Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Volf (a dalsi MT profici):
Mam takovy specificky "orisek". Potrebuji v jednom mem EA nacist do hodnoty X delku grafu v pixelech a do hodnoty Y vysku grafu (respektive "pipsovy rozsah" ci jak to nazvat) v pixelech.
Ma nekdo predstavu, jak na to? Hraju si ted s jednim netradicnim EA, kde by mi tohle hodne pomohlo. :) Dokazal jsem to zprovoznit, ale bez techto dvou informaci je to hodne slozite a ma to prilis mnoho nastaveni. Takze bych to rad prestavel do strucnejsi podoby tak, aby to bylo naprosto univerzalni a fungovalo na vsech grafech bez nutnosti neco upravovat.

Anybody knows?

Hezkou nedeli preje Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak bych rekl, ze po minulem tydnu a tomto vikendu pribyde par prispevku na vlakne " Jak jsem zrušil účet"... :)
Jenze kdyby nebylo takovych zazitku, tak se to nikdy nenaucime...

Zajimava situace, opravdu poradny gap, potencialne situace sita na miru staremu porekadlu "sell greed, buy fear" - prodavej nenazranosti, kupuj strach. Na druhe strane, rikat si "vyse uz to prece nemuze jit" uz taky par obchodnikum zlomilo vaz.

Jedna vec je ale temer jista, poslednich par stovek bodu (na euru, kuprikladu) nastalo behem velmi nizke trzni likvidity, otazkou je jak se s tim vyrovna "normalni" pondelni trh. Z toho pohledu je asi jendodussi zkusit shortovat nekde mezi 1.3150 a 1.3200, namisto zkouset to nekde kolem 1.2980 (ja vim, po bitve kazdy general...)

Alespon se konecne neco deje.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Volf (a dalsi MT profici):
> Mam takovy specificky "orisek". Potrebuji v jednom
> mem EA nacist do hodnoty X delku grafu v pixelech
> a do hodnoty Y vysku grafu (respektive "pipsovy
> rozsah" ci jak to nazvat) v pixelech.
> Ma nekdo predstavu, jak na to? Hraju si ted s
> jednim netradicnim EA, kde by mi tohle hodne
> pomohlo. :) Dokazal jsem to zprovoznit, ale bez
> techto dvou informaci je to hodne slozite a ma to
> prilis mnoho nastaveni. Takze bych to rad
> prestavel do strucnejsi podoby tak, aby to bylo
> naprosto univerzalni a fungovalo na vsech grafech
> bez nutnosti neco upravovat.
>
> Anybody knows?
>
> Hezkou nedeli preje Tom :)
>


doplním ten dotaz od Tomáše

Já kdysi měl na svém MT4 "něco" (ted nevím jestli to bylo v indikátoru nebo EA) a tam vlevo nahoře byl (mimo jiné) vypsám úhel EMA ve stupních.

Zkusil jsem uplně všechny Indikátory i EA a nikde to nemám. Buďto jsem to smazal, nebo nevím, kde jsem to viděl.

Jedná se mi o to samé na co se ptá Tomáš. Pokud je ve vlákně mnohokrát zmiňován úhel EMA34 alespoň 25(30) st., tak pokud přibližuji (oddaluji) graf, úhel se mění a v podstatě když chci, můžu ten úhel měnit právě tím přibližováním/oddalováním.

Jak je tedy míněn ten úhel (za jakých podmínek). Asi mi odpovíte, že to záleží na tom, jak si toé kdo zvolí, či nastaví, přesto by mě zajímalo, zda neexistuje nějaký úzus (pravidlo, domluva...)

díky


Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan: Je sice hezke, ze MT ma funkce jako Round, Ceil apod., ale jeste lepsi by bylo, kdyby aspon trochu fungovaly...:-( grrrr! Zkouseno na buildu 198 a 199 a 200...

Rekneme, ze mam zadani, ze chci MATEMATICKE zaokrouhleni na 5. desetinem miste... - uprimne, MT nefunguje ani v jednom z pripadu... - finty jako zbytky, cele casti apod. selhavaji - povazuji to za zasadni chybu MT, resp. implementaci tech funkci.

Jakozto programatorovi mi samozrejme vynasobenim a konverzi na int a pak zpetne nedela problem "normalizovat" puvodni double na double na urcity pocet desetinych mist (musel jsem si napsat funkci, kterama na vstupu puvodni double a normalizovane des. misto), ale ocekaval bych, ze financni platforma nebude podobnymi chybami prilis oplyvat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Může mi někdo pomoci s tímto problémem při programování? :

EA mi zadává objednávky. Když se objednávky uzavřou, zadává další. To řeším funkcí if(OrdersTotal()==0) {.....}. Ale chci pustit systém na více párech najednou nebo na více TF. Narazil jsem na problém, že pak bude zadávat objednávky vzdy jen jeden graf, ten ktery dostane po zavření předešlých objednávak jako první signál k dalšímu otevření. Zkousel jsem to řešit funkcí pro výběr jednotlivých objednávek: if(OrderSelect(t1,SELECT_BY_TICKET)==0) {.....} , ale to mě vůbec nefunguje. Když se objednávka uzavře, má tato funkce stále hodnotu 1.

díky za tipy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft:
Ukaz mi jeden programovaci jazyk ktery vyhovuje vsem vyvojarum :))
MT je velmi silna obchobni platforma prave diky mql urcite by nebyl problem pro metaquoes nasadit vice sofistikovanejsi jazyk ale pak by to ztracelo smysl MT potazmo MQL by ovladalo jen par vyvolenych proto podle me ta maximalni jednoduchost a ver ze MT ma vetsi speky :) ....

Ale souhlas kdyz jsem poprve pouzival tyto fce tak jsem kroutil hlavou, ale dnes to neresim :)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KurkaPetr:

Doporucuji jednotlive objednavky rozlisovat pomoci MagicNumber, tak muzes zajistit i to ze system rozezna objednavky z vice TF na jednom paru, zalezi na tobe jak bude MagicNumber vypadat, MagicNumber se ti nikdy nezmeni ikdyz treba pozici rozdelis (zavres pulku)

Da se to resit i pres OrderComment ale ten se meni!!! Pokud napriklad zavres pulku pozice OrderComment se zmeni uplne
Pokud napriklad skoncis na SL da se na konec Commentu string [sl] atp, takze se potom hur vypocitava MM nad jiz probehlima obchododama (z Account History).

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:


nevim jestli to dobre chapu, ale nejde mi ani tak o idetifikaci objednavek. Na kazdy par i TF mam jiny soubor (s jinym nastavenim) a v nem jinak pojmenovane objednavky (TICKETy). To znamena, že objednavky mam jasne identifikovne podle TICKETu. V prvnim souboru objevku t1,t2, ve druhem t3,t4, ve tretim t5,t6,.....
Takze chci dosahnout toho, ze chci do kazdeho souboru dostat toto:
"zkontroluj jestli jsou tve 2 objednavky (pro prvni EA je to t1 at2) zadany a kdyz neni ani jedna zadana, tak je zadej. O ostatní objednávky (t3,t4,t5,...) se nestarej."
A to potrebuju prelozit do programovaciho jazyka :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...