Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

vladko11:

Dik za snahu (...ale nejsem blbej), ale historie fakt zacina 30.11.... grrr...

Stanislav:

Presne to vim... bohuzel ty stochasticke indikatory jsou v principu zalozene na stochastickem vyhodnoceni minulosti a pokud mozno presnem odhadu blizke budoucnosti - ostatne, proto jsou stochaticke a proto jsou na stranu druhou tak presne (a tedy nelagujici, jako vetsina jinych). Ja neresim krasne naindikovanou minulost, kdyz aktualne je jiz cas T+delta... - podstatne je, jak vypadaji ty indikatory a co zobrazuji v case T... proto treba fisher je na dve veci (a autor to jiz uznava), protoze on to vsechno krasne nadetekuje, ale az v case T+delta... - to uz jaxi obchod davno utekl.

Co se tyce systemu, tak mne CatFX50 nijak nezaujal... pravda, pouziva nektere stejne indikatory, ostatne na forex-tds nebo kde se kvuli tomu strhla docela pitoma hadka... Prubezne pouzivam a zkousim v ruznych obmenach a parametrech, jak jsem jiz rekl 3 systemy - tam, kde se stochastika nejvice uplatni je rekneme variace na plutonaky. Kupodivu mi to nejlepe fungovalo na USDJPY, ackoli je to primarne system urceny pro GBPUSD... - ackoli posledni tyden jsem "vydelal" na GPBUSD 3x vic nez na USDJPY predtim... takze jak kdy..:-)

A protoze musi byt stejne napozicovane 3 takoveto indikatory pro kazdy graf a TF, tak to proste comp nestiha... - vzhledem k tomu, ze jsem se dival dovnitr na implementaci, tak tam proste z hlediska jazyka neni co ubrat... - bohuzel veci jako pretypovani (vyjma automatickeho) syntaxe neumi, takze to obcas je treba psat silene zhovadile (viz 1.0*(...)). Jedina cesta je tedy ty indikatory prepsat do neceho vice lower a tim zvednout vykon... (C ci ASM vyjde pro mne uz na stejno...:-)).

Druha moznost je prepsat do do platformy Meta Stock, kdyz jsem videl nejake screenshoty live traderu, ktere tuto platformu pouzivaji, tak si rikam, ze by takove veci zvladal levou zadni - spolu s mnoha dalsimi rekneme vice profesionalnimi vychytavkami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Stanislaw

ano,myslel jsem kurz MQL4.Konkrétně mě snad nic nezajímá,jen že mi to docela pomohlo s náhledem na programování,upravy..atd ...v MT4...a vím, že to zkončilo lekcí 15..pak tam je 16,17,18+nejaké další scripta.
jeslikož to je velice užitečné pro začátečníky,a to já jsem..tak se ptám.

jen škoda,že tam není více příkladů..těch jednodušších indikátoru,a EA...
musím se ale přiznat,že mi to už i do lekce 15..dost pomohlo,tak nějak vím co kde je,a proč tam je.
bohužel u těch složitějšícj indikátorů,a EA..je to mnohem horší..pochopit proč je zrovna tohle například tady,a ne támhle.

ale díky Stánislaw...a moc
luky :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet

Nevyruší, pozic jdoucích proti sobě můžeš mít otevřených jak chceš. Dokonce ti na protipozici ve výši původní pozice nebude počítat margin, bude to totiž počítáno jako hedging. Např. když budeš 1 lotem long a 2 na short, na short se ti na účtu vyblokuje margin jen na jeden lot.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re: petr

Původně jsem to chtěl dát do wiki, až bude přeložená celá série (18 lekcí), ale po tomto příspěvku kolegy administrátora
www.financnik.cz/forum/read.php?13,8667,page=96
jsem získal pocit, že ukládání souborů do wiki je z důvodu zatížení serveru nežádoucí.


Re: Kret33n

Pro kontrolu jsem to zkusil stáhnout, a šlo to jak z Opery, tak z Firefoxu, dokonce i při vypnutých cookies. Tak nevím, co bych Ti poradil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vždyť Tomáš naopak psal "doporučuji místo DOC souborů a podobých věcí využít WIKI. Přesně pro takové účely byla na finančníkovi Wiki založena". Tj. to co říkám já.

Do wiki je samozřejmě potřeba nahrát ten text ne jako přílohu, ale jako čitelný text. To je možná trochu práce, ale na druhou stranu tak text bude přístupný mnohem více lidem - protože ve fóru ho jako přílohu hledají skutečně pouze ti co vědí že zde něco takového existuje - a hlavně na textu mohou pracovat i další uživatelé - opravovat jej, rozšiřovat atd.

Tj. skutečně si myslím, že by wiki textu slušela...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sveho casu tady DarkMan vlozil zajimavy ADXMA indikator (koncepcne vymyslen SIDem, programatorsky v tom mel prsty jeste Volf). Napadlo me zkusit to prohnat EA, ale nejdriv jsem z toho musel dostat jasne signaly pro short/long. DarkMan me nakopnul spravnym smerem a tim vznikl ADXMA_TTL indikator, ktery ma pouze hodnoty 1, -1 a 0. 1 ukazuje long, -1 short a nula je neutral (prechod mezi urovnemi, ekvivalent zlute barvy v ADXMA pro MT). Nez to zacnu poradne zkouset pres Strategy Tester, rad bych disponoval doplnujicim ADXMA_TTL z jineho timeframe, rekneme 15 min (za predpokladu, ze pracuji s 5 min grafem). Jinymi slovy, pod 5min grafovym oknem mam dva indikatory - ADXMA_TTL5min a ADXMA_TTL15min. Tim padem mohu porovnat situaci na 5min a 15min grafu, aniz musim preklikavat mezi grafy. Usilim je nejit do obchodu, pokud to nebude potvrzovat vyssi timeframe. Moc jsem na tematika multiframe indikatoru ve stejnem grafu nenasel. Neco malo jsem nasel a na zaklade se udelalo ADXMA_TTL_MTF. Ze zacatku mi to fungovalo, ale po zasahu do historickych dat a obmenovani ruznych serveru se to prestalo chovat podle mych predstav. Je mi jasne, ze chyba je v koncepci a kodu, snad mi nekdo poradi elegantnejsi reseni na multiframe indikatory. Rad bych mel kostru, ktera by se dala vyuzit i s jinymi indikatory, rekneme Aroon 5 min a hned pod nim Aroon 15 min. Prikladam i pokus of MTF koncepci, snad je zakopany pes v necem jednoduchem. Predem diky a doufam, ze se nekomu bude ADX_TTL hodit. #property indicator_separate_window #property indicator_buffers 1 #property indicator_color1 Blue extern int TimeFrame=15; double ADXMA_TTL_MTF[]; int init() { IndicatorBuffers(1); SetIndexBuffer(0,ADXMA_TTL_MTF); SetIndexStyle(0,DRAW_LINE); return(0); } int start() { datetime TimeArray[]; int i,shift,limit,y=0,counted_bars=IndicatorCounted(); ArrayCopySeries(TimeArray,MODE_TIME,Symbol(),TimeFrame); limit=Bars-counted_bars; for(i=0,y=0;i2922

2923

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Při vkládání příspěvku došlo k chybě Sveho casu tady DarkMan vlozil zajimavy ADXMA indikator (koncepcne vymyslen SIDem, programatorsky v tom mel prsty jeste Volf). Napadlo me zkusit to prohnat EA, ale nejdriv jsem z toho musel dostat jasne signaly pro short/long. DarkMan me nakopnul spravnym smerem a tim vznikl ADXMA_TTL indikator, ktery ma pouze hodnoty 1, -1 a 0. 1 ukazuje long, -1 short a nula je neutral (prechod mezi urovnemi, ekvivalent zlute barvy v ADXMA pro MT). Nez to zacnu poradne zkouset pres Strategy Tester, rad bych disponoval doplnujicim ADXMA_TTL z jineho timeframe, rekneme 15 min (za predpokladu, ze pracuji s 5 min grafem). Jinymi slovy, pod 5min grafovym oknem mam dva indikatory - ADXMA_TTL5min a ADXMA_TTL15min. Tim padem mohu porovnat situaci na 5min a 15min grafu, aniz musim preklikavat mezi grafy. Usilim je nejit do obchodu, pokud to nebude potvrzovat vyssi timeframe. Moc jsem na tematika multiframe indikatoru ve stejnem grafu nenasel. Neco malo jsem nasel a na zaklade se udelalo ADXMA_TTL_MTF. Ze zacatku mi to fungovalo, ale po zasahu do historickych dat a obmenovani ruznych serveru se to prestalo chovat podle mych predstav. Je mi jasne, ze chyba je v koncepci a kodu, snad mi nekdo poradi elegantnejsi reseni na multiframe indikatory. Rad bych mel kostru, ktera by se dala vyuzit i s jinymi indikatory, rekneme Aroon 5 min a hned pod nim Aroon 15 min. Prikladam i pokus of MTF koncepci, snad je zakopany pes v necem jednoduchem. Predem diky a doufam, ze se nekomu bude ADX_TTL hodit. #property indicator_separate_window #property indicator_buffers 1 #property indicator_color1 Blue extern int TimeFrame=15; double ADXMA_TTL_MTF[]; int init() { IndicatorBuffers(1); SetIndexBuffer(0,ADXMA_TTL_MTF); SetIndexStyle(0,DRAW_LINE); return(0); } int start() { datetime TimeArray[]; int i,shift,limit,y=0,counted_bars=IndicatorCounted(); ArrayCopySeries(TimeArray,MODE_TIME,Symbol(),TimeFrame); limit=Bars-counted_bars; for(i=0,y=0;i2924

2925

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...