Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Airmike

Dobry den....no ano nevravim ze FX je menej nakladny je urcite viac ale pokial nebudete obchodovat pary s velkym spreadom ale len tie zakladne EUR/USD , GBP/USD a napr.USD/JPY tak ten spread je tam maly maximalne 4 pips a pri EUR/USD dokonca 2 pips takze to neni az take hrozne ked prihliadnem na moznost "ucit sa a zdokonalovat sa" s malym uctom....lebo povedzme si pravdu...vacsina obchodnikov ktory pridu o 5000 dolarov tak na trading zanevru ale v pripade 500 dolarov to neni az take hrozne..to je vse....

Michal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to katrooo:

treba brat do uvahy hlavne potencial paru a potom ho prirovnat k spreadu, velka cast obchodnikov s financnika obchoduje GBP/JPY aj ked ma velky spread, zavisi od potencialu paru, a od stylu obchodovania.

vo vseobecnosti plati , ze ak zarobis balik , nemusis pozerat ktory druh obchodovania je nakladnejsi :)

to premnath:

ako si vylozis SIDove slova je tvoja vec . potvrdenie trendu po spravach je nieco ine ako obchodovanie sprav, ostatne , chcel si odomna potvrdenie ci sa nemylis a ja som ti povedal ze sa mylis :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath:

podla mna sa nechapeme v tom co znamena hlboka fundamentalna analyza.

Dr. Elder pise v jednej svojich knih ze na analyzu dlhodobeho trendu nepotrebujes nic ine ako EMA. Je to fundamentalna analyza ktorá sa da urcit indikatormi.

Joe Ross zase tvrdi, ze na sledovanie fundamentov nema cas ani peniaze.

Ked som obchodoval na 4h grafe, SID mi povedal ze ma denne spravy zaujimat mozu ale nemusia

takze zacat sa da s mnozstvom pristupov, staci si len vybrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Po prečítaní diskusií a chatu ako SID a ostatní tunajší skúsení obchodníci študujú správy Reuters, analýzy expertov a podobne som len "úctivo zložil klobúk". Čítal som tiež ako ti SID odpovedal, že na 4h graf to nepotrebuješ. Hľadám systém pre obmedzený čas, ktorý tomu môžem venovať a stále tápem. Zatiaľ to vyzerá na rádovo minútové grafy, kde trh rešpektuje viac správy, ako analýzu sviečok (možno). Ide práve o to nájsť ten správny prístup. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

je tu vela obchodnikov , ktory si tazku hlavu s FA urcite nerobia. ide vsak casto krat o skoalp alebo poloskalp, kde je jasny MM ,podla mna je TA zaklad bez ktoreho sa aciatocnik nikam nepohne. ked bude mat dostatocne zmaknutu TA, moze posudit ci je nutne venovat sa FA . alebo zdokonalovat techniku.

na to co sa pise v chate by som si dal velky pozor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

obchodujem forex iba nieco cez 1 a pol roka a FA ma vobec nezaujima! ja som na TA. v sucastnosti TA doslova zeriem a na studovani roznych druhov indikatorov, postupov a druhov/typov sviecok zabijam strasne vela casu! hold ucit sa- ucit sa- ucit sa... alebo trvalym sebavzdelavanim k zasluzenemu bohatstvu?!
s tou stratou 500 USD pociatocneho vkladu mas uplnu pravdu. nie je problem v zaciatkoch stratit aj niekolko tisic USD! kazdy tym presiel a myslim si, ze je to najlepsia skola do buducnosti!!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ak sa blíži nejaká dôležitá správa, beriem ju do úvahy a nastupujem väčšinou po ujasnení smeru, niekedy davam entry pred správou na obe strany pomocou ea
inak obchodujem podľa TA - využívam ema 100 na 1 hod, a na 1 min adxma a lsma
systém mám dobrý, najťažšie je zvládnuť psychiku
systém od markona nepoužívam

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...