Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To: Stanislaw

Já už jsem to taky zjistil , ale přesto moc děkuji , jiný problém je v tom že tohle WCCI se asi nebude dát obchodovat tak jak jsem si představoval protože tripleCCI woodies , nemá v sobě EMA 34 ta je jak jsem se někde dočetl pod CZI protože údajně CZI=EMA34 a LSMA je v grafu. Takže abych to měl kompletní mám je pěkně pod sebou a pro kontolu zda se překrývají musím vždy použít třeba Crosshair , ale asi je to otázka zvyku trochu nepohodlné ale hlavně že to jede . Jinak kdyby se našel někdo kdo by to přepsal do jednoho okna to by bylo něco , pokud to ovšem jde . ,

Trochu mě tam mate ten Trend_CCI 50, na grafech od Woodieho je sice taky ale jako by kopíroval CCI14 , ale u mě je to jaksi posunuté v mém případě je ten Trend_CCI 50 jakoby v předstihu před CCI 14,CCI 6 , zeptal bych se přímo v klubu ale s mojí angličtinou by Woodie mohl pochopit že si u něj objednávám pizzu s feferonkama . Používám 15M timeframe , ale v tom by problém být nemusel protože když to šupnu třeba do 5M timeframe tak to vypadá zrovna tak .A když pozměním periodu 50 na 14 tak sice bude trend kopírovat CCI14 ale už to nemusí chodit tak jak má .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: TEQA

Jo já vím laboruji s tím už od rána ,měním barvy , tloušťku čar , ale jsem z toho nějak ( mimo areál ) . Jinak taková zvláštnost když změním tloušťku čary třeba z 1 na 2 tak po uzavření celého programu a následného spuštění se objeví stejně silná linka jako před tou změnu . Asi se to někde musí uložit aby to tak zůstalo . Tak já jdu bádat dál .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: DarkMan nebo Bachmann

Trochu hloupá otázka

Při nahrávání nových dat pro Backtesting v MetaTrader 4 , je uvedono (smazat vše z adresáře MT4/History/adresar brokera 2) je myšleno history account , nebo history center .Ja už projel všechno možný a buď jsem slepej nebo to tu není ( no někde to tady je určitě ,ale já to nevidím ) :S

A nekruťe hlavou já to vidím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Bachmann

A tak já už vím ten adresář jsem ani najít nemohl , protože já jsem ho hledal přímo v MT4 a tam fakt není . No nic už jsem to našel smazal a jdu stahovat ty data pro backtest no jo no jsem trubka a z trubky stradivárky neuděláš . Taky jsem sem chtěl hodit náhled toho WCCI tak jak to vypadá u mě v kompu , ale nějak mi PDFko odmítá načítat data pořád to hlásí nějakou chybu a už mi to začíná sr…… .Hold je vidět že jsem ho dlouho nepoužíval , jestli někdo chce tak to pošlu emailem . Email mám v infu .

Jinak fakt všem díky za vaší podporu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Forexmani.


Vidím že se zde živě diskutuje o BackTestingu nevím jestli jste si toho někdo všimli,ale BT je naprosto neprůkazný jediné co vám může ukázat je velice hrubý obraz něčeho co by jste potřebovali vědět dost přesně....nechci tady hanit myšlenku,která je mimochodem podle mne vynikající,ale spíš chci říci,že BT může být velice ošidný.... udělal jsem si jednoduchý test a budu jej dělat zase... napsal jsem si jednoduchý EA na základě klouzavých průměrů a nechal jsem jej puštěný 5 dnů vkuse posléze jsem si udělal za oněch 5 dnů BT a ejhle koukám jako divý v reálném čase jsem ztrácel ale BT mi jasně signalizoval že jsem v plusu .... celý test budu dělat znova a tentokrát výsledky pěkně uspořádám a udělám přehlednou tabulku ...abych nešířil tyto obecné informace.


Ale předem si myslím,že BT má ke spolehlivosti a dokonce snad i k přibližné spolehlivosto velice daleko....
Proto bych vás rád vyzval k podobné akci a demo ůčty a váš EA nechte běžet aspoň po dobu kdy uzavřete alespoň 15 pozic to je podle mne ůplné minimum a posléze na BT otestujte myslím,že většina z vás bude překvapena tím co uvidí.


Třeba se pletu přece jen nemám tolik let zkušeností jako mnozí z vás....nebo dělám chyby v nastavení BT ale BT a Realita je asi jako PaperTrading a LiveTrading.


Z mého příspěvku snad čiší trocha sklamání za to se omlouvám ale myslel jsem že BT bude silný nástroj na vývoj EA .....není. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMane, Roxo, Rendo ...
Věnoval jsem na radu Darkmana celou sobotu a neděli (popravdě odbíhal jsem i k vnoučatům) studi tohoto vlákna a výsledek je smutný.

1.
Rozhodně není pravda, že:
Tu je ten návod na Backtest popsán a dokonce několikrát .

2.
Rozhodně není pravda, že:
cituji :" Přečti si to celé, nezabere to víc jak 2 hodiny"

Já jsem za ty dva dny vykopíroval všechno, co se týká backtestingu a přiložím to sem jako Word dokument.
Ono něco jiného je "přelítnou to očina" a něco jiného číst to, ve smyslu "něco se naučit".

Celá problematika backtestingu v MT je v tom, že i "mazáci" přiznávají (tady ve vláknu), že je to věc problematická a výsledky jsou ovlivnitelné mnoha faktory.
Např.kombinace - odkud máš platformu (MT) a odkud máš data. Některé kombinace dávají odlišné výsledky.
Data pro různé Timeframe stáhnout nejdou, ne nutno je dopočítat (funkcí DataConverter v MT), ale i to má svá úskalí.
I členové se statutem GoldMember tady ve vlákně přiznali, že to jednoduché a hlavně jednoznačné není.

Abych se vrátil k mojí víkendové "zábavě". V přiloženém dokumentu jsou informace k Backtestingu. Je pravdou, že je tu na 2 místech popsáno jak dostat historická data do MT. To ale jen malá část (i když podstatná!) problému. U mě např nefungovalo testování na žádných datech, byla mi tedy rada jak dostat data do MT k ničemu. Popostrčil mě až Stanislaw a pomohlo až přeinstalování MT od jiného poskytovatele (FXDD).

Problém v Darkmanových radách je v tom, že on "umí udělat svíčkovou" a málo chápe otázky "to bílý je sůl, nebo cukr".
[ital]Darkmane ne aby se s naštval, to není ve zlém!!!
[/ital]

My začátečníci v Backtesty v MT máme zcela jiné otázky.
Bohužel tady ve vlákně na ně (na většinu, a hlavně i těch nevyřčených) odpovědi nejsou.
Odpověď, že si to máme najít v originále v angličtině mi stále nechutná, opět dodám že i přispěvatelé se statutem GoldMember se přiznávají, že angl. raději ne. Není to lenost ani pohodlnost, já už v padesáti na studium v ang. nenám energii ani čas.
Přesto si myslím, že "na to mám". (na forex)

Abych ale došel k nějakému závěru.
Přečtěte si ten "výcuc" a posuďte sami, jestli by neznalec dokázal Backtestovat podle rad.
Víc jich v tomto vlákně není !

(odesílám příspěvek a budu za chvíli pokračovat)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně jsem o velký kus dále, než v pátek, ale stále nevím jak přesně to udělat. Moje vize byla následující - Samozřejmě začít s něčím primitivním a postupně přidávat na složitosti. Takže např. Vzal bych jednu z nejjednodušších metod, překřížení dvou MA. Např. když MA20 překříží MA100, tak nákup. Když se překříží opačně, tak prodej. A těšil jsem se, že budu měnit časové periody (20,100) a pozorovat, jestli to má vliv na výnosnost "systému". Pak bych to zkusil na různých měnových párech, pak na různých Timeframe. Důležité je, že už mi chodí v MT historická data a je na čem testovat, teď se vrhnu na pokusy se změnou paramertrů a "co to udělá". Pokud i takoví, jako MiraKolaček přizná, že minule zapoměl "něco zmáčnout" a ono to nefungovalo, beru to od něj jako od programátorského mazáka jako slovo chlapa, který se nestydí přiznat a hlavně tím pomoci dalším, kterým se to může taky stát a hlavně by je asi nenapadlo se zrovna na to podívat. Pokud tedy tato problematika někoho trápí, napište sem, jestli mám věnovat energii sepisování jakéhosi manuálu.

1868

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remindx:
On ten backtester funguje ne ze ne :) jen to chce vedet jak funguje a jak je treba psat EA aby sla otestovat a davala presne vysledky ... tech niaci je tam mraky. Problem je zrejme v te tve EA .. zjreme bere aktualni kurz a napr po prekrizeni dojde k exekuci prikazu. Jenze jak jiz bylo receno v MT je nejkratsi timeframe 1M takze nemas tickdata, tzn ze na demu jsi mohl vstupit ale pri backtestingu ne protoze na konci svice ten signal jiz neplatil. Doporucu ti prostudovat nize uvedene linky pochopis jak backtester funguje a budes v tom mit jasno.

strategybuilderfx.com/showthread.php?t=15309
articles.mql4.com/72


Bachmann:
Nemam ti k tomu co rict furt se do me navazis takze ..... ostatni byly schopni rozchodit a popr jsi nasli dalsi informace ktery je zajimali a zrovna tobe tady nikdo nechce pomahat ze? Myslis ze jsi jediny kdo chtel kdy rozhodit backtesting.

Koncim

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...