Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
mám problém s výsledky Testeru v MT4. Testuji systém, který pracuje na M30, a podle indikátoru rovnou zadává objednávky BUY, SELL, tedy nenastavuje pending order jako třeba Hans123. Výsledky testu nad historickými daty nebyly ztátové tak jsem ten systém pustil na demu. Asi po dvou dnech obchodování jsem zkusil nad těmito dvěmi uplynulymi dny s úplně stejným nastavením pustit test a k mému překvapení dostal jsem značně odlišné výsledky, které se lišily řádově o první desítky pipsů. Chápal bych, že může dojít k nějakým rozdílům, pokud dělám test nad historickými daty, které se dopočítávají z M1 grafu, ale pokud mám ticková data měl by výsledek testu korespondovat se skutečností ne? Zkoušel někdo pouštět test zpětně a porovnávat obchody provedené live s výsledky testu? Můžete prosím někdo poradit?

Kája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koblih:
Spousta lidí nad testováním v MT ohrnuje nos, že je nevhodné. Většinou upřednostňují testování v Tradestation. Já nemám žádnou špatnou zkušenost s testováním, výsledky z backtestu se mi většinou hodně shodují s mými live obchody. Jistě, backtesting má svá omezení, o kterých jsem tu již dříve psal, ale je nutno si uvědomit, jaký systém testuji a jak může být náchylný na chyby z testování. Obecně se dá říct, že čím kratší zisky bereš a čím bližší máš SL, tím hůře bude backtest fungovat. Také záleží na tom, jaká data jsi použil pro test a jak sis je připravil, je pravdou, že každé timeframe, které EA používá musíš nejdříve ručně přepočítat. Také je rozdíl, jestli se rozhoduješ na základě nedokončené svíčky na nižším timeframe, která může být vymodelována jinak než ve skutečnosti. Takže faktorů je dost, na tobě je posoudit nakolik ovlivňují zrovna ten tvůj EA a podle toho důvěřovat backtestu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf, Herman: Diky kluci za reakci, nechci ohrnovat nos nad backtestem, jde mi spíš o to přijít tomu na kloub. Pominu testy nad historickými daty, tam opravdu můžu použít blbé data, chybně si je připravit, atd. Ale vrta mi hlavou to, že jeden konkretní den mi běží nějako EA, já na konci dne se stejným nastavením pustím backtest pro tento den a dostanu značně rozdílné výsledky jak v počtu obchodů tak ve výsledcích.
Volf: Taky myslím, že bude problém v tom, že EA bere data z aktuální nedokončené svíčky, ale toto se týká pouze testu nad historicými daty které se dopočítavají z M1, pokud mám tick data tam by test měl projít stejně jako by to jelo live, nebo taky něco modeluje?
Myslíte kluci, že by šlo EA upravit tak, aby se co nejvíce blížilo k tomu jak obchoduje backtest? Mám totiž systém, který na backtestu vykazuje myslim dobré výsledky, ale na live je to podstatně horší. Teď třeba testuji to, že dovolím EA pracovat jen na konci každé minuty, čímž bych se měl přiblížil více backtestu, který vychází z minutových dat.
No dám tomu nějaý čas, až budu mít více výsledků bude to možná jasnější a taky ještě jednou vše projdu jestli jsem neudělal někde chybu. Každopádně zatím díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koblih:
tak já myslím, že žiješ v bludu, že máš ticková data, do MT4 jdou naimportovat max. 1M data. Určitě tím, že EA necháš rozhodovat na základě ukončené svíčky se backtestu přiblížíš více. A já myslím, že i pro obchodování je to tak lepší (týká se hlavně nižších TF, tak do 1H), indikátory pak nereagují na krátkodobé špičky.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

All:Narazil jsem na ALPARI serveru na zajímavou utilitku, která je volně ke stažení a ktera umi stahovat a generovat data pro ruzne timeframe.

Dělá to, že vám na disk stáhné vybraná data pro daný měnový pár(jsou to ty samé data které jsou i na www volně ke stažení) a pak je možno z těchto dat si vygenerovat libovolný timeframe pro MT4. Funguje to metodou jakehosi Plánu kteri si člověk jednou nadefinuje, může mít libovolný počet kroků a pak jej jedním klikem kdykoliv pustit.

Pokud někdo nezná aplikace se dá stáhnout tady:
databank.alpari.org/Loader_Omega/DS_Omega.zip
stačí někam rozbalit není třeba instalovat a spustit OmgSetup2.exe
kliknout connect
po načtení všech dostupných dat vybrat co chci stáhnout a kliknout Create
toto opakovat pokud mě zajímá více párů
pak kliknout "Export to MT format", otzevre se okno kde se da nadefinovat, kterou periodu kam a z jakého zdroje vygenerovat a kliknout "Add to plan"
toto opakovat pokud chci dalsi periody ci pro jine menove pary.
Nakonec kliknout Export All plan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, děkuji Koblihovi, že mi jeho skriptík trochu osvětil práci se zápisem do souboru. Nikdy jsem to nepoužíval, ale možná začnu? Je to další zajimavá možnost MT. A trochu jsem si s tím hrál a udělal jsem takovou rychlopomůcku pro ty, kteří lamentují nad rozšiřováním spreadu a neumí programovat. Přikládám skript, který když spustíte jako AOS, tak vždy když ja Ask - Bid větší, než má být, tak to napíše do souboru. Pokaždé vytvoří nový soubor, protože jsem nepřišel na košer řešení, jak do souboru připisovat (jedno mně napadlo, ale nehodlám tomu věnovat ten čas). Ale pro jednoduché sledování jak často se to děje to postačí. s pozdravem Golf PS: No ono by to stačilo logovat do výpisu, ale já si chtěl prostudovat tu práci se soubory :-).

1688

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xTrip: Jo v MQL4 se pise dobre, ikdyz postradam mnohe funkce na ktere je clovek zvykly v jinych jazicich a nekdy i dokumetace ma sve mezery a pokud je to nejaka mene pouzivana vec a nenajde se na to nejaky priklad je to nekdy problem. Konkretne jsem celkem natrapil s nacitanim dat z CSV souboru do pole.
Dalsi vec na ktere jsem se zasekl, ze nemuzu udelat Switch se stringovou hodnotou. Proste me ani ve snu nenapadlo ze tohle nebude fungovat a furt jsem hledal chybu nekde jinde:
Switch Symbol() {
case "EURUSD" :
...
Break;
}

Nebo pokud mas promennou
extern string sVariable="";

cekal bych ze pokud v okne Inputs nenastavim neco jineho zapis:
sVariable=="" je true
no nevim co v promenne sVariable je, ale prazdny string to neni a vyraz sVariable=="" vraci false. Takze to jsou veci ktere mi to posledni dobou trochu zavarily. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...