Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

semafor Napsal: ------------------------------------------------------- > Dobry den, > uz nakej cas pouzivam k backtestingu TNT a teprve > dnes jsem si vsimnul, ze nesedi Volume mezi timto > programem a grafy na strankach Brite Futures a > Barchart. > Problem je v tom, ze na TNT se mi ukazuje volume > dne ktery teprve bude nasledovat. > Napriklad: Daily Corn K07 9.4.07 TNT udava Volume > 40990, ale na grafu Brite Futures je presne shodne > Volume udano ke dni 10.4.07. Takto je to u vsech > ostatnich dnu. Dival jsem se i na jine komodity a > vsude je to posunuto oproti TNT o 1 den. > Takze nyni zjistuji, ze pri backtestingu mi TNT > krasne napovidalo jak silne se bude pristi trh > vyvijet. > Muze mi prosim nekdo vysvetli jestli je problem v > TNT v grafech na Brite a nebo ve mne. > > Dekuji. Dobrý den, všiml jsem si téhož, navíc ale jsem zjistil, že se jedná pravděpodobně o vlastnost programu (viz. přiložený obrázek). V dialogu na manuální vložení dat je to přímo uvedeno. Napsal jsem na Gecko, zda se to dá zrušit, budu informovat, pokud mi odpoví.

4645

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to milatina:
Nakonec jsem se dopatral tohoto.
Volume se oproti datum open/high/low/close, udava s jednodenni zpozdenim (pravdepodobne je slozitejsi prace s temito daty).
Takze ve vetsine grafu ktere jsou k dispozici jak na strankach burzy tak i jinde, napriklad na strankach
Brite Futures jsou hodnoty volume prirazeny az k nasledujicimu dni (tzn. Volume na ktere se divate patri predchazejicimu dni).
Take je tam vetsinou uvedeno drobnym pismem neco jako toto "NOTE: Volume and Open Interest are usually not available until the following day."
Toho jsem si predtim nevsim a proto jsem byl zmaten.

V Track 'n Trade je to vyreseno tak, ze Volume a OI jsou prirazeny pod spravny den, ale vzhledem k tomu, ze jsou k dispozici az nasledujici den, jsou prirazovany zpetne. Takze k poslednimu dni nemate nikdy uvedeno Volume a OI.

A aby to nebylo tak jednoduche, tak v Track 'n Trade jsou data Volume a OI zhruba do roku 2001 pirazena naopak s jednodenni predstihem. Tedy volume na ktere se divate patri az nasledujicimu dni.
Nez jsem na to prisel, tak jsem mel ohromnou radost jak mi bajecne funguje system zalozeny na indikatoru Volume a
divil jsem se jakto, ze jeste nikdo neprisel na to, ze dnum s obrovskou volatilitou predchazi den s obrovsky Volume :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, stáhla jsem si demo verzi programu Track 'n Trade Pro 5.0, ale nedaří se mi dokončit instalaci. Stránku, na níž je třeba zadat identifikační údaje vyplním, zadám Submit a objeví se tato hláška, znemožňující dokončení instalace. Zadala jsem funkční e-mail adresu a vyzkoušela jsem i změnu hesla. Nic. Poraďte, prosím, co s tím. Děkuji Ariadna

4666

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusil jsem napsat na Gecko, kde mi odpověděli nejprve, že oni udávají V/OI správně, ale burzy to vyhlašují s jednodenním zpožděním. Upozornil jsem pak na "nápovědu", kdy volume "předpovídá" volatilní dny. Moji připomínku prý předají programátorům a uvidí, co se dá dělat. Prozatím se tohle napovídání nedá zrušit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

narazil jsem na rozpor v hodnotách OI v TNT5.0 který si neumím vysvětlit. Jde o to že hodnota open interest daného trhu se liší pokud použiju data s COT pluginu od hodnoty udávané standardním "indikátorem" V/OI.

Nevíte v čem je rozdíl?

Díky a omlouvám se pokud se někde řešilo(nenašel jsem).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marrco: nemam k dispozici plugin COT, takze nemohu posoudit. Muzete se pokusit obratit primo na Gecko, ale z moji zkusenosti je jejich jednani vstricne lec marne. Upozornoval jsem je na vyrazne chyby v zasilani dat EOD coz uznali, ale nenapravili :/.
Jak moc se ta data lisi? Nejedna se napriklad o to, ze v pluginu COT se zobrazuje V/OI vsech obchodovanych mesicu a ve standardnim idikatoru se zobrazuje V/OI ke konkretnim zobrazenemu kontraktnimu mesici?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...