Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> Airmike
> Spoznať po správach aký trend to naberie, to mi
> pripadá ako technická analýza. Prerazenie
> trendovej čiary, MA, tunela, trendové
> indikátory... sú prostriedky technickej analýzy.
> SID tiež niekde písal, že si nechá po správe
> potvrdiť trend svojimi indikátormi (technickými).


Jujda ja se dneska upisu.
no tak zas zalezi jake news.nemuzes strejdit kazdou news protoze po news to neudela bud nic nebo bude korekce.
uz sem psal dnes asi 4x dej si macd M30 a 1H a pozoruj pro zacatek.a ty nesw zatim jen sleduj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jen potvrdím co mě osobně od FX trochu odrazovalo
> v začátcích... Ty fundamenty. Myslel jsem že FX
> jde obchodovat technikou, ale často tomu tak
> nebylo. Výhodou je, že se tam můžeš vytrénovat s
> pár stovkama a pak to rozjet ve velkém. Jo a z
> mého pohledu největší výhodou FX je MetaTrader4
> naprosto bezkonkurenční software, který jsem dosud
> poznal, kežby se s ním jednou dalo obchodovat na
> e-mini trhu :o(


ahoj
miroslave ty obchodujes i e-mini simte pokud ano mohl bys me napsat na ferdafx@seznam.cz
dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morti001 Napsal:
-------------------------------------------------------
> obchodtrade@......
>
> s akym systemom pracujes, ze ti priniesol 500%
> navysenie vkladu? Len jeho pomenovanie chcem
> vediet...teda ak mozes.
>
>


ahoj koukam ze podle registrace zacinas vid.
co se tyce zhodnoceni 500% to se da z prehledem i za mesic pokud budou dobre news.
a co se tyce systemu tak system si udela kazdy podle svejch indikatoru. takze pokud chces na nekom naky system musel by ti i rict jak a ktere indikatory ma nastavene.protoze indikator kazdy zacatecnik musi testovat coz naky rok trva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal:
-------------------------------------------------------
> premnath
>
> 1.
> nejdůleřžitější poznámkou pro tebe je, že ten graf
> je MT a ne VT
>
> 2.
> protože tam je MAE34, MAE15, MACD12.26.9, RSI14 -
> to vše máš i ve VT - tak si to nastav a pak se
> ozvi
> možná že to stihnu popsat i dřív a dám to sem
>
> Minule když jsem to ukazoval, neozval se vůbec
> nikdo, tak jsem ušetřil práci s popisem, o který
> nikdo nestojí (soudím podle toho, když se nikdo
> neozval)

to je hezke zes mu rekl co tam ma ale ze at to nastavuje na M3 a 1H to doplnim za tebe pokud se na me nebudes zlobit jo
:) a este pridej cci a awerage true Range.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Neviem čo považovať za skalp a poloskalp, mne v bráni v braní :) teoretických malých ziskov požiadavka na SL a na spread pri dostatočnom pomere možného zisku a možnej straty.

Snažím sa študovať prostriedky TA. Zatiaľ som došiel k poznatkom, že indikátory veľmi pekne dodatočne vysvetľujú čo sa stalo a dávajú signály do budúcnosti, keď je už neskoro. Predvídať budúcnosť podľa tvaru sviečok, formácií, ktoré vytvárajú, čiar, ktoré pretínajú... sa mi zatiaľ veľmi nedarí. Buď nevidím, čo vidia iní, alebo to tam nie je práve vtedy, keď sedím pri počítači. Poprípade trh nerešpektuje to, čo predpovedajú. V poslednej dobe ma nadchol vyhľadávač 123 a program, ktorý upozorňuje na potenciálne vhodné obchody a odporučí SL i TP. Až na tú angličtinu.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath:

predtym ako indiakator zacnes pouzivat, musis pochopit ako pracuje. ked nestudujes indikator nebudes mat potrebu brat nezmyselne signaly. podla mna su takisto indikatory ako aj formacie ci svieckove patterny dobry sposob, nieje to tak ze jedny zarabaju a druhe nie. zalezi len a len na tom co sa o trhu naucis. a to ide vacsinou pozorovanim :)

niekde sa tu objavil zase prispevok o 500% mesacne, ze to vobec nieje problem. taketo prispevky ma vedia vzdy pobavit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Na indikátory, ktoré sú v platformách sa dá nájsť stručný popis, o tomto sa hovorí len tu na fóre ako o "starej veste" pre začiatočníka dosť nezrozumiteľne (plus samé chvály). Chcel som ušetriť čas, ale pôjde to aj bez popisu. Podobné indikátory MA, TSI a niektoré iné (W%R...) som chvíľu používal živelne na oboznámenie ako sa chovajú a na posúdenie, či ich zahrniem do svojho prvého systému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to je strasne individualne, kazdy si to nastavuje podla seba a taktiez to podla seba obchoduje. ak by si si vyhladal ako to obchoduje SID , urcite by ti to pomohlo viac, nastuduj si vlakno Indikatory a obchodne systemy , tam to SID popisoval.

ja som pouzival netradicne nastavenie, 2 PP kratky a dlhy dva ADXMA kratky a dlhy

dlhodoby trend ti urcuje ADXMA vstupy do pozicii pretatie Pivotou, vystup s pozicia kratka ADXMA
vzdy som pouzival extremne velke periody na vychytanie dlhych trendov, pricom vzdy musela byt splnena podmienka obe ADXMA cervene a PP vyssie nad nizsou - short
ADXMA zelena a PP nizsia nad vyssou - long

nastavenie na kazdy menovy par uplne ine

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...