Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím radusorE,

kukuřice a COT mne vždy nachytá, tak připojím názor.

Veškerá mně dostupná data ukazují, že se snad již schyluje k poklesu. ALE. Téměř veškeré komodity jsou zasaženy nebývalým zájmem ze strany fondů. V kukuřici se denně otvírá průměrně kolem 10000 tis. pozic. A to již čtrnáct dní. Dne 10.02.2006 to bylo 11956.
Odhaduji, že tímto nákupem na konec šichty, zastavily pokles. Nepůjde tomu poklesu ale čelit stále.
Dokud tato invaze neskončí, kukuřice snad půjde donekonečna do strany. Až skončí, to asi budou hody. Číhám na druhou vlnu z pozice ležícího střelce.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Radusore,
obrovská aktivita velkých spekulantů je zřejmě reakce na projev G.W.Bushe z 31.1. Program o nahrazení 75% ropy z dovozu alternativními palivy , to je ohromný impulz. Kukuřice (i soja) je jednou ze vstupních surovin. Takže jsme svědky , že fondy ohromně nakupují a short comm. jim ochotně prodávají svoji kukuřici, které je pořád na zásobách rekordní množství. Jestli je ta reakce adekvátní nebo ne, to ukáže další vývoj. Ale zpravidla davové šílenství vychýlí cenu víc než by odpovídalo situaci v reálném trhu a pak následuje korekce. (Přečti si články Tomáše ). Ale na jedno ti dám 100% odpověď, drobné korekce nebo krátkodobé otočky trendu z COTu nevyčteš, pokud nejsi čaroděj. To je kafe pro poziční obchodníky. COT se k tobě dostává s týdenním zpožděním !!! Tak to nepřeceňuj. Jedinná pravděpodobnost, která v trzích finguje, je že trh může jít zítra 50% nahoru a 50% dolů.
zdraví Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je docela zajímavé, že Small mají za posl.cca 2.5 roku stav čistých pozic stále SHORT (bez vyjímky).

I když např. začátkem roku 2004 byl trh okolo 320.

Proč si stále myslí, že trh půjde dolů?

Osobně si myslím, že se nyní jedná jen o korekci a že půjde dále nahoru. Typoval bych tak den, dva dolů a pak obrat (opravdu jen typoval).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím AecA,

Přijmi toto jako názor, nikoli pravdu, je to jen SPEKULACE na SPEKULACI.

Zajišťovatelé za posledních čtrnáct dní pokryli asi 150000 pozic. Nemohou, a asi ani nechtějí a ani není důvod jít proti sobě, fondy jim nahrály na smeč. Budou tu zátěž chtít upustit. Tudíž koupit na nižších cenách. To může mít za následek jen směr dolů. V minulosti to tak vždy bylo. To, že všechny indikátory zvěstují BUY je chyba těch indikátorů. Mají zpoždění dané jejich výpočetní konstrukcí. Za dva tři dny to s nimi bude OK. Přirozeně krátké pozvednutí trhu je možné. Pokud ale bylo 09.02.2006 vše prodáno opačnými zajišťovateli, tak ani to nenastane.

A krom jiného, pokud se podíváš na podrobnější satelitní snímky Ameriky , zjistíš, že všude kam oko dohlédne se povaluje kukuřice. (No nadsázka.)

K těm SMALL. Nic ti neřeknou, oni jsou opravdu malí a bez vlivu na cenu.

Ostatní zrniny vykazují obdobné charakteristiky.

A hlavně, nenechej se zviklat pitomejma řečma, klidně buď BUY.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Radima

Nechci rýpat, ale..

K indikátorům BUY - já je téměř nepoužívám (tedy ty všude předprogamované), takže o signálech Buy nevím.

Nechápu jak jsi došel k číslu "pokryli asi 150000 pozic". Prosím o vysvětlení.

K těm Small - ... jsou opravdu malí a bez vlivu na cenu. Tady bych si dovolil trvdit, že 262 tis.Short je docela dost. Rozhodně nezanedbatelné množství i když v rukou Small.

Jsem velice zvědav na vývoj. Každopádně ať to půjde nahoru nebo dolů určitě min jeden z nás bude muset revidovat svá stanoviska. Takže nakonec z toho stejně vytěžíme.

Tak dobré obchody všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alecu zdravím : za posledních čtrnáct dnů otevřeli comm 94343 pozic, z toho plných 93290 prodávající a jen tu tisícovnu nakupující. Pro mě je ta interpretace taková, že long comm (nakupující surovinu) jsou mimo, protože ve stávajícím růst vidí nepodloženou spekulaci fondů a proto se drží mimo, v očekávání, že cena spadne a oni nakoupí levněji. A short comm prodávají jako o život v očekávání , že cena spadne, a že teď prodají výhodněji... Kéž by měli pravdu !!! ( Mám v cornu dvě putky).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
vypadá to, že se očekáváme short - pokud jsem něco nepřehlédl, tak se shodujeme. Důvody jednotlivých aktérů se liší, ale to je OK, každý nahlíží na věc trochu jinak a potom je to i otázka interpretace.
Luboš už má své želízko v ohni. Ostatní vyčkávají v pozici ležících střelců, jak napsal Radim.
Mám takový návrh - jestli bysme tady na tom vlákně společně komentovali průběh obchodování tak, jako je to ve vlákně o intradenním obchodování. Příspěvky sem asi nebudou padat tak často, ale možná by to byl zajímavý pokus.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greemhorne,

Jsem rád, že jsi se nechal taky vyprovokovat. Komentování OK. ALE, jen pokud to budeme brát jak střet názorů, a ještě navíc, budeme diskutovat o tom co kdo napsal, ne co si kdo myslí, že napsal..

Tady mám na mysli poznámku AlecA.
Já napsal: To, že všechny indikátory zvěstují BUY je chyba těch indikátorů
Alec napsal: Nechci rýpat, ale.. K indikátorům BUY - já je téměř nepoužívám (tedy ty všude předprogamované), takže o signálech Buy nevím.
Nebylo napsáno, že je používáš, pouze, že jsou a co ukazují. A tohle není fér používat v diskusi. To je možné jen v politice k zostuzení protivníka.

AlecU, to pokrytí je jen matematický odečet IO k jednomu dni a k druhému dni.
25.01.2006 914677
10.02.2006 1064505
Rozdíl OI 149828
Snad je mi ono zaokrouhlení, možno prominout.

Tedy názor, jež mne vede k utvrzení, že nastane pokles.

Já osobně SMALL vylučuji ze hry o cenu, neboť na ni mají vliv jako na předloňský sníh. To je hromádka pro nás malé se značně roztříštěným zájmem a to nikdy není rozhodující síla.
Tedy nám zůstaly čtyři hromádky.
Spekulanti long, short. Zajišťovatelé long short.
Kdo je nejvíce ve hře.
Já osobně začnu u SPECl. Jistě chtějí nakoupené prodat na vyšších cenách. Jaké mají spojence a možnosti. Určitě nejsou spojenci SPECs a COMs. Spojenci tedy mohou být jen dva, a to COMl a jiní SPECl kterému svoje kontrakty přenechají na vyšších cenách. COMl moc velkou spojeneckou možnost nepřisuzuji. Přece jen jejich nákupní pozice je jinde. Je tedy otázka, zdali se najdou jiní SPECl. Je přirozeně další otázka, pokud budou zájemci o nakoupení na vyšších cenách. Jistě to COMs poktyjí, ale moc logiku v tom nevidím. Osobně této variantě přisuzuji SnS 5proc.

Pokud budeme pokračovat v podobných úvahách dál dojdeme jen k jednomu, ostatní mají zájem na poklesu. A já tomuto scénáři přisuzuji SnS zbytek, tedy 95. Osobně jsem dospěl k názoru, že pokud pokles nastane bude to GAP.

Poslední otázka je jistě proč fondy tolik nakoupily, když je to pro ně tak nevýhodné. Patrně to neberou jako krátkodobou spekulaci ale jako dlouhodobou investici. V průběhu jednoho dvou let se jim tato investice mnohokrát vrátí.

Jo a ty PUTky jsou už taky v čudeli, alespoň nízké COH06. Do rozumné ceny asi do expirace nedojdou. Máme na to tento a následný týden. Tak si alespoň držme palce.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,

snažim se nic nevymýšlet, jsou to obyčejná burzovní data.
Denně je stahuji a vyhodnocuji.
Jedno mé pozorování, beru veškerá data. Je tam i elektronické obchodování. Mnohokrát se s jinými informacemi nesejdu, ale je to v řádu desítek.

Nemá cenu spekulovat kolik toho přesně a dopravdy je, ale o tendenci. A ta je jednoznačná, je toho hodně.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime, já si právě myslím, že si vymýšlíš...
Jestliže hovoříš o OI zajišťovatelů, pak se jedná o údaje COTu.
Dvě data , která uvádíš se neshodují s daty, kdy COT publikoval svoje údaje.
Hodnoty , které uvádíš se neshodují ani s hodnotami nejbližších termínů. (Proto se tě Alec ptal!)
A že se dá z běžného denního OI vyčíst, kolik je podíl zajišťovatelů a kolik spekulantů , to je nesmysl.
Máš v tom úplnou bramboračku a podle toho vypadají i tvoje poslední příspěvky, promiň úpřimnost...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,
máš pravdu musím zpřesnit.

Ze začátku jsem mluvil o otvírání pozic. A těch je skutečně za to určité údobí které uvádím kolem 150000.

Pak jsem mluvil o zajišťovatelích a použil jsem termín čtrnáct dní. Ano tento termín byl jen orientační a v tom spatřuji svoji chybu.
Poslední dva terminy COT jež přibližně spadají do údobí čtrnácti dnů uvádějí číslo 90000.
Jde skutečně o součet dvou čísel, jež dají dohromady uvedené číslo.

Tak upřesňuji.
V [bold]mém[/bold] sledovaném údobí jež považuji pro sebe výhradně a jenom za podstatné, je těch pokrytých pozic zajišťovateli dost přes 150000.

Přijmi prosím ono vysvětlení, a považujme jej za konečné.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...