Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

premnath

pravdu povediac Gapy obchodujem len velmi zriedka, gap musi splnat idealne kriteria, a vacsinou uz necakam na uplne uzavretie. davam prednost vacsim objemom a kradsim targetom

obchodujem momentalne nejake formacie na 1M grafoch, ale je to v stadiu testovania ( testovania seba :), je to novy system , a pomalicky ho doladujem.

to co si pisal o tej finte, signal dostavas na 4h grafe takze sa pokojne mozes venovat comu chces a na graf mrknes 1x za 4 hodky, ked si v pozicii, len ju manazujes, ale na mna bol ten system prilis zlozity na trpezlivost , preto som ho prestal obchodovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pozerať na to každé 4 hodiny je aj na mňa moc - práca, cestovanie... Mám len pár hodín denne na to čas a aj to nie vždy v rovnaké hodiny. Budem asi musieť sledovať čo sa deje cez tie hodiny čo mám počas dlhšieho obdobia, poprípade nastražiť na nejaký fundament entry a kontraentry. Len potom bude ťažké hovoriť o pláne a štatistike.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Sondujem na akých pároch sa doobeda do cca 12:00 a poobede po cca 16:00 deje pohyb aspoň 50 pips (2x priemerný SL). Uvažujem aj o fundamentoch, hoci im nerozumiem, ale aj SID písal, že hoci analyzuje fundamenty aj tak čaká až po správach trh naberie trend a potvrdia to indikátory. Prečo si prešiel na 1 minútové grafy? (Práve som zistil, že VTtrader mi nakreslil pivot aj fibronaci SR).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prechod na nizsie TF bol pre mna uplne prirodzeny proces, presiel som si vsetky TF od 4h az po 1M. je to volmi jednoduche a logicke riesenie, ked mas TF povedzme 1H tvoj SL je 30-50 pips co je pomerne vela, takze musis obchodovat mensie objemy. pokial znizujes TF tak sa znizuje aj SL ale potencial zisku rastie.

zoberme si napriklad nejaky svieckovy pattern , je podobny ci uz na 1M alebo na 1H TF trebars signalizuje zmenu trendu ale rozdiel je v tom ze

pri 1h das SL 50 a PT 100
pri 1M das SL 10 ale PT je v podstate len na tebe, mozes dat 20 ale tiez 30 , 40 podla toho aky pattern obchodujes

risk na obchod v prvom pripade , pri jednom lote je 500 USD a profit je 1000 USD
v druhom pripade zvacsis pocet lotov na 5 ale ostane ti stale risk len 500 USD ale profit mozes podstatne zvysit .

je to samozrejme marocnejsie obchodovanie ale ma svoje vyhody:
nemusis sa trapit ci je trend alebo chop, pohyby na paroch 20-30 pips su uplne bezne ale nad 100 uz zriedkavejsie, obchody trvaju radovo par sekund az minut, takze sa da povedat ze prezivas narazovo nejaky stres a nemusis sa starat o manazovanie pozicie povedzme niekolko hodin, kedy mas 100x nutkanie obchod zavriet, pri otvoreni akciovych trhov ktore ovplyvnuju FX mas dalsie velmi dobry ukazovatel ktory indikuje velmi presne pohyby, co na velkych TF nespozorujes ale spozorujes to na 1M TF,

urcite ma aj nevyhody a to take ze:
ked som to skusal ako zaciatocnik, pochovalsom svoj ucet asi za tyzden, vyzaduje si to chladnu hlavu,
obchod musis mat perfektne pripraveny a musis selektovat len obchody s vyssim potencionalnym profitom.
musis si vybrat skutocne velmi kvalitneho brokera s najnizsimi spreadmi a perfektnou exekuciou, to je dost tazke.
ale tieto veci by som ani nenazval nevyhodou ale skor posunom k akejsi vyssej forme tradingu

posledna vec: vysvetlim pojem vyssia forma tradingu :)
vacsina profikou, ktory postuju na konferu nejake grafy obchoduju 1-5 M TF,a tak som si pomyslel ze asi vedia co robia.ja zdaleka nedosahujem ich uroven, ale snazim sa priblizit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premnath, Morti001, ...
čas mám spíš nepravidelně a tak jsem přešel na denní obchody
neuvěřitelně jsem si oddychl
minimálně 1/2 hodiny denně "cestuju" v čase zpět a dělám si ruční testing v excelu
na základě skutečně stoprocentně ověřených vstupů a výstupů mám velkou důvěru v systém a není problém vstupovat do obchodů

po intradenním obchodování plného stresu a zbytečných chyb se ted cítím krásně svobodně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bachmann,

dakujem za tvoju odpoved, ale nerozumiem tomu co si napisal...na zaklade coho vstupujes do pozicie a kedy, ked si v praci?? A aky ruční testing v excelu robis?? Asi mi to nedochadza :S......

Je super ze sa citis slobodne, lebo ja to o sebe nemozem tvrdit. Stve ma ked prichadzam o dobre obchody. Vzdy ked pridem z prace a pozriem sa na graf, tak ma mrzi co vseko sa dialo a ja som pri tom nebola :S. Velmi ma to bavi, ale cas je proti mne a nemozem sa realizovat tak, ako by som si predstavovala....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morti001:

ver mi ze pocase ta to mrziet vobec nebude, vyclenis si par hodin denne a budes si vyberat len tie najlepsie obchody , skus sa zamerat na kvalitu a detailne prepracovanie a naplanovanie obchodov, ja som najviac spokojny ked urobim za den 1-2 obchody, a to si hovorim DT :). je to sranda , ale ked urobim 15 obchodov a vezmem 15 nie uplne cistych signalov, vacsinou dosiahnem zisk ako ked urobim 2-3 velmi ciste a hlavne silne signaly

len taka drobnost v casovom rozmedzi od 8:00 do 18:00 su signaly velmi caste ale trh je zasumeny , ak dostanetem jasny signal tak ma obrovsky potencial. ked obchodujem po 18:00 , trh je trochu lenivy , signali su zriedkave ale casto citatelnejsie, potencial obchodu sa skracuje.

opisujem svoj system, ale myslim ze to plati vo vseobecnosti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Zaujímavé obchodovanie, to by riešilo aj problém s časom. Asi tu oveľa viac platí to čo napísal Wilson "Vegas" o dobrom systéme a jeho disciplinovanom až strojovom vykonávaní.
Akú chybu si urobil, že si vybielil účet ? (Dúfam, že demo :) ).
"PT je v podstate len na tebe, mozes dat 20 ale tiez 30 , 40 podla toho aky pattern obchodujes".
Pod patternom myslíš hlava a ramená, dvojité dno, vrchol a podobné figúry, alebo je to výraz pre niečo inšie? - prepáč mi neznalosť začiatočníka.
Vystupuješ asi na PT (SL), na inšie nebude veľa času.
Ak to nie je tajné, ako poznáš jasný signál v zašumenom trhu?

morti001
Tiež mám ten problém. Než sa rozhodnem testovať nejaký systém rádove mesiace, musím v tom mať jasno, aby boli výsledky aspoň trochu smerodatné.

bachmann
Aj mňa by zaujímali nejaké podrobnosti a či sa ti darí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath

chyba bola jednoznacna , bol som zaciatocnik a nedodrziaval som Position sizeing a Moneymanagement. to je proste to najpodstatnejsie co v tradingu je. obchodoval som totalne emotivne a striedal som aj TF. bol to live ucet :)

pod patternom myslim formaciu na cenovom grafe, 1-2-3 patern od rosa, alebo double top a bottom, ja sa vsak sustredujem len na jeden jediny a podla mna najsilnejsi a to je spominana 1-2-3 ka.

nie PT nepouzivam, zatvaram obchody rucne, chce to trosku citu , je to koli potencialu ktory obchod ma, neodrzem si predsa zisk 25 bodov tym ze dam PT15. hoci vacsinu obchodov zatvaram na 15 pip

tajnosti nemam, obchodujem len protitrendove paterny, ked trend naraza na jasne support ci rezistencu, a jasne indikuje ze uz dalej nevladze, obcas pouzijem RSI na vyssom TF ple len pre potvrdenie. ked patern jasne indikuje zmenu trendu naskocim a v podstate sa dostanem do noeho trendu, alebo nejakej vidatnej korekcie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bolo školné, dúfam že teraz si v pluse.

O 1-2-3 som čítal v článku o Ute von der Lahr. Vstupuje po tej trojke, po prerazení trendovej čiary.

Na taký PT by mal byť SL cca7,5. Teraz som to skúšal na libre a dovolilo mi to len 13.

Tie SR určuješ priamo z vytvorenia 1-2-3, alebo berieš nejaké staršie odskúšané, ktoré si si sám nakreslil podľa krivky grafu, či snáď SR nejako počítaš? O SR mám dosť nejasné informácie a mám pocit, že v diskusiách nemyslia všetci na rovnaké SR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

jaobchodujem pattern od Rosa 1,2,3. ten clanok som cital ale myslim ze ta holandanka to obchoduje inak, takze trendove ciari ani nic podobne nepouzivam. co sa tyka SL , je to sice teoreticky spravne, ale realita trhou je casto ina, mat RRR 1:2 ci 1:3 je len teoreticke vyjadrenie.ja sa riadim SR urovnami , kludne si zobchodujem obchod kde je 1:1 a v a niekedy aj menej, alebo urobim na 1 patterne 2 obchody, je to trosku zlozitejsie.

ak mozem poradit: v obchode nezalezi len na RRR, ale na RRR v kombinacii s % vyjadrenim Win/Lose obchodov:
urcovanie SR zalezi od TF. ked obchodujes 1M tf tak asi nebudes mat rovnake SR urovne ako na 15M tf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann
Aj mňa by zaujímali nejaké podrobnosti a či sa ti darí.
....
Ahoj bachmann,
dakujem za tvoju odpoved, ale nerozumiem tomu co si napisal...na zaklade coho vstupujes do pozicie a kedy, ked si v praci?? A aky ruční testing v excelu robis?? Asi mi to nedochadza :S......
....

Tak ještě jednou, mou snahou bylo co možná nejvíc potlačit "neoprávněné touhy" vstupovat do pozic jen na základě pocitů. Z mnoha desítek indikátorů mi zachutnaly ty co jsou viděl na screenu z MT4.
Jsou jednoznačně dány jejich stavy (jakoby ANO/NE, černá/bílá...)
Tyto stavy zapisuji ručně do excelu a mám stanovenu podmínku, že pokuch všechny ukazují stejně, je to pro mě signál.

Excelovou tabulku mám stále rozpracovanou, tak všechnu logiku v tom nehledejte.
Pokud by to někoho skutečně zajímalo, můžu to sem rozepsat, "co je co".

Popis sloupců (M-Z) je v záhlaví v poznámce k bunkám v řádku 5

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...