Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

stranger: posouvani stoplossu je [bold]position management[/bold] (PM) a zapisovat si uspesnost v prubehu obchodu s ruznymi metodami PM - proc ne, vysledne statistiky tezko budou stejne jako kdyby hodnoty SL nebo PT zustaly cely obchod beze zmeny... prece jenom ale to uz je trochu vyssi level, nad kterym by mel clovek premyslet az vyresi to o cem mluvim ja:
[bold]risk management[/bold], kvuli nemu je treba vedet, ze 10 pips se na nekterych parech rovna 100USD, jinde 150USD i kdyby [bold]position sizing[/bold] zustal stejny. Cena za pip zahrnuje v sobe jednak position sizing i kurzovou hodnotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj, som začiatočník a chcel by som sa prvomrade spýtať na fundamentalnu analízu. Princíp mi je ako tak jasný, našiel som aj ekonomický kalendár (forexfactory). Ale je to po anglicky...vie mi niekto poradiť kde to najdem v SK alebo CZ ? poprípade s troškou obsiahlejším opisom o ake spravy ide? Aj ked si teraz názov spravy preložím a podla farby vidím jej doležitosť, vobec netuším čo sprava pojednáva. Díky za odpoved :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]SID: [/bold]
Ahoj,
když jsem před pár měsíci začínal s Forexem, četl jsem tento Forexový manuál a moc nevěnoval pozornost kapitolám týkajících se Fibonacciho rozdělení, obchodních hodin jednotlivých zón, či srovnání obchodování v jednotlivých dnech v týdnu apod., Prahnul jsem po indikátorech a hledal ten, který mi řekne kdy ano, kdy ne. Hehe.
Teď jsem po těch několika měsících opět zavítal na server Finančník, čtu si ty články znovu a usmívám se jak vidim, že právě to, co mě nezajímalo, je pro mě vlastně nejdůležitější :)
Kdo ví, jak na to budu nahlížet příště?
Každopádně, díky Side za moc dobře zpracované články!
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch
No ono se za těch pět let, kdy články začaly vycházet, něco i změnilo, obzvláště ve vývoji volatility dílčích párů a rozsahů podle obchodních hodin. Asijské trhy získaly za tu dobu daleko větší respekt a hlavně volatilita je už někdy srovnatelná s Evropou i s USA. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-casove-trendy.html
Jediné co asi pořád platí, jsou otvírací hodiny trhů.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pumlitch
> No ono se za těch pět let, kdy články začaly
> vycházet, něco i změnilo, obzvláště ve vývoji
> volatility dílčích párů a rozsahů podle obchodních
> hodin. Asijské trhy získaly za tu dobu daleko
> větší respekt a hlavně volatilita je už někdy
> srovnatelná s Evropou i s USA.
> www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-
> casove-trendy.html
> Jediné co asi pořád platí, jsou otvírací hodiny
> trhů..
> SID



No,to je jasný, už je to poměrně dlouhá doba :)
Občas Asijská sekce dokáže udělat takový pohyb, že už se to pak v EU/US fázi ani nemá kam hnout a už se jen konsoliduje. Zas ale pak udělam víc práce (v zaměstnání), protože neobchoduju :)
Já jen chtěl vypíchnout, jak se člověku postupem času mění náhled na celou věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
lidi kde by se dal obchodovat par CZK/USD nebo CZK/EUR, ale proste ne tradicnim zpusobem na margin a kratkodobe spekulace. ALe spis jen, ze bych vyuzil kurzu na mezibankovnim trhu a drzel treba dele, nemusel se obavat kratkodobych pohybu, nebo proste to jen vyuzit ke smeneni prostredku, ktere pak prevedu zpatky na ucet a investuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat, jestli je dobré obchodovat na VT Traderu za reálné finance + případně klady a zápory tohoto programu např. co se poplatků týče apod. Původně jsem začínal na Plus500 s častkou kolem 20.000 nicméně po měsíci studováni knih od Larryho Williemse jsem zjistil, že je pro mě program naprosto nedostačující. Na VT Traderu obchoduji zatím pouze na demu, ale program se mi opravdu zamlouva, tak váham s přesunem financí z Plus500. Násldně mam momentálně dilema, jestli Futures nebo Forex pro začátečníka tzn. popř. jakou platformu pro Futures... A poslední dotaz zní jak nastavim Stop-loss u VT Traderu -> zatím jsem jej nepotřeboval, jelikož pouze testuju co se dočtu v knize, ale když jsem chtěl, tak ho nemůžu najít. Děkuji za odpověď. ps:.. všem začínajícím doporučuji zakoupit knihy zde z webu - stálo to sice kupu nervů se ze začatku informacema prokousat a vstřebat je, ale momentélně chápu trh zcela jinak a čtení už jde samo :) btw. prvních 60 stránek v Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů jsem četl asi 10x :)) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co by jsi mi tedy doporučil? Na internetu je takové množství platforem a brokerských firem, že mi z toho jde už hlava kolem. Zde na foru jsem většinou našel informace již kolem různého programování a propojování různých platforem mezi sebou a podobné již pokročilé informace, které využiju až se do něčeho vůbec pustím. Můj požadavek je +/- takový, aby jsem mohl vytvořit účet, když mam momentálně na zkoušku k dispozici 50.000 + aby obsahoval demo účet na kterém mohu vyzkoušet patterny a filtry, které do sebe 2 měsice drtim a po nějaké praxi již jen pokračovat na ostro. Děkuju RS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oky. myslel jsem, že MT4 spadá též pod cmsfx což pravděpodobně ano podle jejich webu, ale někdo tu reagoval, že cmsfx přestalo podporovat ´´maloobchodníky´´? tak co je na tom pravdy? neboj nepočítám, že budu vydělávat o to my nejde (MOŽNÁ někdy), prostě jsem našel svůj koníček, kterýmu jsem ochoten věnovat čas i peníze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...