Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je tu nový víkend a s novým víkendem přichází na tyto stránky opět trigor.
Měl bych serií otázek na MT4:
1) když kliknu na indikátor spojení(vpravo dole), objeví se mi tabulka s možností zatrhnout nějakou nabídku.V mém případě "DEMO", "DEMO 2", "EVROPE", "CHINA". Sice tuším, že jde názvy serverů, ale nevím to jistě a neznám smysl této volby(MT4 je demo!!).

2) občas se mi stane, že po zapnutí MT4, program normálně naběhne, spojí se - začnou se přenášet data, a po velice krátké době začne zobrazený graf lítat z jedne strany na druhou, tj roluje z leva do prava hroznou rychlostí a nedá se to nijak zastavit ani přepnutím na jiný graf nebo otevřením jiného grafu.Musím MT4 zavřít a znova otevřít.Někdy se to povede, jindy musím restartovat počítač.Nemluvím o PC, ale o NTB.Tahle vibrace se týká i internetových stránek. Tedy, když MT4 takhle blbne, já to zavřu a otevřu si třeba str.Finančníka, stránka která se načte líta prozměnu nahoru a dolu.

3)nenašel by se nějaký dobrák programátor, který by neschopnému vytvořil script - vodorovná linka, která se vloží do grafu a má 3 volby, "č.1 cena dle momentální polohy v grafu," "č.2 cena nebo počet pipsů +,-, od ceny č.1," "č.3 cesta k waw souboru pro č.1 a č.2"
Jde o to, že vložím linku do grafu na pozici mentálního TP a nastavím si jedno upozornění.WAW soubory si mohu nahrát tak, že mi to např.ohlásí u "č.2" - "cena eurodolaru je 10tiků od profitu" a pod.. Když je více grafů (více párů), tak bych nemohl prošvihnout nějaký zajímavý pohyb.Klasický TP mě prostě vyhodí (když si toho nevšimnu), kdežto tento alert mě jen upozorní a já se zařídím podle toho jaký je vývoj a klidně pozici zavřu X pipsů až za ment.TP.

Děkuji a přeji hodně úspěchů, Vlasta

p.s. PaJaSoft: chlapa ještě nemám (tedy brokera)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

chci se zeptat, jakym zpusobem resite situaci, kdy prerolovani do dalsiho dne je reseno zpusobem ala Alpari (close/open nove pozice)? Samozrejme, projit veskere otevrene orders a zjistovat svoje Orders pomoci MagicNumber nebo commentu je reseni, bohuzel si dost dobre nedovedu predstavit co bych musel mit za super stroj, aby to zvladalo jeste nejakou aplikacni logiku pri minutovem volume nad 100...:-( - tedy ono je problemem casto i podstatne mensi volume... myslim, ze toto v hlave nekdo tezce nedomyslel...:-(

Napada mne jedine - a sice soucasti EA pocitat i s touto variantou (protoze ne kazdy broker skutecne roluje timto zpusobem) a predpokladat, ze v dobe rolovani nebude nejaky rapidni pohyb (coz bohuzel neni vzdy pravda) a nacpat si to do globalni/staticke promenne po roloveru a cely den pak uz jet jen s temi hodnotami... - jake (lepsi) reseni jste vymysleli vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: Ne o Alpari neuvazuji, jen je to obecne problem bez rozumneho vychodiska, protoze co vim, tak uz jsem prosel alespon 3 typy roloveru...

- IBFX a MIG ala primy dopad na ucet bez vazby (!!) na konkretni pozici (pokud chces pouzivat MM, tak aby ses z toho vosypal... ono toto reseni taky neni uplne vorechovy)

- Alpari, CMS (?) atd. - swap close, swap open... Uplne bomba je, ze cislo closed ticketu je platne, ale OrderSelect by ticket vrati false a GetLastError "No error"... na zabiti! K tomu pridam problem se statistikou, protoze swap closed pozice v zaporu je pridana do lost pozic... - proste pokud mame pozici pres noc a nakonec vyherni, jsou to ve skutecnosti pozice 2 - jedna Lost, jedna Win... - jak z toho chces neco dale pocitat bez rucni evidence netusim.

- Saxo bank apod. pro zmenu posouvaji open cenu a tim de-facto dopo/odpo-citaji uroky... taky super pro urcity styl programovani a ovladani pozic.


Problem cislo jedna je ale jak programove zjistovat zpusob rolovani... Lze to vubec? Priznam se, ze se mi ale vubec nelibi psat EA, pripadne podpurne prosredky pro konkretnho brokera... to zrejme radsi zainvestuji do MetaStocku, budu to psat jednim stylem a jak jsem dneska vycetl, tak MetaStock lze propojit treba s MetaTraderem... a nemusi to byt ani prilis slozite...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...