Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Zdravim, tu je preklad, snazil jsem se o co nejvic doslovny ale zaroven aby to davalo smysl, snad to postaci:

„Ahoj, dlouho jsem ted CCI nepouzival, ale opet ho začinám pouzivat. Nicktrader ma spoustu zkusenosti s CCI, takze bych osobne pouzil vse co říká. Nemohu si vzpomenout kdo to byl, ale on sledoval delku CCI po tom co se otocilo a jestliže delka CCi nebyla delsi nez predesla delka pak cekal na další jestli bude delsi nez predesla. Doufam ze to dava smysl. Vite, CCI je momentum indikátor a jestliže ZLR nemá aspon tak vysoke momentum jako předchozí navrátivší se CCI usecka potom se momentum ještě dostatecne nezmenilo aby pokracovalo v trendu.“

Dle meho nazoru hovori o „vecku“ které tvoří ZLR a jestliže prava usecka vecka není delsi nez leva část vecka tak potom sleduje další usecku a jestli tato není delsi nez predesla (tedy nyní uz prava část vecka) pak toto zlr asi nepovazuje za dost silne, tot muj nazor na tento clanek.
Omlouvam se za cestinu, pisu to ve wordu a nekde me to opravuje nekde ne.

Vsem preji mnoho uspechu!!!!
Marian

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to George2,

dobrá práce. Tvůj příspěvek mě donutil se podívat na MAE analýzu z mého OD. Testuji každý den na nízký TF (vol.1000, 1 min.), TF 3min. a RB0.9. Předchozí příspěvky mě zase uvrtali do paertradingu bez CT patternů a r. diver. Je to tak, obchodovat ZLR, 5014, 5034 a Famir je pohoda proti obchodování divergencí. I mě MAE an. na nízkém TF ukazuje jako nejvýhodnější SL 40 - 50. Navíc na nízkém TF je PT=100 ideální a bez nervů.
Jaký výstup užíváš, v případě, že PT není dosažen? Čekáš natvrdo na SL, nebo končíš na nějakém jiném definovaném výstupu? Co v případě více kontraktů? Vzhledem k PT=100 končíš asi současně, ne?
Poslední uvedený den NQ 18.1 je na druhou stranu velmi ukázněný downtrend. Docela by mě zajímal tvůj výsledek a vstupy na řekněme 15.6.07, TF=1min. Nasekal jsem od 15:30 do 18:00 16! obchodů. Po odečtení komisí zisk 221 USD. Počet ziskových 8, poč. ztrátových 8. Když jsem se na to podíval v klidu, 2x jsem vstoupil do 5014 a CCI50 bylo mezi 0 a 50 - tedy chop jako bejk. Další 3! špatné vstupy byly na close dlouhé svíce. Jeden obchod na dlouhé svíci by vyšel. Takže pokud bych odfiltroval těhle pět obchodů, byl by výsledek 367 USD a "pouhých" 11 obchodů (4x SL). Průměr. zisk 90 a průměr. ztráta 53 USD. A to už by v tomhle dni pro kočku šlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
prosím o radu nějakého zkušeného woodistu.
Je jasně daný uptrend (tf3min) - vstoupím long na platném ZLR (TCCI nižší než CCI14, CCI50 okolo +90 ve správném směru) - přesto CCI14 i CCI50 ihned na dalším baru výrazně hookne proti mé pozici, TCCI protne zhora ZL - SL je nedotčen [bold] [/bold](i když jen těsně) - čekáte v takovou chvíli na další bar nebo okamžitě vystupujete? Díky za odpověď a pokud je otázka hloupá, tak odpusťte začátečníkovi. ;)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, na tuto otázku opravdu získáte odopověď jen poctivým vlastním backtestem. Neexistuje "správná odpověď".

Když jsem testoval podobné výstupy, tak mi nejlépe vycházelo počkat např. na protnutí nulové linky, případně protnutí 100 linky pokud už bylo CCI nad. Ale skutečně si vezměte pár měsíců dat a situaci si testujte - to je nezbytná příprava tradera. Získané statistiky vám hodně napoví jak se chovat v té či jiné situaci; jestli je lepší vystoupit hned, nebo třeba nechat trh klesnout až ke SL atd.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Challenger:

Pokud neni PT dosazen vetsinou jsem uz na BE pokud se ovsem trh neotoci hned po vstupu. Na BE posouvam pomerne rychle. U NQ 8 ticks a ER2 10 ticks.Neposouvam na BE+1 ale jen na BE. Patterny co obchoduju svoji povahou by meli dosahnou PT pomerne rychle cca 3-4 svicky. Pokud se tak nestane neco neni v poradku. Pokud se trh otoci hned po vstupu necham vystup na SL.
Vystup u vice kontraktu je stejny jednoduse na PT. Zatim nedokazu ridit vystup. Kdyz jsem to zkousel zacaly se mnou mavat emoce takze PT je jasna volba :) Vubec mi nevadi ze vezmu svych 20ticks na NQ a ER2 a trh si to jede dal.
Co se tyce nastaveni SL a PT tak vzdycky je davam podle close vstupni usecky. Takze pokud mam nejaky slip tak si nastavim SL i PT podle close vstupni usecky. Nekdy se stane ze mam SL o 1-2ticks vetsi nebo PT 1-2 ticks mensi ale vzdy musi hodnota odpovidat z hodnoty close vstupni usecky.
Na ER2 15.6. se podivam a dam vedet. Dlouhe svice je dulezite sledovat a radeji pockat na dalsi vstup. Co se tyce patternu 5014 nevstupuju pokud pri prekrizeni je hodnota CCI14 nad/pod +50/-50. Jinak ER2 obchoduju na volume1000.
Zitra vlozim dnesni obchody.Velmi zajimave. Upravil jsem SL na 12ticks a vystup nechal na 20ticks.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to George,

dík za odpověď. Máš jednoduchý a psychicky nenáročný systém. Já posouvám na BE na 130ti. Pokud jde trh proti mě nečekám na SL. Prostě jdu ven (když to tedy stihnu). Máš přednastavený SL, který po vstupu upravíš? Nebo ho naklikáš až po vstupu? Já mám na ER2 nastaven SL100 (nyní také 120) a snižuji ho, když mi to předposlední a poslední svíce dovolí. Jestli používáš vol.1000 pak asi vstupuješ na open další svíčky ne? Za vstupní považuješ tu před samotným vstupem, ne? Nebo se snažíš trefit close? Co se výstupu týče, PT si stanovuji u ZLR, po vstupu. u divergencí vystupuji na základě signálu. Někdy vyměknu a vystoupím z důvodu stagnace CCI (času). Pokud se trh rozjede, mohu vždycky naskočit. Co je doma, to se počítá. Ta podmínka CCI14 na 5014 je rozumná. Podobně vidím i 5034. Tam spíš sleduji v jakém úhlu a v jakém rozptylu 14 a 50 překračují ZL (nemám je pod sebou). Kolikrát se 50ka jen tak převalí a nic. Teď to filtruji postavením LSMA, EMA34 a svící.
Jedeš live? Dnes byl na ER2 opravdu zajímavý den. Do půl sedmé jsem měl přes 1600 na kontrakt. Na TF 3min, včetně diver., ale bohužel pouze simulovaně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Arosa,

Jasně. 5034 je silný impuls. A takový graf či CCI na TF10 - 15min. skutečně velký pohyb většinou potvrdí. Když je to naopak , je to jako č.... proti větru. MTF CCI mi dává více jistoty. Sleduji na něm klasické patterny a hlavně odrazy či proražení ZL. Když se sejdou zalomení, proražení TL na obou TF, bývá to dobrá příležitost. A nemusí to být na stejném patternu, či na stejných úrovních CCI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den...chcel by som sa opytat.....ci neviete niekdo ako riesi vstupy woodie na range bar grafoch.u neho na fore som to nenasiel..pri time frame to je 20sekund pre close.....kedy je dobry pri RB vstupovat...aby sa pohyb bar pred close neotocil. a este jeden dotaz ked backtestujem v sierre a mam zapate zobrazovat len od 15:00 do 22:00..tak na zaciatku po predchadzajucom dni sa mi spravi gap...ako nasledok chybajucich hodin od 22:00 do 15:00..a tento gap sa odrazi nielen na cenovom grafe ale aj na wcci studii.....cci ciara spravi extrem...moja otazka je nasledovna....keby som mal zapate zobrazovanie 24hodin dene...tak v dany cas napriklad 15:01 by tam ten gap nebol....a taktiez predpokladam ze hodnota cci by bola ina.......ak mam pravdu..potom kolko trva do kym sa vyrovna jeho hodnota...respektive po akej dobe...bude mat taku istu hodnotu ako keby som mal zobrazovane 24hodin dene...snad som to vysvetlil co sa pytam dost zrozumitelne..dakujem za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to petto,

jak to řeší Woodie nevím, ale recept na to, jak vstoupit těsně před close na RB asi nikde nedostanete. Pokud zaregistrujete silný pohyb, může se to podařit, ale svíčka klidně může zůstat viset na zbylém 0.1 RB a pak se otočit do protisměru. Někde tady vpředu jsem popisoval, jak si nastavit, aby jste viděl kolik z RB zbývá do vykreslení celé hodnoty. Ale je to jen orientace. Já vstupuji na open další svíce. K tomu gapu asi tolik. Záleží, co máte za data. Tedy jak je soubor mnd nebo scid poslepovaný. Zkuste nastavit v Chart settings - Start time na 00:00:00 a End time na 23:59:59 nebo tak nějak. Pokud vám nějaký kus dat chybí, tak se to na svících zobrazí jako gap a na WCCI nějakým extrémem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...