Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

dari se mi nalezat cim dal vice brokeru, kteri krome FX umoznuji prostrednictvim platformy MT4 obchodovat i jine trhy jako Grains, Eminis apod. (nerikam, ze to budu pres tyto firmicky obchodovat, ale minimalne jako charting a analysist tool to lze uspesne zneuzit a navic zadarmo nezpozdena data...). Co mi vsak naprosto nesedi je volume... Tusite nekdo, jakym zpusobem v tomto pripade MT4 naklada s volume? Zda-li to bere podobne jako na FX, tedy ze je to tickove volume a nikoli pocet uskutecnenych kontraktu za jednotku TF?

Myslel jsem si, ze je to treba alespn v urcitem pomeru apod., ale kdyz jsem porovnaval patecni volume treba ER2 nebo SP&P 500 ci kukurice tak to nesedi ani omylem a rozdil je klidne vice jak 100 nasobny. Nastesti v strategii pro toto obchodovani nemam indikatory, ktere jsou na volume primo zavisle, ale rad bych volume pouzival jako urcitou indicii (ve futures daleko podstatnejsi nez na FX), lec v soucasne dobe je to nemozne.

Navic trochu nechapu - v pripade futures - jakym zpusobem se bere kontraktni mesic - v grains ted vsude je K - proc tam neni "jeste" H - brezen, to nevim, FND jeste nenastalo a zobrazit jiny kontraktni mesic nevim jak... - zde bych rekl, ze je to ovlivnitelne pouze na strane brokera a Neuimex nekde deklaroval, ze jine mesice neumoznuje obchodovat, ale treba tonekdo z vas umi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft

Myslim si,ze zodpovednu odpoved na tvoju odpoved ti moze dat len niekto,kto s tym u brokera priamo robi, a o nikoho takeho na tomto fore nepoznam.Moj osobny nazor je, ze brokeri davaju na platformu data z medzibankoveho trhu, ktore nie su viazane na ziadny kontraktacny mesiac ,ale sa tvoria podobne ako na forexe.A kedze realne volume mozes dostat len z kamennej burzy, u tychto komodit v MT4 moze byt udavane len tickove volume.
Okrem toho som v tychto dnoch podrobnejsie sledoval indexove data na deme alpari, a napr pre ETF-ku S&P,( oznacenu SPY) su evidentne vadne

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mšl bych takový dotaz.
> Dá se u MT4 nějak pevně přednastavit Stop loss a
> Profit??? abych když třeba otevřu měnu tlač. F9 to
> už měl v těch kolonkách pevně přednastaveno???
> nikde jsem to nenašel. dík za info.


Muzes to obejit. Neda se pri davani pokynu, ale da se pri modifikaci. Tam si to pamatuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richie:

Primitivni AOS, ktery jakmile uvidi v trhu pozici okamzite ji zmodifikuje? Mne nekdy tyto veci taky zdrzuji, takze je resim takto... - pravda, riskujeme teoreticky gap po dalsim ticku... (on neni uplne nerealny, ale dame-li si pozor na fundamenty, nevidel jsem jinou prilezitost pro jeho vznik - vyjma nekompetentnosti brokera)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft:

Ahoj, který konkrétně broker má v MT4 ER2 ?

Jinak odlišnost v MT4 u volume a částečně i v cenách je myslím kvůli tomu že s FX brokerem neobchoduješ klasické futures na burze ale CFD (Contacts for Difference). Tedy z burzy oni přebírají víceméně ceny ale jinak je ten "produkt" jejich a sami si určují například spread, cenu za obchod ale i třeba margin. Na zkoušení a hraní si se to určitě hodí i kvůli tomu že podobně jako u FX je tam možnost většinou CFD obchodovat jako miniloty (tedy v desetinových i setinových obratech / marginech než přímo futures). Myslím ale že s většími zkušenostmi je lepší jít přímo na burzu na futures kontrakty protože fakticky u FX brokera se "hraje" vždy proti němu (není to pouze zprostředkovatel mezi burzou a klientem ale je přímo protistrana obchodů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marek: aha tak uz chapu i ty cenove posuny - treba WHC ma zpravidla posun presne 0.5 bodu u S&P 500 oproti udajum z burzy... rikal jsem si, ze je to diky posunu casovemu, ale ono je to tak, ze u CFD (ktere obchodovat neplanuji) obchoduji vlastne s market makerem, tedy brokerem... Nastesti strategii - odvozenou (no dosel jsem na to nezavisle, ale neco jsem nakonec povazoval za dobre prevzit) od RSIcross (viz zdejsi Wiki) - to nijak zasadne neovlivnuje a vzhledem k tomu, ze futures dema jsou silne omezena casove (max 14 dnu), tak nema smysl furt zakladat e-mail adresy a nejakou dobu zrejme pojedu pres MT4, zhodnotim a uvidime... (*)

ER2, ostatne jako vsechny e-minis, akcie, bezne futures ma prave vyse zmineny WHC (www.whcapital.ru/) a to vcetne bezplatneho dema (jak dlouho bude platit nevim, ale demo je klasika MT4 => mnozstvi demu uctu neomezeno), zda-li ma ER2 i Neuimex nevim, grains a jine futures ano. Dalsi kdo to "nejak" nabizi je NorthFinance, ale to je pro mne jen broker do poctu... - myslim, ze na forex-factory ve vlakne MT4 brokeri najdes dalsi tipy... (dalsi svycary, nejake off-shore atd.).

Ono je docela lumparna quotovat treba S&P po desetine bodu...gr.:)

(*) BTW stejne nastaveni RSI v MT4 a SierraChart ma ponekud jiny prubeh (a to tak, ze nekdy vyrazneji)... tusite proc?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim všechny z diskuzní skupiny Metatrader. Měl bych na přítomné dotaz a budu ho směřovat rovnou na programátory. Necht se ozve někdo kdo umí programovat MQL4 jazykem v meta traderu. Mám seriozní plán který by mohl vyjít dobře na backtesty,.. já bohužel neznám přesný programovací postupy v MT. Nejsem si jist jestli by to samé šlo naprogramovat ve VTčku, je totiž potřeba sahat na stav konta a mít možnost přístupu ke zpětným obchodům pro výpočet pravděpodobnosti.

Zájemci piště na ICQ 166900038

Cus
Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

matussk:

priznam se, ze presne nechapu dotaz... - ja aplikuji postup podobny jako je ve zdejsi wiki - vykopat veskera historicka data (nejlepe se ani nenalogovat... - at to klidne hlasi invalid login... - jak jsem zjistil bez toho to stejne obcas nejaka data ze serveru natahne aniz by byly potreba pro charting!), pak ze zvoleneho zdroje ziskat data s co nejmensi granularitou, obecne se vsak ma za to, ze staci 1min TF pro bezne OS, ty naimportovat a pomoci prilozeneho period_convertoru dogenerovat vsechny vyssi TF - ja generuji TF do day - tedy 10080 periodmultiplieru no a pak volim metodu Every tick...

Ohledne te fraktalni zpackaniny toho bylo popsano na Inetu hodne, hledejte v tech_library na metaquotes.net, pripadne treba na forex-tsd ci forexfactory...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...