Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Remindx:
S těma tickama si to ještě promysli, v tomto pravdu nemáš. Mimochodem, víš, jaké volume (počet ticků za jednotku času) bude na tickovém grafu? Pokud si myslíš, že to nejde zodpovědět, jde. Volume bude 1. Tickový graf nemá co dělat s jakýmkoli TF. Počet ticků za den si můžeš rozdělit po jednotlivých hodinách a pokud je pak sečteš, vyjde ti počet ticků za den... No, nevím, jak ti to jinak vysvětlit.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remindx

To bol priklad, islo len o BT a tam som uz skusal ine "divociny" ... Ved nakoniec na to je BT urceny. Pokial by to naozaj fungovalo a isiel by som live, tak to nemozem nechat bez "dozoru", hlavne nie pri spravach.
Aj take etremy ako pises, by sa dali osetrit napr. druhym PC a zaloznym zdrojom ... teda az na tu "tchýni" - to by uz bol fakt problem ... hahaha...
Co sa tyka tych ticks, ja myslim, ze na vsetkych TF maju rovnaku hodnotu. Rozdiel je len v tom, ze 1H sviecka ich bude mat viac ako 1M, kedze plati 60 x 1M = 1H. Cize pocet tiks 1H sviecky bude zhodny s poctom ticks 60-tich 1M sviecok z ktorych sa sklada, pricom kodnoty ( cena ) ticks budu na oboch TF rovnake.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Milan


Milane prosímtě věnuj se mi ještě trošku.


Takže TF je časový rámec dejme tomu jedna minuta ale ticky nejsou přece časový ůdaj takže jejich počet a tím i volume musí být proměná hodnota.

Musím přiznat že to že jeden tick=volume+1 jsem opravdu nevěděl myslel jsem že obchodů probíhá tolik že v jednom ticku může proběhnou i několik desítek obchodů což podle mne vyjadřuje hodnota volume uznávám a ustupuji zkušenějšímu ano tato informace mi unikla.

Včera to bylo na EUR/USD volume 8379 takže podle toho co říkáš proběhlo za včerejšek na tomto páru přesně tolik ticků ?

Já věděl,že se dneska něco nového dozvím....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To že se může stát že dejme tomu v jedmon TF 1 min bude stejný počet ticks jako v TF 5 minut je mi jasné záleží na tom jak hodně obchodů se v daném TF uskuteční to vím a proto je mi divné že jsem neměl pravdu.


Myslím,že došlo jen k malému nepochopení pro jistotu uvedu že jsem si myslel že pokud si TF nastavím na 1M tak vidím svíčky jejichž obsah je předem neurčitý počet ticků,ale určitý počet sekund což je 60 což mi je jasné od začátku a taktéž pokud mluvíme o TF 5M tak svíčka je vykraslená každých 300 sekund a její obsah ticků může být taktéž různý klidně i menší než u předchozí 1M pokud se jedná o jiný časový ůsek.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

hezká diskuze o problému ticků se tady rozjela. Začátečníkům doporučuji přeskočit, jinak se zblázní.

to Remindx,
bohužel Volf nešťastně použil "rezervované" slovo volume. Mněl na mysli něco jiného než těch 8000 co uvádíš ty.

Přeju další plodnou diskuzi Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji hezky den,
rozhodl jsem se, ze si do svych EA pridam nejaky kousek kodu, abych mohl na vicero menovych parech obchodovat zaroven (na kazdem paru bezi jeden EA a na jednom paru ma byt maximalne 1 otevrena pozice).
Udelal jsem to tak, ze si rucne nastavim u kazdeho EA jiny MagicNumber. Pokud EA zjisti ze je otevrena pozice se shodnym MagicNumber pak to znamena ze tato konkretni pozice byla danym EA otevrena, tudiz nova pozice se uz neotvira. Vse to funguje az na to, ze se mi po case postupne zmeni MagicNumber u vsech EA na default a nevim v cem je trouble...

extern int MagicNumber;
.
.
.
int start()
.
.
.
bool obchoduj=true;
total = OrdersTotal();
for(cnt = 0; cnt {
OrderSelect(cnt, SELECT_BY_POS, MODE_TRADES);
if(OrderMagicNumber()==MagicNumber)
{
obchoduj=false;
break;
}
}

Jak konkretne resite to aby si EA vsimal jen svych pozic?
TOM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sasa, remindx:
nepoužil jsem nic nešťastně. Protože je forex globální trh, nedá se nikdy zjistit počet obchodů. Proto volume na forexu je počet ticků za danou periodu. Proto taky na tickovém grafu bude vždy volume 1. Tickový graf nemá nic společného s časovými údaji. Pokud za hodinu proběhne 1 tick, bude mít tickový graf jen jeden údaj na ose x. Pokud jich proběhne 1000, bude na ose x tickového grafu 1000 údajů. Ano, volume 8000 za hodinu, kterou uvádíš, reprezentuje počet ticků, které tvá platforma přijala.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re: Remindx

Podstatné je, že tick není časová jednotka. Doporučuji v klidu si nastudovat problematiku, protože různé souvislosti nelze vysvětlit jednou větou. Systémy, které vyhodnocují "tick data" jsou poměrně sofistikované, rozhodně nemá smysl na tato data aplikovat běžně postupy jako na svíce. (snad s výjimkou zdravého rozumu, jak výše naznačil Volf)

To: Všichni

Pro ty odolné přikládám něco v angličtině

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re: Remindx

Podstatné je, že tick není časová jednotka. Doporučuji v klidu si nastudovat problematiku, protože různé souvislosti nelze vysvětlit jednou větou. Systémy, které vyhodnocují "tick data" jsou poměrně sofistikované, rozhodně nemá smysl na tato data aplikovat běžně postupy jako na svíce. (snad s výjimkou zdravého rozumu, jak výše naznačil Volf)

To: Všichni

Pro ty odolné přikládám něco v angličtině

www.tickdata.com/FilteringWhitePaper.pdf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak zmiňovaný dokument od Stanislawa jsem okamžitě začal studovat ...mimochodem jsou tam objasněné otázky proč jsou špatná data a jak vznikají je to jak to tak vypadá hodnotný dokument...

další věc jsou Ticks versus Volume je tam docela přehledná tabulka kde se dá vyčíst například toto ...celkový počet obchodů a celkový počet ticks ale jak vidím ůdaj není totožný

by Cap Company Name Market Cap Ticks Volume
1 GENERAL ELECTRIC CO 323,971,300,000 22,852 11,250,400
2 MICROSOFT CORP 288,427,500,000 91,439 18,007,800
3 CITIGROUP INC 230,691,500,000 24,767 6,112,500
4 PFIZER INC 221,624,900,000 20,053 7,499,800
5 INTEL CORP 191,620,800,000 74,424 26,050,100
6 JOHNSON & JOHNSON 184,888,000,000 10,825 5,009,000
7 AMERICAN INTERNATIONAL GROUP 177,154,800,000 10,539 3,110,400
8 INTL BUSINESS MACHINES CORP 142,292,300,000 23,742 3,233,000
9 COCA-COLA CO/THE 139,585,100,000 12,261 3,070,600
10 MERCK & CO. INC. 127,959,600,000 11,672 3,493,500
11 CISCO SYSTEMS INC 121,060,400,000 74,048 41,703,600
12 PHILIP MORRIS COMPANIES INC 117,910,800,000 13,358 3,417,200


Další slovo do pranice zde: The relationship between volume and tick count is tighter.

Takže jakýsi těsný vztah tam je ale že by hodnota Volume byla přímo Tick to asi ne i když nad tím tak přemýšlím bylo by to docela logické...... ještě si to pořádně přečtu.

Jistá souvislost tam jistě bude

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...