Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Popravdě řečeno chtěla jsem si zkusit oba. U bracket traderu zůstanu. Zdá se mi jednodužší ovládání a v budoucnu snad využiji i nastavení více PT.Já také PT nepoužívám, ale v backtestu mi velmi zajímavě vychází při obchodování se dvěma kontrakty výstup u prvního na dvojnásobku SL, v mém případě u ER2 2.4 bodů.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli to někomu pomůže, tak já i v těchto chopových dnech bych se svým systémem vydělával (a docela dost), nebýt toho, že to tam nedokážu klepnout. Prostě na to hledím a nic... Dřív jsem to tam sem tam dával, ale teď prostě nemůžu. Už z toho začínám být trochu zoufalý, protože ten systém opravdu funguje. :S

P.S. Zase ale abych z toho nespal to ne. :-)

Laďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dotaz na uživatele AmirN 7.
Dnes mě ukazuje tato studie YC na 13166 na YM, přitom mám nastavení grafů od 15:30 do 22:00. Ve 22:00 mám clouse na 13086. Kde je prosím problém? Tentýž problém u ER2. Nejsem moc zběhlý v nastavování těchto studií a tak nevím jestli je zapotřebí ve studii AmirN7 někde nastavit nějaké časové pásmo, či něco jiného.
Díky za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Petr
Díky za pomoc. Nastavil jsem si to přesně dle mých hodin, které obchoduji. Ani jsem si pořádně za celou dobu nevšiml, že tam mám nastaven Londýnský čas. Nu stále je se co učit.
Mám ještě jednu prosbu, jestli mě můžeš poradit. V pravém panelu ve studii Amir jde nastavit písmo buď na velké, nebo na malé. Pokud to nastavím na velké, tak u trhu ER2 mě to už neukazuje hodnoty za desetinou čárkou u aktuálního baru (tyto hodnoty mě zajedou do pravé strany pod rámeček kolem grafu), pokud tam dám malá písmena, tak to jsou takové blechy, které se snadno přehlédnou. Jde nějakým způsobem změnit písmo na pravé straně panelu na velikost mezi malým a velkým? Nebo jde nějak tento panel posunout více v levo, aby byli dobře vidět všechny hodnoty.
Díky za pomoc.
Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěla bych se s vámi podělit o výsledky backtestu ER2 za tento měsíc, i když zde nemám započítaný poslední dnešní den.
Obchoduji Woodieho. Není zde brán v úvahu slippage a ani poplatky

celkový počet obchodů: 82
výsledek : +4410
+obchodů :54
-obchodů: 28
Obchody, ze kterých vystupuji na B/E jsou uvedeny v + obchodech, protože posouvám SL na B/E +1.

Hlavní důvod, proč tohle chci zveřejnit, je to, že posledních deset dnů vyšlo z mého pohledu katastrofálně, a to na 48 obchodech -730dolarů. Když vezmeme v úvahu slippage a poplatky, dělá to cca - 1200 dolarů. Přesto tento měsíc vyšel pěkně ziskový. Z toho opět vyplívá tisícekrát řečená pravda, že systém musí být neustále konzistentně obchodován. Při zpětném projíždění grafů mi sice valná většina připadá jako takový "hezčí chop", ale backtest se snažím dělat poněkud pesimističtější. Také bych ráda řekla, že i když tento měsíc vyšel opravdu pěkně, můj účet zdaleka nedosáhl takového navýšení. Pořád bojuji s psychikou.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohu se Vas vsech zeptat, proc tak kazdy bojuje s psychikou? Je to jen tim, ze ztracite penize a nebo i v necem jinem. Ja tomu nejak nemuzu prijit na kloub. Drtiva vetsina lidi na foru pokud napise, ze "bojuje" s psychikou, tak je to vetsinou proto, ze ztratila (ztraci) penize. Pokud si ale vezmu napr. Woodieho, ktereho trenuji a testuji kazdym dnem, tak pokud venujete patricny cas, tak musite i kdyby jste pouzili jen mechanicky ZLR vydelavat. Pokud teda nekdo ztrati napr $300 hned potom vydela $400 pro priklad .. proc bojovat s psychikou?
Muj "pribeh" je jiny nez Vas. Toto neni zadne vychloubani ... Ja uz velice dlouho ziji v USA a tady neni zadny problem odkladat $2000 mesicne na tradeovani o ktere kdyz prijdu tak me to ani tak mrzet nebude.
Chapu napr. ze v chechach si jen tak kazdy nemuze odkladat do "prasatka s napisem trading" $2000

Neucim se tradeovani abych ztracel penize. To v zadnem pripade. Samozrejme, ze i tech $2000 kdybych mesicne ztratil, zabolelo by to. Ptam se proto, abych byl pripraven na to cemu se tady rika "jsem psychycky zdrcen"


Dekuji.

Stan.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stan
Doporučuji Ti pokud již nemáš, tak si založit účet u brokera, spustit např.Sieru s WCCI a zkusit to několik týdnů s ostrými daty po sobě. Pak pochopíš. Jinak to osobně nedovedu popsat. Nebo možná trochu ano, ale nic nenahradí tuto vlastní zkušenost. Nu a jestli toto máš již za sebou a nedělá ti psychika problémy, tak děkuj bohu za to že máš klidné nervy pro tranding. Jsou i takovíto lidé -:).
Jak jsi také napsal odložit mesíčně 2000,- dolarů ve státech a v čechách pokud nejsi zrovna podnikatel není jen tak samo sebou -:). V podstatě jsi si odpověděl sám.
Hezký den
Pepa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Jsme tady, abychom si pomahali, tak ti zkusim pomoct:))
Mel jsem svyho casu uplne stejnej pocit a veskery informace na tema psychika mi pripadaly nejak mimo. Dokonce jsem ty lidi z fora povazoval za nemocny gamblery, kteri nad sebou nemaj zadnou kontrolu.
Jenomze realita a opravdovy zkusenosti te nakonec proste donuti se nad sebou zamyslet.

Abych ti tady zase neopakoval ty vsechny clanky, strucne ti podam osobni zkusenost, preber si to jak chces:
Zacal jsem minulej rok live s uctem 5k $. System otestovanej psychika v uplny pohode,.. odkladat 2-3k $ mesicne jenom na trading pro me taky neni problem (to kde zijes tady ma nejmin co k veci a na vychloubani zapomen, protoze to jak ti to jde v tvym soukromym zivote, je v tradingu ze vseho nejmin dulezity).
Prvni zamysleni prislo letos v unoru pri prvnim doplneni uctu. Druhy prislo v dubnu. Porad stejne profitabilni system, porad stejna hra, jenom tech penez na uctu nejak nepribejvalo.:))
Od ty doby (a cca 5x prectenyho Douglase, "Psychologie...od financniku a par jinejch knizek), se kazdej den znova a znova sam presvedcuju, ze trading je boj o preziti, boj se svou hlavou atd.
S pristupem "hra" jsi jenom jedna z mnoha ovci, ktery se nechaj znova a znova dojit tema, kteri si davno prestali myslet, ze jsou v pohode a nejlepsi na svete.
Zaroven je mi jasny, ze ti minimalne pulka z toho nic nerika, je to v pohode a normalni, pokud mas dostatek kapitalu a nezacnes se trepat po prvnim vymazanym uctu, urcite mi das jednou aspon castecne za pravdu.

Hlavu vzhuru a do boje:))
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel73: vystizne napsano, doufam,ze uz ten ucet porad nedotujes a cas + zkusenosti ti taky neco nadeluji :).
to Stan: Jinak je zde ve foru odkaz na video Larryho Williamse,ktery se vice jak hodinu snazi popsat zaklady tradingu a vseho kolem z vlastnich dlouholetych zkusenosti.. doporucuji podivat se na to. kdyz uz chlapik jako je on se podivuje nad lidmi,kterym ztrata penez nic nerika,tak si myslim,ze opravdu neco na tom bude. psychika a okolni vlivy pusobici na nas delaji hodne a pristupovat lhostejne ke ztrate penez neni myslim ten nejlepsi pristup,.
omlouvam se za OT.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za odpovedi. Jelikoz jsem teprve "zelenac" pockam si ze zalozenim uctu po tom co navstivim Woodieho kurz v listopadu.

Nepochopte me spatne. Me mrzi kazdy jeden spatne vydany dolar. Spis jen poukazuji na to, ze pokud se naucim velmi dobre Woodieho a budu dodrzovat MM, tak musi prijit taky "odmena". Tzn. ztratim $300 ale vim ze driv nebo pozdeji vydelam $300 + $100, tak nevim proc bych si mel mlzit moji mysl pri dennim tradeovani tim, ze jsem prave ztratil. 100x jiz bylo receno, ze vyhra prijde po malych ztratach. Chtel bych vedet presnou podstatu.

1.) ztratil jsem $300 coz je cca 6500 CZK = pro nekoho velky penize
2.) a nebo .. ztratil jsem $3 dolary a presto jsem nestastny.

Je to tedy hodnota penez se kterou si moje mysl hraje a nebo ztrata at uz je jakakoliv jako takova?

Mozna si ten ucet zalozim co nejdrive at tady nemluvim o necem o cem absolutne nemam paru. :)


Stan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...