Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vlasťo,

jak říkám, prostě a jenom nechápeš můj způsob uvažování. Ale jinak, na psaní příspěvků nejsem nijak závislý, tak milerád vyhovím.

A opět jedna moje nepozornost, zmínka u greenhorna je o COT. Ale kdybys pozorně četl, jsi i tak v obraze.

A na úplně úplný závěr. Dnešní SnS po otevření opravuji na 98.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,
vím, že asi není moc vhodné se míchat do vašich akademických útoků a reakcí na vlastní ješitnost. Jsem začátečník, který obchoduje už druhým rokem naostro, ale jsem pořád začátečník. Nadchla mě možnost sledovat Vás pánové a dámy jakým způsobem přistupujete k tradu. Některé myšlenky jsou inovační, cítím, že v nich je něco nového a zkouším je testovat. Rozumím také tomu, že každý v trhu vidí něco jiného. Já vidím long a všichni ostatní jsou short. Ale asi to je normální. Rozumím také tomu, že každý má svůj přístup k analýze a aplikaci jejich výsledků.

Proč teda, když někdo sdělí svůj přístup a pohled na situaci na trhu je napadán a osočován? Proč ten kdo je napadán, nepokračuje v trpělivém vysvětlování toho, co chtěl sdělit. Místo toho ataky vrací a navíc je používaná zákeřná ironie. To je tak málo pevný v kramflecích, že nedokáže ustát diskuzi, jak chce ustát na trhu ?? Jsem z toho smutný. Vím, je to demokratická platforma (pod dohledem admina ;)), a když se mi to nelíbí, tak nemusím toto vlákno sledovat. To je pravda, jenže mě Corn zajímá a dělám ho, jiné vlákno tu není. Velmi si vážím vašich názorů a poznatků o tomto trhu , ale proboha, buďte konstruktivní a disciplinovaní. Možná tu chybí etický kodex diskutujícího tradera (námět pro admina).

Jak se může někdo zapojit do diskuze, když může mít obavy, že bude hned umlácen nesouhlasnými stanovisky? Promiň te mi to, že jsem se mezi vás poslal tento příspěvek.

Přeji Vám hezký den a úspěšné obchody
Ing. Ivan Slanina

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Johan:
Zdravím, tvuj příspěvek beru jako konstruktivní výtku a plně ji akceptuji... Já osobně nemám žádný problém přijmout i naprosto odlišný názor na osobní přístup či situaci na trhu, nicméně autor příspěvku "pokud plave proti proudu" a své myšlenky neustále píše v náznacích musí být připraven na konfrontaci... Pokud konfrontaci ustojí, pak získá můj veliký obdiv... v opačném případě spíše vyvolá nepochopení a někdy i škodolibý úšklebek...

Budu rád, za každý další příspěvěk, protože doufám, že máme všichni stejný úmysl či cíl....

Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivane,

Je pravda že jsem chtěl již definitivně tuto diskusi zabalit. Dáváš naději na nějaké rozptýlení. Ono sedět hodiny u PC není nijak zvlášť povznášející, a alespoň trocha rozptýlení plodnou diskusí je k dobru všech.
Pokud si přečteš moje příspěvky, tak jsem nikdy nepoužil osobní hodnocení svého oponenta v diskusi.

Již mnoho let vím, že diskusi je možné vést jen vršením argumentů, byť jsou nesouhlasné, nikoli reakcí jsi blbec. K tomu není třeba žádný kodex, ale prostá slušnost. A přiznám se, pokud se to stane, dám svoji nelibost najevo. A připusť, že ta ironie zase není až tak hloupá.

A jak nabádáš k trpělivému vysvětlování. Nejsem paní učitelka ve škole, která má svoje žáčky za úkol něco naučit. Jde o diskusi znylých lidí,kteří podporují svoje stanoviska argumenty, nikoli neznalostí, či nepochopením. Chci být taky ochytřen, jinak učím a to bych viděl vždy za úplatu.

Zkusme smazat minulost a očekávejme lepší příští.

Přiznám se že již v začátcích svého obchodování jsem nebyl příznivcem všeobjímajích indikátorů. Každý zde diskutovaný indikátor má jednu podstatnou a neodstranitelnou vadu. Je to vždy jen nějaká matematická projekce zobrazení minulosti do současnosti. Dával jsem vždy přednost dvěma oblastem. Pochopení podstaty fungování trhů, nebo spíš chování jednotlivých hráčů a jejich důsledků, a následně kde to chování hledat. Veškeré očekávání je ukryto přirozeně jen a jen v prvotních datech. Dostupné indikátory s těmi prvotními daty nepracují. A tady je ten zásadní rozdíl a následné nepochopení. To co ostatní vidí černě, já vidím bíle a naopak. Vznešeně se to mu říká paradigma. A kupodivu to již dlouho a poctivě funguje.

Na pondělek jsem dle dat a mého vyhodnocení indikoval GAP a přiřadil jsem mu svoji váhu vyjádřenou SnS95. Očekávání se naplnilo.
Na úterek jsem indikoval SnS70 na pokračování do strany a po otevření opravil SnS70 na SnS98.
Nastala přímo ukázka stranového pohybu.
Jistě může jít o náhody.
I pro dnešek mám svůj indikátor nastaven, ale zdráhám se jej již zveřejňovat.

Jsem touto představou vcelku přirozeně zatížen, ale na rozdíl od všeho ostatního pro mne dostupného, toto funguje. Dokonce je možné najít obdobné datové formace v jiných úrovních trhu, které se v důsledcích chovají naprosto obdobně.

Asi ti to bude nepochopitelné ale současná obdobná datová formace se již vyskytla v minulosti alespoň v kukuřici třikrát. A sdělím i termíny. A to kolem 19.7.2005, kolem 3.1.2006, kolem 20.6.2005.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim
píšete "chci být taky ochytřen, jinak učím a to bych viděl za úplatu"
Čím chcete za vaše ochytření platit vy? Zde ve fóru se neplatí penězi, jistě jste si všiml, že toto fórum je místem kde "tradeři pomáhají traderům", čímž se jistě nemyslí, že vás někdo bude vodit za ruku od profitu k profitu, ale zcela jistě se jaksi přirozeně počítá, že ačkoli máme každý jiné schopnosti co se vyjadřování týče a každý máme jiný temperament, nemělo by to být místo pro samoúčelnou exhibici, která vůbec ničemu neprospívá, není ani motivující. Je škoda, že svoje poznatky z tradingu nejste schopen shrnout do srozumitelného příspěvku, který by ostatním pomohl posunout se dál, tak jako se zde snaží mnoho účastníků fóra svým pohledem na trading pomoci zase vám. Všichni zde máme zodpovědnost za to, čím přispíváme do fóra, protože jinak to můžeme zabalit. Nejsme (asi nikdo) profesionální analytik, nikdo zde po vás nechce příspěvky na high professional bázi, jde o to, podělit se jak nejlépe dovedu o své osobní zkušenosti, ale to, co z nás může udělat profesionály, je právě ta zodpovědnost, se kterou k věci přistoupíme.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny diskutující...
ta poznámka o ironii od Ivana patřila mně Radime...
Ivanovi bych chtěl říct : mně naprosto nevadí odlišný názor, ať už správný nebo nesprávný...pro mě je to důvod k zamyšlení. Mně vadí vytváření falešných iluzí a podsouvání nepravdivých údajů. Abych po hodině studia dat zjistil , že si ze mě (nás) dotyčný dělá jen srandu , na to opravdu nemám čas a myslím , že nikdo, kdo denně chodí do trhu s opravdovými penězi ( nebo ten , kdo se na to chystá)...

Tvrzení, že lze předpovídat kam trh půjde zítra s přesností na 95% je lživé, falešné...
(něco jiného je, že někdo může mít 95% úspěšnost svých obchodů...ale to jsou dvě různé věci)
Toto je přesně iluze Svatého grálu, před kterým každý seriózní a zkušený obchodník nováčky varuje !!!

Poslední diskuze se tu týkala 150 000 pokrytých pozic zajišťovateli. Poté , když jsem po prohledání zdrojů
zjistil , že tato informace neodpovídá skutečnosti PROSIL jsem, aby autor sdělení řekl, co to je konkrétně za údaje,
odkud je vzal...
šlo o tyto údaje, které se měly týkat zajišťovatelů :
..."AlecU, to pokrytí je jen matematický odečet IO k jednomu dni a k druhému dni.
25.01.2006 914677
10.02.2006 1064505
Rozdíl OI 149828 "

Jaká byla odpověď se můžete podívat všichni... ukončení diskuze...

a další a další příspěvky, včetně toho, který rozebral Vlastas mě přivádějí k závěru, že se dotyčná osoba nesnaží o věcnou diskuzi , ale že se sem chodí předvádět.

Ať si každý říká co chce, ale měli bychom vůči sobě tady v té diskuzi ctít jednu zásadu : ODPOVĚDNOST

[ital] [/ital] :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přálelé diskutující,

vysvětlil jsem svoje stanovisku, možná vše nepochopil, AlLE nabíld ruku k tlusté čáře za minulostí a vybídl k diskusi.

Iveto, zkuste se zamyslet nad pojmy diskuse-ochytření a učení. A ještě si sama zhodnoťte svůj přínos k ochytření v této diskusi. A učiňte tak pro včechny diskutující a veřejně to zde uveďte a jmenovitě.

Vlasťo naposledy se vyjádřím k těm pozicím, vidím ,že jsou pro tebe jako červený hadr na býka. Je obtížné sledovat co a kdo se na co přesně ptál několik příspěvků v minulosti. A tady jsem přiznal svoji chybu kdy jsem časově i věcně neuvedl vše přesně. V tom údobí byly pro mne pokrývané a otevírané pozice téměř totožné z hlediska času i počtu. Tak ještě jednou, jsem to ale pěkný pablb.

Otevírané pozice v údobí řtrnícti dnů asi 150000.
Pokrývané pozice v údobí od 20.12.2005(-5dnůCOT) asi 180000.
Očekávám, že jsem nastartoval novou vlnu pochybnost, kdy čtrnáct dnů nejsou dva měsíce, a že jsem ochoten pro svoji pravdu počátat i data několik let stará. Ujišťuji tě, že ten termín má svůj význam, který časem i ty pochopíš.


radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...ne žádnou novou vlnu pochybností jsi u mě nenastartoval...( mimochodem diskutuješ s Lubošem ne s Vlasťou)...
...u mě už jsi všechny pochybnosti rozptýlil. Ty jsi pod vlivem nějakého "Démona" , který ti nedovoluje uvažovat racionálně. Takže já už tě svými příspěvky obtěžovat nebudu...piš si co chceš... Ani tě nebudu nabádat, aby sis založil vlastní vlákno, i když si myslím, že by to bylo nejlepší řešení... Přeju ti šťastný návrat...

...Iveto, vůči Vám to bylo dost neomalené vybídnutí, a proto bych Vám chtěl za sebe říct, čtu Vaše příspěvky i v jiných vláknech ...jsou věcné, stručné a mají hlavu a patu .... nemají chybu. (tu)

Zdravím všechny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime, přečetla jsem si všechny vaše příspěvky v tomto fóru a můj závěr je ten, že nejste pro mne partner do diskuse, ne po stránce odborné, všichni zúčastnění zde jsme začátečníci, ale po stránce komunikace. Vaše příspěvky jsou zmatené, nemáte snahu srozumitelným způsobem vysvětlit, co máte na mysli, pokud jste požádán o vysvětlení, o nepřesnostech ani nemluvě. Pravděpodobně nejsem ani já vhodným partnerem do diskuse pro vás a na tom bychom mohli skončit. Alespoň co se mne týká, nemíním dál ztrácet čas. Jen vás žádám o zodpovědnější náhled, ne kvůli mě, já ostatně nemusím číst, co číst nechci, ale z úcty k tomuto fóru, které si nezaslouží být zahlcováno výplody zmatené mysli.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny příznivce Corn,
Alec se ptal, jestli to vidím LONG. Můj příspěvek byl pouze příměr. Pokud bych měl zhodnotit Corn, tak asi takto: Pokud CH06 nezavře do 3 dnů pod 216, půjde do strany a nahoru (kritériem EMA 28 denní). Pokud zavře a půjde na PT1 208, pak PT2 203 (80% pravděpodobnost) a PT3 196 (30% pravděpodobnost). Nejsem vědma, hraju si s FIBO. Nemám problém s výstupy, ale se vstupy (úspěšnost 52%).

Spíš to vidím do strany a LONG :(, mám PUTku a jsem short.

Přeji hezký den a úspěšné obchody.
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...