Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsetkych traderov.
Pilne pracujem na vytvoreni vlastnej strategie. Okrem ineho v nej vyuzivam indikator SAR.
Problem je s mq4 indikatormi. K dispozicii su tri verzie. SAR, parabolic a parabolic sub. Vsetky tri maju ale naprogramovanu nejaku chybu. Pri backteste podla grafov je vsetko ok, ale na aktualnej sviecke( pouzivam D1) su schopne zmenit hodnotu, resp. smer trendu. Napr. dnes na gbpusd to ukazovalo na long a okolo 9:30 sa vsetky tri otocili na short (nastavenie PSAR: step:0,25, max:0,4) Nechapem to, lebo z logiky veci mi vyplýva, že parabolic SAR má byt od zaciatku sviecky pevny. Hladal som aj na nete. Na codebase.mql4.com/262 je tato chyba spomenuta a chlapik tam uvadza upraveny indikator Parabolic-Fix.mq4. Lenže nikde som ho nenasiel. Tak vas snazne prosim, vie niekto so skusenych poradit? Inak su 2 mesiace roboty v pitli. Dakujem vopred a napato cakam :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Piso:
no to je preto ze signal plati az na close sviecky. To znamena ze na jednej sviecke ti moze v jej pribehu davat signal long a v zapeti short zalezi od volatility v tom case a od TF ktory pouzivas. Ak pouzivas TF Day tak sa ti signal moze menit cely den ale plati az ten posledny po uzavreti sviecky. Takze ziadna chyba tam nie je .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pacho.
A este jedna vec ma napadla.
Aj ked si pozries zakladny vzorec PSAR
SAR(i) = SAR(i-1)+ACCELERATION*(EPRICE(i-1)-SAR(i-1)), tak sa tam pouzivaju, len hodnoty zo sviecky predtym. V mq4 je to este filtrovane poslednymi high/low trendu, aby sa urcil obrat trendu. A tam kdesi je pes podla mna zakopany. Pokial by totiz PSAR sa menil pocas aktualnej sviecky, tak by podla mna stracal svoj zmysel. Ale vzhladom na moje skusenosti :-) je to celkom mozne a radsej sa necham poucit teraz, ako sa dokatovat v realnom trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Piso:
so vzorcami na mna nechod :D A s programovanim tiez.
Ved aj ked ho pouzivas na SL tak ti vzdy plati hodnota z predoslej sviecky a ten sa nemeni . Akurat ti to asi zavrie poziciu az ked ti aktualôna sviecka zavrie po prejdeni SL a nie hned po prejdeni SL. Mozno sa mylim alebo si len nerozumieme . :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem taky nakoupil novou verzi MT4 a krom češtiny mě mile překvapila záložka Alerty. Konečně si můžu v tomhle směru nastavit co potřebuju a co jsem bez programování nebyl schopen udělat.Třeba najdu ještě něco dalšího.V každým případě, kdyby nová verze přišla každý týden a přibylo tam vždy něco podobného, je to za půl roku super program.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MT4 je vynikající software, k dokonalosti mu ještě chybí, ale stěžovat si na něj nemohu. Dosud jsem žádnému trading softwaru nepřišel tolik na chuť jako právě MT4, ale kdyby častěji aktualizovali, nezlobil bych se.
Co se týče té češtiny, u mě to bude stejné jako v případě ICQ, na kterém jsem si na češtinu nikdy nezvykl a dodnes používám anglickou verzi a stejně tak to u mě vypadá i s MT4, zůstávám u angličtiny. Je tu někdo kdo opravdu přechází z angličtiny na češtinu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ:

Přesně tak, MT4 rulez. Po delší době práce na MT4 jsem si nedávno potřeboval zobrazit nějaké indikátory pro VT, tak jsem ho otevřel, no to byl nezvyk :) Radši bych veřejně nezacházel do detailů o mých nadávkách do všeho možného, když se trápím s programováním nějakého indikátoru, protože MT4 nemá žádnou funkci pro debug... což je v relativně složitém jazyce MQL4 docela špatné.
Ale jinak ten sotware miluju, a to je zadarmo. S jazykem souhlasím - když to přepnulo na češtinu, skoro jsem to neuměl ovládat :) Teď už mám angličtinu zpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nevím čím to je, ale osobně, když jsem uviděl češtinu na obrazovce v MT, nestačil jsem se divit. Do minuty tam byla zpátky angličtina. A myslím si, že pokud se chce někdo věnovat tradingu, měl by "pilovat" anglický jazyk. Takže jako první lekci bych každému doporučit okamžitě MT přepnout na Anglický jazyk.. :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam otazku, ktora je asi viac vecou brokera, ale tiez ide o MT4.
1. Mam na dvoch roznych pocitacoch nainstalovane MT4 demo od MIGu. Na jednej instalacii mam ovela viac menovych parov k dispozicii na pozretie ako na druhej. Neviem si to vobec vysvetlit, pouzivam rovnake nastavenie demo serverov napr. Nic ine na skontrolovanie ma nenapada. Neviete niekto v com by mohol byt zadrhel ?

2. Neviete niekto pls o brokerovi, ktory by poskytoval cez MT4 data feed DJ / SP / ropa / zlato ?

Vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...