Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To karlos 19.

Dekuji Ti za prani a samozrejme ja Ti preji totez.Tvoje prispevky neberu jako utocne.Ja mam rad diskuse kde se neco deje a strasne me pomaha a lepe si dokazu svoje myslenky utridit psanim,nez jen ctenim.Asi se na to musim vice soustredit.

Pokusim se odpovedet na nektere Tvoje otazky.
Jestli verim tomu,ze je mozne obchodovat system se 70 % uspesnosti.
Uvedu priklad.Ja jsem pracoval ve strojirenstvi a vim,ze napriklad ocelove lano ktere je bezpecne schopno unest 1000 kg,bylo cejchovano z bezpecnostnich duvodu na maximalni povolenou nosnost 700 kg,tedy jen na 70%.Stejny postup jsem pouzil ve spojeni s budovanim sveho systemu,ktery je v soucasne dobe uspesny ze 75 %,ale jak dlouho ?Z bezpecnostnich duvodu jsem umyslne jeho uspesnost dost podstatne snizil a prijal jsem ho za svuj az tehdy,kdyz jsem zjistil,ze je zivotaschopny i pri teto nizsi uspesnosti.Mam v nem proste dost podstatnou bezpecnostni ochranu,ktera me zarucuje mnohem vice jistoty,nez kdybych mel system vybudovany na vysokou uspesnost,kterou bych musel bezpodminecne plnit.Na tydennim grafu se me objevuji signaly ktere jiz pozoruji vice nez rok a pul.Jejich uspesnost je primo vynikajici,to cislo sem raci ani psat nebudu.Mohl bych tady machrovat,ze mam jisty system s uspesnosti X % a RRR 1:X,ale ja to neudelam,protoze to jsou tak dobra cisla,ze jim proste z dlouhodobeho pohledu neverim a nikdy bych je nepouzil jako cisla hlavniho systemu. Tim bude vzdy bezpecny system RRR 1:3 s uspesnosti 50 %.Kdyz se me podari jeste navic par nadstandardnich obchodu budu je brat jako urcity druh prilepseni ktery bude plnit dalsi dulezitou roly,roly,ze budu mit na nekolik mesicu vydelano dopredu.Proste zavru pocitac a dam si i treba delsi cas pokoj.Proste v zivote lidskem dojde k situacim,ze musi clovek resit jine,mnohem dulezitejsi ukoly,nez jen sedet u pocitace.Jsou i okamziky,ze se na burze nenecha vydelat ani koruna,nebo hrozi neco neprijemneho a je lepsi se drzet dal.Velci investori pouzivaji hezke a pravdive vety." V teto situaci je lepsi drzet hotovost. I kdyz nic nevydelam,ma to ale jednu velkou vyhodu,ze nemohu nic prodelat."Pochopil jsi uz logiku meho uvazovani ?Ja nebuduji system na dva mesice,ale mozna na dvacet let a za tech par roku co se aktivne pohybuji na burze jsem pochopil,ze nic neni promenlivejsiho,nez trhy.To co funguje dnes,za par dni uz fungovat nebude,proto jsem snad postavil neco,co bude snad zivotaschopne ve vetsine situaci,proto pouzivam do sveho kalkulu nizsi procento uspesnosti,i kdyz predpokladam,ze snad mam na vic.

Jako sarlatan se vubec necitim,protoze mam dost obstojne zpracovanou TA,ktere se snazim drzet.O predvidani trhu se vubec nepokousim.Moje postupy jsou zalozeny na jednoduchem systemu ve dvou casovych ramcich za pouziti signalu zalozenych na momentovych indikatorech,kdy je akcie pripravena k rustu po predeslem obratu na hlavnim grafu.Jinak odhalovani den a vrcholu neni zadne sarlatanstvi,ale naprosto legalni divergencni technika,naprosto znama,proto ji zde nebudu osvetlovat.V ni staci 50 % uspesnost,protoze v techto pripadech budeme mit hodne vysoke RRR,z duvodu toho,ze se obcas dokazeme trefit do hlavniho obratu trendu.

Nerozumim tomu,ze nechapes moje vypocty.Tak jeste jednou.

Udelam deset obchodu se stejnou castkou.Pet ztratovych,kdy v kazdem ztratim 2 % kapitalu,tedy celkem ztratim 10 %.Pet ziskovych,kdy na kazdem vydelam 6 %,tedy 30 %.
+30 %-/-10 %/= +20 %.Tedy svuj kapital jsem zhodnotil o 20 %.
Prevedeno na koruny.
Budu mit provozni kapital 100000 Kc
Uzavru 10 obchodu,kazdy o objemu 100000 Kc.Budu mit pet ztratovych obchodu,kdy v kazdem ztratim 2000 Kc,tedy prijdu o 10000 Kc.
Budu mit pet ziskovych,kdy v kazdem ziskam 6000 Kc,tedy ziskam celkem 30000 Kc.
30000 zisku minus 10000 ztraty =20000 zisku.Celkem tedy budu mit kapital 100000 plus 20000 =120000 Kc.
Tedy svuj puvodni kapital jsem zhodnotil o 20 %.
Samozrejme,ze to jsou nepresne vypocty,ale to je nepodstatne,zde jde o princip.Jinak kdyz si zvolime jak pujdou ziskove a ztratove obchody za sebou,dopracujeme se k presnemu vysledku,kdy chyba bude jenom v radu desetin procenta.

Mluvim o prehnanem obchodovani pri nizkem RRR.

V modelovem vypoctu jem pri deseti obchodech mel zisk 20 %.Kolik budes muset udelat obchodu pri RRR 1:1,ztrate, nebo zisku 2 %,aby jsi ziskal s provoznim kapitalem zisk 20 %,tedy castku 20000 Kc.

Otazka,jestli vim kdyz vstupuju do obchodu,jestli bude uspesny.

Priklad :Emitent vyplaci na akcii 10 % dividendu.Kdyz vstoupim v rozumnou dobu a prodam ji v posledni rozhodny den naroku na dividendu,uz predem muzu dost presne predpokladat,ze RRR se muze pohybovat kolem pomeru 1:4.
Kazdy emitent zverejnuje 4 krat do roka hospodarske vysledky,muzu napriklad na ne vsadit.Kdyz emitent vyda nove akcie na kryti svych investic,bere se to spise jako negativni zprava.Kdyz ale oznami nakup nejake dobre akvizice,je to pozitivni zprava.Akcie muze zazit delsi neadekvatni pokles.Muzeme cekat na zmenu sentimentu a pak za zvysujiciho momenta nakoupit.Samozrejme,ze vse se odhadovat neda,ale urcite sance tu existuji.
V otazce komodit priklad z posledni doby.
Je to cena zlata a stribra.Kdo uz podobne situace zazil predtim,myslim,ze dokazal adekvatne reagovat.Urokove miry byly v USA na 5,25 %,ale pri zhorsujici vykonosti ekonomiky musel FED pristoupit ke snizovani sazeb a dnes uz jsme na 2,25 % a to jeste neni konec.Dolar byl na zacatku lonskeho roku na urovni 1,3 USD za EURO a letos uz byl kurz i na 1,59 USD za UERO.Proc dochazi k tak masivnimu znehodnocovani USD ? Je to spatny stav americke ekonomiky,ale take prave snizovani urokovych mer.Proc ? Protoze nizko urocena mena neni pro investory tak zajimava.A co to ma spolecneho s komoditama ? Vsechny jsou kotovany v USD a pri znehodnocovani dolaru dochazi k narustu cen komodit.Napriklad zlato reaguje na jakoukoli politickou nebo ekonomickou nestabilitu,je to urcity barometr,proto ten letosni masivni narust ceny.Investori proste ukladaji do bezpecneho pristavu.Rika se : "Zlato je v dobach klidu absolutne nezajimave,ale jeho genialita se projevuje v dobach nestability."Z historie existuje mnoho prikladu,existovala mena zlateho standardu a museli bychom popsat hodne papiru,abychom zmapovali vsechny funkce ktere zlato plnilo v historii a plni dnes.
Jinak ekonomika USA ma na svetove deni stale dominantni vliv a proto bychom meli mit o ni prehled.Ja napriklad sleduji rozhodujici ekonomicke indikatory,jako je PPI,CPI,trh prace,pruzkumy verejneho mineni,maloobchodni trzby,stavebni sektor,hospodarske vysledky rozhodujicich americkych firem,HDP a dalsi.Dulezite je sledovani kurzu hlavnich men,otevirani,nebo zavirani carry trade.Proste dnes vsechno se vsim souvisi.

Nic neni vzdaleno od reality,tak jako nazor,ze psychologie nehraje zadnou roly.Zastavas postupy L.Williamse,pak zjistis,ze vetsina toho je zalozena prave na aspektu psychologie.Za tech par let pusobeni na burze jsem pochopil,ze za vsim je psychologie.Precti si zakladni Dowovu teorii,nebo Kostolanyho nazory na tema presunu akcii z rukou roztresenych do rukou pevnych a naopak.Makeri vzdy dokazi vyprovokovat paniku,kdy drobni hazeji akcie ve velkem a kdyz uz nic nemaji velci je posbiraji na dne a opet je prodavaji zpet drobnym,ale uz za vyssi ceny.Pred dvema lety jsem zazil paniku,kdy Unipetrol v jednom dnu ztracel az 17 %.Mavnutim kouzelneho proutku se spustila nakupni euforie ,kdy akcie za dve hodiny tech 17 % vymazala.Bohuzel,jen jsem sedel a sledoval.Cim jsem na burze dele,tim stale vice zjistuji,ze psychologie hraje dominantni roly.
Jeste jednou preji hodne uspechu a pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur,
Jeste dodatek.
Ze zacatku jsem take vubec nechapal jak je dulezite RRR. TAke jsem nevedel jak vysokeho RRR dosahnout. I kdyz jsem stale uplny zacatecnik tak po tech dvou letech jsem par veci pochopil.
Ze trh je psychologie. Ze rozdil mezi uspesnym traderem a neuspesnym traderem je jen v traderove (me) hlave.
Ze je hloupost obchodovat s nizkym RRR a povinnym vysokym % uspesnosti kdyz muzu obchdodovat s vysokym RRR a vysokym % uspesnosti.
Ze nejhorsim nepritelem ziskovosti je preobchodovani.
No a take jsem pochopil ze asi vubec nema cenu psat prispevky pro nekoho protoze si kazdy na to musi prijit sam.
Prispevky take jako ty pisi jen z toho duvodu ze si tridim myslenky a ze tim se posouvam dal.

Karlos,
vstupovani na vrcholech a dnech je logicky a jednoduse naucitelny zpusob vstupu. Zejmena kdyz se obchoduje bez indikatoru pomoci SR. Viz. bubble a Ross. Co je na tom sarlatanskeho?
Netusim proc bych mel vstupovat uprostred trendu kdyz muzu vstupovat na zacatku, tak jako netusim proc bych mel obchodovat s malym RRR kdyz muzu obchodovat s RRR velkym pri stejnem % uspesnosti.

Hodne uspechu.

Swen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Se swenem souhlasím, vše se odehrává v naších hlavách. Jen bych doplnil, že vstupovat do trhu se dá prakticky v každém místě a celkově budeme v zisku. Takže příliš nezáleží na tom jestli vstoupíme podle S/R nebo různých indikátorů nebo podle jakýchkoliv paternů a formací. Dříve jsem se snažil vstupovat na základě výběru vhodných vstupů, ted vstupuji prakticky kdekoliv a vysledky vychází uplně stejné. Je tomu tak, protože i podle vás skvělý vstup se může obrátit proti vám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1, tvuj pristup k celemu tradingu je samozrejme nutna podminka k uspechu. Tady se s tebou o nicem nepru a napsal jsi to moc pekne. Dostali jsme se uz ale dost daleko od puvodni debaty o dulezitosti RRR a uspesnosti obchodu. Dobre, chapu, co jsi chtel svym vypoctem rict. K cemu ten vypocet ale je? Jak jsem napsal, pro me jsou dulezitejsi jine parametry, navazne ztraty a drawdown. Odtud urcuji risk na obchod, nechci vzdy riskovat 2% na obchod, nejdriv si spocitam, co by to pro me znamenalo. Nejvetsi mozny pokles na uctu 5%? To si zariskuji vic.. Nepocitam nic vzhledem k jednomu kontraktu. To je ale zase dalsi kapitola na diskuzi a nejsme tady asi ve spravnem topicu. Jak jsi pochopil, Williams je muj oblibenec a mozna te prekvapi, ze jeho metody, o kterych jsem mluvil a jak sam rekl, spolehlive vydelavaly uz v 70. letech, kdyz je objevil. Knihu napsal v roce 1999, kde predvedl vysledky od roku 1982 a ja jsem je dnes otestoval az do roku 2008. Porad ziskove, kazdy rok!! Procento uspesnosti se po vice jak 1000 testovanych obchodech pohybuje v mezich 80 - 85%, za posledni 3 roky 90%. Miliony a miliardy dolaru v hypotetickych obchodech.. Nejvice 2 ztraty a 30 zisku za sebou. Prumerne 2,5 obchodu za mesic, coz snad neni prilis. Reknu ti, ze kdyby na live fungovaly z pulky tak dobre, tak jsem vice nez stastny. Vydelava to dele jak tricet let, takze bych tomu v tak nejistem prostredi trhu veril. Nebo to neni dukaz, ze i tento pristup muze fungovat dlouhodobe? Mne tohle teda staci. Nechci byt skepticky, spis zustat otevreny novym vecem, ale system se 70% uspesnosti a RRR 3 jsem zatim nevidel, pochybuji, ze existuje a jeste vice pochybuji o tom, ze muze fungovat dlouhodobe. Ne ze bych vam neveril, spise mi to prijde az prilis dobre. A kdyz pak ctu vase slova, ze chcete RRR 5 nebo dokonce 7, prijde mi, ze fantazirujete. O to vic vam k tomu ale gratuluju. Ja si proste porad myslim, ze zvysovani zisku a zvysovani uspesnosti jsou dve ekvivalentni metody, jak prijit k vetsim penezum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To karlos 19.

Jestli svemu systemu veris a i v praxi dokazes byt uspesny,samozrejme Ti to preji,snazim Ti jen pripomenou,ze obchodovani nazivo je pak uplne o necem jinem.Vis, ze i L.Williams pise,ze obcas nastane obdobi,kdy se pohybuje jenom ve stratach a proste s tim nehne.Hodne zavisi na tom,jak kazdy konkretni clovek je v neprijemnych obdobich odolny a imunni.

Co se tyce otazky uspesnosti,vidis sam,ze ja stavim system z preventivnich duvodu trochu nize,na jistotu.Obcas se i stane,ze mam obchod s vysokym RRR,ale bohuzel zazmatkuju a vystoupim drive a pak jen sleduji a tituluji se opravnene nevybiravymi nazvy zvirat.Proto znovu opakuji stale dokola:Psychologie je ten nejdulezitejsi zaklad uspechu.

Otazka vysokeho RRR.
Obchodujes komodity.Spocitej si kdybys koupil zlato na 750 USD a prodal na 1000 USD.Jake bys pak mel RRR ?Myslim,ze spousta investoru tohoto vysledku byla schopna dosahnout.
Kdyz budes delat divergencni analyzu na hlavni otoceni trendu,mohou se ti podarit obchody s dvojmistnym RRR.
Spominany Unipetrol,za dve hodiny + 17 %.
Pred par dny se dala koupit EB za 880 Kc,v patek,za 1060 Kc.Zde jsem prave vystoupil prilis brzy.Par dni pred tim jsem na teto akcii zavrel obchod s RRR 1:3.Po par dnech nastala stejna situace a ja jsem ji prosvihl.Bez problemu jsem mohl stejnou situaci minimalne zopakovat.
Proste situace jsou,jen je musi clovek vyuzit,nebo si na dobrou moznost pockat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1, tak hlavne ze to sype :) Chci ti neco napsat, abys pochopil, proc zde pisu takove nazory. Ja se kdysi pokousel obchodovat podle indikatoru, se spatnymi vysledky. Pokud budu obchodovat pri prekrizeni neceho, tak nebudu moc vydelavat, coz jsem brzy pochopil. Na druhou stranu pri snaze divat se na indikatory nebo cenu vice komplexneji mam obavy sam ze sebe.. ze nebudu mit dost nakoukanych situaci, budu chamtivy a nevystoupim vcas nebo ze strachu nevstoupim vubec. Rikas, ze se to stava i tobe. Takhle obchodovat taky nechci, vim, ze by to prineslo akorat stres a nedostatecne vysledky. Jestlize takto obchodujes, pak myslim ze vim, proc mluvis o svoji hlave jako nejdulezitejsim faktoru. Ani neumim odhadnout, ze zlato pujde ze 750$ na 1000$ a nerikej mi, ze je to jasny. Ja chci neco jinyho. Budu studovat matematickou statistiku a v trhu hledat opakujici se kratkodobe situace prinasejici velkou vyhodu, pokud se trhy budou chovat alespon trochu podobne jako v minulosti. Budu pouzivat casove vystupy treba po dvou dnech spise nez vystup pri rsi na 70 nebo neco podobnyho. Z takoveho pristupu mam daleko silnejsi presvedceni o svem uspechu. A dalsi vec, trh neodmenuje jen ty, kteri maji spravne RRR, vse o nem vi a dostatecne dlouho studovali psychologii. Trh tohle nezajima. Nerikam, ze je to nanic, ale uspech to neprinese. Trh odmeni ty, kteri vedi, ze delaji spravne veci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To karlos 19.

Chci reagovat na jeden velice pravdivy postreh:.....a v trhu hledat opakujici se kratkodobe situace prinasejici velkou vyhodu,pokud se trhy budou chovat alespon trochu podobne jako v minulosti.To je jeden z nejdulezitejsich poznatku o tom,jak prechytracit trh a vzit mu penize.Trh je jeden velky chaoz,ale obcas se nechaji nalezt stale se opakujici situace,ktere znamenaji urcity stejny nebo podobny stav ktery uz zname z minula a muzeme se v teto situaci chovat podle urcitych pravidel,ktere nam davaji vyhodu.Je uplne jedno jakou zvolime techniku.Swen bude obchodovat podle Rosse,Ty podle Williamse a ja podle indikatoru a TA.Vsichni dojdeme k vytcenemu cily po jine ceste.Vse zalezi jenom na nas,jestli ta technika kterou jsme zvolili, je ta prava,jestli nam sedi a jestli jsme ji i dobre pochopili.
Napriklad ten kdo obchoduje zlato,sleduje americkou ekonomiku,vyvoj urokovych sazeb a kurzu dolaru a z toho pak mnohe dokaze odvodit.Samozrejme,ze to nedokaze odhadnout hned napoprve,ale sleduje to,uci se a az se tato situace objevi znovu,tuto stejnou situaci,kterou uz kdysi vydel,dokaze vyuzit.Proto sleduj fundamentalni veci,ktere maji na cenu komodit primy vliv.Ja take,ac obchoduji ceske akcie podle TA,sleduji veci ktere se deji kolem konkretnich podnik, sleduji i americkou ekonomiku a nejvetsi americke korporace.Kdyz napriklad budou mit americke banky problemy,projevi se to v cenach nasich bank,i kdyz se jich ty problemy vubec nebudou tykat a budou uplne zdrave,ale bohuzel,tak to dnes chodi.Nekdy tyto fundamentalni zpravy maji na ceny rozhodujici vliv.Kdyz napriklad budes obchodovat ropu a pattern ktery Ti da jasny signal na pokles a bude pravdivy,bude Ti k nicemu kdyz nekde v Africe nejaky domorodec navrta potrubi a ono to bouchne,pak cena zamiri nahoru urcite.To je vec kterou samozrejme nemuzes ovlivnit,ale odhadnutelne situace take existuji.
Pises,ze trh odmeni ty,kteri vedi,ze delaji spravne veci.
Co jsou to ale ty spravne veci?Podle meho mineni to je dobry system,dobry money management a bezpodminecne jeho dodrzovani.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
jak už jsem jednou psal zastávám taky názor,že čím větší RRR tím lépe.Taky je potřeba si uvědomit,že při obchodování s RRR 1:3 a více,pokud v nějakou určitou dobu nebude OS dobře fungovat,tak u takového RRR nám dokonce stačí i mnohem menší úspěšnost obchodů než zminovaných 50%,což se u OS s RRR 1:1 řící nedá,tam to je ztráta,která se zrovna lehce nemusí při RRR 1:1 dotahovat.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax a je to tu zase.. Samozrejme, ze cim vetsi RRR tim lepe, ale pokud je vetsi RRR na ukor mensi uspesnosti, tak mi rekni, v cem je system lepsi. Porad mi to neni jasne. Kdybys napsal, ze bys byl ve vetsi psychicke pohode, tak nic nenamitam. Ciste matematicky si vezmi nahodnou prochazku, pohyb doleva ztraty a doprava zisky a umisti si dve absorbcni bariery okolo nuly, pak zadnym zpusobem jejich umistovani nedosahnes toho, ze soucet zasazenych pravych barier krat vzdalenost prave bariery od nuly minus to same s levou, bude kladna hodnota! Proste to takhle nejde. Ted mi rekni, proc to podle tebe v trhu jde.. Nebo mi rekni, jakou ze vyhodu to hledas, ze vzdalenejsi profit targety jsou lepsi. Ja uz vazne nevim, jak jinak to vysvetlit.

Merkur1, souhlas.. je treba hledat obchody s velkou sanci, v tomhle pripade mi MA nedava ani malou sanci, ze dalsi pohyb bude mojim smerem, bohuzel. Ja jsem to testoval mechanicky. Jestlize na to ty nahlizis diskrecne, nejspise to i jinak vidis a treba tu vyhodu mas. Pak je to v poradku :) Kazdy by mel sam vedet, co jsou pro neho spravne veci. Pred chvili jsme se na tom shodli..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karlos19,když se mrkneš na stránku 40 tohoto vlákna tak nalezneš v mém minulém příspěvku odpověd proč je pro mě větší RRR důležitější.Jakou výhodu??Jak už jsem psal pro mě ten klid,že když se třeba 2x po sobě trefím tak vím,že se mužu třeba 4x minout a jsem pořád v zisku ,kdežto u RRR 1:1 je to ztráta,tot vše.Taky vzdalenější PT pro mě znamená možnost většího SL,ale chci za ten větší risk,za to že nechávám trh více dýchat, dostat lépe zaplaceno.Tohle je diskuze,jsem za ni rád,nic mě vysvětlovat nemusíš,máme stejný zájem jen odlišnou cestu k jeho realizaci.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to karlos19+Merkur1+...:

zmiňujete RRR, jeho velikost atd. Vše OK, akorát kdo obchoduje natvrdo ví že papírově určené RRR př.1:3 sice dobře vypadá, ale realita bývá velmi často jiná: máte spočítané skutečné RRR proběhlých obchodů? Aspom +/- dosahuje míry kterou jste si teoreticky dali, nebo je to úplně jinak?
A něco k RRR:
o tom jak se RRR dobrat či je určovat je i zde popsáno dost.
Kdo se např.delší dobu vrtá ve výše zmiň.akciích ví, že se dají najit tituly cyklické=s dost velkou mírou spolehlisvosti se pohybují od-do a dají se na nich vysledovat periody růstu/poklesu, tedy snad jakési trendy, jež jistou dobu trvají. Jak je chytat je věcí každého konače. Speciálně u akcií - pokud do nich nedáte balík - z toho často nic moc asi nevydusíte, pokud se ale užije něco páčeného, vývar i při malé investici může být velice zajímavý. Tedy i RRR. A opět věc stanovení StopLossu, kolik "vzduchu" kurzu dáte.
Reálné RRR u páčených investic mi vychází vyšší než u nepáčených. Čísla sem dávat nebudu, bez dalšího a delšího výkladu by byly k ničemu.
A je to stále dokola: tam jdu pouze a jenom tehdy, když sedí moje nastavení TA+jakési "periferní vidění kolem", jež se nedá komentovat, je to osobitý pohled každého extra. Pak jediná denní práce je posouvat PT pokud se vede O.K., bez ohledu kde je teoretické RRR a když to je na K.O., tak útěk vždy na/kolem SL. jednoduché až primitivní, jen to držet...
Závěrem:
řízení skutečných peněz, co už někde v něčem tečou, mám za hlavní...co ukazuje TA, jaké je zrovna RRR či kde bych ho rád viděl mám za podružné. Mám pocit že to docela šetří nejen $$$, ale i nervy,čas atd. Teoreticky se dá spočítat kdeco, vč.RRR, ale pro aktivního konače mám za podstatné co píše MERKUR1: "dobry system,dobry money management a bezpodminecne jeho dodrzovani". Potom by z toho měl snad vylézt i dobrý RRR???

:-))
(Čím déle budeš zkoušet tady kopat, tím méně po jistotách budeš volat. Jediné ti musí stačit: naučit se tu houpačku nějak přežít: páč jen ten kdo ji přežije, možná zisku dožije - a to může být každý i zde :-)




Link to comment
Sdílet pomocí služby

To miciko.

Jak jste to popsal,souhlas.

Vse souvisi se vsim a meli bychom se zabyvat co nejsirsim zaberem vseho,co souvisi s tradingem.Bohuzel,vzdy kdyz vstupujeme do pozice,pohybujeme se pouze v rovine teorie a nic nam nezaruci,ze se nase predstavy budou kryt s realitou,i kdyz jsme pro to udelali maximum.To je priklad i RRR.Podle meho mineni ale neni podstatne abychom se trefili do RRR vzdy a za kazdou cenu.Nekdy nam to vyjde skoro presne,nekdy se spleteme a prodelame,jindy RRR odhadneme ale svoji vinou ho nedodrzime a nekdy svuj cil podstatne prekoname.Ja si myslim,ze smysl hledani vysokeho RRR je v necem jinem.Proste je dobre hledat akcie s co nejvetsim moznym teoretickym rustovym momentem a pak cekat jak se to vyvine.

Je dobre pouzivat napriklad tri lety tydenni graf a sledovat dulezite S/R urovne a kdyz napriklad akcie bezpecne prorazi dulezitou resistanci,muzeme predpokladat podle teorie TA,ze se zmeni na support ktery nam vytvori pevnou podlahu a muzeme hledat dalsi nejblizsi resistanci a kdyz se budeme pohybovat ve velke mezere mezi prave vzniklym supportem a novou resistanci,mame teoreticky vysoke RRR.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...