Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Airmike
Pohľadám toho Rosa, ale neviem anglicky. Ak by som obchodoval len 1:1 musí mi vyjsť viac, ako 50% obchodov, ale ak som si istý, že tých pár bodov vyjde, tak prečo nie. Vrabci...

Už som s tým asi otravný, ale chcel by som sa ešte spýtať na tie nešťastné SR, ktorými sa riadiš konkrétne na 1 min grafe. Určíš si ich, prípadne zakreslíš priamo zo sledovania grafu, alebo ich nejako počítaš, alebo ti ich snáď kreslí platforma? Je to pre teba samozrejmosť a možno hlúpa otázka, ale ja v tom tápem, lebo je veľa spôsobov ako ich získať a nevyjdú všetky rovnako. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bachmann
Som začiatočník na VTtraderi a z toho grafu nepoznám o aký menový pár ide. (Aspoň farby grafu sme si zvolili rovnaké :)). Je ideálne mať tak jednoznačnú indikáciu, len neviem či som jej použitie dobre pochopil - do Excelu neustále zapisuješ stav indikátorov a vstúpiš, keď všetky dávajú signál na vstup. V tých prílohách sa dá asi nájsť všetko, ale je to na dlhé štúdium. Uvítal by som nejaké stručné prvé priblíženie. Kedy a za akých podmienok vstupuješ, aký používaš SL a TP, kedy a za akých podmienok vystupuješ, aký máš money management...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

1.
nejdůleřžitější poznámkou pro tebe je, že ten graf je MT a ne VT

2.
protože tam je MAE34, MAE15, MACD12.26.9, RSI14 - to vše máš i ve VT - tak si to nastav a pak se ozvi
možná že to stihnu popsat i dřív a dám to sem

Minule když jsem to ukazoval, neozval se vůbec nikdo, tak jsem ušetřil práci s popisem, o který nikdo nestojí (soudím podle toho, když se nikdo neozval)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath

otravny niesi od toho sme tu aby sme si pomahali

ten Ros toho je spusta na nete, teraz som videl knihu ktoru som opisoval postnuty na FX chate , dolezite ale je ze vacsina to obchoduje na velkych TF, ja nie rozhodol som sa pre male.
SR urovne si vyberam s 5 pripadne 15 min grafu, niekde kde sa crta obrat

ta percentualna uspesnost musi byt daleko vyssia ako 50 % inac by sa to velmi neoplatilo okolo 70% by to uz uslo, tan pattern ma proste velmi silnu vahu a odraza psychologiu davu. nieje to ziadna matematika alebo daco podobne

este som zabudol dodat ze to RRR nieje 1:1 vzdy, niekedy pride taky silny signal ze sa korekcia nevytvori a prerazi 2-3 urovne, to moze ist aj niekolko desiatok bodov, povedzme 50-60 kludne . nestava sa to casto, ale ak obchodujes viac trhov ci parov , urcite sa to stane za tyzden 2-3 x . takze zas priemerne je RRR na celkom dobrej urovni. zalezi len na tebe ci sa k tomu postavis ako scalper alebo budes vyckavat co ti trh pripravi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte.

Hodně se tu hovoří o backtesting. S tím souvisí můj dotaz. Dá se nějak ve VTtrader navolit hodnoty grafu zpětně třeba i několik let a tak, abych nemusel pořád ručně roztahovat časovou osu? Třeba bych chtěl testoval období od - do, př. 1.3. do 2.3. 2006 hod. graf, od 2.3. do 3.3. 2006 hod. graf atd. a pořád stejné grafy ve stejném měřítku no a samozř. stejný pár. A jest-li to vůbec VTtrader umožňuje. Když ne, tak v čom :) by se to testovat dalo?
Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Je ten Ros na nete aj v našej reči? Zatiaľ som to nenašiel. Teda SR úrovne odhaduješ priamo z grafu, žiadna matematika, žiadna automatika platformy. Netušil som, že pattern môže byť až tak úspešný. Ak sa často nevyskytuje, musí sa naň dlho číhať, čo keď prichádza práve keď neobchoduješ... Preto si asi študoval veľa cenových párov dozadu a dokážeš odhadnúť kedy obchodovať a kedy nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann
Najprv chcem povedať, že si vážim toho čo si uverejnil. Nikto sa ti neozval asi preto, že začínaš bez úvodu "odprostred" a predpokladáš, že všetci sú tam kde ty, alebo sú blbci (nič v zlom). To, že ide o MT som poznal, mám ho stiahnutý a aj som ho trochu popozeral. Stačilo napísať napríklad (vymýšľam): "Je to graf Euro/USD, pod grafom je vidieť, že je to navolené". To bol len príklad, pod grafom nič nie je. Ešte neviem, kedy budem mať dosť času preštudovať tvoj systém z oných príloh, je to pre mňa dosť náročné. Ako som už písal, pomohol by mi stručný úvod: Kedy a za akých podmienok vstupuješ, aký používaš SL a TP, kedy a za akých podmienok vystupuješ, aký máš money management...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...