Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

to Martyn

to,ze alpari poskytuje data aj k inym,nez forexovym aktivam neznamena,ze sa cez nich daju aj obchodovat.Obchodovanie komodit,akcii na spread ponuka napr. Saxo bank,ale to ma svoju platformu.Ale niekde v diskusii bol spominany aj svajc. broker, ktory nejake obchoduje aj cez MT4,ale na nazov si nespominam

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

script

rád bych věděl jestli existuje cript, který by simuloval SL + Trailing stop? Myslím to tak, když chci použít TS musím nejdříve zadat SL. To je,ale v určitém případě nevýhodné, - koupím za cenu 1,300 a trh se obrátí, najednou je 1,275.Já jsem,ale přesvědčen, že cena nakonec půjde nahoru a navíc musím odejít od PC(nechám ho pochopitelně běžet).Do scriptu zadám (třeba)TS=10pips, výchozí cena = 1.300, směr=long, kontrakt = jeho číslo.Když budu mít pravdu a cena poroste script by se aktivoval při ceně 1,310 a fiktivní SL by se s cenou posouval stále nahoru.V okamžiku, kdy se trh obrátí, script zavře obchod v okamžiku Market - 10. Výhodou by bylo, že není zadán skutečný SL, takže mě nemůže nikdo vyhodit a nejsem vázán tím, že musím dávat SL min.10pips od Market (např.).
Ještě bych rád podotkl, že skutečně neumím programovat takže .........

Díky a hodně úspěchů přeje Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor: SL je tam od toho aby kdyz to pude jinam nez jsi predpokladal te to "vyhodilo" nevidim rozdil mezi fiktivní SL a skutecne zadanym u brokera. Nebo vlastne rozdil tam je, protoze pokud se ti bude o SL starat nejaky automat muze stat, ze pri vypadku proudu ci internetu budes bez stopky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad SL via AOS - to nemusi byt vina jen na strane klienta, ono staci jen Trade context busy apod. chyby a uz je to v pytli. Stejne tak, pokud behem zadani "zavreni pozice" dojde k requote, tak uz jsme (muzeme byt) zase o nejaky pips jinde a pokud se to opakuje nekolikrat, tak je to problem. Packety sice leti svetelnou rychlosti, ale to neznamena, ze stejnou rychlosti akceptuje pozadavky brokersky dealing... - rozhodne doporucuji mit zakladni S/L nastaven u prikazu, aby byl drzen na strane brokera a pripadne "jemnejsi" doladeni poresit via AOS (BTW Trailing S/L v MT4 je to same jako S/L via AOS! - u jinych systemu to vsak nemusi byt pravidlem)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: Kteri brokeri to maji u MT4 na sve strane? Ja netvrdim, ze to neni technicky mozne, ale zatim jsem vsude u brokeru s MT4 nasel upozorneni, ze Trailing S/L je vec klienta... U jinych platforem je to jina... Tak bych znal nejake, kteri to resi na strane serveru... BTW da se na nastaveni trailing S/L dostat via programovani AOS? Ja jsem to nenasel, mozna to je non official a mozna to ani zatim nejde... - nevim... (no ono staci rozkouskovat ten jejich protokol ala HTTPS a pujde vse:-)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajasoft:
podle mě každý broker, program je pro každého stejný. Pokyn k posunutí SL vychází samozřejmě z klientova terminálu, ale modifikuje se SL na straně brokera. Funkci trailing stop si můžeš do AOS naprogramovat, podle mě se nedá z AOS ovládat vlastnost TS v MT4. Potom to taky bude modifikovat SL u brokera.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: A jaky je tedy pro brokera jiny vyznam Trailing S/L pokud ho dela platforma nebo ja s rukou na mysi? Asi jsme se nepochopili... - Trailing S/L v podani MT4 je cely realizovan v rezii klienta a na serveru se drzi pouze jeden STP prikaz. A tedy funkce Trailing S/L v MT4 je takovy primitivni AOS, ktery zapiname funkci. Skoda, ze MT4 neumoznuje nad jednim grafem vice AOS, zbytecne to zere prostredky pocitace...:-) (ale da se to - staci synchronizovat jednotlive trady treba podle MagicNumber a tech EA nad jednim muze byt kolik chce...:-r)

A to je prave rozdil oproti jinym platformam, kde je mozno takovyto trailing STP prikaz zadat jednou a zbytek osefuje backoffice brokera. A dokonce jsou platformy, kde jsou zakladni exit strategie soucasti platformy a tak je mozno nadatlovat, ze vstup bude takovy makovy, "prvni" TP pro 1/3 pozic takovy a zbytek pozic zavrit na TP onakym. To vse zadame pri vstupu do trhu nebo modifikaci jiz exekuovaneho prikazu, muzeme vypnout platformu a jit do hajan... - s MT4 nemyslitelne, tam na to musi byt AOS a modlit se, aby nespadlo (jakekoli) spojeni s brokerem...

Dokonce jsem zaslechl nejake zvesti, ze nekdo planuje i u MT4 ten TS drzet na serveru, jen nevim, ze by to nekdo dal uz do ostreho provozu, proto jsem myslel, ze uz o nejakem vis...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědi, už jsem našel nějaké vzorky iCustom atd. Ale můj dotaz byl jiný, nemyslel jsem interakci mezi EA a indikátorem (k čemuž směřují vaše odpovědi), myslel jsem dotaz ve smyslu jestli může být indikátor součástí EA tak, aby se po spuštění EA zároveň vykresloval indikátor na graf... Abych nemusel pouštět indikátor a EA ale jen EA, který by ho zároveň vykreslil...

Dotaz#2: Máte někdo funkční vzorek Vegase (nejlépe 1H)? Docela by mne zajímalo to vícenásobné otvírání a modifikace objednávek... Já našel jen jeden příklad, ale tam operuje jen s 1 objednávkou a trailing stopkou, což není pravý Vegas 1H.

Konkrétně mě zajímá, jestli je lépe (z hlediska ovládání přes MQL) otevřít 3 pozice po 1 lotu a postupně je zavírat nebo jestli lze otevřít 1 pozici velikosti 3 loty a částečně ji zavírat... (OrderModify mi neumožňuje měnit objednávku jen její části, pokud dobře čtu help).

Předpokládám tedy, že platí varianta a), čili 3 "separé" objednávky, a zde řeším problém, jak poznat, že daná objednávka již byla uzavřena (díky TakeProfit), abych mohl zmodifikovat např. SL u těch dalších dvou... Samozřejmě je třeba ošetřit stavy, že se z nějakého důvodu (malý margin) neotevřou na začátku všechny 3 ale jen 2 atd..

Můj obecný přístup vychází z toho, že je lépe zadat objednávky zároveň s jasně definovanými SL a TP a mít tak definované podmínky pro uzavření pozice (byť nedokonalé) hned na začátku a počkat si na zavření objednávky brokerem a podle toho posouvat SL u zbývajících než zavírat pozice programově, protože při výpadku MT4 přestávám kontrolovat vývoj situace.

Tohle už není o programování, tohle je o analýze problému a znalostech všech možností "Order" funkcí MQL, které bohužel v hlubší míře postrádám (začal jsem s MQL před 2 dny - ale s programováním jako takovým nemám problém ;)

Zjednodušený popis situace (hodnoty SL a TP smyšleny pro lepší orientaci)

V daný okamžik otvírám 3 pozice po 1 lotu (to bych ještě zvládl)
a) SL -20 TP +50
b) SL -20 TP +100
c) SL-20 TP +200

v okamžiku uzavření (brokerem) pozice a) díky dosažení TP potřebuju nastavit b) SL +30 c) SL +30

Jak nejlépe zkontrolovat uzavření dané pozice?

Děkuji za nakopnutí správným směrem, případně za odkaz na funkční kus kódu. Kubrt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubrt:

Resit to lze napr takto.....

1) Pri zadavani objednavek si naplnis do globalniho (nebo statickeho) pole hodnoty TP a SL pro vsechny objednavky no a pak uz jen hlidas jestli BID/ASK presahl nejakou uroven

2) Nebo si naplnis opet do globalni/staticke promene tickety otevrenych objednavek a budes kontrolovat historii jestli jsou objednavky jiz zavreny a porovnanim OrderClosePrice() vs OrderTakeProfit() / OrderStopLoss() zjistis jestli skoncili na TP a SL

Pro info: V MT lze jednu objednavku zavirat po castech napr pokud mam otevrenou order s 3loty mohu ji postupne zavirat po 1lotu, ovsem SL a TP je spolecne pro vsechny LOTY.....

Co se tyce vykreslovani indicatoru ihned pomoci EA tak to jde, ale prijde mi to jako zbytecna pakarna pro programatora kdyz jsi muzu vytvorit pro jednotlivy systemy templaty a ty si kdykoliv naloadovat .....


Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubrt: Jo po tomto jsem se taky shanel a vypada to, ze pokud chces v cemkoli vyuzivat indikator, tak se vytvori dalsi instance... (leda, ze by vnitrne ten indikator s tim pocital a pres treba staticke pole to pocital jen jednou, ale "vracel" odpovidajici buffer vicekrat... jedine, co vim je, ze kdyz se iCustom puzije v EA a jedes v testeru, tak po skonceni se ten indikator do grafu doplni (pokud ale chces visualni krokovani, musis si ho tam pretahnout sam a na konci ho mas 2x... - nekdo tezce myslel...;-))

Vzhledem k tomu, ze pouzivam i docela vypocetne narocne indikatory, tak je to vec, ktera mi docela surne obcas chybi...:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...