Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

vladko11
Ako to chápe začiatočník, ak zle tak ma prosím oprav: Na 1hod grafe si zistil, že to ide na juh. Na 1min grafe je ten vyhladenejší ADXMA3 in Color, ten druhý je FX_Sniper\'s_LSMA. Vstúpil si short, lebo obe čiary sčerveneli do trendu, vystúpil si po zmene farby FX_Sniper\'s_LSMA na zelenú. Necelých 20 bodov sa ti zdalo málo, tak si to len sledoval a dokreslil červené trendové čiary. Napísal si "neberiem žiadne signály" preto, že to ide od pohľadu do strany, alebo niečo naznačujú aj indikátory? Ďalej trh preťal trendovú čiaru a oba indikátory zozeleneli do protitrendu, ale ty si počkal až sa to vráti a znova obráti do protitrendu (alebo si čakal na potvrdenie 123?), keď druhý krát zozelenali oba indikátory vstúpil si long a vystúpil, keď FX_Sniper\'s_LSMA sčervenel. Tie šipky short, long si dokreslil?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath : správne úvahy -
ešte doplním, že pohyb do strany je u mňa ak sú farebné úseky lsma krátke a jednoducho vidím, že to ide nabok
trendové čiary sú tam len aby bolo vidieť to úzke obchodné pásmo
1-2-3 nepoužívam
čiary, krížiky a trendové čiary sú ručne dokreslené, je to iba ukážka systému
nastavenia si pravdaže každý môže upraviť a doplniť

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Traderi,

tak mam za sebou prvni obchodni den s realnym uctem. Pisu sem proto, ze by to treba nejakemu zacatecnikovi mohlo byt k uzitku (a take abych se z toho trosku vypovidal ;) ):
Trenoval jsem celkem uspesne na ruznych demech asi mesic a pul. Vadilo mi, kolik casu travim "hranim", tak jsem uz chtel zacit naostro.
V patek vecer mi konecne prisla konfirmace o uhrade prostredku (zacinal jsem s castkou 997 USD u MGForex) a otevreni uctu. Cely nateseny jsem jeste o vikendu pilne studoval a noc na pondeli jsem nemohl ani dospat - tak jsem v 1 rano sedl k pocitaci a zacal konecne obchodovat. 3*zisk, 4*ztrata, 5* zisk, 2* ztrata, 1* zisk - v castkach ztraty celkem -366,64 USD, zisky 654,54 USD celkem +287,90 USD.
A pro dnesek dost. Jsou sice dve odpoledne, ale psychicky mam dost. Ano, cetl jsem, ze psychika na realu je uplne jina, ale ze je to takovy masakr, to jsem necekal. OBDIVUJI vsechny zkusene tradery, hlavne za psychickou odolnost!

Ma rada pro ty, co tohle jeste ceka: Hodne dobre si pred svym prvnim dnem odpocinte, pokud mozno neplanujte zadnou jinou praci a nedomlouvejte si dalsi schuzky a jednani. Ja osobne byl velmi prekvapen, co to s clovekem udela!

Drzim palce a preji vsem dobre obchody (tu)

Liweng

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
ďakujem za povzbudenie. Tie tvoje indikátory pekne ukazujú dokonca aj v defaultnom nastavení, asi nič viac netreba. Aké používaš SL (prípadne TP)? Niekde som čítal, že používaš akýsi program na fundamenty. K čomu to je? Zatiaľ sa držím tvojej rady všímať si len červené správy z forexfactory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Liweng:

gratulujem ti k tvojmu prvemu uspechu, je to velmi pekny vysledok. zaroven by som ta ale chcel varovat pred tym aby si striktne dodrzoval MoneyManazment. a to risk na obchod nie viac ako 3 % s celkoveho uctu. este si dost dobre pamatam ako som zacinal ja a bolo to velmi podobne tvojemu startu, tiez som zacal s 1000 USD a moje prve obchodne dni boli uspesne. o to viac bolo moje obchodovanie emotivnejsie. ak si urobil prvy den taky velky zisk, asi si obchodoval s vacsimi objemami. v tvojom zaujme si na to daj pozor. je to velmi nebezpecne.

par krat som pocul tu na fore , ze urobit stratu na zaciatku je lepsie, ako ked sa zo zaciatku dari. vtedy clovek nekona triezvo a mysli si ze je majster sveta. ja som si to tiez myslel a ucet som odrovnal behom 1,5-2 mesiacov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath > exit podla systému je keď sa zmení farba lsma, ak je to však blízko vstupu , ostanem v obchode a držím do stopky alebo do ďalšieho obratu
stopku dávam dosť ďaleko a väčšinou vystupujem skôr, tak 15 - 20 pipsov

dôležité je nebrať každý signál, keď cena ide nabok - radšej obchod vynechám
ten ea na fundamenty som tu už aspoň dvakrát zverejňoval, ak chceš vedieť k čomu to je - tak je to na obchodovanie fundamentov
sú to iba indikátory , a dávajú kopu falošných signálov ktoré treba filtrovať

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdrávím páni,

tak jsem tu, abych přispěl se svou troškou do mlýna.
Své Live obchodování jsem započal dne 03.01.07 po šestiměsíčním studiu FX a čtyřměsíčním denním tréninku v prostředí dema VT-Trader, s miniloty a účtem $300. Obchodoval jsem 03-04.01.07 a tady jsou výsledky.
Ve čtvrtek ráno jsem se na všechno parádně připravil, spočítal pivoty, kontroloval S/R a hodinku jsem u toho seděl a pozoroval jak se situace má. První obchod byl hned dopoledne, tuším že Cable. Ale teda řeknu Vám :) zlaté demo, to snese vše a nároky na psychyku jsou pod bodem mrazu. Vstoupil jsem se SL 10p na základě paternu ZLR, TF15, buchot srdce museli slyšet i sousedi, tabulky se klepaly, nehty odletovaly rychlostí blesku a oči tlačřili a tlačili mým směrem. Nic naplat, během pár desítek vteřin jsem byl s -14p venku. Mno . . to nám to teda pěkně začíná, tep se stabilizuje, prsty na myši se stále klepou. Další 3 obchody byly taktéž ztrátové. Během dopoledne jsem nasekal ještě 24 dalších obchodů, celkem tedy za první dopoledne 28 obchodů v 13:00 se ztrátou 80p, většina obchodů byla nesmyslná, zbrklá a zybtečná. Při TF15 jsem vstupoval klidně i na 8mé minutě, ne na close, natož pak 20vteřin před ním. Pak jsem šel jíst, něco tužšího, protože polévku? na lžíci? :) nesmysl! Odpoledne jsem si k tomu sedl již s větším rozmyslem, a jasnou představou dostat se na nulu. To se mi také podařilo, po zprávách byl patern ZLR uspěšnější a 32. čtvrteční obchod už atakoval první zisk $0,99 :) To je teda paráda, po zbytek dne jsem se snažil nepanikařit a skončil tak svuj první obchodní den s 36 obchody a $6 zisku :)
Jasná poučení z toho plynoucí jsou:
Trend je tvůj přítel. Dal jsem si to na první místo žebříčku pravidel, mnohokrát jsem se snažil chytit bez signálu otočení, které bylo jen převlečená korekce, která po zpětném přepočtu vycházela s 2-3pipsovou přesností.
Další poučka je Do not be mingy, tedy nebýt hamižný. vícekrát se mi stalo, že jsem byl přes 50p v zisku a jako držgrešle pozici stále držel, v naivním mámení zisku dalších 20p. Pokaždé jsem pak zavíral seč mi připojení stačilo, abych urval aspon 10p.
V neposlední řadě jsem si dal omezení na počet obchodů a to 6, protože po dvou live dnech mám ztrátu -$3 a celkem 42 obchodů, což již teď považuji za otrokářskou práci brokerovi.

Toť Můj první live obchodní den.
Snad si z toho někdo vezme nějaké ponaučení, a taky pochopí, proč všichni tvrdí, že 80% úspěšného tradingu je jen a jen v nás. Příkladem jen muj druhý obchodní den, kdy jsem na 2 dopoledních a 3 odpoledních obchodech vydělal 50p, měl od rána pravidlo 5ti obchodů, poslední pátý obchod skončil ztrátou 20p, chytla mě, ani nevím co, snad pomsta, že jsem mrknul do grafu, řekl si, že to pujde už nahoru, otevřel šestý obchod, čímž porušil SVOJE pravidlo pět a dost, a pak jen seděl a čekal a čekal, a koukal jak to jde dolu a jeste niz a jeste niz a stále věřil že už se to otočí, nejdriv to mělo nadělit zisk, pak už mi stačilo aby se to dostalo na nulu, pak na SL a nakonec jsem to díky bohu zavřel se ztrátou 73p. Vždy předtím jsem si na demu rikal, to se mi nemuze stat, prostě SL a dost, ale, jsem rád že se mi to stalo.

Tradingu zdar a disciplíně tříkrát tolik



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...