Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to George2:
Opravdu zajímavé a podnětné ukázky, díky. S tím TCCI jsi mě hodně nahlodal a taky přidělal spoustu práce ;). Byl bys tak hodný a podělil se s náma začátečníkama taky alespoň v kostce s tvou výstupní strategií? Předpokládám, že to asi nebudou striktní výstupy na PT a SL. Mimochodem, jen tak ze zvědavosti, jak dlouho jedeš live a jak dlouho jsi se na to připravoval?
Díky za odpověď.
Martin H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To George2:

dobrá práce G.. Sám sjíždím playback každého dne na 3 min., RB0.9, a vol.1000 grafu. Nastavení RB jsem si našel časem sám. Vyhovuje mi. Hodnota RB0.9 je odpovídající mému SL. Graf je slušně vyhlazen a také těch SL mám méně než u preferovaného nastavení 1.5. U volume grafů jsem začal na vol.2000 a skončil na vol.1000. Tam se také pohyby patterny 5034 a 5014 vyskytují velmi často. Problém je, že některé dny jsou dobré v klasickém 3min grafu, jiné v RB a vol.1000. Především první čtvthodina. Po spíše horších výsledcích jsem se rozhodl zatím open vynechat.
Delší dobu se věnuji výstupům (vstupům) na základě tvaru a postavení TCCI. Je to docela zajímavé. Zvlášť pro ty, co se nebojí agresívnějšího vstupu. Doporučuji sledovat TCCI a vrcholy CCI. Dobré a přesné výstupy jsou nutností. Bojuji s předčasnými výstupy při stagnacích CCI. Je to věc psychiky. Z deníku (MFE) mi vyplývá, že můj optimální PT se pohybuje okolo 130. Ale výsledky jsou na backtestech lepší při výstupech dle WCCI. Po pár set obchodech v playbacku se ale přikláním k "mentálnímu" PT. Tedy tam, kde pohyb nemá dynamiku nebo se mi prostě něco nezdá, vystupuji. To je nejhorší. Zrovna tak, jako naučit se ukončit obchod v nízkém mínusu dřív, než skončím na SL. Ta chamtiivost!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Challenger: Osobne bych doporucil pro vystupy bez pouziti PT vysledovat bud nejakou serii exit signalu nebo alespon filtrovat momentum trhu napriklad dle prubehu CCI na nizsich grafech ci s nizsi periodou. I to TCCI se da tedy koneckoncu efektivne vyuzit pro vystupy, ale doporucuji hledat trosku komplexnejsi pristup, nez ktery pri praci s nim nabizi standardni podoba WCCI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Martinek,

problém výstupů na PT u této metody je právě tato metoda. Tak, jak ji obchodují její tvůrci a propagátoři dává při analýze MFE a rozboru prům. zisku velmi nízký optimální PT (u mně ca. 110 - 130). Tedy ve smyslu průměr. RRR. Jistě, občas se podaří homerun v podobě 300 - 500 USD. Na druhé straně generuje mnoho obchodních příležitostí. Takže tedy nezbývá, než zvolit druhou cestu a nízké RRR kompenzovat úspěšností a filtrací patternů. Osobně mám na playbacku úspěšnost v prům. 65% pokud obchoduji i divergence. Ty mi ale vylepšují RRR. Pokud jedu na jistotu a obchoduji trendové 5014, 5034 (v optimální podobě) a "pěkná" ZLR, pohybuje se má úspěšnost na 80%. V reálu očekávám další pokles. Plánuji obchodovat simulovaně, dokud nedosáhnu třech kontraktů při risku 2% a 5000 USD / 1 kontrakt. Pokud toho dosáhnu, pak teprve potom budu dělat další závěry. MFE, MSA, MM. Asi nemá cenu ladit metodu na datech z backtestu a playbacku a poté jít hned live. Já si to rozdělil na 4 kroky. Backtest, playback, simulace, live.

Co se týče použití nižších (vyšších) TF a sledování korelací a vývoje, to se samozřejmě dá. Ale naopak od MTF Stoch. nebo jiných indikátorů, kde sledujeme harmonii a polohu signálů, CCI vykresluje na různých TF různé paterny. Je to tedy náročnější. Místo jednoho problému budu mít dva nebo tři. Při kombinaci s jiným indikátorem, to už není WCCI. Cestu vidím spíše ve spoustě obchodů, statistice vstupů a výstupů a dostatečně pevných nervech dodržet závěry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Challenger: Filtrovanim pres nizsi TF nemyslim sledovani stejnych patternu, ale prave filtrovani obchodu dle momenta. CCI je momentum indikator a na nizsich TF muze davat lepsi prehled o aktualni situaci v trhu, nez jaky budete mit z vyssiho TF. Sam tuto metodu uspesne vyuzivam, ac aktualne uz ne s tradincim WCCI. I s WCCI v jeho zakladni podobe lze takovymto filtrovanim dosahnout stabilni uspesnosti kolem 80%.

Vyse dolaroveho profitu na obchod zavisi take na dalsich faktorech. Opet je mozne vse ladit na zaklade dalsich time-frame, alternativnich grafu, dalsich prubehu CCI a tedy sledovani momenta - v tomto pripade dlouhodobeho. Vse je nutne poskladat do sebe a vysledek muze dat velmi zajimave vysledky.

Sam jsem s WCCI zazil dve situace - pri jednom nastaveni jsem mel optimalni PT 90 USD. Pri pridani nekolika malo filtru v podobe dalsiho prubehu CCI na jinem TF a sledovani vyvoje trhu uz jsem mel optimalni PT pres 400 USD pri zachovani stejneho PT (80 USD).

Neni to tedy ani tak otazka WCCI jako spis jeho uchopeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martinek,

zní to zajímavě. Ale neumím si představit, že bych na nižším TF, než na kterém obchoduji mohl vyfiltrovat příležitosti, které by mi zvedli PT na 3 - 4x vyšší úroveň. Já sám občas nižší (tickové, 1min) grafy užívám, ale k doladění vstupu a výstupu obchodu, který hledám na vyšší TF. Na nižších TF a jde o mnoho příležitostí s malým profitem. Skutečně vyjímečný obchod bych logicky hledal spíše na vyšších TF. Nebráním se tomu, co jste psal, ale uvítal bych, kdyby jste se jako zkušený mohl blíže o své metodě rozepsat. především o (jak jste psal) o několika málo filtrech na nižším TF. I když nepůjde čistě o Woddieho CCI. WCCI není pouze mechanická záležitost a kdo ji tak chápe nemá příliš šanci (můj názor). Příkladem budiž situace nad (pod) hranicí +/-100. Mechanicky ochodovat opětovné protnutí při návratu shora (zdola), jako pravidlo by mě přivedlo brzy do problémů. Proto uvítám jakýkoliv filtr, názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Challenger: Na vyssich TF muzete videt globalni situaci v trhu, tj. je-li napriklad dostatek prostoru mezi aktualni hodnotou a nejakou silnou S/R urovni apod. Na nizsich TF ale naopak muzete filtrovat aktualni momentum. Tj. kdyz na hlavnim grafu vidite, ze se rysuje prilezitost, budete na nizsim TF ladit optimalni cas vstupu a nasledne pripadne vystupu, nebudete-li vystupovat na fixnim PT. Rozhodne tedy nerikam, abyste obchodoval ciste na nizsich TF, ktere samozrejme nabizeji x falesnych signalu a logicky uz ze sve podstaty PT spise snizuji umerne aplikovanemu TF. Dulezita je - v tomto pripade - spoluprace vice TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...