Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Jonny-Em.

Ja pouzivam kratsi nastaveni MACD-H na hlavnim grafu z tohoto duvodu.

Cenovy graf vytvari pouze dulezite vrcholy a dna.Nepodstatny sum,ktery vidime na dennim grafu,je vetsinou vice,ci mene zahlazen.Ja potrebuji indikator,ktery je schopen tyto tvary ceny sledovat,proto me vyhovuje kratsi, a samozrejme citlivejsi nastaveni.Kdyz jsem zacal zkouset nastaveni MACD-H,v nekterych situacich nemel sanci v delsim nastavenim reagovat na obraty korekci o velikosti az 15 %.Misto dvou vrcholu vytvoril jenom jeden.Kratsi nastaveni vytvarelo krasne dve divergencni dna.Od te doby prave pouzivam tuto kratsi variantu.

Na grafu INT se samozrejme tyto divergence vytvorili hlavne z duvodu citlivejsiho nastaveni.Delsi MACD-H proste nema sanci na cenovy vyvoj v tomto pripade reagovat.
Ja vidim rozdil v techto nastavenich v techto nalezitostech.
Pokud je cenovy vyvoj velmi rychly s nekolika zlomy,pomalejsi nastaveni nema,narozdil od kratsiho,sanci tyto zlomy zachytit.
Proto pomalejsi nastaveni MACD-H potrebuje pomalejsi cenovy vyvoj,trochu roztazeny do sirky,proste potrebuje cas,coz si myslim,ze je v celku prirozene.

Preji hezke odpoledne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby, nerad tady narusuji debatu Merkura a Jonnyho, ale zaprve i s riskem 9% budes po 11 ztratach na 35% uctu. A zadruhe, system, ktery ma 11 ztrat za sebou povazuji za hodne spatny.. to bys snad obchodovat nechtel. Bavilo by te dostat jedenackrat po sobe od trhu na zadek? Myslis, ze bys to ustal psychycky a obchodoval dal? Pet procent jeste povazuji za dobry risk, ale dve, jedno nebo dokonce pul procenta, jak se nekde uvadi, mi prijde spis jako vtip :) Samozrejme pokud nemam nejaky mega ucet..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer MERKURE.

Chápu Vaše důvody, pro zvolení kratšího nastavení. Toto nastavení z podobných důvodů používám i já, ale jak jsem již řekl, jen na Weekly TF.

Stejně, jako jsme prodiskutovali divergenční analýzu, bych se rád zeptal na jednu vztupní techniku, která k TSS patří. Poprvé jsem se do ní důkladněji zakousl, když jsem četl Come intomy trading room. Pokud jste tuto knihu četl, budete jistě znát vztup "podle pravidla většího trouby". Neboli, že se doporučuje vztupovat do trendů jen po poklesu cen k EMA nebo po korekci od hlavního trendu.

Když jsem o této metodě četl, tak jsem se musel trochu usmívat, protože jsem věděl, že v 50%, spoléhám, že v trhu nějací ty větší troubové jsou. Ale hlavně jsem se usmíval proto, že jsem věděl, že někdy vztupuji jako trouba :).
Zaměřuji se na swingy. Včasné podchycení prudkého vzestupu na 6-7 úsečkách s minimální korekcí nebo spíš úplně bez korekcí, je pro mně šálek sladké brazilské kávy.

Někdy se stane, že je jasně stanovený trend na týdenním grafu. Jasně zřetelný signál pro vztup a velmi vypovýdající volume. Pro konkretizaci, uvedu situaci, kdy se v silném, zdravém uptrendu utvoří krátný pohyb do boku. Já dostanu signál, pro vztup do směru nastoleného hlavního trendu a umístím limitní příkaz nad cenový pohyb do boku, aby jsem se vyhnul riziku vniklých Ress. úrovní, po kterých by jsem mohl být exekuován a následně vyhozen z pozice na poklesu.

Následující den, jsem exekuován a hned první den jsem v otevřeném profitu 800USD. Další den, jsem v profitu 1700USD. Poté příjde miniaturní korekce, a já dostanu nový signál pro přikoupení pozic. zdůraznuji, že byla korekce skutečně minimální, a za posledních 5dní, byl trh silně stoupající na dlouhých úsečkách. EMAs jsou v tuto chvíli velice rozevřená a trh je od nich daleko (snaží se jej dohnat).Mám nekomrpomisní strategii, a vím, že signál, který jsem nyní dostal pro posílení pozic, je velice silný. Možná silnější, než ten, který mně do pozice dostal. Kdybych mněl čekat na vztup, dokud ceny nespadnou ke svému EMA, čekal bych možná 2-3dny.

Pokud tato situace nastane, je to velká zkouška emocí. Dříve, jsem v takovýchto situacích posiloval pozice, a mnohdy se to vyplatilo. Nyní v 80% procentech pozic vyberu zisky a uzavřu pozcici. Pořád ale nejsem někdy schopen, se řídit pravidla "většího trouby" a do pozice vztoupím.

Jaký je váš názor na tuto techniku?

Přeji hezký zbytek večera.

Jonny-eM
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat výboj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre rano Jonny-Em.

Tuto knizku jsem cetl a opravdu me hodne dala.

Vase zminovana technika patri do systemu kanalu.Na hlavnich grafech se daji dobre pouzivat kanaly tvorene trendovymi linkami,na dennich grafech pak kanaly kolem klouzavych prumeru.Jednou z moznosti jsou Bollingerova pasma,ktere jsou zalozene na volatilite podkladoveho aktiva a asi se dobre hodi pro opcni obchodovani a druhou moznosti jsou kanaly,ktere maji jak horni,tak dolni hranici od EMA ve stejne vzdalenosti,urcene koeficientem z EMA.V TA se necha nalezt pod nazvem evelopes.Na zminene adrese si ho muzete zadat,upravovat a zkouset.

Filozofie teto techniky je v tom,ze pokud kupujeme za cenu klouzaveho prumeru,kupujeme za odpovidajici cenu,pokud kupujeme v uptrendu vyrazne vyse,preplacime.
Teorie nam rika toto:
V uptrendu vzestupnem kanalu,nakupovat za cenu EMA a prodavat u horni linky kanalu,ktera tvori resistanci.
V medvedim trendu,v sestupnem kanalu,prodavat za cenu EMA a nakupovat u spodni linky kanalu,ktera tvori support.
Vzestupny kanal obchodovat jen v dlouhych pozicich a sestupny jen v kratkych pozicich.
V obchodnim rozpeti se nechaji obchodovat swingy od spodni az k horni lince kanalu a obeme smery.
To je teorie,ale ma to logiku,i kdyz ani z tohoto se nesmi stat dogma.
Obchodovani kanalu kolem klouzaveho prumeru ma jednu velkou vyhodu,mame moznost videt,jak je kanal siroky,kde jsou S/R urovne a podle toho se muzeme zaridit.Kdyz je hodne uzky,radsi neobchodovat,kdyz je siroky na moznost slusnych zisku,pak kupovat za cenu EMA a kdyz je extreme siroky,muzeme si dovolit kupovat i nad EMA.
Rika se,ze se vyplati obchodovat s profesionali,protoze obchoduji proti extremum.Ti nakupuji za prumer a pokud se cena vychyli,obchoduji proti,protoze se cena zase vrati zpet k prumeru.Obcas dochazi k prorazeni a k vyraznemu novemu trendu,ale z dlouhodobeho pohledu se vyplaci kupovat nebo prodavat za cenu EMA a kupovat,nebo prodavat u spodni,nebo horni linky kanalu.

Trhy swinguji mezi euforii a zoufalstvim a my na techo naladach muzeme vydelat.Swingove obchodovani znamena nakupovat normalitu a prodavat manii.
Tato posledni veta,ktera je hodne pravdiva,je odpovedi na Vas dotaz.Myslim,ze obchodovani tohoto druhu kanalu za cenu EMA je v podstate bezpecne a pri odpovidajici sirce kanalu i ziskove.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Libic, all
mám dotaz jak postupujete v případě když na weekli grafu je trend nahoru, na dením je dolu a v tu chvíli mám nastavené objednávky na obnovení trendu na buy za posledním dílkem. Tento den, došlo k obnovení trendu cena jde nahoru, ale nedosáhla na objednávku, necháváte objednávku na stejném místě a nebo ji posunete blíže k uzavírací ceně dne?
Snad jsem se dobře vyjádřil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby,
Ja obchoduji jen kdyz je dlouhodoby a kratkodoby trend v souladu. Napr. dlouhodoby trend resim dle MA200 a MA50 na daily grafu. Pro vstup do tradu cekam, az bude kratkodoby trend [posuzuji dle vztahu MA20 a MA50] v souladu s dlouhodobym trendem [posuzuji dle vztahu MA50 a MA200].
Nasledne cekam na korekci k supportu [pro vstup long] a nebo korekci k resistanci [pro vstup short]. Obchoduji breakout posledniho high nebo low.

Je-li hlavni trend bullish a kratkodoby trend bearish, pak neobchoduji.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...