Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Live update

1.
už jsem se jednou ptal, nikdy mi nedojde Liveupdate do konce a při každém spuštění se mi to stále přihlašuje. Firewall mám vypnutý, proxi nemám.
Je potřeba se "updatovat" ? Pokud ne, dá se to někde vypnout ?

2.
indikace toku dat (vpravo dole) mi někdy hlásí 5kB, někdy třeba 1 200 kB ?
přitom mívám otevřenou pouze jedno okno

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:

Je mi lito, ale nemohu souhlasit... MT je sice platforma flexibilni (obcas i docela stabilni), ale rozhodne bych si ji nedovolil nazvat silnou obchodni (a uz vubec ne dobrou analytickou!)... - prvni co kazdeho urcite zaujme je fakt, jak malo brokeru ji vyuziva... - FX brokeru mame urcite do stovky na celem svete (trochu malo!) a u jinych financnich nastroju - Futures apod. - vim pouze o NorthFinance... - proc asi?

Ano, zatim ji vyuzivam na 100% taky, ale kazdy, kdo pouziva trochu sofistikovanejsi matematicke formule (= vyssi divci - tedy neco vice nez MA a podobne vypocetni triviality) musi uzhavit procesor uz jen pri par grafech... - treba takova Step MA stochastik... - zkus ji dat na 10 grafu soucasne... - ani Xeon by ti nestacil... - ja to resim tak, ze mam vicenasobne instalace a v nich do 5-ti grafi s timto indikatorem, aby se zatez rozlozila na vice CPU, ktere jsou k dispozici - pak se s touto platformou da v adekvatnim case pracovat a ne 30 sekund koukat, az si usmysli, ze ta F9 byla zmacknuta...

Ano, znam nahradu -- Meta Stock - bohuzel pro nej neni verejne k dispozici valna vetsina indikatoru, ktere se bezne na forech pouzivaji pro stavbu OS (obchodni system). Jeho programatorske moznosti jsou ekvivalentni, pritom profi traderi (tedy sorta traders for live) rozhodne na svuj core vydelek hracicky jako Meta Trader nepouzivaji - maximalne jako prototypovaci zakladnu svych novych OS - jednodussi vyvoj nekterymi zivotnimi cykly projektu.

Meta Trader mam rad a taky pro nej tvorim sve OS (nikoli primo EA), ale taky nejsem z kategorie trade for live...

PS: Vyvojove prostredky koncici na Print jsou ponekud chabeho razu...:-), i kdyz furt je to lepsi nez vetsina top moznosti co poskytuje VT...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJo, samozrejme ti nic nebrani v tom aby jsi pouzival jinou platformu nez MT pokud s ni nesi spokojeny. Ale ono to neni jen o platforme, je to i o vseobecne podopore, kolik lidi pro ni tvori, o brokerech a jejich obchodnich podminkach o dostupnosti uctu u techto brokeru, atd. atp.
Ja s vykonem MT problemy nemam, ale je fakt ze neobchoduji na 10ti a vice parech soucasne jako ty. Ono taky zalezi jak je ten indikator napsany, mnohdy clovek v kodu uz hotovych indikatoru objevi pekne zverstva.
Ale nic neni dokonale, opravdu v MT4 neni vse naservirovano na zlatem podnose, ale prumerne zdatny programator si myslim to co neni nebo je nedokonale muze napsat sam k obrazu svemu. Navic kdyz vezmu vsechny aspekty, tedy cena, brokeri a jejich dostupnost, moznosti jazyka, vseobecna podpora na forech ... nevim o lepsi alternative. A ze na MT jedou i full time traderi, o tom bych taky nepochyboval. S tim poctem brokeru, kteri MT4 podporuji bych to tak cerne nevidel, MT4 je na svete cca rok a pul, jakou podporu si ziskala u brokeru a hlavne u uzivatelu za tu dobu, at posoudi kazdy sam.

Jinak pises ze tvoris OS nikoli primo EA ... jaky je mezi tim rozdil?

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koblih:

EA (pokud tuto vec ve svem OS vubec mame) je maximalne podmnozinou Obchodniho systemu. OS zdaleka neni jen EA.


DarkMan:

O teto veci vim a zrejme nebude jine cesty pro realne obchodovani... bohuzel jedna vec timto obejit nepujde.... naprosto zoufala rychlost Strategy testera po importu historie, treba z Alpari (tedy do roku 1999). Taky je kouzelne, ze kdyz chceme testovat pouze konkretni historicke obdobi (rekneme od zacatku roku 2005), tak si musime pomoci znacne kostrbate pres export treba do CSV, odmazani nepotrebych period z tohoto souboru, pote promazat adresar history a pak naimportovat pouze potrebna data (z upraveneho CSV). Pokud ot neudelame, spousta indikatoru se diva do dostupne minulosti, takze je naprosto zoufale pomala je z tohoto duvodu... Kvalita stategy testera je na dlouhou story, to uz snad je lepsi (=vernejsi) a rychlejsi psat skripty ve VisualBasicu k Excelu...

Navic rychlost engine, ktery z nejakeho podivneho DB engine vytahuje historicka data je bohuzel vec, kterou ani tak neobejdeme...

Jak rikam, mam MT rad, ale jsem dalek jej nazyvat, nerknu-li povazovat za nejlepsi platformu, co tu pro obchodovani (byt jen FX trhu) mame...

BTW V realnem obchodovani je naprosto normalni mit basket rekneme 8-10 "komodit" (v tomto smyslu to neni rovnitko s futures) - nikdo nerika, ze se stale obchoduje se vsema, ale pokud existuji zname (statisticke) korelace mezi jednotlivymi takovymi komoditami je to ten nejlepsi indikator - filtr - jaky si vubec muzeme prat... - bohuzel tato vlastnost je na zdejsim serveru pomerne opomijena (alespon takovy mam pocit).

PS: Nesledoval jsem historii tohoto softu, ale chcete rici, ze Meta Trader verze 4 (nejen terminal/klient), vcetne celeho back-office atd. je software stary 1.5 roku? To snad ne...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajo, jasne ze pred MT4 byl MT3 a dalsi verze uz asi nema cenu ani zminovat ... MT4 se objevil nekdy v pulce roku 2005 a brokeri na nej postupne prechazeli a prechazeji, nejspis v tom baliku cca 100 brokeru co podporuji MT budou i nekteri, kteri jeste stale jedou na MT3, ale i tak je to mlada spolecnost a z pravidelnych updatu je videt, ze se na tom porad pracuje a vylepsuje navic to pisou Rusove, jasne ze asi neplati to, ze co Rus to vyborny programator, ale pro me je to jista zaruka toho, ze to zase tak spatne napsane byt nemuze.
Je to uz trochu hrani se slovy ale kdyz se rekne nejlepsi platforma, je treba rict nejlepsi v porovnani k cemu - v jake tride. Samozrejme pokud bych byl ve vate a neresil, ze za platformu dam radove prvni tisice dolaru mozna by se mi otevrely sirsi obzory, ale momentalne je to pro me nejlepsi volba. A verim, ze i pro tebe, protoze by jsi s MT4 asi neztracel cas. :-)
Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...