Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Zdravim Libici,
diky za doporuceni. Ihned jsem knihu objednal a uz ji projizdim. Velmi mne zatim zaujala kategorizace trendu do 5 typů dle aktualni situace:
- silny uptrend (20 EMA nad 50 EMA, korekce maximalne k 20 EMA)
- slaby uptrend (20 EMA nad 50 EMA, korekce protinaji i 50 EMA)
- do strany (obě EMy se kříží, swingy protinaji obě)
- slaby downtrend (naopak to co slaby uptrend)
- silny downtrend (naopak to, co silny uptrend).

Na kazdou z techto situaci se hodi jine pristupy. Obchoduji napr. pull-backy k EMA, ale mam presne vzdy problem, kdyz trh zacne menit svou naturu a patterny prestanou fungovat. Knihu doporucuji vsem Elderovcum a trend followerum... ;) Je to zajimave doplneni.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Dobrý deň,

chcel by som sa expertov opýtať na budúcnosť systému Triple Screen. Prečítal som viacero kníh a viem, že pohyb ceny sa nedá predpovedať, zaujíma ma teda názor niekoho s dlhodobejšími skúsenosťami - dokedy má Triple Screen predpoklad byť profitabilný z dlhodobého hľadiska?

Najbližších 5-10 rokov by mohol fungovať?

Mohol by fungovať najbližších 40 rokov? Tj stále prinášať profit z dlhodobého hľadiska. Očakáva sa to? :)

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

To libic : Mám dotaz co je to stock options? Hledal jsem po diskuzích ale vysvětlení jsem nenašel sám bych chtěl začít obchodovat NQ ale nemám zatím dostatečný kapital. Je to něco obdobného jenomže počátek je možný s menším kapitálem? Asi to chápu blbě ale kdyby to bylo tak že bych třeba obchodoval NQ s minikontrakty tak by to pro mě byla super zpráva :) dík za odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Gandalf33 !

Můj "skromný pohled na věc je tento:

1) TSS chápu jako robusní obecný princip. Není to přeoptimalizovaný obchodní systém, který zboří každá změna trhu. Nechápu ho ani jako přesný obchodní plán, který je třeba do puntíku striktně dodržovat. Říká mi pouze, že když budu obchodovat do směru hlavního trendu (nejvyšší TF) a případně přesněji určovat vstupy na nejnižším TF, pak nakloním pravděpodobnost úspěchu na moji stranu. Tohoto principu používá řada systémů - nejenom Elder.

2) Pohyb ceny se sice nedá obecně předpovědět, přesto pokud tradují lidé a ne jen počítače, vždy budou trhy ovládány psychologií davů a to vždy povede k situacím v trzích, které se vyznačují určitým (s jistou mírou pravděpodobnosti) předvídatelným (obchodovatelným) chováním. A TSS je jednou z metod, která v těchto očekáváních pomáhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda (& Libic),

dá sa povedať, že ste vystihli to, čo som si o systéme myslel, ďakujem :)

Nedávno som vo Williamsovi čítal, že jeden farmár kupuje alebo predáva podľa toho, na akú stranu sa mu nakloní kyvadlo keď ho položí na noviny s cenami poľnohospodárskych komodít. A ešte jedna drobnosť: ak sa ku večeru trh rozbehne opačným smerom, vystúpi z obchodu. :)) A je popisovaný ako jediný fenomén istej komunity, ktorý dokázal v trhoch stabilne zarábať.

Tak nech nám TSS slúži ešte desiatky rokov!

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nedávno som vo Williamsovi čítal, že jeden farmár
> kupuje alebo predáva podľa toho, na akú stranu sa
> mu nakloní kyvadlo keď ho položí na noviny s
> cenami poľnohospodárskych komodít. A ešte jedna
> drobnosť: ak sa ku večeru trh rozbehne opačným
> smerom, vystúpi z obchodu. ) A je popisovaný ako
> jediný fenomén istej komunity, ktorý dokázal v
> trhoch stabilne zarábať.

Nesmíš věřit všemu, co se píše :D Taky jsem četl, že jsou tradeři, kteří obchodují podle hvězd... Podle mně je to pěkná blbost. To si můžu taky házet korunou a bude to úplně to samé. Na náhodě se stabilně vydělávat nedá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

To Libic

Dobré odpoledne,

mám pár dotazů k Impulznímu systému od Eldera, který testuji na indexu EuroStoxx 50.
Vstupy jsou "jednoduché" ale mám problémy s výstupy. :-(
SL stanovuji jako Open cenu +/- ATR (krátká/dlouhá pozice) a PT stanovuji jako Open cenu +/- 3x ATR (dlouhá/krátká pozice).
Výstup na PT se nedaří (trh tam "nedoleze") a tak vystupuji dle popisu Eldera = pokud jeden z indikátorů (EMA nebo MACD-H) na prostřením TF přestane dávat signál k nákupu/prodeji tak uzavírám pozici následující den za cenu Open. Bohužel problémem je, že v den kdy přestane dávat signál tak cena už jde proti mně a vystupuji až následující den a to většinou jde také proti mně. Sice většinou realizuji profit ale směšně malý... :-(
Netestoval jste náhoudou tento způsob výstupu??? Co změnit aby profity byly větší??? Jak vystupovat ještě předtím, než se trh otočí proti mně???

Předem děkuji za odpověď
Milan

P.S. Moc si vážím Vaší trpělivosti s osvětou nás začátečníků a že se s námi dělíte o Vaše pracně nabyté zkušenosti. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Milan:

Vystupy z obchodu lze resit mnoha zpusoby. Dam Vam nekolik moznosti a necham na Vas, aby jste si zkusil, co Vam vyhovuje. Priste sem klidne dejte nejake obrazky, abychom se mohli bavit nad konkretnimi pripady.

1] Je-li 3x ATR profit target velky a trh k nemu nedoleze, zkuste dat 2x ATR. Chcete-li zachovat RRR 1:3, pak zkuste snizit stop-loss na 0,7x ATR a pouzijte profit target 2x ATR.

2] Trailing stop loss = zkuste ruzne varianty trailing stop lossu. Muzete zkusit trailing stop loss o velikosti 1x ATR nebo 1,5x ATR.

3] Kombinujte trailing stop-loss a profit target. Zkuste nastavit profit target napr. 2,5x ATR nebo 3x ATR a soucasne pouzijte trailing stop loss dle bodu 2]. Vystoupite na prikazu, ktery bude zasazen drive a druhy automaticky zrusite.

4] Vstupte do obchodu se dvema kontrakty a prvni kontrakt vystupte na profit targetu, napr. 1,5x ATR, druhy kontrakt posunte na break even a nasledne vystupte na zaklade trailing stop lossu, viz bod 2], nebo profit targetu, viz bod 3].

5] Pouzijte vstupni stop loss 1x ATR a trailing stop loss dle PSAR indikatoru. Na trailing stop-loss dle PSAR prejdete, az se PSAR vyrovna urovni entry stop-lossu [PSAR bude na zacatku pozice mnohem dale od Vaseho vstupu nez 1x ATR].

6] Kombinujte indikatory s trailing stop loss. Vstupte s jednim kontraktem. Pouzijte stop loss 1x ATR. Vystupte na divergenci oscilatoru a ceny. Soucasne trailujte stop loss dle bodu 2]. Nekdy se stane, ze cena se otoci, aniz by oscilator udelal divergenci a proto mate jako zachranu trailing stop loss.

7] Vystupte z pozice, je-li oscilator prekoupeny [jste-li long], preprodany [jste-li short].

8] Pouzijte zakladni metody z Fibo extensions. Zmerte si velikost predchoziho swingu a pouzijte tuto hodnotu pro urceni profit targetu. Rekneme, ze predchozi swing mel 10 bodu, pak, po vstupu do pozice, pridejte 10 bodu od posledniho low pred vstupem do pozice a tim si uricte profit target.

9] Pouzijte moving average channel. Jste-li long, vystupte na horni lince kanalu. Jste-li short, vystupte na spodni lince kanalu.

Zkuste se na to podivat a dejte vedet, jak Vam to funguje. Pripadne pridejte nejake obrazky.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic

Moc děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď... :-)

Pokud jsem měl až do teď hlavu jako balón, tak teď ji mám ještě 10x větší! :-(

Bohužel otestování některé z Vámi navržené varianty mi zabere hodně času, protože to dělám "ručně" v programu ProRealTime a tak musím výběr správně uvážit...

Jěště jednou díky
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...