Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

czaussie:

Zajímavé, zrovna včera jsem indikátor velmistra Sida také začal trochu testovat. Hodně lidí ho zde používá jako doplněk, při prvním pohledu na graf se ale dá hádat, že by se dal obchodovat i jako samotný.
Už jsem byl téměř rozhodnutý začít obchodovat 4hodinového Vegase, možná od něj nakonec ale přeci jen ještě upustím, ve prospěch ADXMA. Nezkoušel jsem ty dva soubory, které jsi postnul - mám něco z dřívějška, jmenuje se to ADXMA in Color.
Konkrétně jsem zkoušel obchodovat 4hodinové grafy (odchováním na Vegasovi jsem si na ně dost zvyknul, líbí se mi, že je to obchodování s intradenními vstupy a tedy menší finanční náročností, na druhou stranu to není téměř žádná časová zátež a dá se to zvládat při zaměstnání nebo v mém případě při škole). Vstupy čistě podle barvy ADXMA 10 a výstupy buď když ADXMA dá opačný signál (převrátím pozici) nebo na TP podle 4hodinového Vegase (fibo úrovně SMA55 z mediánů), cokoliv nastane dřív. Momentálně ještě ladím časování vstupů, stop lossy a fibo úrovně, které se budou používat jako TP. Pak to ještě chce vymyslet solidní money-management, pravděpodobně na bázi přidávání do rozběhnuté pozice, protože tento systém asi bude generovat vždy několik ztrát, pak 1-2 tučné zisky, pak zase několik ztrát.
I z toho důvodu mě napadlo, zkoušet do toho zapracovat prvky Triple Screenu a pokusit se na vyšším timeframe nějak identifikovat trend, do kterého jen brát vstupy. Nebo naopak indentifikovat pohyb do strany, ve kterém se nebude obchodovat (nebo s přísnějšími pravidly, menšími pozicemi, bližšími TP apod.), přičemž naopak při silném trendu by se braly oba směry, protože se mi zdá (možná se mýlím), že ADXMA umí dobře i counter-trend. Zatím jsem se ale k tomu nedostal, snad zítra nebo pozítří.

S programováním bohužel nepomůžu, jednak jsem se nestal přítelem AOS (ne, že bych jim nevěřil, spíš mi vadí, že se nedají spolehlivě obacktestovat) a jednak v MQL4 mám ještě hodně co dohánět. Rád se ale budu podílet na testování a zkoušení, protože mě tento systém velmi zajímá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DarkMan
Tvoje modifikace je logicka, nicmene ted to dela pro zmenu pouze rovnou caru. Radeji tento problem presuneme do emailovych sfer a uspesny vysledek publikujem pozdeji.

to Malcik
ADXMA ma urcite neco do sebe, ale bude k nemu neco treba pridat. Co se tyce skepticismu ohledne back testovani, tak urcite nejsi sam. Nicmene, je to prvni krok ve vyladovani. Kdyz ti backtest hlasi katastrofalni vysledky, nema cenu se systemem prilis zabyvat na demo platforme. Spis bych to videl tak, ze backtest nastini potencial, ten se pak vyladi na demo platforme (a snad i potvrdi) a na ostrem uctu uz to pak musis pouze zvladnout disciplinarne.
Jelikoz mam system na fundamenty, mohu se paralelne a celkem v klidu zabyvat TA pro intradenni mimo-datove obchodovani. ADXMA vypada dobre, tak proc to nezkusit. Prvnim krokem (v mem pripade) je zkombinovat to s vyssim TF, viz moje usili vyse. Pak na to zakomponuji do EA a pridam jeste neco navic. Mam celkem v oblibe Aroon indikator, akorat se musi otestovat zda-li neni v tomto pripade redundantni. Podle meho nazoru je treba pouzivat mix indikatoru ktere jsou fundamentalne odlisne po vypoctove strance. Pohyb do strany se da osetrit. V MT programovani nejsem zadny guru, ale neco zvladnu. A pak, jsou tady vetsi kapacity ktere snad poradi v pripade zaseknuti se. Abych to shrnul, jakoukoliv kolaboraci na tema ADXMA EA vitam, at se o tom akorat plane netlacha.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Darkman,
email jsem ti poslal jeste nez jsi zareagoval tady. Radeji se tady nebudu rozepisovat o momentalne zvlastnim chovani MT na mem stroji, patrne jsem ho udolal mymi zasahy do historickych dat (pokusy o slepeni presnych dat) a neustaleho meneni feed serveru. Tudiz chyba je na strane uzivatele a je treba to preinstalovat a zacit s cistym stitem. Timto se omlouvam a prohlasuji, ze nyni disponujeme funkcnim ADXMA_TTL_MTF ktery se da nastavit na ruzne timeframes a vlepit ho do grafu s nizsi periodou. Doporucuji to zkusit, sikovna kombinace dvou period by mela podstatne vyladit vstupy i vystupy. Jeste to obohatit necim dalsim a mame na svete zivotaschopny EA.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super, jsem rád, že zrovna v pravou chvíli se tu rozběhla tato iniciativa :)

Jsem na FX nový, takže s Aroonem nemám žádné zkušenosti, ale proč to nezkusit. Podle mého, jediné, co je třeba doplnit, je indikátor pohybu do strany. ADXMA, jak jsem napsal, se jeví, že zvládne dávat slušné signály v trendu i protitrendu, zkrátka vždy, když jde trh dlouhodobě jasným směrem. Ale jakmile je tam kachna, dává to chaotické signály na obě strany. O to více, pokud vstupuji nikoli na zelené nebo červené, ale už na žluté pomocí zadání buystop nad posledním high a sellstop pod posledním low najednou. Připadá mi, že přes falešné signály se tím pak dá zachytit celý případný trend. No a těch falešných signálů se dá zbavit, pokud identifikujeme pohyb do strany. Otázka je, jak :) Pokud bychom použili třeba to ADXMA na vyšším TF, mohli bychom zastavit obchodování, pokud na vyšším TF je ADXMA žlutý.

Jinak co se týče toho backtestování, samozřejmě plně důvěřuji ručním backtestům. Na tom počítači je to schopné dávat každému jiné výsledky, které se diametrálně liší broker od brokera, build od buildu apod. Jinak proti AOS nic nemám, pouze si ho potřebuji ručně otestovat, což třeba na minutových datech trvá dost dlouho... ale na těch 4hodinových to je pohoda :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacal jsem se zaobirat otazkou co nejlepsiho feed serveru pro MT, zatim jsem nasel techto par serveru:

217.74.44.32 Interbank 1
217.74.32.254 Interbank 2
212.65.93.12 Neco v Rusku, patrne Alpari
69.9.168.72 neco v NY
65.175.79.18

Jelikoz ja jsem od USA ci Evropy minimalne 30 router kroku (hops) daleko, rad bych nasel feed server ktery nema moc zpozdeni a rychle reaguje.

Tyto IP adresy staci nakopirovat do server kolonky v Options a pak si na danem serveru zalozit (demo) ucet. Disponuje nekdo feedem ktery ma fungujici real time data na ropu? Pripadne bondove indexy? Nektere servery maji furu men, nektere i zlato, ale fungujici ropu jsem zatim nenasel. Jelikoz jedu pres Oandu, bavim se o MT demo serverech.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

czaussie Co se týče pivotů, tak indikátor s možností nastavení jak GMT shift, tak Sunday shift používám camarilladt7v1.mq4, kterej kromě klasickejch pivotů umí i Camarilla úrovně a Fibo úrovně (všechno lze libovolně zapínat a vypínat). Pro IBFX pak používám nastavení GMT shift 0 a Sunday shift -3 (tu neděli jsem zkoušel a tohle funguje, logiku scriptu neznám), takže to i v pondělí ukazuje správný pivoty. Nevýhoda tohoto indikátoru je, že čáry kreslí každej den nově a minulej den maže, takže pokud chceš něco vizuálně backtestovat podle těchto úrovní, tak nemůžeš. O indikátoru, kterej by tohle všechno uměl a zároveň zůstaval zakreslenej pro každej den nevím. Indikátor připojuji.

2937

Link to comment
Sdílet pomocí služby

czaussie

Co se týče pivotů, tak indikátor s možností nastavení jak GMT shift, tak Sunday shift používám camarilladt7v1.mq4, kterej kromě klasickejch pivotů umí i Camarilla úrovně a Fibo úrovně (všechno lze libovolně zapínat a vypínat). Pro IBFX pak používám nastavení GMT shift 0 a Sunday shift -3 (tu neděli jsem zkoušel a tohle funguje, logiku scriptu neznám), takže to i v pondělí ukazuje správný pivoty. Nevýhoda tohoto indikátoru je, že čáry kreslí každej den nově a minulej den maže, takže pokud chceš něco vizuálně backtestovat podle těchto úrovní, tak nemůžeš. O indikátoru, kterej by tohle všechno uměl a zároveň zůstaval zakreslenej pro každej den nevím. Nějak se mi nedaří indikátor připojit k příspěvku, ale ve známých fórech (sbfx, tsd) by se měl nechat lehce najít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravym vsetkych

studujem toto vlakno od zaciatku uz niekolko dni + este na to navezne a musim skonstatovat ze je to velmi plodne. vdaka vasim poznamkam, informaciam a skusenostiam som sa relyrychlostou posunul v ovladani a pouzivani mety. Samozrejme su stale veci ktore som bud nenasiel, alebo nepochopil, co ak sa nemilim, sa da vyriesit priamov otazkov a niekto uz len odpovie, MYSLIM
No musim skonstatovat aj to, ze tu nenajdem ziadne konkretne systemy ktore realne v live funguju a ak tu nieco je, tak je to neuplne.

DIK Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...