Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všetkých. V tomto prípade obzvlášť DarkMana. Zase som sa niečo zaujímavé dozvedel. Díky. ;) Ale k veci. Mám prosbu. Nemám o programovaní v MT ani potuchu. Preto Vás xcem poprosiť, ak to nezaberie veľa času. Dokázal by mi niekto prerobiť priložený %R indikator tak, aby v jednom okne boli dve krivky? Napr. %R perióda 14 a 50? Keď to mám osobitne dá sa, ale zaberá to dosť miesta na monitore a google mi nepomohol. Vopred vďaka.

4470

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chtel bych vas poprosit o par rad. Nejprve bych se chtel zeptat jak se v MT deklaruje dvojrozmerne pole, pokud je to vubec mozne. Zkousel jsem to stejnym zpusobem jako jednorozmerove, ale nefungovalo mi to. Dale bych se chtel zeptat zdali je mozne mit vice nez 9 poli a pokud ano, jak je nastavit. Mam problem v tom, ze do indicatorbuffers lze zapsat maximalne 8 a pokud se nepletu tak kazde pole musi mit prirazenou svou hodnotu bufferu. Predem velice dekuji za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukas Pinta:
dvourozmene pole se deklaruje klasicky
string (int,double) Promena[int PocetRadku][int PocetSloupcu]; //Deklarace
Promena[0][1] = "OK";
Promena[0][2] = "BAD";
....
IndicatorBuffers muze byt jen 8 ... buffery nemusi mit vzdy hodnotu .... pokud chces pouzivat vic poli neni problem si je deklarovat, ale pak si musis napsat vlastni funkci ktera ho bude rozsirovat viz (ArrayRange, ArrayResize, ArrayAsSerires) a pokud chces pouzivat stejny posun baru (shift) jako u bufferu musis posledni hodnotu vkladat na radek 0. Ale myslim si ze 8 buf zcela dostacuje

Tak se omlouvam za double prispevek, Pizi byl rychlejsi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už jsem napsal prosbu do vlákna Indikátorů a dávám to i sem . Prosím Darkmana, Volfa nebo někoho jiného, kdo rozumí
programování MTéčka,jestli by nebylo možné vytvořit pro MT4 stejný nebo podobný obchodní systém, jako uveřejnil Roar ve vlákně Indikátorů na str.193. Pokud by se do toho zadařilo zapracovat ještě i moje doplnění ze str.194 stejného vlákna, věřím, že by to bylo k užitku dost lidem. Děkuju moc :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, ten článek jsem četl...
Je teda hrozné že profesionálové z Metaquotes navrhují takovéto řešení.. v roce 2007 předávání dat mezi programy skrzevá soubor.... Toto se snad dělalo někdy v 60 letech v době děrných štítků,...
Nicméně asi toto řešení použiji. DLL si naprogramovat neumím....
MT3 ještě podporoval API.., nechápu, že zatímco jiní API zavádějí, Metaquotes je ruší.... zatímco jinak se vše automatizuje a zjednodušuje Metatrader5 bude při zachování dosavadního trendu vyžadovat jednoho černocha na opisování dat z obrazovky a druhého na telefonování příkazů....
Ech, to sem se zas rozkecal.. samé pomluvy, zcela proti všeobecnému optimistickému duchu Finančníka, heheh...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac:
Je to sice spíše otázkou filozofie. Můj názor je ten, že Metaquotes nemá nejmenší zájem na tom, aby někdo z platformy, která je zdarma a má i zdarma data vyzobával informace a obchodoval skrze jinou platformu. MT3 měl API, protože ve vlastním programovacím jazyku měl jen málo funkcí pro ovládání platformy a bylo je třeba doplnit v API. MT4 řeší vše jen díky vlastnímu jazyku. Já naopak jsem s tímto řešením velmi spokojen, absolutně mi nevyhovuje ovládat cokoli přes API, mám možnost v MT4 přímo testovat atp. No ale jsem rád, že i ty sis našel řešení, i když, jak píšeš, je spíše kostrbaté.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...