se mi, že všichni kolem obchodují jen já ne. Jen ten strýc, který by mě vyučil, mi chybí, není nad "disciple succession". Psaní takových příspěvků vás musí stát spoustu času, (mimochodem kde ho berete?...) o to větší uznání si zasloužíte. Děkuji vám.
Přeji šťastné dny a dobré obchody, Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Libici,

Rád se připojím k poděkování za příspěvky, které sem do fóra vkládáš. Nejednou jsem z nich čerpal a byly mi nápomocny při sestavování různých obchodních konceptů.
Obvzláště jsem rád za připojené psychologické šestero. Za dobu, co se o komodity zajímám (cca rok) sleduji, že připomínat si takovéto obecné zásady je nanejvýš dobré. Rozhodně stojí za to se nad každým bodem trochu pozastavit a popřemýšlet jestli to tak opravdu dělám.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
dovolim si pokracovat na tema obchodni system:

O Joe Rossovi neni treba psati vice nez, ze jeho jmeno mluvi samo za sebe. Sam jsem prostudoval 7 publikaci, ktere vydal. Tyto jsem prostudoval nekolikrat po sobe.

Ross popisuje nekolik velmi ucinnych metod, jak pro pozicni, tak pro intradenni obchodovani. Ja osobne bych pro pozicni obchodovani vyzdvihl metodu obchodovani Ross Hook ve spojeni s 1-2-3 high / low formaci. Kazdemu bude vyhovovat v jeho knihach neco jineho, me osobne vyhovuje pro pozicni obchody uvedena metoda.

Cely princip ochodovani teto metody je zalozen na urceni trendu, pomoci formace 1-2-3 high / low a nasledne vstupniho bodu pomoci Ross Hook.

Vstupni metoda je nasledne vyladena pomoci Traders Trick Entry.

Pro vystupy Joe pouziva nekolik zpusobu, ktere je nutne dostat do krve, jinak bude obchodovani jeho metod o neco slozitejsi.

Money-management Joe Rosse je take specificky. Netvrdim, ze je nutne jej dodrzovat do posledniho puntiku, myslim si, ze zde ma kazdy svuj prostor pro uplatneni svych znalosti. Kdyz uz nic, lze vyse uvedenou metodu obchodovat s konstatnim poctem kontraktu, protoze vyse uvedeny zpusob dosahuje dlouhodobe uspesnosti 65% [dle vyjadreni Joe Rosse].

Vim, ze Joe tento princip obchodovani pouziva snad ve vsech oblastech obchodovani na burze, od stocks pocinaje, intradennim obchodovani futures kontraktu konce. Ja osobne jsem jej testoval jen v nekolika oblastech.

Proc zminuji prave Rosse a proc uvedenou metodu? Me osobne dal Ross skutecne hodne, at uz mluvim o vstupnich metodach, vystupnich metodach, metodach urceni trendu, metodach rizeni pozice atd. Snazil jsem se kolikrat zamotat do desitky indikatoru, metod, teorii, ktere stejne nikam nevedly. Pokud Joe rika, ze vyse uvedeny princip dosahuje 65% uspesnosti vstupu, pak si troufam rici, ze neni daleko od pravdy.

Je pravdou, ze jsem metodu zjednodusil, aplikuji konsistentni pocet kontraktu a vstupni SL pod low nebo nad high vstupni bar. Vystupy, rizeni pozice a vstupy dodrzuji podle principu, ktere Joe popsal, jen nepouzivam vice profit targetu.

S cistym svedomim mohu uvedeny system doporucit kazdemu, kdo chce postavit funkcni a profitabilni obchodni system, mit prijemne DD, prijemne profity a prijemnou uspesnost vstupu. Metoda je nejlepe popsana v knize Trading The Ross Hook, nasledne bych doporucil Trading By The Book a v posledni rade Trading By The Minute.

Metodu nelze osvojit jednim proctenim knihy, je nutne tuto prostudovat nekolikrat a nasledne venovat mnoho casu testum. Metoda se mi nejlepe aplikuje na pozicni obchodovani.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
jak jsem jiz v poslednim prispevku psal, metoda Joe Rosse muze byt pro mnohe cesta, jak uspesne obchodovat na burze. Metody Joe Rosse jsou genialne postaveny na realite trhu. Jak sam Ross rika, graf k nam mluvi a my musime naslouchat, co nam rika. Ross popisuje mnohem vice zpusobu, jak obchodovat realitu trhu a verim, ze na sve si prijde snad kazdy obchodnik.

Ross napsal knihu pro mnoho oblasti tradingu a kazdy se muze zamerit na tu, ktera mu vyhovuje nejvice. Knihy na sebe navazuji a je mozne je vsechny kombinovat dohromady. Napr. pozicni obchody popsane v knize Trading By The Book lze idealne kombinovat se zpusoby obchodovani popsane v knize Trading By The Minute.

Sve metody obchodovani Ross podporuje dukladne propracovanym money-managementem. Snad v kazde knize Ross vysvetluje dulezitost money-managementu a detailne popisuje, jak tento pouziva ke zvyseni uspesnosti sveho obchodovani. Trading je business, je kredo Rosse a proto take k tradingu timto zpusobem pristupuje. Berte sve profity, kdyz Vam je trh nabizi a nenechte trh, aby si je vzal zpet.

Metody obchodovani Joe Rosse jsou cestou na cely zivot, jsou nadcasove. Funguji desitky let. Nejedna se o metody pro jedince, kteri chteji byt do tydne minimalne o milion bohatsi.

Prijit na chut zpusobu obchodovani Joe Rosse take neni otazka dnu. Troufam si rici, ze je to spise zalezitost mesicu. Osvojeni si vsech metod Joe Rosse je dle meho soudu zalezitost na rok a vice. Osobne doporucuji zamerit se od zacatku jen na uzkou cast jeho metod a tem se venovat do posledniho detailu, tak jak jeho obchodovani vyzaduje.

Verim, ze metody Rosse jsou garanci uspechu. I s jednou jedinou jeho metodou lze obchodovat mnoho trhu a mnoho oblasti. Tyto metody jsou urceny jak pro nizsi ucty tak pro milionove ucty. Cim dele je obchodnik obchoduje, tim vice se stava mistrem v jejich obchodovani.

Jednu jedinou metodu lze aplikovat jak pro pozicni obchodovani, tak pro intradenni obchodovani at uz futures nebo stocks. Jedine, co k temto obchodnik potrebuje je graf a ucet u brokera. Zadne slozite analyzy pomoci TA nebo FA, zadne slozite teorie. Jen realitu grafu.

Pro zacinajici obchodniky bych doporucil navstevu stranky Joe Rosse na www.tradingeducators.com kde je mozne ziskat bezplatny manual The Low of Charts, ve kterem je na tusim 80 stranach popsana zakladni strategie jeho obchodovani. Soucasne je mozne zapsat se do free weekly newsletteru, ve kterem Joe zasila grafy s ukazkou svych obchodnich metod. Na jeho strance je mozne sledovat diskusni portal, podobny napr. tomuto portalu a vkladat dotazy, na ktere casto odpovida sam Joe Ross, nebo zkuseni obchodnici, obchodujici dle jeho metod i 5 a vice let.

Jakou knihu z jeho arzenalu doporucit je tezke. Jedine co mohu rici je, ze investice do studia jeho materialu je cesta k uspechu. Jsem presvedcen, ze k uspesnemu obchodovani trhu staci pouze jeho knihy. Ma-li nekdo problem s uspesnym tradingem, rozhodne mu doporucuji investovat do Rosse. Myslim si, ze do budoucna je lepe poridit vice jeho titulu, ale to je jen muj osobni nazor.

Na vetsinu titulu Joe nabizi garanci vraceni casti prostredku, pokud s nimi nebude kupujici spokojen. I tuto garanci povazuji za vysokou uroven v oblasti skoleni obchodniku. Zrovna u Joe Rosse verim, ze svemu zavazku dostoji. Na sva skoleni a obchodni metody Joe nabizi garanci vraceni plne kupni ceny, pokud tyto kupujiciho neprivedou k profitu, jen doplnuji, ze vraceni plne kupni ceny neni podmineno prokazovanim cehokoliv [toto plati konkretne pro obchodni metody nabizene na jeho webove strance]. Troufam si rici, ze jen malo profesionalu je schopno udrzet krok s Joe Rossem.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No Libici, co jiného, než také poděkovat.
Mimochodem, chystá se někdo na Rossovo vystoupení v Praze ? (13.4.)
Nemyslím si, že by mě 2 hodinové poslouchání naučilo všemu, ale "nasát jeho ducha", na to se těším. Z mnoha školení vím, že i jedna věta, když je řečena ve správný okamžik a zapadne na správné místo - má cenu zlata.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...