Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

Jiri,
vseobecne nemam s NT vubec problemy ... denni praci ukoncuju klasicky pres Save Workspace ... problem nastava JEN a pouze v pondeli a utery po rolloveru US trhu - obchoduju TF (Eurex, kterej ma rollover o trochu driv to nedela a ani ropa CL, ktera se roluje kazdej mesic). V cervnu jsem jim poslal spoustu trace files do jejich supportu ... napred navrhovali vymazat "status box" indi, kterej ani nepouzivam :-) ale nevyresili to a tenkrat v utery uz to zese bezelo normalne ... spis uz jsem si na to zvyknul a uz to beru jako rutinu. Tentokrat uz NT drzel vcera odpoledne a zda se, ze to uz bude OK. Uvidim v prosinci.
dik
happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, položím několik otázek ohledně nastavení NT. 1)Jak mohu pospojovat více měsíců, abych měl ucelený přehled o vývoji a struktuře trhu? 2)je v NT indikátor na zakreslování swingů? Nejde mi o zobrazování horizontal line swingů, což NT umí, ale klasické zig zag linie. Do teď swingy (krátko-středně-dlouhodobé) ručně pospojuji jednoduchými line, což je vopruz. 3)je nastavení default 24/5 beo 24/7 ta správná volba, abych viěl na historických datech celou seanci tzn od 0:00 do 23:59hod 4)umí NT zobrazit podobnopu strukturu bid/ask jako sierra viz.screen

20437

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

pokusím se zodpovědět tvoje dotazy:

[ital]1)Jak mohu pospojovat více měsíců, abych měl ucelený přehled o vývoji a struktuře trhu? [/ital]
Pokud máš na mysli kontraktní měsíce, tak nejspíše potřebuješ nastavit Merge Policy na hodnotu MergeBackAdjusted. Nastavení Merge Policy nalezneš v Options -> Data

[ital]2)je v NT indikátor na zakreslování swingů?[/ital]
Pouze ZigZag, můžu ti však doporučit toto vlákno na BigMikeTrading fóru:
www.bigmiketrading.com/ninjatrader/1272-priceactionswing-discussion.html
Zde je problematika swingového indikátoru probrána na 52 stranách a dokonce zde nalezneš zdrojáky ke stažení. Musíš však být zaregistrovaný, jinač ti je obsah částečně blokován.

[ital]3)je nastavení default 24/5 beo 24/7 ta správná volba, abych viěl na historických datech celou seanci tzn od 0:00 do 23:59hod [/ital]
Pro diskréčního obchodníka zde nevidím problém, můžu se však mýlit. Pro běh automatických strategií bych však doporučoval používat správný session template, jinač se můžeš dostat do nepříjemností pokud třeba využíváš volbu ExitOnClose, či používáš denní úsečky, kde může dojít k výpočtu úsečky z částí dvou session apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
měl bych dotaz k importu dat do NT. Mám trial verzi Gecko TNT, kde jsem jsem analyzoval trhy které by připadali v úvahu pro ochodování. Vzhledem k tomu, že 14 denní verze pomalu končí tak sem z TNT exportoval EOD data, převedl je do formátu pro NT a úspěšně i naimportoval. Když se podívám do Historical Data Manager > Edit tak data jsou v pořádku.
V Instrument Manageru si vyberu příslušný instrument, ale Expiry mohu vybrat jen cca 2 roky zpět a nemohu tak vybrat starší kontraktní měsíce které jsem importoval. Na NT forum sem našel, že stačí změnit datu na PC a tím mohu vybrat i starší kontraktní měsíce do Instrument listu. Toto vše se mi úspěšně podařilo, ale nyní nastává kámen úraz když si tyto data chci zobrazit v grafu. V Data Series vyberu příslušný historický instrument z listu. V parametrech jsem nastavil rozsah dnů které se mají zobrazit a přesto se mi v grafu zobrazí jen poslední cca 3 měsíce. Zkoušel sem už všechno možné, ale nedaří se mi data zobrazit. Máte někdo zkušenosti s importovanými daty nebo nevíte v čem by mohla být chyba?
Díky za každou radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za reakci, ale toto řešení je tak trochu poloviční. Vyzkouším dát kontinuální kontraktní měsíc, ale tím přijdu o možnost zobrazovat si jednotlivé kontraktní měsíce individuálně. Pochopil bych kdyby se mi nezobrazilo vůbec nic, ale proč jen krátká část dat.
Ještě jsem zapomněl na jednu otázku. Data které mám obsahují i OI, ale to nevím zda vůbec je možné importovat nebo jakým způsobem tyto data připojit.
Děkuji a přeji hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tuto naozaj velmi podarenu obchodnicku komunitu! :)

Nebudem sem rozpisovat xy veci, snad sa len obhajim tym, ze ak uz o tom bola niekde zmienka, prejst 300 stranok v jednom vlakne naozaj nieje sranda a uz vobec nie, kvoli banalite :D

Otazka:
ninja nainstalovany, ale hned mam problem, data mi ide nacitat len dňové a viac, ale ak chcem graf studovat v nizsom intervale, napriklad 15min., nenacita mi ho.
Skusil som stihanut historiu, nastavil som , ze ju chcem po minutach za posledne dva roky a vysledok?
Stiahlo mi ju od roku 95 a zase len dnovy interval.

Dakujem Vam vopred velmi pekne za kazdu odpoved ohladom mojho problemu, zelam Vam pekny vecer!

micro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

microhyd:
na to je potřeba se domluvit s nějakou brokerskou firmou aby šlo Ninju napojit na intradenní data alespoň jako demo na měsíc, případně rovnou demoúčet na dýl. U Ninjů ale snad ještě při první registraci nabízejí Login k intradenním datům na pár dní který pošlou e-mailem.

Jinak nezbývá než použít funkci Replay a přehrávat si grafy z Replaye, ty však ale nezůstávají v historii.

geraldg10:
když ony ty kontraktní měsíce jsou v originále jen tříměsíční a částečně se překrývají. Ninja má pospojování svým způsobem vyřešeno, pokud bys to použít nechtěl musel by sis zdroj pospojovat a upravit do jednoho názvu instrumentu sám a případně i pod svým názvem a ten si nadefinovat. Ale pokud jde jen o denní data, tak tam by mělo stačit použít aktuální kontrakt a v grafu pak určit příslušný počet (roko)dní zpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
mam takyto problem:

som momentalne mimo a mam iba netbook 1,6 porcak 1g ramka, ninju nainstalujem vsetko v poho, skusil som sa pripojit na moje stare CQG konto z ktoreho som vybral peniaze , tam mi vybehla pekne hlaska ze ucet bol manualne zablokovany, tak som sa regol na demo, do ninji som zadal novy licencekey, vytvoril som nove pripojenie, nove prihlasovacie udaje, a dal som pripojit... a po case mi vyhodi okno s chybov ze sa vyskytol problem s aplikaciou a aplikacia sa musi ukoncit.
skusal som naistalovat aj starsiu verziu to iste, odobral som vsetky pripojenia a nanovo som spravil nove a stale ta ista chybaa, ale ked sa pripojim na eod kinetikdata, tak tam ma pekne pripoji.

v com moze byt problem a ako to najjednoduchsie vyriesitt? a da sa to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bernacek,

momentálne hľadám podobné riešenie, ale pre Sierra Chart. Čo sa týka NT7, myslím si, že takúto funkciu zatiaľ priamo nepodporuje. Viem o externej službe - Triage Messaging, skúste si to vyhľadať na internete, možno je to presne to, čo hľadáte. Reálnu skúsenosť s tým ale nemám, našiel som to náhodou, keď som hľadal riešenie pre Sierru.

Ďalšia možnosť je nechať si posielať platformou email alerty a tie potom zaslať na sms. Kedysi bolo možné posielať emaily priamo na sms, neviem, či to operátori ešte stále podporujú. Ak nie, existujú platené služby, ktoré to dokážu. Stačí si zaplatiť kredit a každý email bude preposlaný na Vaše mobilné číslo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bernacek:

Ahoj, řešil jsem podobnou věc. Bohužel tohleto si musíš naimplementovat sám. V NinjaScriptu můžeš použít metodu SendMail, popřípadě využít věci z .NET, pokud chceš mít odesílání emailů více pod kontrolou.

Alternativní řešení je v případě, že upozornění na SMS / email podporuje tvůj broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ,
mám dotaz na uživatele indikátoru jtEconNews v NT7. Jsou dny kdy se mi vůbec nezobrazí, přestože neprovedu žádné změny v nastavení ( např. dnes ), není to často , tak 2x za měsíc.
Jen když otevřu okno indikátorů a zase jej zavřu, tak se v grafu mihne ( ani ne vteřinu ) a zmizí. Zkusil jsem i druhé připojení a tím to není.
Můžete mi někdo poradit kde je problém?
Děkuji L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...