Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj všichni měl bych malou prosbičku. Potřeboval bych přiložený indikátor předělat, aby mi ukazoval krosy obou linek mezi sebou (aby se na obrazovce něco ukázalo a píplo to) a stejně tak kros hlavní linky s nulou. Nic víc, nechci aby to obchodovalo, jen aby mě to upozornilo a já to mohl vyhodnotit a rozhodnout se, jesi vstoupit nebo ne. Sem starej VTčkář a meta je faaakt složitý :(. Budu moc rád, když to někdo uděláte. Děkuju moc.

4392

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Minky:
Tak to Ti nepoviem, pretože čo vyhovuje mne, nemusí vyhovovať Tebe. Inak tu boli už zverejnené rôzne nastavenia napr 5,14 20,10 50,10 10,50 kde prvé číslo je perioda MA a druhé perioda ADX. Jednoducho si to kresli do grafov a sám zbadáš čo Ti najlepšie vyhovuje. A vôbec neviem čo funguje najlepšie, lebo som tých kombinácií veľa neskúšal.
Obchodujem na 1 min TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skatan:
no kdyby bylo v AOS naprogramováno, aby se něco zobrazovalo, tak by to tak bylo, ale když tam není nic... Ale kromě toho se to řeší jinak. Pokud chceme, aby se se zobrazovaly indikátory s AOS, přiřadíme ke grafu template se stejným názvem jako EA a do té si umístíme indikátory jaké chceme.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skatan:
Taky jsem to jednu dobu řešil, a přišel jsem na to, že když si v MT ve "Strategy Testru" spustíš požadovaný AOS (stačí nastavit jen pár dní nazpět) a po proběhnutí testu klikneš na "Open chart", tak se ti otevře graf se zobrazenýma parametrama z AOS (třeba MA). Když si tenhle graf necháš otavřený tak on pak sám automaticky nabírá aktuální data z trhu a nadále vykresluje i ty parametry z AOS. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Tento příspěvek dávám sem i když by možná chtěl samostatné vlákno. Potřeboval bych s někým konzultovat (moje icq: 473-284-033) nebo někoho kdo by mi pomohl propojit MetaTrader4 a Matlab.
Na netu jsem četl jak to dělají: přes soubor který po vteřinách aktualizují (articles.mql4.com/440) Toto řešení je ovšem šílené, pokud chci aktualizovat 50 trhů a více, což chci, jelikož svůj trading systém stavím na vzájemné závislosti trhů. (Teď jak tu máme x-trade brokers.., ti nabízí 80 instrumentů.. ideální..) Jenomže bych potřeboval ta data průběžně dostávat do Matlabu....
Chci se zeptat, pokud chci číst a ukládat ceny z trhu, musím mít otevřeno okno příslušného grafu? Podle toho jak jsem pochopil ten tutoriál ve wiki tak ano...
Dalo by se zařídit aby mi MT ukládal každou vteřinu ceny ze VŠECH trhů do jednoho souboru? (např ve formátu TICKER, bid, ask)? Aniž bych měl otevřeno 80 grafů?
Díky moc..


.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac:
jinak než přes soubor to asi nepůjde.
Do jednoho souboru by to mělo jít. Je tedy potřeba na každý graf sledovaného instrumentu dát EA pro zápis. MT4 EA je spouštěn každým tickem, tak by jsi pokaždé našel soubor pro zápis, v souboru konec a pak zapsal hodnoty.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> flakac:
> jinak než přes soubor to asi nepůjde.
> Do jednoho souboru by to mělo jít. Je tedy potřeba
> na každý graf sledovaného instrumentu dát EA pro
> zápis. MT4 EA je spouštěn každým tickem, tak by
> jsi pokaždé našel soubor pro zápis, v souboru
> konec a pak zapsal hodnoty.
> Milan

Pokud je EA spuštěn každým tickem pak by to znamenalo že ten soubor bude stále otevřený a já se do něj nedostanu. Ledaže by se to ošetřilo tak že to bude zapisovat každou lichou sekundu a každou sudou budu číst.
Vůbec si to ale neumím představit.
1) Pokud pro každý instrument musí být ke grafu dán EA, pak to okno grafu musí být pro každý instrument otevřeno... Je to pravda? Pokud ano, pak tedy si dovolím tvrdit že MT je s prominutím pěkný ....
2) Může EA číst data z libovolného instrumentu? Pokud ne, jak se EA přiřazené k jednotlivým grafům mezi sebou domlouvají, když je to potřeba. Vůbec si to neumím představit...,

Tak s tím bojuji jak umím, ovšem co jsem četl na jednom s diskusních for, to mě dostalo: ...
Otázka: "How does one use breakpoints in ones code? What is their purpose? I see one can toggle them, but they don't work when I attach the EA to a chart." (Jak se používají breakpointy? Jaký je jejich účel? Breakpointy nefungují pokud EA přiřadím ke grafu.)
Odpověď: "The breakspoints don't work.There's no any method yet for debugging your code in this version of MQL4, maybe will be added in the coming versions." (Breakpointy nefungují. Zatím není metoda jak ladit MQL4, možná v některé z příštích verzí).

Teda pánové.. kloubouk dolů.., jste u mne hrdinové.. Programovat v něčem takovém... jako je MQL4.., to chce opravdu pevné nervy....













Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac:
vy programátoři prostě budete na všem vždycky hledat nějaké mouchy... :). Mimochodem, ještě jsem neviděl platformu (například) na komodity, v níž by se dalo programovat alespoň trochu jako v MT4.
EA se může dívat na jiný instrument, ale je spouštěn tickem toho instrumentu, na kterém je pověšen. Nevím, jestli je nějaký problém zapisovat do souboru z více EA, podle mě to může chodit.
Jinak, klobouk dolů před tebou, ani já bych nemohl programovat v Matlabu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...