Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

Amadeus :
je to už out of date, ale bylo to tak trochu bububu. Já jsem úspěšně Shortil po celou dobu, i naked !! Covered Put v pohodě, stejně tak jako Naked Short Call, se kterými také vyhrožovali, že nepůjdou - a to i písemně !! Nikdy jsem ale nebyl nucen pokrývat své pozice - ani nuceně exekuován. A týkalo se to tickerů LEH, BAC, JPM, C, MS, AIG, FRE, FNM a další hitovky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, s opcemi teprve začínám a obchoduji nanečisto a myslím si že jejich základy celkem dobře chápu (nebo jsem si to myslel) do doby než jsem narazil na serial o opcích na serveru www.penize.cz kde jsem se dočetl následující:
[bold]" Při vypisování put opce máme povinnost akcie koupit do long , pokud se majitel koupené put opce rozhodne využít svého práva a akcie nám prodá." [/bold] coz mí příjde dost nelogické a mám pocit že se autor článku asi spletl načež jsem v druhém článku četl toto:
[bold] Naší povinností při tomto typu obchodu je akcie koupit do shortu (při vypsání call opce), pro případ, že se majitel koupené call opce rozhodne, že uplatní své právo a akcie za sjednanou cenu od nás koupí.[/bold]

Pokud jsem pochopil správně cyklus o obchodování opcí zde na finančníku a myslím že ano protože na svém demo ůčtu vydělávám tak podle mě se autor článku šeredně sekl.

zde je link na článek: www.penize.cz/42538-opce-co-znamena-vypsat-call-opci
www.penize.cz/42586-opce-vypsani-put-opce-aneb-sazka-na-stagnaci-ci-rust

Prosím někoho aby mi odpovedel jestli je to opravdu blbost jak si ja osobne myslím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Sledujem pophyb cien opcií cez "Option trader" platforma TWS od IB.
Call opcie mám v lavom stlpci vedla nich IV a Deltu, Put opcie mám v pravom stĺpci spolu s IV a Deltou.
No a úplne vpravo je GREEKS - Gama, Vega, Delta. Rozumiem tomu dobre , že sú to hodnoty (rovnaké) Pre Call aj Put opcie?
Vega je rovnaká pre Call aj Put, ale Thetu má mať Call inú ako Put.
Otázka: Prečo mám len jednu Deltu a nie Deltu pre Call a Deltu pre Put?

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

herman: Tak ako si potom môžem byť istý danou stratégiou alebo sám sebou a vstúpiť do trhu reálnymi peniazmi? Historický vývoj cien opcií je predsa k dispozícii, tak neviem, kde je problém. Mimochodom, ak taký program na trhu naozaj chýba, tak je to výzva pre mňa programátora taký projekt rozbehnúť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrius, backtestovat opce můžete zdarma na historických deních datech v ThinkorSwim - viz www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/thinkback-historicka-data-opci.html

Další řešení jsou popsána zde: www.financnik.cz/komodity/Opce/opce-backtesting.html

Jsou i specializované software, které toto umí - viz třeba www.optionvue.com

Ale je to tak jak píše herman - opce není možné jednoduše backtestovat, protože vlivů, které na opční pozici působí je celá řada. Ale pro základní backtesting jsou uvedené cesty dostatečné.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr: Ďakujem pekne, ten článok som totiž nenašiel v seriáli o opciách. Asi taký software som hľadal. Aj keď cena tých programov sa mi zdá prestrelená. Čo sa týka backtestingu, nerozumiem, prečo by výsledky mali byť skreslené, pokiaľ ten software používa kompletné historické dáta všetkých opcií a ich postupný historický vývoj, teda nie len nejaké matematické odhady. Ide mi samozrejme len o historický backtest v danom roku. Chápem to tak, že KEBY som obchodoval tak a tak, potom by som napríklad v roku 2007 dosiahol také a také výsledky. Čo samozrejme nič nehovorí o tom, aké výsledky dosiahnem v roku 2009. Ale ten backtest by mal byť presný, nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Syrius

Tak ako si môžem byť istý danou stratégiou, keď som si ju predtým neotestoval reálnymi peniazmi na reálnom trhu ? :-)
Nepoznám žiadneho opčného obchodníka, ktorý by svoju stratégiu budoval na základe backtestov, aj ked nevylučujem že takí neexistujú.
Momentálne sú trhy v stave, v akom boli naposledy v roku cca 1933. Tak na základe čoho by si chcel opcie backtestovat ?

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrius:

1. informácie ktoré z toho dostaneš nemajú žiadnu výpovednú hodnotu

2. data, na ktorých by si testoval stratégiu tak,aby test mal aspoň minimálnu informačnú hodnotu, jednoducho neexistujú
- Ak sme na pokraji dlhodobej stagflácie, možno by šlo použiť nejaké data z Japonska.
- Ak stojíme na hrane nového bull trendu, je možné použiť data z rokov 2002-2006
- Ak sme na hrane dalšieho pádu trhov, šlo by použiť data z rokov 2001-2002.
- Ak dokážeš rozhodnúť, ktorý z týchto scenárov nastane, nepotrebuješ žiadny backtest, aby si sa rýchlo stal milionárom.

3. Pri opciach nedokážeš zbacktestovať plnenie príkazu, ktoré má s výnimkou najlikvidnejších titulov dosť velký vplyv na celkový výsledok

4. Určite by som si spomenul aj na nejaké ďalšie dôvody prečo nemá význam backtestovať opcie, ale horeuvedené podla mna uplne stačia

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman
1. Pokiaľ sa ukáže, že daná stratégia je stratová v rokoch 2007 a 2008, môžem ju buď zahodiť, alebo musím na nej popracovať, v každom prípade sa s ňou nepustím do reálneho obchodovania. V tom pre mňa spočíva výpovedná hodnota backtestu.
2. Stále nerozumiem, prečo. Ja hovorím o historickom vývoji opcií presne v danom roku, danom dátume a danom čase. (miešať dáta z iných rokov... ?!) Pod historickými dátami si predstavujem veľký súbor, v ktorom je opcia+kontraktný mesiac+strike+expirácia a pre každú túto štvoricu existuje vývoj čas+cena. Myslím, že také EOD dáta poskytuje thinkBack, o ktorom som si práve prečítal.
3. To je úplne vporiadku, ide len o ilustráciu a ukážku robustnosti. Nejaký slip môžem odhadom odčítať. Veď aj pri backteste futures odčítavam slip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...