Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Zdravim, nenasel jsem jednoznacne tvrzeni, ze forex je jen jeden jediny trh. Kdyz se rano otevre v Sydney, pozdeji v New Yorku, je jiste,
1) ze jsou propojene, ze pokud koupim 1lot EUR/USD za nejakou cenu, tak stejna cena byla v obou mestech?

2) Existuje misto (www-), kde se daji skutecne kurzy forexu videt? Jde mi hlavne o historii, aby se dalo zpetne dohledat, ze me muj broker "nevyhodil" na stop-lossu, ktery se neuskutecnil.

Mam totiz nainstalovane demo metatraderu od dvou ruznych firem (X-Trader, FxPro Metatrader) a prekvapilo me, ze se jejich data lisi. Priklad: EURUSD Denni 8.5.2008:
Open 1,5397 - 1,53933
High 1,5440 - 1,54399
Low 1,5284 - 1,52841
Close 1,5404 - 1,53925
Volume 10752 - 58029
Navic ma druha firma o 1 desetinnou carku vetsi rozliseni :S
X-Trader mi sdelil, ze jejich data jsou data z agentur Bloomberg a Reuters.

3) Jak je tedy mozne, ze se kurzy lisi? A kdo v konecne podobe kurzy vytvari (Forex-Sydney,NY,.../Bloomberg/Reuters/X-Trader)?
Mam totiz obavu, ze pokud by kurzy vytvarela primo firma, se kterou bych mel smlouvu (X-Trader, FxPro Metatrader), snazila by se me vyhodit na stop-lossech, pokud bych byl "dostatecne" blizko. A nektere indicatory (ohledne volumu) by mohly byt dost zkreslene, protoze zrejme obsahuji jen volume "protekajici" jen skrz jejich firmu.

4) Existuje firma, ktera obchoduje "primo" forex? A ktera soucasne pouziva metatrader? (- libi se mi na nem backtesting a programovani).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Obchodujem cisto technicku analyzu. Zakladne indikatory ako MA, vyhladavam eliotove vlny.. Grafy sledujem dlhsiu dobu, tak sa snazim predvidat. Nesnazim sa vytiahnut z trendu co najviac $ ,a tak vystupujem skor a nepouzivam SL(pri malych uctoch sa to neoplati=moj nazor), Preto tolko pozitivnych obchodov. Ale isto to bude aj stastie, a v reale budem konat asi impulzivnejsie..
Ak si myslel tento system, tak nemas zac. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poldik42 Napsal:
-------------------------------------------------------
> .. Zacat chcem s 1000 USD , viac nemam, ale pojdem
> na 0,5 loty..

Nechci Tě odrazovat od Tvého záměru začít s $1 000 a 0,5 lot, sám nemám s živým obchodováním zkušenosti, stále jsem DEMO, ale zpravidla to dopadá tak, že buď spadneš do kategorie 80%, nebo 20%. Jistě tušíš, co ta procenta znamenají. Pokud budeš mít obrovské štěstí, tak se dostaneš mezi těch 20%. Moc ti to přeji, ale začít s $1 000 a hned 0,5 lot ??? $1 000 je opravdu dost málo na 0,5 lot. Je to o procetech, které chceš riskovat.
Nakonec jsou tu povolanější, kteří se ke Tvému záměru mohou vyjádřit. Já to vidím jako velkou odvahu, kterou bych v sobě v žádném případě nenašel. A to už jsem opravdu hodně, hodně let po maturitě
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

Obchodujem cisto technicku analyzu, zakladne indikatory, hladam eliotove vlny, obcas vyuzivam to co popisoval Gift17 (vysoke pohyby pips,ktore predpovedat neviem ale ked sa to deje udre mi to oci a ja inkasujem). Ked som v trende tak sa nesnazim vycucat co najviac $ , vystupujem pri profite 10pips. (potlacam chamtivost)..
Posledna vec je intuicia.. zatial to vychadza..

Whizzz:

Agresivne mozno trosku. ale zober to takto.. 1000 - 125(margin)= 875 USD = dajme tomu ze -80pips mi vycisti ucet, pri 0,5 lot je to 160 pips .. Kedze neplanujem pouzivat SL tak dostat sa do - 160 pips nebude lachke. SL planujem pozivat pri vyske 3000 USD, ktore neviem ci budem niekedy mat :) .. MOzno to neni spravny pristup k tradingu, ale ked mi to zatial vychadza na deme, bol by hriech to neskusit v reali. Ked ma to potopi, tak zacnem odznova testovat.. a zarabat manualne..

sztula:

Som rad ked ludia vravia co si myslia, samozrejme ma to neodradilo. :) .. diky za nazor.. Tu maturitu ti zavidim, za 3 dni ma to caka a akademicky tyzden som stravil pri obchodovani, miesto ucenia. Ale stalo to zato ;) ..

Pekny vecer prajem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poldik42,

neobchoduji sice Forex, ale komodity, proto se nemohu vyjádřit k tomu jestli je 0,5L je moc nebo ne. Co se ale týká obchodování bez SL, myslím že je to nesmysl. Už jen proto, že ti může odejít spojení, nebo se stát X jiných věcí. No ale jak říkám, každý strůjcem svého štěstí.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, jsem uplny zacatecnik, neco jsem precetl, ale mam mensi problem, obchoduji s tremi menovymi pary... U dvou menovych paru pouzivam dvojite klouzave prumery + s moji dodelavkou a u jednoho paru s "Vegasovym tunelem"... Mam problem v tom ze u tech paru kde pouzivam dvojity klouzavy prumer, neumim odhadnout spravny SL... Za posledni dobu, jsem kazdy den schopny vydelat kolem 5O pipsu na kazdem paru co jedu, ale misto toho, abych si sebral svuj profit, tak nejak neodhadnu SL a o vse prijdu, + jeste neco malo prodelam... Tak se chci zeptat nekoho zkusenejsiho, jak si mam nastavit SL nebo treba rict si, kdy si vezmu svuj profit, treba pri zisku 34 pipsu rict si, ted beru zisk, jak seberu zisk, tak hned zas vstoupit do obchodu a rict si, ze dalsi pripadny profit beru opet pri dalsich 34 pipsech... Doufam ze jste to pochopili...
Diky za pomoc.

Tomas (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Tomasi,

pocitam, ze myslis spis Profit target(PT) nez SL ?

----Profit target--------
|
|
|
--- ↨ vstup long ↨-------


---- Stop Loss -------

Dobre vystoupit z obchodu je podle me tezsi nez do nej vstoupit :-) Nicmene vstup a exit je zavisly nejen na metode, kterou pouzivas, ale i na time frame, money managementu, fundamentech, velikosti pozice, kteru obchodujes, "psychicke odolnosti" :-) a momentalni "sile" daneho paru. Nicmene tvuj plan 34pips jako PT ? Proc ne, kdyz ti to funguje. To co si popisoval se bezne vyuziva. Tj. otevres pozici napr. s 2 loty → pri +34pips zavres 1 lot → 2. lot nechas bezet na dalsich +34 pips. I kdyz obvykle se jede s prvnim casti pozice "na jistotu" tj. mas nakoukany,napr. kolik ti tvoje metoda s vysokou jistotou dava, pak se posune stopka na break even, tim si zajistis jisty profit z prvni casti, a druhou nechas bezet co ti trh da navic... vyhodou je ze pote co seberes prvni profit a trh dava signaly ze ma silu ve smeru vstupu ( "momentum" v trhu ), tak mas profit jisty, a na druhe casti nemas co ztratit, takze ji obvykle nechvas bezet s "klidnejsim srdcem", a obcas trh nadeluje zajimave zisky :-)
Jestli muzu poradit ujasni si svuj money management, z toho ti vyleze kolik riskovat a jak, a jak to prizpusobit trhu (volatilita na trhu,sila trendu, sila s/r,pivoty, momentum v trhu apod...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li u FX funguje technická analýza (S/R úrovně, MA atd) stejně dobře, jako u ostatních trhů (komodity, indexy atd.), nebo zde má větší vliv fundament. Docela se mi zamlouvá SIDůV systém 4 klouzavých průměru (MA 12,21,63,144) + S/R úrovně, zajímalo by mě, jestli toto někdo používá a jaké s tím má zkušenosti, chtěl bych to začít testovat, ale nerad bych uvízl ve slepé uličce... Také jsem se chtěl zeptat jestli spread 3pips na minilot je hodně, nebo je to v pořádku. Omlouvám se, jistě to tu je někde napsáno, ale je to tu opravdu značně rozsáhlé.... díky Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...