Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stanislav:

Lituji, ale StepMA_Stoch_v1 nema vnoren zadny a StepSto_v1 ma pouze iATR... pro predstavu, dnes grafy EURUSD, GBPUSD, USDCHF a USDJPY.. po fundamentech v 15:00 se s tim nedalo hnout (nakupovat za market) a to pritom bylo celkove volume na techto 4 parech nejakych 500 obchodu za 5 minut celkem... A hnat vsechno pres buy stopy taky nejde...

Muj pocitac bych rozhodne orezavatkem neoznacoval, optimalizovat v tech indikatorech neni co, leda tak to prepsat do ASM a pres DLLko to slinkovat... - asi mi nic jineho nezbyde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Říká se, že nejhorší srážka je srážka s blbcem... a tak jsem tady.Pro začátek bych poprosil, aby tradeři se slabší povahou tento příspěvek přeskočili.Dále jsem se rozhodl, že budu své dotazy,(kterých je mnoho), posílat postupně.Nechci mít nikoho na svědomí. Ale k věci.Již několik měsíců se zajímám o komoditní obchodování a zatím jsem došel k názoru, že jsem asi našel to, co jsem dlouho hledal.Přečetl jsem si vše co jsem našel, včetně finančníka a taky jsem si otevřel demo účet u GCI. Když jsem uzavřel svůj 30.obchod bez stráty kytičky, řekl jsem si, že to není normální a poohlídl jsem se po nečem jiném. Oteřel jsem si demo účet u NF a tím jsem se setkal s programem MT4.Zde bych rád upozornil, že patřím k dříve narozeným, (tedy spíš k hodně dříve narozeným) a přesto, že s počítačem normálně pracuji, programování je něco co jde opravdu mimo mě.MT4 jsem se sice naučil ovládat tak, abych mohl vůbec obchodovat, ale je řada věcí, i díky tomuto vláknu, kde jsem zcela mimo. Začal jsem na MT4 obchodovat a za týden jsem udělal opět 30 obchodů - vím, že to asi není moc, ale zatím nemohu u PC sedět pořád, a výsledek byly dva ztrátové obchody v zanedbatelné hodnotě, jinak zisk. A tady je logicky moje 1. otázka: nejsou ty demo účty něco jako první tři hry u skořápkářů,které 100% vyhrajete, aby vás pak na ostro pěkně oškubali?
Otázka 2) v MT4 je ve spodní části grafu čas. Co je to za čas? Je tam o hodinu víc.
Otázka 3) stáhl jsem si zde pivoty do MT4 a dokonce se mi je podařilo naistalovat, tudíž je najdu ve scriptech MT4, ale když si pivota přetáhnu do grafu tak nic.Je tam, ale na grafu nic není.Buď jsem to úplně blbě pochopil,(tedy myslím způsob použití) nebo dělám něco špatně.
No a to je prozatím všechno, další perly až příště. Díky Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Trigor

ten cas je GMT...je o hodinu vic
pokud chces dát pivoty do grafu-indikátor.tak najed do kolonky indikytory,2x na ten urcity indikator klikni-pivoty,a pak se ti objevi okno,kde muzes upravit nastaveni,a dej ,ok...melo by se to objevit v grafu
...jeste se zeptam,jak obchodujes...že mas zatim jen 2 ztratove.to neni spatne..jaka je tvoje strategie?
demo by se nemelo moc lisit o´d realu..je to spis psychika,co te pak lame.
jen tak dál, a jen se ptej.plno lidi ti tady pomuze,a odpoví

luky :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Pokud máš ze 30 obchodů dva ztrátové, budeš mít zřejmě pro tento druh bysnysu mimořádné nadání. Takovou bilanci má asi málokdo z live obchodníků, já tedy po více než roce na live ji rozhodně nemám. Nicméně není to nemožné a jestli jsi to dokázal na demu, měl bys to na live dokázat taky. Data na live se jen málo liší od dat na demu. Největší rozdíly mohou podle mě nastat při vyhlašování ekonomických zpráv, které provází velké výkyvy ceny. Demo pak zcela jistě stíhá při těchto pohybech plnit příkazy, live už tak jistě ne. Navíc můžeš dostat jiné plnění objednávky, vyšší spread apod. Ale jestli obchoduješ na klidném trhu, skoro jistě to můžeš na live provést stejně.
2) Čas v MT je čas brokera, který nastaví do platformy
3) Každý indikátor pro MT by měl být v adresáři indicators a měl by být zkompilován. Na to stačí restart programu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trigor

Já bych dodal také jednu ošidnou věc, a sice velikost účtu. Také nemám na demu problém udělat fůru ziskových obchodů s minimem ztrátových. Pokud mám demo 3.000 USD a zadávám 0,1 lotu, netrápím se Stopkou, resp mám jí třeba 100 pips. A jak říkává Radovan, ono to jednou půjde kolem a mám profit.
Když si ale otevřu demo a zadám si vklad 200 USD, hrozí mi velmi brzy Margin Coll a prostě to nejde.
Zkus si otevřít demo s vkladem takovým, který budeš obchododvat live. Pokud chceš začít s nějakým minimem, možná tě zarazí, že to najednou nepůjde tak hladce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesto, že je neděle musím do práce a tak jen krátce.S těma indikátorama to zkusím až se vrátím k PC a pak dám vědět.
Jinak se omlouvám, ale co je to čas GMT? A teď k tomu obchodování.Znáte to - nejblbejší sedlák má největší brambory.Jinak snažím se o intradenní obchodování, ale vjednom případě jsem to už musel natáhnout do dalšího dne.Používám pouze dva klouzavé průměry v grafu, pochopitelně používám SL, ale posouvám ho ručně, což je nekdy opruz, jenže jinak to neumím, a neustále sleduji grafy včetně tikového.Před tím než vstoupím do obchodu prohlížím denní grafy a ty si porovnávám s momentálním vývojem - to dělám očima,nikoliv nějakou TA a současně se snažím promítnout si do toho co vidím něco jako FA, tedy např.úvahu zda existuje důvod proč by EUR mělo klesnout či nikoliv a na druhé straně představa co budou dělat asi obchodníci - všichni chtějí vydělat a to co nejvíc.Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale já to zatím jinak neumím.Pak je ještě jedna důležitá věc, z obchodu vystupuju většinou dřív než by bylo nutné.Tedy snažím se,abych vystoupil sám a né aby mě vyhodil SL, který posouvám. Většinou trend ještě pokračuje a mohl bych "vydělat" víc, ale tohle neřeším.Trochu mi to komplikuje to, že u NF lze zadávat SL minimálně o 10 tiků, pro větší bezpečnost z mého pohledu bych bral tak 5 tiků. Mimochodem u té 1.demo od GCI byly exekuce opravdu okamžité, ale u dema MT4 od NF jsem několikrát čekal na potvrzení vstupu nebo výstupu i přes minutu, ale třeba byly jen ucpaný dráty. Díky Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
mám jeden dotaz, jak to že když testuji EA na několika počítačích tak mi některý ukáže max. počet testovaných optimalizací něco málo přez 10 tisíc možností pro optimalizaci, a v závorce skutečné množství kombinací a na jiném počítači to ukáže pouze skutečný počet kombinací a testuje je všechny, přitom všechny verze MT mám od FXDD, může se to lišit verzemi nebo je někde možnost nastavení max. počtu testovaných optimalizací?? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LUKY

tak ty pivoty už fungujou, bylo to celkem snadné.Já je měl ve scriptech(koneckonců kam jinam scripty patří, že).Když jsem je přesunul do indikátorů, začalo vše fungovat jak má. A ted otázka, je někde k mání velice stručný popis pivotů. ktere jsou tady v souboru "pivoty.zip" ? No a na dobrou noc ještě jednu, někde v tomhle vláknu jsem četl názor, že MT není vhodný program pro obchodováni s komoditami, (nafta, měď, zlato, atd....). Nevím jestli jsem to jen špatně pochopil, ale v případě, že jsem to pochopil dobře, rád bych věděl proč by se s MT4 nedaly obchodovat komodity, zajímám se o deriváty CFD, (jestli jsem to správně napsal), a nějak mi uniká proč by to s MT4 nešlo. Díky Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: PaJaSoft


Podle tvých předchozích hlášek jsem myslel, že testuješ něco jako CatFX50, proto jsem se ptal na ty vnořené funkce. Pokud jde o tu optimalizaci například StepMA_Stoch_v1, vidím to asi takto:

- při spuštění provede program výpočet hodnot pro všechny svíce, při každé nové svíci to provádí znova od začátku - to je z hlediska live tradingu zbytečné
- indikátor je postaven na výpočtu WATR, který podle teorie funguje pro delší časové rámce (tedy tam, kde je větší rozdíl High - Low)
- kód není optimalizován z hlediska použitých datových typů, namísto long int a double by se daly použít int (někdy short int) a float - samozřejmě to napsat jako samostatnou funkci a linkovat přes dll. Ale myslím, že na to stačí staré dobré C.
A navíc bys pro porovnávání mohl použít předtříděné struktury.



V programu je například tato pasáž, která pro každou svíci proběhne 10x (PeriodWATR je int a má hodnotu 10) :

for (i=PeriodWATR-1;i>=0;i--)
{
dK = 1+1.0*(PeriodWATR-i)/PeriodWATR;
SumRange += dK*MathAbs(High[i+shift]-Low[i+shift]);
}

Když si představím, že např. číslo 1.1 se zobrazí takto:

0011111111110001100110011001100110011001100110011001100110011010

a tvůj procesor to musí vyhodnotit bit po bitu, 10x pro každou svíci (kterých je v řádu 10^5) a ještě pro 20 oken, a to celé opakovaně při každé nové svíci, tak se nedivím, že mu to dává zabrat :-).

Takže držím palce, pokud se pustíš do nějakých úprav, a když narazíš na něco zajímavého, určitě dej vědět.

Stan



P.S.

Když už píšu do fóra, tak proto, že jsem zvědavý, chci sdělit nějaké info, nebo mám slabší chvilku a chci někomu poradit nebo pomoci. Určitě ne proto, abych pomlouval Tvůj COMP :-)).



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...