Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frantacech

Reagujem na tvoj prispevok z 25.12.2006, kde pises o problemoch pri testovani Firebird-u. Trocha som sa s tym vcera hral, najskor v povodnom nastaveni( profit za 12.2006 bol 2.698,-USD), kde vznikal dost velky DD a potom som skusil zmenit max otvorenych pozicii na 2. Tu boli vysledky ovela lepsie, nedochadzalo k velkym prepadom a profit na cable 01.12.2006-31.12.2006 ( data aj platforma Alpari, 1M, ucet 10.000,-) bol okolo 6.000,-USD (ja blbec som si neulozil vysledok testu), co je super ak by to tak bolo aj v reale.
Prave som dotestoval mesiac 11.2006, do 17.11.2006 bol zisk 3.850,-USD, potom to islo z kopca a mesiac skoncil na -1.899,- USD.
Skusim to pustit cez noc na cely 2006 a uvidime. Je to dost narocne na cas testu. Idem este pozriet na Phoenix ako dopadne za 11.2006.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny , jsem nováčkem a doufám ,že jsem si pro svůj příspěvek zvolil správné vlákno .

Otázka č.1 : Na internetu je 1000 volně dostupných EA . Proč některé fungují , nakupují a jde je tedy upravovat a testovat , a jiné proběhnou testem , ale neuzavřou pozici a tudíš je není možné použít .V čem je problém ? Chybí jim nějaký soubor ? Nejsem programátor a proto nemůžu editovat EA , pokud nemám přesné instrukce .

Otázka č.2 : Kde lze zakoupit profi EA ? Kolik asi tak stojí a jaká je jejich spolehlivost v reálném obchodování ?
Jaký je k nim servis , aktualizace apd. ?

Děkuji i za odkazy .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě mám jednu technickou otázku . Jaký je rozdíl v tom , jaký je v testeru zadaný model . Myslím tím Every tick ......
nebo Control points atd.? Jak je možné , že rozdíl testu při zadání opačného , jiného modelu může být tak odlišný ? Čím se tedy EA řídí v reálném grafu ?
Děkuji moc .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Testovali ste niekto Phoenix ?
Ja som skusal v5_7_1, testol som roky 2005 a 2006 a nesmierne ma prekvapilo, ze v 2005 bola strata takmer 2.000USD, pricom sa EA dostal len do mierneho zisku a 2006 zas zisk 25.000USD, pricom zisk bol trvaly pocas celeho roka. Skusl som aj cast roka 2004 a tam bola taktiez strata ako v 2005.
Zaujimalo by ma, ci:
- spravil som nieco blbo ( testoval som solo roky a aj spolu s tymi istymi vysledkami) ?
- je mozne aby sa tak zmenili podmienky na trhu v 2006
- da sa vobec EA vyladit tak, aby jeden cely rok bezal dobre, s vysokym profitom ( na par mesiacov to ide, ale na rok ...) a ostatne roky neda nic, resp. stratu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kyb,
zatím jsem Phoenixe testoval jen letmo a několik modifikací, ale hlavní myšlenka tvůrce je měnit nastavení každého půl roku.
Koukal jsem na vlákno tvůrce Hendricka a je tam mnoho mnoho příspěvků a každým dnem přibývají další, uf. Ale líbí se mi mentalita přispívajících do onoho fóra, protože se silně podobá mentalitě zde na finančníku.
Už od začátku ne-nazývají systém Phoneix systémem, ale projektem a to mě docela upoutalo.
Zatím sbírám materiály, ale chystám se z toho něco udělat a doplnit styl, kde mám zatím mezeru.
Zde je vlákno s posledními příspěvky
www.forexfactory.com/forexforum/showthread.php?t=8820
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis
Vdaka za odpoved. Ja si len neviem vysvetlit ako je mozne, ze EA pracuje pocas dvoch rokov takmer na nule ( mierny profit, alebo strata ) a posledny rok spravi nenormalny profit, teda v porovnani oproti predchadzajucim rokom. Keby islo o mesiace tak je to OK, ale roky su uz dlhy cas na to, aby sa prejavili vlastnosti EA. Nove nastavenia by ich nemali menit az tak zasadne.
Ja som sledoval forum:
www.forex-tsd.com/phoenix/4012-phoenix-2007-new-thread.html
co je asi nieco podobne ako pises ty.
Mimochodom pri surfovani po forex-tsd.com som narazil na forum:
www.forex-tsd.com/suggestions-trading-systems/5136-forex-trading-simple-setup.html
ktore ma daost zaujalo. Bolo zalozene len 16.12.2006, takze je tam len 17 stran, ktore myslim stoja za precitanie.
Autor popisuje straegiu ( nie je to EA) obchodovania na zaklade 6 SMA na 5M, pripadne 1M TF.
PS1: Nechapem, preco sa mi odkazy na web zobrazuju ako neaktivne ?
PS2: Narazili ste uz niekto na EA, tkore by dlhodobo profitovalo ? Skusal som ich dost, aj som si nejake sam naprogramoval, ale vzdy je to o tom istom -> profit ide v tom lepsom pripade po sinusovke a nemoze sa v dlhsom casovom horizonte vysplhat nad jej vrcholy. Je mi jasne ze DD tam musi byt, lebo sa menia podmienky na trhu, ale aj tak by to malo postupne stupat. Dalo by sa to pouzivat len v pripade, ze by sa EA spustalo pri max. DD. Jedine s cim som sa stretol a co dlhodobejsie profituje je len hans123.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kyb:

Sice jsem začátečník a nemám žádné zkušenosti s live obchodováním, jedno ti ale odpovědět můžu: Žádný AOS nebude fungovat dlouhodobě. Ani Hans123, sice stále funguje, ale jeho lepší časy už jsou podle mého pryč - stejné výsledky z něj lze dostat, jen pokud se bude přizpůsobovat, i kdyby to mělo být jen nastavení trvání ranní session a umístění SL, BE a PT.
Profesionální AOSy jsou velmi flexibilní a velmi často (klidně za několik málo týdnů) jejich tvůrci mění nastavení, aby je přizpůsobili aktuálním podmínkám na trhu. Jak to dělají, to nevím - kdybych to věděl, jsem dnes ne v ČR, ale někde na pláži na Havaji. Často dokonce nemění jen nastavení, ale i systémy samotné, nebo ještě něco víc - mají v zásobě několik systémů, a ty podle potřeby vždy na pár měsíců nasadí. Přesně takový je styl Hendricka a jeho Phoenixe. Neustále na nich dělají a ladí je, takhle se dělá AOS. Dlouhodobě profitabilní AOS bez nastavování a změn prostě neexistuje, to by pak nebylo nic jiného, než Svatý Grál.
Nejhorší je, že je podle mého názoru nutné, si všechny své AOSy testovat ručně. K počítačovým backtestům ve Strategy Testeru v MT4 jsem absolutně nezískal důvěru. Jednak je nutné mít prvotřídní data, která jsou buď drahá, nebo si je lze nasbírat (viz toto fórum), to je ale technicky náročné (PC zapnuté 24 hodin denně, bez jediného výpadku připojení k internetu). Pokud jsou kvalitní data, jsem ochoten o tom přemýšlet, to pravé ořechové to ale stále nebude. Připadá mi to jako blackbox, o kterém nikdo neví, jak funguje. Sám přemýšlím, že bych si psal vlastní programy pro backtestování, protože jsem kdysi programoval. Zatím si ale stačím s ručním backtestingem, jaké budou výsledky, se uvidí, až to spustím live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:

Skusam forward testovat tvoju verziu Hansa (Hans123MV22). Ked ho o kusok neskor ako sa maju nastavovat entry, tak to nastavuje uplne nepresne. Robi to aj inym, ale mam ja niekde chybu? Podobne je to s posunom na BE. Ked MT4 medzi tym vypnem, tak neposunie BE. Treba to mat cely cas zapnute, alebo co treba spravit, aby to fungovalo bez problemov?
Pouzivas este stale Hansa? Ak hej, ako vidis jeho potencial? Stale skvely system, alebo ma pravdu Malcikk a pomaly konci?


to czaussie:

Mne ten ADXMA, co si riesil s DarkManom nejako nefunguje. Myslim ten, co sleduje 2 rozne timeframes. Ukazuje mi len rovne ciary. Nevedel by si mi, prosim ta, naznacit, kde robim chybu? Alebo mam zlu verziu? Stahoval som tu DarkManovu. Tak neviem. Help;). Dakujem.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk Vsetko co pises je mi jasne a plne s tebou suhlasim. Ale ten rozdiel v jednotlivych rokoch pri testovani Phoenix bol fakt velky, preto tie moje poznamky a otazky. Prikladam graf, tak posud sam ( teda ak sa mi ho podari prilozit ). Ked si spravim vlastne EA, tak bud ide, alebo nie a sprava sa priblizne rovnako pocas roznych rokov, t.j. ma svoje min. a max, ale priebezne max. stupaju, alebo min. klesaju, pripadne prifit ide len po sinusovke ... U Proenix je to vsak ine, najskor 2 roky nic a potom poriadny zaber. Co sa tyka hansa, tak netvrdim ze ide stale super, ale dava najstbilnejsie vysledky z volne dostupnych EA, teda aspon podla mna.

3139

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...