Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to morti001

Co je to pattern? Žádná otázka není blbá ;) Předpokládám, že budeš potřebovat vědět ještě aspoň další milion věcí, pokud se budeš zabývat tradingem. Jak to co nejrychleji a nejsnadněji zjistit? Co tě zajímá? Čemu nerozumíš? Po celém internetu je spousta kouzelných tlačítek s nápisy search, vyhledávání apod., který každýmu rády pomůžou (tu)

Například anglicko český slovník: slovnik.seznam.cz/search.py?wd=pattern&lg=en_cz
Vyhledávání definic nějakých termínů na Google: www.google.com/search?hl=en&safe=off&q=define%3Avolatility
(Vynikající a málo známý, doporučuju!)
Vyhledávání tady na Finančníku v článcích: www.financnik.cz/search.php?q=patterny&order=datum
To je náhodička! Dnes zrovna nový článek o patternech :)
a vyhledávání v diskuzích na Finančníku: www.financnik.cz/forum/search.php?0,search=pattern,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,body=1,author=1,subject=1
Vyhledávání ve wiki na Finančníku: www.financnik.cz/wiki/
Pak další tlačítka na Google, Seznam, Atd. Atd. Atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath

1-2-3 pattern od rosa sa vyskytuje velmi casto, , a hlavne nieje problem vsimat si aj viac trhov ak sa sustredis len a len nan, o jeho uspesnosti by sa dalo diskutovat, ked ho obchodujes, musis proste vyberat len to najlepsie s najlepsieho, aby si mal potencial z obchodu , ja som napriklad TrendLines do uvahy doteraz nebral, , riadil som sa len SR urovnami a bral aj mensie profity, ale urcite casom budem filtrovat viac. dalsia vec ktoru mozes bra do uvahy je trend, ked je masivny dovntrend a pride korekcia, casto sa na jej konci utvori pattern 123 a vtedy je potencial obchodu velky, , aj to stoji za zamyslenie, obchodovat protitrendove pattterny, len na korekciach, a brat ich v smere dlhodobejsieho trendu trendu, za zmienku tiez stoji rozdielnost spravania sa trhov pri stupani a klesani, ja napriklad zadavam len stop sell . niezeby som nemal chut na longy, ale vyhovuje mi ked trh klesa a klesa rychlo, som tak proste nauceny :), a co sa tyka navodou, budes sa divit ale to ze je to niekde poppisane som si vsimol len minuly tyzden a ze sa to vola Rosov 1-2-3 system som vobec nevedel, aj ked o 1-2-3 som uz pocul, proste som to obchodoval bez toho zeby som vedel co to je, a ani som si to velmi neuvedomoval :)

a teraz si o svojom systeme idem nieco precitat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: morti001

Pattern se dá popsat jako nějaká šablona, kterou když vložiš do grafu, tak by Ti MOHLA dát nějaký signál., např. jak by se v budoucnu MOHL chovat trh.
Je to matematicky popsané chování trhu na základě minulosti. Nad názvem se ale moc netrap. Snaž se raději pochopit jeho schopnosti.


to: paveln
___________________________________________
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

:)

SZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery

Především bych chtěl napsat, že tyto stránky jsou BEST a jejím autorům přeji jen další takové úspěchy!

Jsem začínající trader a nebojím se obětovat umění obchodu to nejcenější co mám, tedy čas. Pročítám si tyto stránky již celý týden a akumuluju pomalu všechny informace. Stojím však před základní otázkou, na kterou hledám přímou odpověď. Obchodovat FOREX, či KOMODITY ??? Když pominu výši kapitálu, co by jste doporučili? Chystám se být spíše poziční obchodník, který se bude v některých případech držet v pozici 1-5 dní, ale také chci zkusit sem tam intradenní obchodování. Komodity mi připadnou jako docela jednoduchý trh, kde se může s velkou pravděpodobností úspěchu použít technická analýza. Na druhou stranu Forex mě láká (a nepopírám to) vidinou větších zisků. Zaráží mě ale trochu fundamentální analýza.Přečetl jsem si Sidův seriál o Forexu a musím přiznat, že občas jsem se strácel. Jestli jsem to pochopil správně, obchodování na Forexu vyžaduje daleko více času a přípravy, než v komoditách? Je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius:

v prvom rade je myslim este hodne dolezite ake futures chces ochodovat: ak to budu komodity ako cukor bavlna soja, tak to ti asi neporadim . pokial chces e mini futures na akciove indexy, to ti rad poviem par za a proti.

na otazku FX ci e mini si musis odpovedat sam, je to jednoduchsie, pretoze vela ludi ma na obchodovanie vela rozlicnych nazorov. chcel by som ti napisat par veci pre a proti s ktorymi sa stretnes asi neskor a zatial by ti mohli byt uzitocne vo vybere.

kapital: obchodovat na forexe mozes prakticky s par stovkami , pri futures sa to neda

poplatky: hoci by sa mohlo zdat ze nakladnejsie su komodity , je to podla mna naopak, spready FX u retail brokerov oproti futures su o dost vyssie. a pri obchodovani 1 kontraktu Futures a 1 lotu FX velmi rychlo zbadas , aky je to rozdiel :)

cas : to je to najpodstatnejsie co mame, FX mozes obchodovat kedykolvek najst si svoje oblubene hodinky, najvacsie pohyby sa ale robia od 8: do 18 tej alebo kludne mozesobchodovat nocne Tokio, tam je to tiez masaker, pri indeexoch europa zacina rano, usa poobede, takze si mozes vybrat kolko obchodova, a kedy obchodovat. FX je podla mna o dost vacsi zrac casu.

fundamenty: viem ze komodity sa daju obchodovat cisto technicky, indexy tiez. pri komoditach sa dostanes aj k jednoznacnym COT reportom . poviem ti ak sa niekto zacne snazit obchodovat FX cisto technicky , velmi rychlo vytriezvie. na FX to proste neide resp, ide to velmi velmi tazko, minimalne treba davat pozor na spravy, a dolezite casi. taktiez ekonomicky kalendar. casi ako 10:30 14:30 16:00 ti velmi casto budu kazit technicke obchodovanie

brokeri: kapitola o ktorej by sa dalo napisat par stran: podstatne vsak je to ze na FX je tvoja protistrana broker, vidi ti do kariet , a snazi sa ta o prachy pripravit, Fx je necentralitovany trh, takze roztahovanie spreadov , zadrziavanie objednavok a manipulacia s cenou su na beznom poriadku. som si isty ze ked si budes brokera vyberat , tak narazis prave na takehoto, maju totiz dost zmaknuty marketing :) co som pocul, pri futures sa podobnych veci obavat nemusis.
tam je protistrana.

Keby som sa ja teraz rozhodoval a mal by som tieto informacie, asi by som si vybral obchodovanie e mini futures, sledujem grafy , tak isto ako FX , a vidim tam rozdiel, problem je v tom ze FX som venoval kopec casu a skoro po roku live obchodovania uz clovek trhy tak trochu spozna a vidi ze to ide aj tam aj tam, treba proste lensystem, plan, disciplinu a vytrvalost. to je vsetko :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen potvrdím co mě osobně od FX trochu odrazovalo v začátcích... Ty fundamenty. Myslel jsem že FX jde obchodovat technikou, ale často tomu tak nebylo. Výhodou je, že se tam můžeš vytrénovat s pár stovkama a pak to rozjet ve velkém. Jo a z mého pohledu největší výhodou FX je MetaTrader4 naprosto bezkonkurenční software, který jsem dosud poznal, kežby se s ním jednou dalo obchodovat na e-mini trhu :o(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike

Moc děkuju za info.

1. Z toho, co jsi napsal jsem tedy utvrzený, že FOREX je tedy opravdu nástroj k intradennímu obchodování a věc z drtivé většiny fundamentální analýzy. Kdežto obchodování s komoditami je spíše poziční záležitost. Chápu to správně?

2. Co by jsi mi radil obchodovat na FOREXU do začátku a podle čeho se sám v konkrétních páru rozhoduješ vstoupit do trhu?

3. Našel jsem v seriálu Sida o obchodování na Forexu indexy týkající se USA, ale ne už příklady jak konkrétně jednotlivé indexy ovlivňují přímo kurz. Rád bych tě požádal o t vé zkušenosti, nebo alespoň odkaz na stránky, kde bych se o tom mohl dozvědět více. Angličtina není pro mě až takový problém, ale pokud bych měl na výběr, jestli znáš nějaké takové články v třeba tady na serveru, bych by ti moc vděčen. Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je dosť možné, že som nasledujúcu vec zle pochopil, takže to berte skôr ako prosbu o potvrdenie, alebo vyvrátenie. Ide o fundamenty. Ak som dobre čítal, tak niektorí tunajší obchodníci prešli od nastraženia entry cca 15 min pred fundamentami na čakanie pár minút po fundamentoch až sa trh upokojí a indikátory potvrdia trend. To už vyzerá ako technická analýza. Teda nemusím analyzovať fundamenty (aj tak to neviem), ale potrebujem len vedieť kedy budú a na aké páry budú mať dopad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Airmike

Dobry vecer...mam jednu otazocku o nakladovosti forex/komodity obchodu...ked vlastne obchodujete mini loty tak spread napr. 2-3 pips ma hodnotu(penaznu) ako na normalnom lote alebo ako na minilote? lebo co sa toho tyka tak ak je to ako pri minillote tak ten spread ma dost malu hodnotu a kedze neplatite komisiie a pod veci tak by mal byt obchod lacnejsi pri mini-forexe ako pri futures...a pokial budete obchodovat pary s so spreadom max 3-4 pips tak cena za obchod neni nejak moc velka...a hlavna vyhoda na FX je velkost potrebneho kapitalu(mini-forex od 300 USD) potom da sa ciastocne eliminovat menove riziko - ucet v EURACH(kvoli dolaru...a komodity som este nepocul moznost mat ucet v inej mene ako USD)..a je to super na trening predsa len radsej pridem o 500 EUR(dufam ze nepridem:D) ako o 5000 dolarov...dalsia vyhoda FX je vacsia "trendovost" trhov ako pri komoditach...a pre mna je hlavna nevyhoda fundamentalna analyza lebo o nej nic neviem:D ale to sa da dobehnut a podla mojho nazoru sa aj tak da obchodovat FX cisto podla technickej analyzy len si treba najst tu spravnu techniku..to je moj nazor

prajem pekny vecer.....Michal.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze poporiadku

deenius:

1 vec : tak isto ako FX aj Futures su obchodovatelne ako ID tak aj Pozicne. staci sa pozriet na panou obchodnikou tu na serveri, dokonca mas presne postupy Intradenneho obchodovania Mini russelu 2000 a ostatnych indexovna financniku, takze toto nechapes uplne najlepsie.

2. na FX zaciatky su myslim najlepsie pary, ktore su neni extremne volatilne, pre naucenie zakladov v pohode postaci EUR/USD ,ja obchodujem prevazne jeny, a ako som pisal par prispevkou vyssie, cisto technicka analyza , su urcite hodiny ked prihliadam na Fundamenty

3. no urcite sa toho vela popisalo , ale ja som to zrovna necital, vsetko co o korelaciach alebo ovplyvnovani viem ze cez den je dobre sledovat europu DAX napriklad, poobede sledujem DJI , ten ma vplyv s indexou zrejme najvacsi, a vecer zrejme japonsko, ale prakticku skusenost nemam, DAX a Nikkei vobec nesledujem. skor sa este sleduje ropa, ta ovplyvnuje CAD a USD , takze v podstate cely trh :)

premnath:

vacsina tunajsich obchodnikou tie fundamenty ani neanalyzovala, proste par minut postavili entry na obe strany a cakali co to urobi, ci pojdu na jednu stranu alebo na druhu, brokery sa ale proti tomuto dost uspesne brania, rozsirovanim spreadov alebo slippage, takze to je hlavny dovod preco sa taktika vyvyja, predsa je lepsie naskocit do rozjeteho trhu ako riskovat vyrazenie stopiek. ale nemyslim si ze sa tie taktiky praktikuju nejak hufne,
Btw: s TA to nic nema, proste je to obchodovanie sprav a reakcii trhu na ne, to na ake pary budu mat fundamenty dopad je zakladna vec, ak su spravy USA tak nepojdem ubchodovat EURJPY , pretoze hlavnym tahunom tohoto paru je USDJPY, ale ak su velke objemy na EURUSD tak byva obrovsky pohyb hore a dole a vyrazenie stopiek.

katrooo: kedze komodity neobchodujem o poplatkoch ti moc nepoviem ale poviem ti ze ak obchodujes 1 lot GBP/JPY je to povedzme 8 pips, 1 bod ma hodnotu 8,2 USD tusim takze ak vyratas 8x8,2 vyde ti poplatok za obchod, si proste 64 USD v minuse, neviem presne ktorakomodita alebo indey maju aky bid ask rozdiel , ale viem ze ich poplatky sa pohybuju 5 USD vstup a vystup to je 10 USD celkovo , pozri si konkretne trebars indexy, na financniku mas presne napisane kolko ma ktory index USD za jeden bod, a vyrataj si kolko mas BID a ASK rozdiel.pri normalnom obchodovani, sem tam chytis slip ale to sa stava. kazdopadne musis si to zistit sam, ja myslim ze rozdiel tam je dost velky

to s tou trendovitostou to citam prvy raz, , a co sa tyka tych 500 EUR o ktorych nechces prist, este som nevidel jedneho jedineho obchodnika ktory by zo zaciatku nestratil, a vacsinou sa jedna radovo o tisice , nie o stovky USD :)
je to hold drahy konicek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...