Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Bachmann, mam sice forexove mliko na brade, ale dovolim si souhlasit s DarkManem, bez zakladu angliny si asi neskrtnes, jasne ze kazdy z nas da prednost ceskemu textu, ale treba aktualni ekonomicke komentare a zpravy ti tu kazdy den asi nikdo prekladat nebude.
Mozna stejne dulezite je i umet najit si informaci kterou potrebuji, a ver, ze tady ta informace je. Je na teto strance:
www.financnik.cz/forum/read.php?13,8667,page=30

... a hadej kdo se na to tenkrat ptal? ;)

Jinak problematika backtestu je zajimava, ale to co potrebujes ty(tedy navod jak si pripravit data pro backtest) by se mozna spise hodilo do wiki tady na financniku.

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bachmann:
Tak se necerti chlape :) ja to myslel jenom v dobrym.... opravdu veskere informace o tom jak backtestovat jsou v tomto vlakne, kdybych to mel v nejakym dokumentu tak to tu vrazim ... no problem. Zkus si to projit, popripadne sepsat a jak navrhuje koblih dat do wiki pro dalsi MTckare a pokud ti neco nebude jasny poloz konretni dotaz.

Takze pokud jsem te nastval tak promin .. preji prijemny vikend

Mira ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMane, píšu tedy konkrétní dotaz

na této stránce
codebase.mql4.com/497
jsem si stáhnul
EMA_CROSS_2.mq4
předpokládám, že se jedná o systém, kterým lze testovat nákupy a prodeje při překřížení 2xEMA
soubor jsem nakopíroval do adresáře "experts" poklepáním otevřel , zkompiloval
Otevřel jsem MT4, Strategy tester, v roletce Extert Advisor našel EMA_CROSS_2
pár EUD/USD Timeframe 1H a spustil START
Graf i Report mám prázdný, na rozdíl od
codebase.mql4.com/497, kde je vidět výsledek testu

co je špatného, proč to nic neukazuje ?
(snad je to konkrétní dotaz :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmann:
to je konrektni dotaz jako hrom :)) co ti mam k tomu napsat :S nebudu ti to sepisovat protoze je to pro me ztrata casu v tomto vlakne to TOTIZ je. A je to cesky tak se ti precti. Viz napr koblihova opoved z patku ten ti to nasel ale pokud chces vetsi zdroj dat musis stahnout data napr z alpari a naimportovat ten postup tu taky je.
Pokud ti neco nebude podle techto postupu fungoat tak se ozvi s KONKRETNIM DOTAZEM.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

omlouvám se za nechápavost
data, která jsou už v MT se testovat nedají ?
kdyby to byla pravda, nefungoval by mi žádný EA
některý mi ale ukazuje výsledky, jiný ne ?

KONKRÉTNÍ DOTAZ
MOHU testovat data, která už jsou v MT ?

ANO - NE

(a tudíž nestahovat, neimportovat data, ta jsou předpokládám nutná pro testování delší časové řady)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano muzes, ale ten vzorek dat se znacne omezeny, pokud chces backtestovat tak preci msuis vedet jak ten backtester funguje proc se furt branis precist ce toto vlakno. Ptas se furt stale dokola na to co tu uz je napsany minimalne 2-3x.
Aby si se mohl spolehnout na vysledek testu nestaci jen zmacknout tlacitko a cekat musis si byt jist ze vse mas nastavene a pripravene pro spravny prubeh testovani. Pak trpeve muzes "zcasti" vysledku pak doporucuji jet system na demu napr tyden a porovnat vysledky backtesteru za tento tyden vs skutecne obchody.

BTW: jak dostat vic dat do MT bez importu dat najdes v tom prispevku od kobliha na teto strance uplne nahore ptal jsi se na tenkrat dokonce ty ;)

Hawk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1.
takže konečně mám Konkrétní odpověď
Backtest funguje i s daty v MT, je to však statisticky málo vypovídající řada

2.
slibuji, že dnes odpoledne si dám tu práci, překopíruji všech 59 stránek do Wordu, odmažu z veškerého textu vše, co nesouvisí s Backtestem a jsem zvědav, jeslti podle toho budu schopen sestavit začátečnický návod na smysluplné využití této funkce.

3.
stále mi nabízíte vlákno, kde jsem se už kdysi ptal
bylo tam toto :

A/ nechal jsem si vysvětlit pojem "kvalita modelace"
to mě teď nezajímá

B/ BigBull mi radil, jak dostat data do MT4

Pokud ale lze Backtestovat i data již obsažená v MT, taky mi to není k ničemu
(resp neřeší to můj současný dotaz)

Mimochodem i Volf jako Gold member se dvěma zlatými hvězdičkami se přiznal, že se dozvěděl něco, co nevěděl
(Datum: April 12, 2006 12:24PM)

Zkuste i Vy číst to, na co se ptám.


[bold] Neraďte mi už prosím, skutečně si to celé přečtu nejdříve zvnovu, abych náhodou nebyl za troubu [/bold]


A teď ještě akademickou poznámku.
Jsem "technický" typ obchodníka a o fundamenty se zajímám pouze okrajově, spíš mě láká technická analýza
Snad to není hřích, je to normální. Dovolil bych si potom tvrdit, že "fundamentalista" bez angličtiny jde asi skutečně stěží. Naopak "technický" obchodník jí potřebuje mnohem méně, troufám si tvrdit, že mnoho úspěšných ji nepotřebuje, mají prostě svůj "systém".

Pokud by skutečně angličtina byla tak důležitá (ne že by vůbec nebyla!), proč tedy vy "znalci" diskutujete tady, proč nediskutujete v anglických diskuzích ? (fuj to hnusná poznámka)

Raději teď nové příspěvky číst nebudu, až budu mít čas, pustím se to studia vlákna.



[bold]Běda Vám, jestli tam nenajdu všechny odpovědi, jak to rozchodit [/bold]
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmann
Ok nebudu ti uz nic psat kdyz o to nestojis, toto je posledni prispevek tobe.
Stejny pristup jako mas ty jsem tady na financniku jeste nevidel. Ja sam jsem zacatecnik ale nedela mi problem studovat pokud mi nekdo rekne ze informace kterou hledam je jiz nekde napsana tak si bud cele vlakno prectu (viz prvni dotazy na Hanse volf me odkazal na anglicke forum ohledne HANSE pres 3000 pripevku jsem prekladal nekolik tydnu) a nebo kdyz se mi nechce (to je casto :) ) pouziji vyhledavani. Prosedim na forexem vsechen svuj volny cas takze takovyto poznamky me maximalne akorat tak ......
A mimochodem v tom prispevku od BigBulla mas skoro cely postup popsany staci vlozit do vyhledavani "Period Converter" o kterem bigbull pise ze je potreba a urcite ti to najde prispevky ktere se tykaji prave toho jak rozchodit backtesting.

A s temi pripsevky do anglickych for to bylo opravdu nesmyslna poznamka. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1.
Dodatek, který jsem připojil za větu o angličtině : "Fuj to je hnusná poznámka" měl právě tuto větu odlehčit !

2.
Za poslední větou : "Běda Vám..." je smajlík (také pro nadsázku)

3.
To, že nechci radit jsem tam napsal proto, že si skutečně to vlákno chci důkladně prostudovat, a pak se teprve ptát.
Ne proto, že bych byl náfuka.

4. Já tu taky prosedím každou volnou chvilku.
Když čtu dotazy typu: "Co je to MA", nikdo neodpověděl způsobem : "Najdi si to tu, je to tu mnohokrát popsáno", ale dostal odpověď. A to považuji tento dotaz za mnohem primitivnější, než ten můj. Vůbec by mě neurazilo na něj odpovědět, kdyby to už někdo neudělal.

Na mou duši jsem člověk mírumilovný a spíš raději dávám než dostávám.
Nemám rád konflikty, škodí oběma stranám a k ničemu nejsou.

Jsem pro mír a smír.
[bold]
Budu studovat všech 59 stránek a pokud nenajdu odpověď na to, jak rozchodit Backtestování v MT, dovolil bych si požádat tebe i ostatní o odpovědi na otázky, abych to celé uceleně zpracoval v češtině na jednom místě a doufám, že tak pomohl mnoha čtenářům Finančníka.
[/bold]

Snad se ozve i někdo, koho by to mohlo zajímat, přeci nejsem sám.

Netroufám si odhadnout, kolik procent z několika tisíc členů Finančníka to umí, ale pokud jsou tu dotazy typu "Co je to MA", myslím, že nováčků je tu mnoho.
Já přestože Forexuji (nepravidelně) něco přes rok a problematika je mi známa, otázkou MT4 a hlavně s Backtestem úplný laik.

Kdybych kouřil, pozval bych tě na dýmku míru.
Kdybych pil, pozval bych tě na panáka.
Jestli tě to nazlobilo, je mi to líto, já z toho taky nemám hezký pocit, ale kazit náladu sobě ani tobě nechci.

Takže podávám ruku na usmířenou a až to dostuduji, dovolil bych si ozvat se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,

Jen tak odbočím , četl jsem tady že se WCCI nedá nahrát do MT4 , ale je to stejné u MT3 taky se nedá nahrát ?
Jinak můžu se zeptat co používáte jako filtr třeba u EURUSD ? Testuji vše na 15M ale jako filtr zatím používám jen CCI 14 , ale nějak jsem se v tom nenašel .
MT4 jsem nahrál nedávno takže v tom trochu plavu ,a o forexu vůbec nemluvě .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachman:
Tady je ma ruka na usmirenou ......

Prosim ostatni o kontrolu psal jsem to hodne narychlo bo mam rozdelanou jednu EA tak jsem pritom obcas myslel na neco jineho :)
Taky prosim nekoho kdo umi s wiki at to tam soupne priznavam ze se mi ted nechce studovat jak pridat neco do wiki bylo by skoda kdyby to skoncilo v propadlisti dejin ....


[bold] Jak rozchodit backtesting v MT[/bold]


1) Zavřít MT před zavřením pozavírej všechny grafy a smazat vše z adresáře MT4/History/adresar brokera
2) Potom stáhnout 1M data např z alpari www.alpari-idc.ru/ru/dc/databank
3) Otevřít MT - Tools – Option – Charts – Max bars in history = 99999999999999
4) V MT => Tools -> History center a do příslušného páru naimportovat data z alpari
5) V MT => File – Open Offline – vyber timeframe který jsi právě naimportoval
6) Otevře se ti graf přetáhni na něj z Script -> Period Converter a v inputs zvol periodu v minutách postupně až po nejvyšší timeframe které chceš testovat

Tzn. Pokud chces testovat systém na 1H přetáhneš poprvé period converter a dáš periodu 5, pak ho přetáhneš znovu a dáš periodu 15 pak zase znovu a dáš 30 a nakonec 60. Tím se ti vygeneruji všechny ostatní timeframe, nižší timeframe potřebuješ pro správné dopočítávání. POZN: před dalším přetažením period conv. Si zkontroluj že ten předešly doběhl to uvidíš dole v záložce expert se píše něco jako Total writen records …. Nebo nějak tak. Pak trpeve přetáhni period conv. Dřiv ne

Pak už jen stačí otevřít backtester a začít testovat, ovšem po každém novem importu nezapomeň zaškrnout recalculate ...já ho mam zaplý furt.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Renda:
Rad te vidim na forexu :)
Nevim proc by to neslo, pokud takovy indikator existuje tak to urcite jde. Ja se teda woodiem nezabyvam ale nasel prispevek od TEQA kde prilozil nekolik verzi wcci ale jestli to jsou ty spravne to fakt nevim spis bych to zkusil ve vlakne Woodie v Praze - Forex na strankach woodie clubu to neni?

ty indikatory jsou tu www.financnik.cz/forum/read.php?13,21606,page=22

Hodne uspechu na forexu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mrku na to co sem přihodil TEQA a dám vědět jak to frčí nebo nefrčí , víš co já se musel zeptat protože v tomto vlákně je 59 stránek a já jsem přelouskal od rána 19 stran a přitom jsem si hrál s MT4 . řeknu ti že nováčkům kteří přijdou na Finančník a chtějí začít obchodovat vůbec nezávidím, protože nebudou půl roku dělat nic jiného než že budou pročítat vlákna pěkně jedno za druhým . Já jsem forexu z počátku nevěnoval vůbec pozornost a takhle jsem dopadl , teď to doháním za cenu toho že sedím u kompu od rána do večera a hlavu mám jak meloun .

Jo jinak díky za link .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...