Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

RemindX: Backtest jelikoz nebezi tak jak skutecne obchody ma samozrejme sve omezeni, a to co ti vypadne z backtestu opravdu neni neco o co by se clovek mohl oprit. Vse se odviji od toho jak EA funguje a s jakymi hodnotami pracuje. Rada od zkusenych(pokud chces dostavat srovnatelne vysledky backtestu a realu) kterou jsem dostal, je pocitat jen s hotovymi svicemi, nebrat hodnoty ktere maji shift=0.
Jinak omezeni backtestu je popsano tady:
articles.mql4.com/72

Moje zkusenost je ze pri backtestu nejsou k dispozici informace MarketInfo() z jinych paru nez z toho nad kterem bezi test. To znamena, pokud chces backtestovat EA, ktere obchoduje na vice parech soucasne, mas smulu. Jde to delat oddelene kazdy par zvlast.

Cetl jsem nekde ze MQ pripravuji MT ktere bude umet backtestovat nad tickovymi daty. To by samozrejme bylo pak jine kafe.

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remindx:
Je jeste doplnim aby ta EA s MA fungovala i v backtestingu tak porovnavej MA o bar zpet, ale urcite prijde na to ze timto zpusobem ta EA neni prilis ziskova mozna i ztratova. Proste pracovat s aktualnima tickama v backtesteru nejde. Resenim jsou vyssi timeframe kde tak casto nedochazi ke krizeni a muzes si dovolit vstupit o bar pozdeji, nebo se zamerit na jine druh EA.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan Napsal:
-------------------------------------------------------
>
>
> Bachmann:
> Nemam ti k tomu co rict furt se do me navazis
> takze ..... ostatni byly schopni rozchodit a popr
> jsi nasli dalsi informace ktery je zajimali a
> zrovna tobe tady nikdo nechce pomahat ze? Myslis
> ze jsi jediny kdo chtel kdy rozhodit backtesting.
>
> Koncim
>
> Mira


Jistě, že nejsem jediný, ale tvoje rady typu :

"Tady to už bylo několikrát popsáno, přečti si to"
[bold]není pravda [/bold]

"Zabere ti to tak 2 hodiny"
[bold]není pravda [/bold]

Kdyby někdo četl příspěvky nás dvou, nabyl by dojmu, že jsem líný a neochotný studovat
[bold]není pravda [/bold]


A právě proto, že nejsem jediný, považuji za moudré vyšlapané cestičky poskytnou i jiným zájemcům, protože pokud
pokud je tu několik tisíc čtenářů a všichni budou objevovat všechno znovu, na vrchol (tedy reálné obchodování) jich mnoho nevystoupí, protože se "utopí" v milionech nezodpovězených dotazů.

Stojím si za tím, že i kdyby tu ten kompletní návod na smyslupné využití Backtestingu byl, i tak by byl problematicky využitelný.

A on tu není !

Jedná se tedy po problém s otazníkem na druhou !

Tím spíš bych raději nad polemikami sbíral rozumy a postupně to rád rozkryl a pomohl tím té spoustě dychtivých začátečníků (i mazáků).



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachman:
Poskytnu ti kompletní návod, jak se provádí backtesting:
1. Do MT si nahraješ historická 1M data
2. Přepočítáš data na všechna timeframe, která tvůj EA používá
3. V okne Strategy tester navolíš potřebné parametry - jaký expert chceš testovat, nastavení měny, timeframe, testované období.
4. V Expert properties v záložce inputs nastavíš parametry systému, pokud nějaké má, tzn. např. periody MA. Ostatní záložky nejsou důležité, pouze v Testing by jsi měl mít navolený dostatečný kapitál.
5. Pokud jsi před testem čerstvě importoval data, zaškrtneš políčko "recalculate" pro modelování (simulaci) dalších dat
6. Stiskneš tlačítko Start
7. V okně Result vidíš jak obchody probíhaly
8. V okně Graph vidíš nárůst konta
9. V okně Report vidíš statistiku systému
10. V okně Journal vidíš, jestli nejsou nějaké chyby při testování

Pokud chceš dělat optimalizaci, je nutno v okně Expert properties zadat které hodnoty se mají optimalizovat zaškrtnutím políčka před jejich názvem. Zároveň musíš zadat rozsah, v jakém se má testovat a krok po jakém se mají hodnoty měnit.
Pak zaškrtneš políčko Optimization a dáš start. Objeví se nová okna Optimalization results, ve kterém vidíš jednotlivé výsledky pro různé parametry a Optimization graph, ve kterém je vidět graficky výkonnost jednotlivých nastavení.
Samozřejmě je tu možnost třídit výsledky podle různých kriterií, ale na to už si musí každý osahat.
Věřím, že dle tohoto návodu již testovat může i absolutní nováček.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmanne>> pro odlechceni... no tak clape vzmuzse places nam tady jako zenska :-)... mela by to byt pro tebe vyzva a nesnazit se presouvat problemy na jine :-)

pokud se jedna o jednoduchy Moving Average EA tak byl tady ve vlakne linkovan cast ceskeho prekladu MQL kurzu od CodesGuru, kde zaverem vsech lekci bylo vytvoreni jednoducheho EA prave na jejich prekrizeni, takze doporucuji se na neho kouknout at vis vubec co testujes a pak rovnez navstivit stranky forex-tsd.com fora, kde se tohle EA rozvijelo do nekolika modifikaci

btw. sam jsem na tomhle prikladu zacinal sve pokusy z MQL a dodnes si hraju a malinkatyma upgradama toho systemku a popravde receno, z dlouhodobeho pohledu je to muj zatim nevysnosnejsi system, ktery jsem kdy zkousel, v jednoduchosti je sila :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tawo.

[bold]!!! Odlehčeně !!! [/bold]

Já jen chtěl tu strastiplnou cestu objevování ulehčit i jiným.
Když jsem tu nenašel návod, chtěl jsem naplnit myšlenku pomáhat sobě a druhým.

Prostě tu spostu drobností (bez kterých to jako celek nemaká) dát dohromady, aby to bylo na jednom místě a kdokoliv to bude chtít použít, vezme to jako celek jako studijní materiál.

Těch "druhých" co to nevědí jsou tu stovky !!!

Zaslouženě jsem dostal po čumáku, jsem líný a neschopný studovat, brečím jako ženská ...

S největší pravděpodobností se zaregistruji pod jiným jménem, a budu "jen pozorovat".
Co já si ušetřím nervů a času.

[bold]!!! Odlehčeně !!! [/bold]


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexmani...

Děkuji za informace můj EA samozřejmě nečeká na uzavření svíčky takže tam je evidentní problém checht.
Taky jsem teď zkoušel BT s jinou hodnotou než 1M a nefunguje skusím postupy které tady jsou jako třeba smazat obsah adresáře s historií atd.... ale moc tomu nevěřím.

Pokud v MT4 bude BT který pojede na tickových datech tak to bude super on ten problém nemožnost testovat v nedokončené svíčce je dost pitomý rozkmit uvnitř svíčky může udělat neskutečnou paseku teď nad tím přemýšlím a vidím problém velice jasně pokud jedu na svíčku která se za minutu přehoupne přes můj SL jako první a teprve potom přes TP tak BT vlastně netuší která hodnota v dané svíčce nastala jako první jestli SL nebo TP...

Pokud nebude BackTesting udělaný po jednotlivých ticích tak je to v dupce a BT bude vhodný jen na obchodování ve větších rozmezích SL...TP dejme tomu od 25 pipsů což je při mém stavu konta $3000 na nic takovou stopku si nastavit je sebevražda konta.

Třeba tady EUR/USD 14:30 28.7.2006 1 minuta 28 pips... BT pokud máš nastaveno v EA jiný SL..TP než >30 pips ti to vyhodnotí blbě.

A to radši neuvažuju co udělá BT s takovým GAPEM.....hhh no sranda metoda jak neotestovat nic je zkusit BT minimálně si užijete překvápko.


Jinak ten návod který je o pár příspěvků výše je dobrý .... ujistil mne že vše dělám dobře ...díky šedý vlku checht ..volfe.

Pokud něco píšu špatně ihned mě opravte chybu přiznám.

Forexení zdar......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to testeři:

možná následující data pomohou začínajícím testerům. Pokud na Strategy Testeru navolíte simulaci svíčky tak se na základě minutových dat začnou generovat tickové data (pouze pro účely testu). Vypadá to následovně:

Minutová svíčka 12:38 se rozloží takhle:
Time= 12:37:59; Ask= 1.2353; Bid= 1.2351
--- zacatek
Time= 12:38:00; Ask= 1.2352; Bid= 1.2350
Time= 12:38:15; Ask= 1.2356; Bid= 1.2354
Time= 12:38:25; Ask= 1.2351; Bid= 1.2349
Time= 12:38:35; Ask= 1.2350; Bid= 1.2348
Time= 12:38:40; Ask= 1.2349; Bid= 1.2347
Time= 12:38:50; Ask= 1.2348; Bid= 1.2346
Time= 12:38:59; Ask= 1.2356; Bid= 1.2354
--- konec
Time= 12:39:00; Ask= 1.2355; Bid= 1.2353

Vždy tam bude tick v čase 00 (open) a v čase 59 (close)
Ještě jsem zjistil, že to rozložení pro danou minutu je vždy stejné. Tj. při dalším testu to bude opět stejně rozložené.

Možná to někomu pomůže. Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...