Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

Hugos dakujem za uvedenie do tejto problematiky. To co pises dava logiku.
Ak by som mal zhrnut co ma prijmulo odskusat a odsledovat to z coho vyplyva problem ktory tu riesim, tak dovod bol ten, ze ked som obchodoval live, vykreslila sa mi formacia PiercingLine upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cb/Piercing_line_03.jpg na LIVE datach, ked som priamo obchodoval.
Lenze ked som si stiahol data cez external data feed, ta formacia piercing line tam uz nebola.
Tak isto ked som sa pripojil na Connection / moj broker cez vikend (co som predpokladal ze mi ukaze ake boli realne data pocas live ziveho vysielania) tak taktiez tam tato piercing line sviecka nebola.
Ale na screene ktory robim hned ako vstupim do obchodu tato formacia je.
No a takto som prisiel na to ze ovela viac sviecok takto nesedi.

Preco som sa o to zacal zaujimat? Pretoze podla OP v LIVE som do obchodu vstupil. V replayi by som do neho nevstupil! pretoze sa tam nevykreslila tato formacia. Tj stalo ma to peniaze a nie malo * kontratky.
Je to chyba ktoru som nesposobil ja a preto ma zaujima ako sa jej vyhnut.

V NT na stranke odporucaju data Kinetick, su to lepsie data ako CQG? Je realna moznost ze tam by sa mi take nieco nestavalo?

Dakujem za pripadne dalsi tvoj kvalifikovany nazor k tejto problematike

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevíte někdo, proč se mi v NT nezobrazují data trhu GOLD. Ani GC ani YG nic, prostě žádná data na žádný kontraktní měsíc.
V instrument manageru vyberu GOLD "COMEX GOLD Futures" ale když v grafu zvolím GC 08/12 nebo jiný kontraktní měsíc nezobrazí se žádná data. Změnila se burza nebo něco? mám data od CQG a vše ostatní funguje správně.
Díky pagun

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro vsechny co nerozumi nastaveni nijatraderu doporucuji tlacitko F1 help. nastaveni spojovani (merge policy) futures kontraktu slouzi ke spolecnemu zobrazeni historickych dat v prubehu a po rolloveru na novy mesic doruceni. nastavit se da globalne v Options-data-merge policy nebo lokalne pro kazdy instrument zvlast v instrumen manageru. jednotliva nastaveni -do not merge: nepripoji starsi data k novemu kontraktu. vyhoda muzem sledovat kdy opravdu dojde k narustu volume u jednotliveho kontraktu (osobne pouzivam market analyzer se starym a novym mesicem v prubehu rollovani) -merge backadjusted: zobrazi dohromady data ze starsiho kontraktu a od urciteho data nova plus je posune o pripadny offset (rozdil mezi zaviraci cenou stareho kontraktu a noveho.) Ninja si umi offset postahovat sam ze servru ninjatraderu. Ovsem ne vzdy je presne a drive u evropskych instrumentu pouzival spatne datyn (tyden pred expiraci a ne opravdovy narust volume) pro presun na novy kontraktni mesic. -merge none backadjusted: si uz domyslite sami Jeste obrazek pro doplneni stary a novy kontrakt Eurostoxx pri nastaveni plus nastavenido not merge a data pro spojeni a offsetu.

20410

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
ja se uz dlouho (min 12 mesicu) a pouze ve dnech rolloveru potykam s dost zvlastnim problemem, kterej jsem zatim nikdne popsanej nenasel a ani v NT me zatim nedovedou poradit.
O co jde:
kdyz zacne novej tejden (pondeli po rolloveru ... pochopitelne dnes opet), tak nemuzu spustit NT a po double clicku na ikonu NT me hlasi, ze "NT prestal fungovat z neznameho duvodu" ... nerozbalej se grafy a zamrzne aplikace. Jediny reseni, s cim NT prislo, bylo to, ze mam vymazat obsah ve slozce NT7-workspaces, coz sice funguje ale musim si vystavet vsechny grafy od zacatku (nastesti ale se v archivu uchovaj templejty grafu), nicmene hned napoprve to nejde a nekolikrat me to jeste zamrzne po vytvoreni par prvnich grafu. Vetsinou zustane NT7 stabilni az tak v prubehu utery.
Jeste upresneni:
- data od Zen-Fire
- .NET framework je updatovanej
- NT je ostra verze + update
- zadny merge prikazy nemam spusteny ... Merge policy: Use global settings ... vzdy jen klasicky v Instrument mngrovi nastavim novej kontrakt

... setkal se s tim nekdo??? ... a snad to nejak vyresil??
diky a happy trading

sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj sublo,

i mně se to párkrát stalo, hlavně poslední dobou, dřív jsem podobný problém neregistroval.
Mám naprosto stejné parametry jako Ty, Zen-Fire, ostrý updatovaný NT, atd.
Řeším to tím, že vymažu soubor NinjaTrader.sdf v adresáři db. Nemusím pak nic nastavovat a funguje to hned napoprvé. Snad Ti to pomůže.

Přeji dobré obchody!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Soubor si samozřejmě zálohuj nebo přejmenuj podle návodu

Please rename your database with the following steps :
Shutdown NinjaTrader and Go to the Start Menu
Select My Documents--> NinjaTrader 7--> DB--> NinjaTrader.SDF.
Right click on NinjaTrader.SDF and select "Rename." *Name it "OLDNinjaTrader.SDF."
Then restart the software and NinjaTrader will create a fresh database file to use
Unfortunately the following items stored in the old database will be lost – ATM Strategy templates, Session templates, Instrument Lists / Custom Instruments and historical trade execution data

Taky se doporučuje záloha a z ní to obnovovat
www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?creating_a_backup_archive.htm

Já jsem prvně zkusil soubor zálohovat a pak smazat z adresáře db. Ninja normálně fungoval, tak jsem soubor vrátil zpět a znovu jsem NT nemohl rozjet. Pokud vymažu soubor NinjaTrader.sdf, tak musím znovu nastavit ATM strategii, ale protože používám jen jednu a jednoduchou (pouze stoploss), tak to pro mne není žádný problém. Vše ostatní mi zůstane zachováno - grafy včetně indikátorů, které NT neobsahuje, mnou zakreslených SR úrovní, a pod.
Přikláním se ale ke způsobu obnovy z Backupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sublo:

já jsem si všiml, že mi Ninja po spuštění sice workspace zobrazí, ale někdy, za nějaké situace, mi chybí v grafech nějaké poslední přidané indikátory, min. jeden určitě. A tak raději po nějaké užitečné změně workspace uložím, ale když Ninju ukončuji, workspace předem zavřu (buď s uložením, nebo i bez) a nechám otevřený pouze prázdný workspace pro ukončení.

Ninja pak po spuštění najíždí do tohoto prázdného workspace. Když mi ale předtím v průběhu práce chcípne, tak po spuštění mi zobrazí původně otevřené workspace které ale bez uložení zavřu (nezkoumám již zda-li mám indikátory všechny), Ninju pak ukončím a znovu spustím. Teprve pak si otevírám chtěný ctěný workspace.

Podobně by Ninja nemusel kvůli roloveru chcípat a pokud by byl pak problém s otevřením příslušného workspace, tak by se postupně přidáváním/ubíráním mohlo dojít ke zjištění co mu ve workspace tak moc vadí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...