Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Tak jsem to všechno nahrál do MT4 a ono to funguje .

Akorát je to barevně trochu jiné než má woodi nevím která linka patří k periodě 6 a která k periodě 14 . Je tam CCI 50 , CCI 14 , CCI 6 , barevně jsou šedá , světle šedá , oranžová , Netuším který je ten CCI 50 myslím si že je to ta oranžová linka , ale nejsem si jistý . Tak pokud se to někomu zobrazuje stejně budu rád když poradí , možná TEQUA by věděl .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Renda:
Tezko rict zkus napsat primo do woodie vlakna tu na forexu tam ti snad pomuhou.

To Bachman
Proc laburujes udelej to jak jsem to napsal stahni 1M data a preved je preiod conveter postupne na vyssi timeframe. Pokud naimportujes jen daily data tak by jsi sice mel dostat nejake vysledky pokud ta ea funguje ale ty vysledky si muzes akorat tak narvat do spic :) bo tester nevi jak trh reagoval behem dne to se prave dozvi z tech mensich timeframe. Klasik by rekl proc delat veci jednoduse kdyz to jde slozite :)

Dnes to balim zdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re: herman

- to je obecný popis, který navíc neudává některé potřebné údaje
- pro kompatibilitu s Woodiem je třeba znát Woodieho recept (tradeři příliš nedbají na přesné dodržování
matematické formule, spíš je to často trochu "básnická licence")


Re: bachmann

- problém nesouvisí s nahráváním dat, Strategy Tester má fungovat i bez toho
- co ostatní EA - fungují ?
- pokud nefungují, doporučil bych přeinstalovat MT4
- pokud fungují, je poškozený soubor EMA_CROSS_2
- u mě EMA_CROSS_2 funguje (MT4 FXDD)


Re: Renda

- pokud se najede myší na čáru grafu indikátoru, po chvilce se ukáže okénko, ve kterém bude na třetím řádku
uveden některý z těchto údajů:

TrendCCI (perioda 50)
EntryCCI (perioda 14)
Turbo CCI (perioda 6)

- pokud se bavíme o TripleCCI_Woodies, pak Trend = šedá, Entry = sv.šedá, Turbo = oranžová

Stan


Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMane, Stanislaw konečně nahlas řekl to, na co už posté ptám.

Mě nefunguje testing jako takový, to že to testuji na malé řadě dat je druhý problém.
Já potřebuji (chci) rozchodit testing, a pak budu zdokonalovat jeho účinnost.

Tak tedy Stanislawe, já mám MT4 StategyBuilder ver 4.00 build 195
(neomezený,dřívější MT4 vypršel a na radu tady odtud jsem si stáhnul StrategyBuilder)

myslíš, že to vadí ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže už mi chodí Backtest.

Problém byl v nefunkčnosti MT4.

Když napsal Stanislaw, že jemu ten idndikáror chodí a historická data nepotřebuji,
stáhnul jsem si EA znovu a když stále nechodila, stáhnul jsem si "nový" MT4 z FXDD.

Teď kliknu a testuji.
Jako krok č.2 podle návodu Darkmana už běží test i na hist. datech

Pro ty, kteří chtějí Backtestovat nějaké EA systémy - nejdříve "rozchoďte" a vyzkoušejte funkci Strategy testeru.
Vypovídací hodnota takového testu je velmi malá, pokud vůbec nějaká.

Až když vám bude toto fungovat, zajímejte se o historická data, aby měl výsledek nějakou statistickou hodnotu.

U mě byl problém v nedorozumnění s Darkmanem - já pořád tvrdil, že mi to nejde "jako celek" (testování)
On mě "nutil" do správného nakrmení hist. daty.

Důležité je, že byla objevena příčina a chodí to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmann:
Jsem rad ze jsi konecne uspokojen :) pokud ti priste nebude EA davat zadna vysledky klikni v testeru po dokonceni testovani na Open chart otevre se ti graf na kterym probihal testing placi se na nej ty same EMA a tam kde se to krizi by jsi mel videt sipku pro vstup.... tak poznas ze ta EA dava / nedava spravne signaly.

BTW: bud to bylo tou EA ale pochybuju ze by jsi primo na mql4.com stahl nefunkcni verzi a nebo jsi mel zaskrnute optimize v testeru to pak neukazuje zadne vysledky, to se mi taky parkrat stalo :) nejlepsi je kdyz mas jeste navolene jake promene chces optimalizovat pak to bezi ukrutne dlouho a dostane uplne jiny vysledek nez chces :)


Tak si to testovani uzivej
Mira


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re: bachmann, všichni

Trošku mi vrtalo hlavou, že by z ničeho nic nefungoval MT4 - to by se mohlo stát, ale spíš by nefungoval jako celek, než jedna jeho část. Takže si myslím, že příčina byla tato:

- pokud je zdrojový soubor (tedy ten s příponou *.mql) umístěn v adresáři experts a přeložený (zkompilovaný) soubor tam není, dělá to přesně to, co popsal bachmann (tedy nedělá to nic), přestože v roletce Strategy Testeru je název EA zobrazen

- to se může stát , pokud se spouští Metaeditor samostatně. Pak ukládá na adresu, ze které byl spuštěn, dokud to není změněno příkazem File>Save as>Název adresáře

- takže poučení: vyplatí se zkontrolovat, kam Metaeditor ukládá přeložené (zkompilované) soubory - předejde se tím podobným překvapením

Stan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:
koukam ze taky obchodujes i na data, a na ktery ? Podle ceho vybiras na jaky data budes obchodovat ?

Ja zatim jedu jen na data kde se ocekava velky pohyb jako GDP, NF, FED, ISM, Retail Sales apod.., nastaveni 10pips od aktual, stopka 10, BE20, TS 30, TP120 a zatim vydelava... Na realu asi mesic. Ted zrovna rucne backtestuju podrobne tyto vyznamna data za 1/2 roku zpet a zatim to vypada ze je hodne ztratovych pozic, proto ztratu zmensuji kratkou stopkou a dokonce i objednavky 10pips od aktual se zatim zdaji byti lepsi. Ale je pravda ze je hodne +20 az 30pips a ty me konci na 0, ale zase je pak vic tech nad 100pips.........

Jak dlouho to obchodujes a z ceho cerpas kalendar ? Treba toho 27.7. jsi psal 6 obchodu, ale ja mel jen jeden ve 14 30....
Sopta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sopta:
obchoduji pouze US, CAN a GB data, která mají v kalendáři forexfactory alespoň oranžovou barvu. Potřebuji, aby po zprávách nastal pohyb alespoň 10-15 pips, abych nezkončil ve ztrátě. Rozhodně dávat při zprávách TP 120 je velmi optimistické. Většina zpráv, které za něco stojí má pohyb kolem 40-50 pips, takže já dávám TP 30. Akorát na NFP dávám 50 a jak jsem koukal v pátek, budu asi dávat i na GDP. Mě u zpráv zajímá jen počáteční špice, zbytek už je víceméně loterie. Ale pokud jsou zprávy i pohyb po nich jednoznačné, dá se naskočit i čtvrt hodiny po nich do trendu, který se po nich vytvoří.
Testovat zprávy na minutových historických datech není relevantní, protože většina důležitého se odehrává v první minutě, kdy cena lítá nahoru dolu a nebo taky může jít jen jedním směrem, jak to ale bylo se z minutové svíce nedozvíš, protože máš jen hodnoty OHLC. Takže zprávy se dají testovat jen na demu - forward testing.
Zprávy obchoduji po celou dobu, co jsem na forexu, ale teprve před měsícem jsem si na ně udělal EA. Využívám toho, že MT4 reaguje daleko rychleji než já na případné změny nálad trhu a má jasné instrukce, které já sám nejsem schopen při zprávách dodržovat. To mi také umožňuje obchodovat více párů najednou. Proto taky těch 6 obchodů byly vlastně dvě zprávy, ve 14:30 a v 16:00, všechno na třech párech.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chapu, a nepremyslel jsi o stopce jen 10, jak by Ti to vychazelo, tedy jestli obchodujes data u Interbank tak to chapu :-), ale stejne, v jakym pomeru Ti vychazi ztrata, zisk a 0 ? Ja jedu u FXDD a gumu jsem zatim nepostrehl. Prece jen jedu data ve vetsim objemu..... a mam i treba 5-10 ztrat za sebou a pak to kompenzuju zase vetsim ziskem, vetsinou mi zavira TS na 40 az 100 pipsech, nechavam do dalsich dat nebo do konce druheho dne. Mam i hodne 0 a ziskove treba jen 3-4 za mesic.
Jaky mas teda vysledky ?
a jeste k tve poznamce backtestu, tak to co je nejasne zapisuji jako ztratu a stejne mi zatim vychazi prumerne 200-300 pips mesicne s malým rizikem........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sopta:
ano, také jsem dříve obchodoval podobně, spoléhal jsem na velké pohyby. Ale není žádnou novinkou, že trhy se mění a dnes už obchoduje zprávy takové množství skalperů, že pak po vyhlášení nastávají velké pohyby tam a zpět a nikdo v počátku neví, kterým směrem se cena vydá. Já z počátečního pohybu ukrojím maximum co jde s maximální pravděpodobností, že zůstanu v zisku. Když pak 5 minut po zprávách zjistím, že zprávy jsou jednoznačné a je tu potenciál pro další pohyb, používám určité formace na grafu pro další vstup, který už se dá držet déle. To je podle mě maximalizace zisku, který mohu při zprávách utržit.
Zatím nemohu posoudit statisticky jaké parametry EA má, protože jej neustále dolaďuji a zpočátku jsem tam měl i nějaké chyby. Přesto jsem od 7.7. pobral cca 250 pips, což mi dává naději, že měsíčně by to mohlo sypat kolem 400. Ztráty nějaké jsou, ale minimální (jednotky pips) profit factor je přes 4.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...