Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

Jasny, diky za uceleni.
Pokud jde o Corn, tak ted testuju s pevnym SL na kazdej obchod, nehlede na vyvoji - a to $100, zatim mi to papirove vychazi - trh jde mim smerem a nekolikrat mi nadelil cca $300.
Testuju to jen kratce (par tydnu) a zatim mam vysoukou pravdepodobnost, ale muj prvotni dotaz vychozel z toho, ze sem se obaval, aby pri ztratach $100 a zisku $300 dlouhodobe nedochazelo k prodelku, resp. pokud nemam vzhledm k memu systemu SL velky.
Trochu kalkulace:
1 uspesny obchod mi pokryje zhruba 2,5 neuspesnych
takze 2 uspesny pokrejou 5 neuspesnejch a neprodelam.
// je to jen obrazne, protoze nejedu na zisk presne $300, ale snazim se co to da s posouvanim SL
Papirove mi to slusne vydelava, pokud jde trh druhym smerem, tak se mi dari do nej vubec nevstoupit. To povazuju, jako papirove stesti a sem presvedcen, ze v realu by mi to tak nevychazelo.
Co si o tom myslite?
Jeste by me zajimalo, jakych konkretne zisku dociluje nekdo jiny.

Diky moc za kazdy clanek a odpoved.

Kelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kelda,

doporucuji udelat velky test na starych datech (treba s tim vasim systemem projet postupne roky 1995-2005 - nektere roky se vyvojem dost lisi) sice to da dost prace, ale overite si, zda ma cenu na vasem systemu pracovat, nebo ho radsi hned zahodit. Jake casove obdobi mate zatim otestovane?

Ohledne zisku by vas cil pro zacatek mel byt asi 10-50% rocne (a za rok takovych 15-30 obchodu) - ale toto je dost individuialni a mooooc zavisy na systemu (predevsim na tom, jak dlouhe v prumeru jednotlive obchody jsou).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatim sem testoval aktualni data podle: www.futuresource.com/charts/charts.jsp
a testuju to neco pres mesic.
Na starych datech se pokusim testovat v nejblizsi dobe.
Aby me ale neovlivnoval predem znamy tvar grafu.. Jaky zpusob testovani doporucujete? Lze si nekde nastavit abych videl pouze data k nejakemu dni treba pred nekolika lety a ne mladsi?

Diky Kelda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co sledují COT,

co říkáte na poslední týden v COTu?
Probíhalo tam dost velké nakupování i prodávání.

Zajímali by mě nějaké názory.

Já osobně pokud jsem se např. díval kolik mají Small Short pozic (2x víc než Velcí) a kam směřuje cena, tak si myslím, že jejich SLy musí začít likvidovat jejich pozice. Ovlivní to růst cen? Zastaví ho to?

Všem dobré obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zřejmě dnes někdo na začátku dne hodně prodával.

Řekl bych, že to je zajímavá situace.

Large podle posl.týdne v COTu se chovají jako kdyby čekali up trend.
Com jsou vyrovnaní i když posl.týden v COTu spíš svědčí o tom, že chtějí využít nárůstu ceny (a to tím, že dost prodávali)
Small jsou zřejmě v nervózní situaci, protože mají hodně Short (a jejich fin.možnosti jsou jistě omezené) a jestli to půjde ještě výš, budou likvidovat své pozice což vyvolá tlak na cenu směrem nahoru protože na ukončení pozic musí NAKUPOVAT.

Takže pokud Large budou setrvávat u svého up trendu - cena by měla jít nahoru.

Možná chtějí krátkodobě využít situace u Small. Třeba je chtějí vyšachovat ve svůj prospěch.

No, uvidíme.

Příští dny ukážou

dobré obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Alec:
V neděli 5.2.jsem dával ke kukuřici do kuřice tohle:

Ahoj,
bude to odvážné, ale skoro bych čekal na obrat do short.
Pokud se to opravdu otočí, budu uvažovat o nástup do realu.
Netroufám si odhadnout kdy.

PS: takže uvidíme, obvykle během týdne názor neměmím, buď to klapne, nebo ne.
V pondělí 6.2. to bylo sice short, ale průběh obchodování během dne mě nepřesvědčil, že bych měl nastoupit.

Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radusor:

V podstatě se jedná o to, že obchodníci, kterí obchodují větší objem jednotlivých komodit ( množství je pevně určeno), tak jsou povinni to hlásit. Data jsou potom zveřejněna a je v nich obsaženo skutečné chování skutečných obchodníků.... Podle toho se pak snaží někteří spekulanti ( to jsme my ) obchodovat.

prostuduj vlákno o COT - Commitment of Traders.

www.financnik.cz/forum/read.php?7,11127

Tady najdeš i odkazy na zdroje dat, kdo je kdo a jaký úkol v celém systému plní.

Greenhorn.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...