Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Veronika22:

Cca 3/4 roku s ostrým účtem, předtím asi 1/2 roku backtestu. Systém mám profitabilní - začínal jsem taky s Woodiem, teď mám upravenou variantu. Backtestové výsledky velmi dobré, papertrading taky, ale realita je mnohem,mnohem horší a to jenom díky psychice. Backtestovat data a najít si nějaký systém byla pro mě "hračka". Ostré obchodování je z největší míry dílem psychiky, potom MM a až na konec obch. systému. To nepochopíš, dokud neuděláš první live obchod a neproděláš první peníze... Bohužel zřejmě všichni začínáme od toho nejméně důležitého - hledání a zkoušení SW a obch. systému.

Laďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré ráno,

obchoduji WCCI a včerejší den mi opravdu nedá spát. Sice dopadl asi o 80 dolarů lépe, než se objeví v backtestu, přesto -300. O to by ani tak nešlo, ale psychicky mě úplně rozhodil. Je 4:40 a já vůbec nemůžu spát. Pořád na to myslím. Dokonce se mi zdálo o krásném ZLR, které mou ztrátu vyrovnalo. Nemám pro to kloudné vysvětlení, přesto bych byla ráda, kdyby jste mi napsali i vy ostatní, jak jste dopadli.

Děkuji
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co trhy v posledních pár dnech dělají je neskutečné, jen pár menších pohybů, které než WCCI rozpozná a vykreslí, pattern selže. Obchoduji YM a poslední 2 dny selhávalo téměř vše, navíc swingy jsou velmi malé a výstup na přitažený PT (místo klasického překročení linky 100) též selhává. Většinu dne je chop, úvodní větší pohyby ještě nestíhám, protože pracuji a u včerejšího večerního krásného down pohybu jsem již nebyl...
Je toto charakteristické pro období dovolených?
Jsem zvědal jak se se situací poperou finančníci ve své pravidelné analýze :)
mějte fain den
jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika
Nic si z toho nedělejte. Já jedu WCCI již víc jak rok a teprve teď se začínám pomalu dostávat do situace kdy začínám pomalu vydělávat, zatím stále papertranding. Zjistil jsem že nejvíce problémů je v mé hlavě. Dokázat vidět to co trhy skutečně ukazují a to co chci vidět je obrovský rozdíl. Navíc CCI je momentum indikártor. Osciluje kolem určitých cenových hladin stejně tak jak býci a medvědi bojují o směr trhu. Já jsem včera vlezl do YM po fundamentu ve 20:00. Vstoupil jsem asi ve ve 20:25 na 5TF jestě dřív než se vůbec vykreslilo ZLR. Při vstupu jsem měl CCI zcela ploché - tudíž žádný signál, ale díval jsem se zároveň i do cenového grafu a dle toho co jsem viděl tak trh byl celý den silně negativní. Býci se pokoušeli těžce poprat s hranicí 13200 a pod 13190 upustily trochu sil a pod 13 180 to vzdali. Pak byl sešup down. Šlo o to neztratit nervy a ustát boj o cenové hladiny 13190, 13180... To už je hodně o citu a vnímaní dění na trhu. Nedokáži to ale popsat.
Já osobně udělal na YM 435,- a to proto že jsem vystoupil na 13100 protože jsem očekával silnou bitvu na této hladině. Ve skutečnosti CCi stále ukazovalo silný down trend a já vystoupil proto, že jsem se bál o dosažený pofit. Vystoupil jsem dřív než jsem měl signál k exitu. Stále se mám hodně co učit.
Z toho plyne pouze jedno. Dejte tomu čas, řekněme rok, rok a půl než získáte cit pro WCCI a hlavně pracujte na své psychice, tam je vždy zakopaný pes. Woodie loni říkal něco čemu jsem nechtěl věřit. Teď tomu začínám dávat za pravdu a to že 85% úspěchu je v psychice tradera. Toť názor člověka s 30 letou praxí. Asi o tom něco ví -:).
Jsou výstupní signály kdy má člověk "jančit" a jsou výstupní signály kdy nesmí "jančit". Kdy a co na to musíte přijít sama.
Jinak si z toho nic nedělejte. Bude ještě spousta dalších příležitostí. Hlavně vytrvejte ve studiu.
Hezký den :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím si, že beru obchody podle svého OS a vůbec mě nezajímá potenciál pohybu. Včera jsem díky potenciálu pohybu vyloučila jediný obchod.

to Everest: Co se týká psychologie, toho jsem si plně vědoma, ale velmi s tím bojuji. Snažím se o různé meditace, cítím zlepšení, ale nijak zásadní. Zajímalo by mě, zda i praxe psychiku trochu "otupí".

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano otupí.
Až člověk "nakliká" dost obchodů a přestane uvažovat jako žebrák který se bojí o každý cent, který mu spadl do klobouku, a zároveň přestane brát trhy jako možnost si dokázat, že je dobrý či se tak může prezentovat jiným, tak pak začne obchodovat klidněji a uvolněneji. Sám pomalu procházím všemi těmito stádii. Vše má svůj čas a nelze nic uspěchat. Některé naše pohledy na život jsou v nás tak hluboko zakořeněny, že trvá dost dlouho než je změníme.
Nemá smysl tu opisovat to co tu už bylo nespočetně napsáno.
Jenom takový malý postřeh z mé praxe: až člověk potká sebe sama a dokáže si sám sebe vážit s pěnězma i bez nich, a takového jaký je, pak nalezne své místo a svou cestu ve všem.
Pro zajímavost Vám mohu doporučit jednu zajímavou knihu. Autor je Norbekov a kniha "Jak se zbavit brýlí". Je tam hodně o práci se svým podvědomím a svými zvyky. Zkuste se na ni podívat a možná Vás tam něco zaujme. Mě osobně hodně dala.
Přeji Vám hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych měla dotaz k těm zkušenějším, nevystupuju na profit Targetu ale čekám na konec trendu ( po Hooku sleduju price graf) a chci se zeptat : když se mi zdá v longu že nynější bar je asi poslední do longu tak jeslti by šlo že bych utáhla stop loss tak 30-40 dolarů pod nynější bar pro případ kdyby další bar byl hodně do shortu tak aby mě to vyhodilo ještě na únosné ceně.

jestli je to úplně jedno zda vystoupim příkazem brookrovi a nebo utáhnu stop loss a nechám se vyhodit? za posouvání stop lossu se pokud vím nic neplatí.

díky předem za odpověď :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...