Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Zdravim Jonny-Em.

Pouziti dvou klouzavych prumeru nejde pouzit asi ve vsech situacich.
Relevantni situaci by byla prave korekce trendu a naslednym pokracovanim v rozsahu vice nez 10 %.Nastaveni klouzavych prumeru jsem zkousel ve dvou variantach.Prvni-EMA 12 a EMA 26 a druha moznost EMA 6 a EMA 12.

V korekci trendu je dobre kdyz cena protne oba klouzave prumery.Rychly EMA je prorazen zanedlouho po zacatku korekce a oznaci nam sestupny trend a my muzeme obchodovat kratke pozice.Cena dale klesa a prorazi i pomaly klouzavy prumer.V teto situaci oba klouzave prumery jsou klesajici.Pote cena dosahne dna a zacina se pomalu obracet a nasledne prorazi pomaly klouzavy prumer,ktery nam oznaci stoupajici trend a my muzeme otevirat dlouhe pozice.Samozrejme je dulezite abychom nalezli na dennich grafech duveryhodne potvrzeni.Druhym problemem je odpovidajici nastaveni klouzavych prumeru.

Kratsi variantu jsem zkousel prave z duvodu,ze pouzivam MACD-H v nastaveni 6,12,6,tedy jsou pouzity klouzave prumery ze kterych je tvoren.Zde to ma jednu velkou vyhodu,kterou je to,ze takto kratky MACD-H prave dokaze tyto situace potvrzovat svoji divergenci.MACD-H v klasickem nastaveni v mnoha pripadech nema cas tyto odlisnosti vytvaret.

Kazda z techto dvou variant ma svoje vyhody a nevyhody.Kazda situace asi chce svoje.Chce to asi hodne zkouseni.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim boraxi.

Ja obchoduji akcie,ale myslim si,ze neni dulezite co obchodujeme,protoze system TSS je vcelku univerzalni a myslim,ze se podle neho necha obchodovat kdeco.Vsechny podklady vytvareji grafy,kde plati stejne zakonitosti.Z meho pohledu problemy spise prichazeji z oblasti volatility,kde bychom asi museli mit mozna i jine indikatory na ruznou volatilitu,nebo stejne,ale s jinym nastavenim.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Jonny-Em.

Situaci v systemu TSS muze nastat bezpocet.Chce to asi hodne zkouseni aby clovek prisel na urcity druh zakonitosti ktere maji snahu se opakovat.
Chtelo by to abychom se divali na stejne grafy,protoze psanim se to spatne vysvetluje.Jestli mate zajem,na adrese
www.stockcharts.com/h-sc/ ui je dobre zpracovana TA podle ktere se da simulovat hodne veci.

Na adrese www.stockcharts.com/symsearch/ index.html?H jsou zkratky podkladu jak se do grafu dostat.
Zde jsem zkousel dvojici klouzavych prumeru,EMA 12 a EMA 26,ruzna nastaveni MACD-H atd.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Merkure,

díky.Ptal jsem se proto,že obchoduji TSS taky na akciích asi necelý rok.Do listopadu minulého roku bylo vše ok a docela mě TSS fungoval,ale jakmile začaly ty "obrovské masakry",tak mě začal můj TSS zrazovat.Při této volatilitě se podklad prohnal kolem SL jak nic,i přesto že dle TA bylo vše ok.Myslím že jsem SL neměl nějak malý(základ fixní 6-9% z objemu podkladu,a potom jsem ho upravoval dle S/R atd.)Musím se přiznat,že jsem nabyl dojmu,že v takových situacích může TA ukazovat co chce a když se řekne,že se půjde třeba nahoru,tak všichni a pořadně a taky samozřejmě naopak,a potom může být trend jakýkoli.Měl jsem docela problém se zavíráním pozic,tak jak to bývá někdy brzy někdy zase pozdě a těch obchodů kdy podkald udělal velkou korekci proti mě a pak zase pádil mým směrem bylo nespočet.TSS mě ukázal,že je v určitých fázích pro mě ne dobře použitelný,samozřejmě tyto problémy mohli mít i ostatní s jinýmy OS.Já osobně vidím V TSS silnou zbran a chci ji zkusit na nějakém jiném individuálním podkladu než na akciích,které se někdy chovají jedna za všechny všechny za jednu.Souhlasím přesně s tím co píšete o různém nastavení indikátorů pro každý podklad,to je ale v akciích nereálné, a proto zkusím najít jeden trh a zaměřit se na něj a zkusit ho co možná nejlépe vyladit,aby fungoval co nejlépe v různých tržních situacích,třeba mít i 2 OS se stejnýmy indikátory ale jinak nastavenýmy pro různě volatilní cykly,nevím,čas a testy ukážou. :)

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim boraxi.

V neklidnych dobach to je problem.Je velmi dulezite sledovat fundamentalni zpravy,protoze dokazi dost presne predpovidat veci budouci aby mohl byt clovek pripraven vcas pozice uzavrit a do novych nevstupovat.O prvnich znamkach hypokrize se zacalo opatrne hovorit jiz v loni na jare,tedy s velkym predstihem.Pote se na podzim na hlavnich indexes zacaly vytvaret pekne formace hlava a ramena.V techto casech je lepsi neobchodovat,nebo jenom na par dni,nebo hodin a je dobre vse hlidat a pri naznaku obratu okamzite pozici uzavirat.

V techto situacich sleduji tri lete tydenni grafy,kde bylo velmi pekne videt,ze dojde k prorazeni vzestupne trendove linky byciho trendu.Je jasne,ze veskere OS pracuji dobre v klidnych dobach a naopak v neklidnych hure,ale to je prirozene.Cim delsi casovy ramec,tim horsi signaly,protoze jsou pod palbou stale novych,horsich,nebo protichudnych zprav.Museli bychom casovy ramec zkracovat,abychom dosahli lepsich vysledku,nebo obchodovat pouze podle fundamentu a psychologickeho rozpolozeni investoru z novych zprav.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Merkure,

fundamenty trošku sleduju takže jsem měl páru o tom,že krize přichází,ale nikdo nemohl vědět kde bude dno(možná ještě nebylo),kdy a jak zasáhne FED jaká bude reakce trhu,ztráty bank atd.V tomto ale zase tak problém nevidím,vzdyt můžu jít klidně short.Tím masakrem jsem ale myslel takovou denní bázi,kdy podklad dokázal za pár dnů otočit +-10%,kdy indexy začaly den třeba +1% a skončily -2%,a že jich málo nebylo.Toto je podle mě právě ta situace kdy TSS moc dobře nefunguje a člověk nemusí hlavní tydenní trend ani sledovat a vystačí si s denním grafem a aktuální náladou na trhu.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Borax:

Zdravím.

Nejprve se zpožděním odpovím na Váš dotaz ohledně podkladu. Již od té doby, co jsem narazil na spekulantskou profesi, jsem preferoval komodity. Postupem času se moje zaměření nijak nezměnilo. Akcie jsou na mně příliš "náladové" a velmi ovlivněny fundamenty. Sou to akcie "živých" společností a fundamentální zprávy se hodně odvíjejí od vnitřního vývoje firem. Do toho jsou zde ještě závislosti jednotlivých akcií mez sebou. Zkrátka, je to myslím o něco komplikovanější pole, alespon, co se TA týče.

Zastávám názor, že davy se spíše nechají ovlivnit silnou zprávou a žhavým tipem, než silným signálem technické analýzy. Možná proto, může být použití TSS na akciích o něco složitější. Ale souhlasím s MERKUREM, že TSS je velice flexibilní program. Dokonalým důkazem je jeho autor, který akcie obchoduje velmi hojně.(Smozřejmě s precizností a pečlivým zvažováním všech fundamentů.)

Nevím jak se chová TSS na trzích akcií s bouřlivou náladou, ale vypouštění vyššího časového rámce, je vypuštěním samotného principu trojitého sýta obchodních příležitostí. Je ale pravda, že se i na komoditách někdy stává, že musím charakterizovat hlavní trend, za neurčitý. Což je v podstatě to samé.

Přeji hezký večer.

Jonny-eM
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader, nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim boraxi.

Mate pravdu,ze kdyz trhy zasahnou takove masakry,pak nic nefunguje,ani OS,s tim se neda nic delat.Proti temto obdobim je aprilove pocasi,mirumilovnym klidnym casem.Bylo to vzdy,je to a vzdy to tak bude.Myslim,ze jsem zazil jeste volatilnejsi vyvoj nekterych akcii.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím MERKURE1.

Souhlasím, že je těžké diskutovat, pokud se oba díváme na různé grafy s různými vývoji. Specifikace nastavení period a jednotlivých tržních situací za účasti EMA, je velice těžká. Musela by to být skutečně velice detailně specifikovaná situace, aby se o ní dalo snadno diskutovat.

Už k minulému příspěvku, jsem chtěl přiložit graf situace, kterou jsem popisoval. Snažil jsem se najít situaci co nejpodobnější té, kterou jste zminoval vy, abych na ní mohl reagovat, ale našel jsem pouze PODOBNOU. Díky odkazu, se budu moci dívat na vývoje grafů z Vašeho zdroje. Moje zaměření je jiné, než stocks, a grafy si zobrazuji jen v programech, ale pokusím se přikládat obrázky a sledovat vývoj akcií na Vašem zdroji.

Poslední tržní situace, kterou jsme zde diskutovali, byla korekce od hlavního trendu a její následné pokračování. Teprve po tom, co jste ji napsal podruhé, byla specifikována a "rozpitvána" (:) natolik, že jsem ji dokázal rozebrat z vašeho úhlu pohledu. Hned ve dvou, podstatných věcech, jsme si nerozumněly. Ta první bylo to, že jsem myslel, že se bavíme o určení trendu na vyšším timaframe. A to druhá bylo to,že jsem se domníval, že jako hlavní signál, myslíte sklon EMA. Proražení tomu celém dává smysl.

Proražení EMA, bylo prvním signálem technické analýzy, který jsem používal. A jeho specifikací,zkoušením a utvářením teorií ohledně platnosti proražení a podobně, jsem strávil mnoho času. Ale to už patří do jiné diskuze.

PS: Všiml jsem si, že během psaní mého příspěvku jste již vložil jeden příspěvek. Doufám, že tak toto "hrubější" navázání bude dávat smysl.

Přeji hezký večer.

Jonny-eM
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší tarder nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1:

V rychlosti jsem prolétl zmíněné stránky... děkuji za tip. Zatím se na nich neorientuji, takže jsem nenašel grafy komodit. Ale snad je to jen otázka času.

Přeji hezky večer.

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader, nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Jonny-Em.

Jsou to vynikajici stranky s pristupem do spousty grafu.

Do okenka symbol se musi zadat prislusna zkratka na akcii nebo komoditu.Ja je vsechny neznam,ale urcite se nechaji vyhledat.
Napriklad:

$SILVER-stribro
$WTIC-ropa
Dalsi zkratky jsou GLD,SLV,$COPPER,U.TO,DBA atd.Myslim ale,ze neni podstatne na jake grafy se budeme spolecne divat.Dulezite je vyhledavat konkretni situace.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Jonn-Em.

Ono je to tezke neco vysvetlovat,kdyz ten druhy nema moznost videt grafy,pak dochazi k mnoha nesrouvnalostem.

Ja jsem nasel nektere situace ktere bych Vam rad ukazal.Bude se jadnat o pohled na tydenni grafy.

Do okenka symbol si zadejte zkratku INT,do okenka periods slovo Weekly,dale EMA 12 a EMA 26 a v indikatorech MACD 12,26,9 a MACD 6,12,6.
Vy pouzivate klasicke nastaveni,ja kratsi 6,12,6.Zde jsou videt rozdily mezi nimi.Od zacatku listopadu do konce roku 2007 se na kratsim nastaveni vytvorila nadherna byci divergence ktera na delsim neni.Na zacatku roku 2007,dalsi mensi.Zde je velmi prukazne videt,ze kratsi nastaveni je v tomto pripade lepsim resenim.Jsou situace kde to tak prukazne neni,nebo mozna vyhodnejsi,je delsi nastaveni,ale rekl bych,ze kratsi je v sirsim meritku lepsi.Pro zacatek muzeme zkoumat nastaveni histogramu,jejich vyhody a zapory.Myslim,ze je to dulezita soucast hlavniho trendu z duvodu divergencni analyzy.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím MEKRURE.

Kratší nastavení používám také, ale ne na Weekly grafech. Tady máte vzorovou situaci, ve které může delší nastavení MACD-H, pomoci zpřehlednit divergenci. Je to symbol WTIC, tedy ropa. Zde je velmi hezká divergence, která vytvoří své hlubší dno někdy v Řijnu 06 a nižší vyrchol se objevuje v září 07.

Na delším nastavení, je tato divergence naprosto vzorová. Včetně nevelkého proražení nulové linky a zhruba trojnásobně nižšímu dnu, i přez pokles ceny zhruba o 8 bodů. Toto proražení linky, by nemělo být výraznějšího rázu, a mněla by to být jen korekce, určená ke zlomení "vazu". Pokud by byla příliš velká, divergence by byla nejasnější.

Pokud porovnám delší nastavení s kratším v této situaci, je divergence nesrovnatelně jasněji, vidět na delším nastavení. Jedním z důvodů, je i to, že proražení nulové linky, reagovalo na korekci přecitlivěle, a skoro by ukazovalo na menší býčí trend.

Kratší nastavení využívám, pro menší divergence. Které jsou na Daily grafech. I když tyto divergence na Daily, někdy nejsou zcela ukázkové, tak jsou pořád silným signálem a tak je na Daily používám. U Weekly mne zajímá jen trend, a nepotřebuji tedy žádný větší počet signálů.

Proč myslíte, že ve vašem případě, vykraslil divergenci pouze kratší MACD-H a nikoli delší? Myslím, že odpověd je to, že zkrátka nebylo dostatačně citlivé.

V mém případě, je odpověd na to, proč kratší nastavení divergenci zkreslilo zcela jasné... naopak bylo moc citlivé. Pokud bychom brali i tak malé divergence, kterou v mém případě kretší MACD-H ukázal, pak bychom se mohli vystavovat risku.

Rád bych se nad situací v grafu INT déle zamyslel a zkusel přijít na dlaší důvody, než je jen zahlazení divergence, kvůli necitlivosti nastavení, ale bohužel jsem ještě v práci a tlačí mne čas. Proto se zatím zeptám alespon na Váš názor.

Přeji hezké odpoledne

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...