Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTraders


Dimi

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 235
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Ahoj Pathfinder,
Prave sem si nainstaloval NT, ze zen-fire nejdou stahnout data do NT 7, je 64 bit a zen- fire ma data jen na 32 bit NT. Snazim se connect to Kinetic na free end of day data,

ale zobrazuje se mi message:

Login failed: Unable to read server ip addresses: connection attempt failed because the connected party did not respond..........

Mate s timhle nekdo nejakou zkusenost,

Diky Marcel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer přeji,

obracím se zde s prosbou o radu. Pomalu celej den brouzdám po finančníkovi a diskuzích a snažím se najít pomoc, ale mám pocit, ž všichni tady mluví marťansky ( moc ajťácky:-) ) a jelikož ja se s těmito věcma moc nekamarádím prosím o radu. Chci začít backtestovat, samozřejě mám NT, zaregistrovala jsem se na Zen-fire na těch 30dní. Ta doba již uplynula a já bych ráda backtestovala, ale nemám z čeho. NT se mi líbí, takže bych chtěla dělat backtest na něm, ale musím se nějak dostat k historickým datům. Může mi prosím někdo "pozemskou" řečí poradit?
Děkuji
ronikacz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj roniko
začneš tím že ten soubor extrahuješ třeba přes winrar (dá se stáhnout ze slunečnice.cz v cca 40 denní zkušební verzi). Pak si otevřeš NT a přes: Control Center - Tools - Historical Data - Import v okně označíš trh který chceš importovat a klikneš na Otevřít. A je to tam

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj roniko,
pokusim se ti odpovědět i když jsem delší dobu s Ninja nebecktestoval. Pote co si to uspěšně importovala, si musiš zvolený trh přes control center- tools - instrument manager přidat do instrument listu. Pak když otevíráš graf si musíš dát pozor na datum od kdy do kdy jej chceš zobrazit a změnit hodnoty podle toho jaký kontraktní měsíc otvíráš. Zkus kouknout do vlákna Ninja trader nebo Historická data pro becktestování, určitě se to tam probíralo. Pomoct by ti pak mohlo i toto vlákno : www.financnik.cz/forum/read.php?23,163488,167173#msg-167173
snad jsem ti pomohl.
Čao

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vanuatu,
diky za prispevek. myslim, ze delam neco blbe v tom pridani do instrument manageru. Helpguide ninjatraderu to nema moc dobre popsany a taky jsem koukala na ty vlakna, ale nejak se mi to furt nedari. neco jsem tam dala, ale asi spatne no a potom ty datumy, kdyz uz jsem tam neco dostala, tak pak kdyz jdu otevrit graf, tak tam mam preci jenom days to load a end date.....ja jsem z toho jelen...jeste chvilku a budu potrebovat precist nejakou motivacni knizku, protoze mne to strasne prudi....uz treti den jsem na tom zasekla a ani krok vpred.

ronikacz :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zkusim ti poradit jeste jednou :) 1) import dat přes historical data manger založka import natahneš soubor s daty co jsi si stahla 2) v historical data manageru v založce Edit si skontroluješ nazev souboru ktery sis nahrala př. ES 09-08 kontraktní měsíc září 2008, rozklikej ho až se ti objeví datum od kdy do kdy obsahuje data !!! dulezite 3) přes Tools - instrument manager si najdeš trh ES a v založce expire zvoliš expirační měsíc, popřípadě pokud sis natáhla starší data něž je 01-10 zvol poslední možnost ty dva křížky a klikni ADD to je ta šipka směřující vlevo kontraktni měsíc by se ti měl objevit v levem rámečku 4) ted jdeme otevirat graf : File- New - Chart v levem ramečku bys už měla mít přidaný tvuj kontrakní měsíc , pokud ne poklikej na nabidku Default klikni na něj dvakrát dokud se ti nezobrazí i ve spodním rámečku dole v levo 5) koukni na obrazek tohle bys tam měla mit nastaveno, dulezite jsou zalozky TYPE : jaky graf chces otevrit , toznamena, minutovy, tikovy, rangebary atd... otevrit si ale muzes jen takovy na jaky sis stahla data DAYS TO LOAD to znamená kolik dní zpátky se ti má načíst pokud zadáš víc dní než kolik obsahuje soubor který sis načetla bude to blbnout , pro začátek dej 20 a pak zvyšuj, END DATE . sem zadej přesné datum posledního obchodního dne , který obsahujou data co sis načetla SESSION TEMPLATE : tady zvol možnost Default 24/7 , pokud sis totiž natáhla data pospojovaná do kontraktního měsíce a ne jednotlivé obchodní dny objevil by se ti jen čistý bílý graf 6) klikni apply 7) a ted by ti to mělo fachčit, vřele ti doporučuju si s nastavením pohrát zkoušet co která záložka dělá když ji změníš a tak dál a za 8) doufám že ti to pomohlo :)) ;)

15039

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vanuatu,

tisicere diky za podrobny navod. To bylo presne to, co jsem potrebovala!!!! Funguje to!!! Dekuju jeste jednou. Prave jsem tam uspesne zobrazila prvni mesic.

Jeste mne napada jeden dotaz. V souboru, co jsem si stahla na ulozto je zazipovanych asi 40mesicu. Predpokladam, ze je tam musim takto natahat po jednom. Az to udelam, tak pak to budu mit kontinualne za sebou v rade, nebo vzdy na bactestovani si musim rozkliknout ten dany mesic napr. leden a az ho zbacktestuju, tak zavrit a otevrit unor??? Chapu to tak spravne?

Diky moc za pomoc
ronikacz ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

moc prosim o radu. Nadešla chvile kdy potrebuji Backtestovat na NT 7, ale bohužel nemohu v něm nikde najit složku "indicators" jak ji znam z 6.5., abych naimportoval WinFin indicatory. V 7 jsme nenasel složku indicators nikde a i kdyz jsem zkontroloval ostatni slozky, tu s indicatory ne. Bohužel ani ve forech nikde nic. HELP my pls...

Děkuji moc vsem

good luck

ros :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...