Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nokia? Mezikvartální pokles zisku NOK -370,32%; k tomu takový výhled, že "Forward P/E" 28,23... Je fakt, že tam může být slušná dividenda, ale to se taky může velmi rychle změnit k horšímu. Máte nějaké informace o tom, že se Nokii chystá převzít Microsoft, nebo si to prostě jen myslíte (myslíš, pokud nevadí tykání) na základě toho, že obě firmy spolupracovaly? Jistě, budování značky je pro podnikání důležité, ale samospasitelné taky není... Vezměte si hlavní konkurenty: Apple - dnes neskutečně "sexy" značka; no a Samsung (nebo třeba i LG) má zase ty mobily levnější... Osobně bych do NOK nešel ani náhodou, ale nechci dávat "knížecí rady"... :)

Jinak gratuluji k NYB :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypisování PUTek, vypisování PUTek na nižší ceně a tak dokola, dokud se nenechám přiřadit, což mi NEVADÍ je jedna z nejlepších strategií, co jsem v poslední době "jel" naživo. Odpadá tam totiž ten stres z přiřazení ;-) a jinak to je třeba prémium do kapsy + prémium do kapsy + ta nižší cena ;-) tohle je dobrá strategie. Ovšem nevím, jestli NOKIA, váhal bych (A to mám LUMII jako hlavní telefon).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
spíš než tip na obchod bych měl dotaz. Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno, proto doufám, že nevadí vložení příspěvku do této diskuze. (možná to nakonec pro někoho bude i tip k obchodu)

Velmi mě zaujala informace o vstupu Facebooku na akciové trhy. Jako člověk, který nemá naprosto žádné zkušenosti s akciemi bych se na Vás obrátil se svými myšlenkami:

- Facebook je největší sociální sít.
- Jedná se možná o nejlepší marketingový nástroj současnosti (hlavně díky přesně cílené reklamě na koncovou skupinu uživatelů).
- Chystá se implementace reklamy i do mobilních verzí prohlížeče -> z této reklamy budou plynout společnosti další příjmy.

U Facebooku vidím několik analogií s Googlem:
1. Je určitým fenoménem své doby. Google byl v době vstupu na trh také jedničkou ve vyhledávání.
2. Hlavním příjmy tvoří přesně cílená reklama. Což vydrželo až do současnosti i Googlu.
3. Aplikace se neustále vyvíjí a "polyká" další projekty, které si získaly mezi uživatele oblibu.

Právě tyto analogie a jistý vnitřní pocit mě vedou k tomu, že akcie Facebooku půjdu vzhůru a mohly by přinést slušný zisk.

IPO by se mělo uskutečnit 18.5.2012 při ceně 28-35 USD/akcie. Můj nápad spočívá v založení účtu u americké společnosti a nákupu akcií v hodnotě 200 000 Kč, s tím, že podle vývoje kurzu je do půl roku až roku prodat.

Mé dotazy jsou následující:
1. Je vůbec možné toto provést? Respektive zda-li se dá reálně během cca 7 dnů založit účet, převést peníze a začít obchodovat.
2. Jakou společnost byste mi doporučily?

Děkuji za reakce a jakékoliv poznámky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pro takovýto obchod nepotřebujete zahraničního brokera - stačí FIO (třeba ... nebo větší banka - uzavřou s Vámi bez problémů komisionářskou smlouvu a zajistí nákup). Pro jednorázový obchod Vám jejich poplatky příliž vadit nebudou.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlas, že např. FIO je OK, komisionářskou smlouvu Vám tam udělají do 20 minut :)

Jinak jestli můžu 2 poznámky:
- Ta upisovací cena Facebooku bude nepochybně stanovena s ohledem na všechny ty charakteristiky, které píšete. Vaše úvahy jsou jistě správné, nicméně "asi" nebudete sám, kdo takto uvažuje, že...
- Obecně platí, že v ceně jakékoli akcie je již obsažen výhled do budoucna, Facebook nebude výjimkou.

Mě osobně ten úpis akcií FB ponechává zcela chladným, ale tím Vás samozřejmě nechci odradit, naopak Vám přeji, abyste na tom vydělal co nejvíc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já moc spekulacím nerozumím a o facebooku také nic moc nevím, ale pokud bych se nad tím chtěl logicky zamyslet, tak můj názor je asi takový:

Facebook je v současnosti velký boom a právě to bude jeho nevýhodou. Vsadil bych celé potfolio na to, že se pokusí cenu akcií vyšroubovat co to půjde a jeho tržní hodnota bude od té skutečné hodně daleko. Navíc jsou pro mne tyto investice velmi neprůhledné, nevyzpytatelné a nedokáži si představit jak je spravedlivě ocenit. Na internetu se to také velmi mele a kdo si dokáže představit, kde budou technologické společnosti za pár let a co budou lidé potřebovat (chtít). Komunikace byla je a bude vždy pro život nepostradatelná, ale myslíte si že facebook je právě ten nápad, který tu bude alespoň desítky dalších let? Prostě si to nedokážu představit, ale dokážu si představit, že dokud svět nenajede na nějaké alternativní zdroje, ropa pofrčí dál. Dobře, cena bude stoupat s tím jak budou klesat její zdroje, ale hranici kdy už se vyplatí šáhnout po nějaké alternaci zavčasu poznáme. To je pro mě představitelné. Facebook ač ho používám neuspokokuje moje potřeby, nemusím ho mít, ale prostě chci a to je málo. Také si nedokážu představit jak ze sociální sítě, která slouží víceméně pro zábavu chtějí vyždímat pořádné peníze. Podle mého bude jeho růst silně závislý na počtu vrtošivých uživatelů a fanoušků a také nadržených akcionářů a jakákoliv monetizace celému projektu spíše uškodí. Za pár let ta euforie opadne a cena akcií půjde do háje. Na dividendy nebude a nějaká skutečná hodnota za touto firmou také nebude, neboť zde nebudou vytvářeny žádné materiální hodnoty. Sám jsem zvědav třeba na míru zadlužení, ale nevidím to dobře.

Mě tento cenný papír nechává také chladným. Těch dvěstě bych raději rozumně rozložil do více titulů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som kúpila NOKIA za 3,21 tak nepatrný pohyb sa tam pomali rysuje tak som zvedava.

Facebook by som nesla ani zadarmo, len zbieraju osobne udaje a obtazuju uzivatelov, klikni tu a tam a do prdele... nemyslim si ze je tam az taky velky priestor pre marketing ako tu bolo niekde porovnavane. Uzivatelia su skor znudeni. Z mojho skromneho pohladu.
ja osobne asi som zbabela ale FB,GOOG, APPL - urcite by som nesla, tak posledne dva tituly su uz nad hranicou mojho pristupu k riziku a FB? Tak nokia ma aspon ten hardware, FB kym zacne sa orientovat na nejaky segment na trhu to potrva, nemoze donekonecna produkovat len virtual .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic: doufám doufám (jedu long jednu z komponent DIA, a to PFE).

Jinak není to sice akcie, ale pokud by někdo měl chuť zaspekulovat si na zklidnění volatility, tak může jít short VXX nebo long XIV. Je po volbách ve Francii a v Řecku (byť krize je v Řecku i nadále, ale to není nic nového) a v USA pomalu končí taková ta ostrá fáze výsledkové sezóny, takže podle mě by se ta volatilita zklidnit mohla...

PS: Zase ten FB tak nezavrhujte, má fakt obrovský potenciál příjmů z reklamy... nebo z takových těch znuděných uživatelů, co hrajou třeba Farmville nebo jak se to jmenuje, a za reálné peníze si kupují třeba hnojivo na svoji virtuální zahrádku... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...