Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To: vaclavik.mich

ještě k nastavení, tentokrát klasického AOS z VT-CCI. Tady mi vychází nejlépe na signály na 10 min. grafu. Používám ho pouze pro potvrzení vstupu a výstupu na pozice. Je dobré, když s WCCI začínáš, dát si tento AOS + indikátor pod sebe a pak krásně vidíš vstupní a výstupní signály. Ale to si musíš otestovat sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nesetkal jste se nekdo s tim ze tester v MT4 nefunguje u platforem ruznych brokeru stejne?
Mel jsem nainstalovan MT4 (broker MIG) po te mi zacal zlobit tak jsem ho odinstalovat a nainstoval od MT4 od ibfx v obou mam naimportovane data od Alpari a dava mi to uplne odlisne vysledky (ibfx horsi).
Tak jsem nainstoval dalsi MT od Alpari a zde se to jevi OK vysledky jsou sice horsi ale to je dano velikosti obchodovani jednotky u Alpari.
S tim ibfx se mi to stalo uz jednou potom co jsem nainstaloval posledni build ale dalsi den vysel dalsi build a pak to fungovalo.

Jeste jeden takovej hloupej dotaz, ale nejsem si prilis jisty, kdyz testuji EA na M1 (data mam naimportovane 1M) timeframe a v teto EA pouzivam indikatory ktere jsou aplikovany napr na M30 timeframe musim vytvorit M30 graf z 1M offline grafu nebo si to tester dopocita sam?

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Darkman:
nemáš problém se špatným časem? IBFX je GMT, ALpari GMT+2.
Pokud máš ve výpočtu indikátorů definováno timeframe, můžeš na testování použít jakékoli timeframe a tester si potřebné indikátory na jejich timeframe dopočítá (jiné TF interpoluje z minutových dat)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Jelikoz mam v obou naimportovana dat od alpari vsechno nastaveni mam stejne, cili pro Alpari. Stahl jsem MT od FXDD a tam to funguje, no proste nevim nejaka haluz.

Napadla me jeste vec jak snad vylepsit hanse v patek byl krasnej pohyb ale bohuzel nedosahl TP (o 8pips) a jelikoz jsme nasli zpusob jak vylepsit vstupy myslim ze pujdou i vystupy, chtel bych to resit pres divergence oscilatoru, neco jsem napsal a prave mi probiha optimize .... pokud nastane zlepseni hodim to po hokeji do breakout vlakna (pokud budu schopen pustit notas :) )

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:
Myslel jsem, jestli se ti nepletou data vzájemně. Jestli jsi vymazal všechna původní data a zamezil přijímání dalších dat online, pak souhlas. Ale jinak se to může plést. Když jsme u importu dat, v MT je funkce pro konverzi hodin při importu dat, ale mě u IBFX nefunguje. Možná je na to nějaký fígl, ale na ten jsem nepřišel. U Alpari mi to fungovalo.
K výstupům, ano, to je jedna z myšlenek, jak ten systém vylepšit, ale mám pocit, že to nebude jednoduché. Pokud už nastane taková změna, že ji zaregistruje indikátor, bude už cena o mnoho horší a nikdy nevíš, jestli se to nemůže zase vrátit do původního směru. Proto taky systém funguje lépe s breakeven než s trailing stopem. Ale rád se na tvé výsledky podívám.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan>> jeje samozrejme, ze setkal, vsak jsem to tady taky v prubehu poslednich 2 tydnu nekolikrat psal a opravdu nevim cim to je, a bohuzel zatim na nejake logicke reseni jsem neprisel :-//

...rovnez tady od novych lidi v diskuzi vzdycky, zaznivaji dotazy pri bactestingu Hanse na jeho uspesnost... tj. vysledek bactestingu vs. to co hans zverejnuje z rucniho obchodovani... taky jsem zatim nikde nevidel na tohle smysluplne vysvetleni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tawa:
Problem je ze vetsina lidi kteri testovali Hanse hleda problem v Hansovi, pritom staci zkontrolovat par obchodu a vim jestli MT to spocital dobre nebo ne , ale musim rict ze nekdy "asi" MT hapruje stalo se mi 2x u platformy ibfx ze vysledky byly jine (nastalo to vzdy kdyz jsem provedl reinstall o vikendu, mozna to ma spojitost s tim ze ibfx neobchoduje o vikendu nevim).
Nicmene plati stale durevuj ale proveruj :)

To Volf:
Pred kazdym testingem mazu vse z adresare History a pak provedu novy import a recalculate, nedokazu si vesvetlit vcem to je.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxbear:
mám za to, že period converter se nemusí používat. Ani podle mě nefunguje správně. Taky mi to kdysi běželo několik hodin a nic. To je chyba. Ale pokud spustíš tester, dáš recalculate a Period např. 30 min., všechna ostatní timeframe, která ve skriptu používáš, se dopočítají.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ fxbear

to sa mi nezda, problem bude ze nevies kedy period_conventor skonci. prepni si v okne "terminal" na zalozku "experts"
ked ho spustas objavi sa log "period_converter .... loaded succesfully"
ked dokonci konvertovanie objavi sa log "period_converter .... record(s) written" potom ho musis z grafu odobrat
a ked ho z grafu odoberies objavi sa hlaska "period_converter .... deinitialized"
"period_converter .... removed"
samotne konvertovanie trva par sekund aj na starsom pocitaci. Orientuj sa podla logov v terminali, zalozky "experts" a "journal".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro info ne kazdy indikator a fce si dopocita prislusne timeframe z mensiho timeframe:
Pouzivam tyto fce a ty musi mit vygenerovane M15 timeframe primo v history aby neco ubec vratili
MACD = iMACD(Symbol(),PERIOD_M15,12,26,9,PRICE_MEDIAN,0,0)*100000;
LOW = iLow(Symbol(),PERIOD_M15,0);
HIGH = iHigh(Symbol(),PERIOD_M15,0);

ale treba pro iMA() se to dopocita je to zajiamvy


To fxbear:
Nekdy period converter nazapise do journalu to co tady bylo popisovano ale kdyz zavres a otevres MT svicky jsou v historii ulozeny.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji hezký den všem,
již se zde v minulosti řešilo, že by nebylo špatné pro nadčasové informace zřídit na Finančníkovi wiki. Nyní tento okamžik nastal – finanční wiki začínáme rozjíždět na adrese
www.financnik.cz/wiki/ a přístup je samozřejmě možný pro všechny účastníky tohoto fóra.

Smyslem finanční wiki je shromažďovat nadčasové informace, které ve fóru zapadnou. Např. by mohla být wiki vhodná pro popis obchodních systémů, tipy pro práci s platformou, odpovědi na nejčastější otázky atd. Takové informace pak mohou být z fóra linkovány.

Wiki je v principu publikační systém, jehož stránky mohou editovat všichni aktivní uživatelé tohoto fóra – v tom je hlavní síla tohoto řešení. Jednotlivé informace tak může připravovat a upravovat více uživatelů a vzniklá on-line databáze by mohla být pro všechny velmi hodnotná.

Wiki je v tuto chvíli v režimu „rozbíhání“, kdy je především nutné ji co nejvíce naplnit informacemi. Rád bych proto poprosil všechny, kteří zde dříve publikovali různé nadčasové informace, jestli by si nenašli čas a dokumenty nevložili do wiki, kde budou mnohem lépe přístupné.

Adresa wiki ještě jednou: www.financnik.cz/wiki/

Případné přípomínky týkající se wiki směřujte prosím do vlákna: www.financnik.cz/forum/read.php?5,24532

Předem děkuji všem, kteří si spoluvytváření wiki najdou čas,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...