Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim

trosku som sa pohral s datami dodavanymi v TNT a z webu turtletrader
Konkretne som sa zameral na corn a tu su vysledky (predpokladam, ze ostatne komodity na tom budu podobne ale treba to otestovat):

1. data z turtletrader maju posunute volume a OI o jeden den
2. TNT ma volume a OI do datumu 15.6. v poriadku (ku dnu ktoreho sa tykaju), potom odrazu zdvoja dany den a posunu sa o den neskor. Pre testovanie si je preto treba OI a volume od tohoto datumu upravit
3. za celu historiu corn neboli takmer ziadne zmeny v cenach oproti TNT a turtle trader. ak boli tak minimalne napr 234.5 a 234.75
4. TNT ma viacero chyb v OI a volume, podobne si myslim ze aj turtletrader, ale ten je asi presnejsi.
nezrovnalosti:

a) casto sa stane, ze ak je jeden den Volume a OI
5, 290
druhy den je
0, 290

ale TNT pre oba dni zobrazi
5, 290
5, 290
toto som zaznamenal aj 10 a viacej dni po sebe
konkretne napr 6.4.1995

b) stalo sa aj, ze na nulovom objeme sa zdvihol oi - neviem ako je toto mozne (zaznamenane iba v turtle datach)
c) takisto sa zvyknu OI a volume uplne odlisovat (30.9.1997 a nasledovne dni)
d) TNT chybaju niektore dni, ktore sa podla turtle normalne obchodovalo. v TNT nie su vobec zachytene, mozu tak vznikat medzery.

zaver:

pre historicke testovanie by som zobral data z turtle tradera. Pokial nepouzivate OI a Volume je v podstate jedno ktore data
pouzijete su na 99,5% identicke (az na chybajuce dni). Turtle ma ale jednu nevyhodu - data su do roku 2002. Ak teda chcete testovat od tohoto roku TNT data su vhodne (pozor na posunute OI a volume ak ich pouzivate a sem tam gapy v dnoch)

Dufam ze som aspon niekomu tymto pomohol ;-)

majkie




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Majkie.

To je náhoda, včera som skúmal skoro to isté. Zobral som si niekoľko náhodne vybraných dní v Corn a Lean Hogs a porovnával som ceny O,H,L,C + Volume a OI zo stránok burzy CME Group, z Gecka TNT v 5.0, z Barchartu a z Britefutures.

Záver je taký, že rovnaké Volume ako uvádza burza nie je ani v Gecku ani v Barcharte ani v Britefutures. Open Interest približne sedí v Gecku.

Samotné ceny O,H,L,C sa odlišujú minimálne - v prípade Corn išlo maximálne o 1/4 bodu a to nikdy nie v close cene.

Mňa práve zaujímajú len close ceny (robím Spready) a kvôli tomu som to celé študoval.

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den.Chtel bych se zeptat.Koupil jsem si program TNT (po odzkouseni dema) i s datama...ale nejak na to nemuzu prijit...jak to mam aktualizovat.....abych videl vlastne posledni den.Myslel jsem si ze jsem to automaticky po zakoupeni bude aktualizovat k poslednimu dni.Ze uz v budoucnu budu podle toho moci obchodovat.myslim podle aktualnich dat...Muzete mi to prosim vesvetlit dekuji moc Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dony85: Pokud máte zakoupená data, stačí jít na File/Download data, případně kliknout přímo na ikonku F.I.D.O. (to je ta osmá zleva). Stahování dat chvíli trvá, je dobré nastavit si proto prostřednictvím ikonky Commodity Chooser (sedmá zleva) jen ty futures, resp. opce, které potřebujete. Taky doporučuji prostudovat si online manuál (viz Help) a články na Finančníku, které se tomuto programu věnují - například www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/gecko-nekolik-tipu-pro-zacinajici.html, ale i mnohé další.

Hodně úspěchů v tradingu přeje
Jarozima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den. Objednal jsem a zaplatil TNT s pluginem pro spready a daty. Platba již proběhla před dvěma dny, ale stále nemám k dispozici registrační klíč, takže mám jen Trial verzi. Setkal se s tím někdo z vás? A pokud ano, jak dlouho to ještě může trvat? Celkem od objednání je to už týden. V mailu psali, že další prlink ke stažení produktů co nejsou zadarmo, mi bude poslán až bude vše hotovo. Tak nevím, na co čekají. Psal sem i na gecko, ale nic rozumného neodpověděli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Byl by nekdo ochotny mi vysvetlit nasledujici k fx datum zobrazovanym v TNT? Kdyz se podivam na intrady data (treba hodinova), zacinajici v nedeli 21.9. v 17h a pak na denni svicku, tak nesedi OHLC ceny. Souhlasi jen open ze 17h v nedeli, close daily 21.9. je shodne s daily close intradenniho zobrazeni dne 22.9. V podstate TNT udela to, ze spoji data za 21. a 22. a udela z nich jednu svicku a to 21.9. Zobrazena daily svicka 22.9. je poklesova, pokud se podivam na intraday treba hodinu, je den 22.9. silne rustovy. Proc to tak zobrazuje? Chyba TNT, nebo to lze nejak zmenit v nastaveni? Dival jsem se do historie dat a i tam je to takto zanesene. Lze neco prenastavit? Mam demo TNT 5.0. V podstate dochazi k tomu, ze EOD data zobrazuji zitrejsi intraday data. Dost to mate a vubec se mi to nelibi a nehodi pro testovani. Muzete nekdo k tomu neco napsat, co s tim? Dekuji moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Má někdo zkušenosti jak exportovat data z TNT ze spreadového pluginu do Excelu? (V pluginu commodities je export, ale ve spreadech chybí.) Když to vezmu přes schránku (CTRL C a CTRL V), tak to exportuje nesprávná čísla viz obrázek. Nějak to nechápu. Zkoušel jsem změnit v Excelu desetinnou čárku na tečku, v datumu tečku za lomítko atd., ale nic nepohmohlo. Exportovat jednotlivé komodity spreadu každou nohu zvlášť do Excelu a tam je odečítat abych dostal data spreadu se mi opravdu nechce. Chci si totiž naprogramovat v Excelu zobrazování grafů jednoho spreadu přes sebe za jednotlivé roky.

6191

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...