Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Volf: mam, ale kazdemu vyhovuje neco jineho... O tom, jake kouzelne (=nedokonale) prog. schopnosti ma MetaTrader dokazuje treba studie Kena Wooda, kterazto v MT4 do dnes neni kompletni, uplna a presna (porovnavam stejny TF a data napr. vuci Sierra Charts) a v podstate neni jak ji presne udelat (co limit poctu barev, bufferu apod.?). O nemoznosti zobrazit jine nez predem definovane TF nemluve a o schopnosti zobrazovat nejake alternativni grafy uz mlcim uplne... (systemova narocnost ekvivalentniho indikatoru v jinych platformach a MT4 byte-kodu je take na povazenou)

Ano, jako zakladni zdarma hracka pro seznameni se s oborem daytrader je to dobre (proti tomu zadna), ale neznam profesionala, ktery by s tim fungoval. Nevim proc, ale nezaznamenal jsem ze by na nejakem traders foru nebo pod. byl tento SW vyrazneji (pokud vubec) zastoupen.

Kouzelna "chyba", ktera se tahne uz hodne buildu je napr. to, ze pokud OrderSend na BUY/SELL po 4 minutach selze na Timeoutu (funkce vrati chybu, last error obsahuje tuto hodnotu) a ejhle presto se v podstate v ten samy okamzik obchod objevi... - ne to opravdu neni nahoda, delaji to ruzne buildy, instalace, vuci serverum ruznych brokeru atd... A tech chyb by se naslo podstatne vice.

Metatrader opravdu zakladni spravu a diskretnost spojil s prichodem ticku a nic s mensi (ci jinou) granularitou neumi rozume resit. Vzhledem k tomu, ze metatrader je cela platforma zdaleka nepokryvajici pouze forex je mi to s podivem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft:

K "O nemoznosti zobrazit jine nez predem definovane TF nemluve....." nesouhlasim par mesicu zpatky jsem tu poslal post kde je detailni navod jak to udelat a funguje to (zkousel jsem 2H TF plne funkcni testovano nekolik dni na live).....

MT neni zadna high tech platforma pro developing, je to dano tim ze scriptovaci prostredi je delano maximalne user friendly aby obycejny clovicek ktery ma zajem se naucit MQL mohl napsat co chce v relativni snadno a v kratke dobe. Snad uznas ze nemuzes chtit aby se lidi ucili OOP, myslim ze MT ma jasno jak ma vypadat profesionalni platforma ktera oslovi nejvice lidi (a to se jim dari dobre). Je mi jasny ze zkuseny programator timto prostredi opovrhuje, ale myslim ze plne dostacuje. Nema cenu rozebirat jeho bugy stejne jako MT treba i API od MBT ma tolik nepochopotelnych nedostatku ze by jsi se divil.....

DarkMan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PJS: jak říkáš, každému vyhovuje něco jiného. A jak říkáš, MT4 je zdarma. Rozhodně to ale není hračka, je to seriozní sw, se kterým se dá velmi dobře obchodovat (subjektivní názor, já jsem s ním profitabilní). Viděl jsem platformy, které mají buď podobné funkce jako MT4 nebo dokonce jich mají míň a stojí 100$ měsíčně. Nejsem si zcela jist, zda by uspokojily tvé nároky (které jsou podle mého trochu přehnané z důvodu tvé postiženosti počítači, jak jsi někde poznamenal). Ale měl by sis uvědomit, že většina lidí nejsou programátoři a platforma by i jim měla sloužit co nejlépe. Nemůže být příliš složitá. A pokud holt někdo shledá, že se neobejde bez nadstandardních funkcí, bude si muset sehnat něco jiného (a taky za ten komfort potom zaplatit). No ale to asi až potom, co ho bude trading živit, že.
Zajímalo by mě, jestli jsi některé problémy MT4 aktivně řešil, např. na foru mql4.com, protože těch co něco kritizují jsou stovky, ale ty, co by pomohli rozvoji spočítáš na ruce. Zatím jsem si tedy tvého nicku na tomto foru nevšiml. Ale kritiky od tebe tu vídám dosti.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: Ano, problemy jsem pokud mozno exaktne technicky zdokumentoval a kontaktoval jsem brokery, resp. jejich technicky support, vuci jejichz serverum se to udalo (a v podstate je to broker independent)... asi nebudes prilis prekvapen, kdyz reakce z jejich strany nebyla zadna... muj cas je drahy a nerad delam zbytecne veci (vesmes se jednalo o i zde popsane a zdokumentovane chovani). V oblasti OSS (ktera je na sdileni IP zalozena) se pohybuji 15 let, takze presne vim, co mas na mysli, mohu te ubezpecit ze jen klaboseni u piva neni moje parketa. Navic nevim, jak tyto issues mam resit na mql4.com foru, kdyz je treba zkontrolovat timing, tickety a log u brokera, k tomu se MetaQuotes nejspise nedostane...

K poznamce platformy, jednoduchosti a moznosti - jsem sice pocitacovec, ale mam pocit, ze je zde daleko vetsi komunita uzivajici Sierra Charts (coby charting - SC) a treba Bracket trader (BT) coby velmi komfortni front end pro opravdovy management trade pozice nebo basketu (nic takoveho MT4 neumi a je treba si to cele naprogramovat via EA a tohle uz neni uplne sranda (a obecne parametrizovat uz vubec ne); trading pad coby zakladni pomucka daytradera je mu rovnez cizi... - zadavani i pri nejkratsi variante je F9 a klik - jak jiste vis udalost Paint a mysoidni maji v OS nejnizsi prioritu zpracovani) a zrovna zminena komunita neni vetsinou pocitacove vzdelana, predpokladam tedy ze tato kombinace (SC+BT) neni pro ni nestravitelna, naopak spise jsem ve vetsi mire zaznamenal nazor, ze MT4 neni pro nepocitacovce uchopitelny (na rozdil treba od VT - ja proti nemu nic nemam, jen nemam rad jeho zpusob programovani). A cena vyse zminene platformy SC je 15-25$ (dle zdroje dat) a BT je zdarma. Co se tyce mnozstvi opravdu kvalitnich studii a indikatoru bych rekl, ze je na tom SC i lepe. Ano, MT4 ma tisice ruznych indikatoru po forech, ale k cemu jsou? K tomu, aby novacci ztraceli penize nejspise...:-)

Pokud bych se jeste mohl vratit k pozadavku kolegy, pak je tu jeste jedna okolnost... mozna se mylim, ale minimalne init a deinit maji presny timeout na prubeh, jinak jsou odstreleny... Nevim, zda-li je start() obalen mutexem nebo cim/jak, ale asi se MT4 nebude prilis libit nekonecne zpracovavani jednoho (prvniho) ticku v start() - zbyle ticky IMHO bude minimalne v bufferu schovavat na zpracovani a po case dospejeme k OOM...


DarkMan: to alternativni TF mne silne zajima... mohl bys mne alespon navest kde hledat? Konkretne by mne nezajimalo ani tak 2H TF, ale spise 3M TF nebo 10M TF... (tickove nebo volume grafy v pripade Forexu nemaji smysl, ale Metatrader neni jen o forexu (dle sveho tvurce) a nemyslim si, ze by to byla az takova exotika). Na zbytek ohledne uchopitelnosti a moznosti platformy (pristup "the best effort" beru, ale MT4 neni IMHO zrovna ten spravdy priklad) jsem odpovedel vyse Volfovi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby,
jestli jsi na to už nepřišel, tak myší označit(na obou koncích se objeví bílý čtvereček:o) ) a pravý tlačítko a Delete, nebo Horizontal Line Properties a můžeš si s ní dělat co budeš chtít.
Pokud by jsi chtěl používat TrendLine tak si v TrendLine Properties a v Parametrech Trend Line odtrhni Ray a můžeš ji nakreslit jen z bodu do bodu.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dáte mi zapravdu, že indiktátor ADXMA sa rozdielne vykresluje v prostredí MT a VT? Snažím sa sledovať prekríženie dvoch ADXMA indikátorov, avšak tie sú v MetaTraderi úplne iné než vo VTčku. Potrebujem totiž prepísať daný kód do Delphi, je to možné kedže pri prepísaní do MT vznikli tieto rozdiely? Vďaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...