Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny přátele kukuřice, pokusil jsem se dneska udělat takový malý rozbor kukuřice za posledního čtvrt roku - z hlediska toho, kdy došlo k výraznějšímu obratu ve vývoji ceny a co mělo na tuto změnu vliv, nebo spíše jak by bylo možné takovou změnu indikovat. Pokud tedy budu postupovat připojeným obrázkem zleva doprava, tak: první vyznačená změna přišla po RSI divergenci, která byla ještě zvýrazněna DT, tím si vysvětluji ten únikový gap; druhá vyznačená změna proběhla opět po RSI divergenci, pokud jsem se ještě díval do svých záznamů COT, tak tam jsem si poznamenal 50/50 obrat trendu do Short třetí obrat byl 100% pod taktovkou COT - myslím, že jsem už omtom někde psal SOUČASNÁ SITUACE k 24.2.2005: Jedná se žlutě vyznačenou oblast vpravo nahoře. Nyní prosím i o trochu shovívavosti, jelikož se jedná především o moje spekulace - místy asi dost odvážné. Ještě musím podotknout, že zde vystupuji jako čekatel na výraznější obrat do short trendu. Jak je z grafu zřejmé, tak poslední 3 týdny jsou pod vlivem medvědí RSI divergence, na jejíž vyplnění čekám. Myslím si, že ty poslední týdny jsou jasně pod taktovkou Commercials. Proto asi i ta divergence - bude to zřejně následek prosazování jejich vůle v trhu. Pokud bych měl aktivity COMM nějak zhodnotit, tak podle mého názoru - klobouk dolů. Zřejmě dostali za úkol umístit na trh podstatnou část letošní nadúrody. Raději ke konkrétním číslům, z posledních čtyř COT hlášení: COMM otevřeli celkem 122 470 short pozic - tedy PRODALI neboli umístili na trh právě tolik kontraktů. Co se mi na tom jeví jako velmi pozoruhodné je to, že celou tuhle akci provést dokázali bez poklesu ceny, naopak za celé období došlo k mírnému nárůstu. Pokud se podíváme na Long pozice u COMM, tak za celé toto období mají nárůst pouze 1403 pozice. Pokud to tedy shrnu, tak z mého pohledu nemá činnost COMMERCIALS chybu. Svou činností (COT) vyvolají Long trend a v okamžiku, kdy tomu NON-COMMERCIALS uvěří a začnou nakupovat, tlačí COMM na trh poměrně velké množství kontraktů a to ještě za mírně stoupající ceny. Co Vy na to ? Greenhorn.

943

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Greenhorne Jardo, hodil jsi rukavici a nikdo ji z častějších kritických přispěvatelů nezvedl, tak se trochu nesměle pokusím. V zásadě s tvým názorem souhlasím, tudíž kritika nebude, budou jen polemické plky. Tebe udivilo, že onen masivní nákup COM se obešel bez růstu, dokonce s poklesem. Mne naopak udivil pravý opak.. Všeobecně je kukuřice nadbytek a jen fakt, že je cena na této úrovni, je mimo očekávání. A osobně si myslím, že ten pravý růst teprve nastane. Spekulanty není možné ignorovat. I když mají omezené možnosti mají neomezené prostředky. A to je fakt, který také hraje významnou roli. Tato úvaha navazuje na tvůj poslední odstavec. Je stále ještě ohromný trh s okamžitým dodáním, který z burzovní ceny převelice těží. Je mistrovské, že ač nadúroda, cena roste. RSI. Jsem všeobecně ne velkým příznivcem veškerých „těchto“ indikátorů. Ve své podstatě spočtou nějakou minulost a zobrazí ji k danému dni. RSI to dělá jen trochu lépe a v procentech. Jsem naopak příznivcem obecného matematického vysvětlení událostí. Fraktály jsou jedno u možných vhodnějších řešení. Toto jsou Elliottovy vlny a na rozdíl od veškerých indikátorů vcelku spolehlivě fungují. Uvítal jsem, že zde se na toto téma objevily články a ve své naivitě jsem věřil, že mají za cíl zchytření diskutujících. No jde o klasický „kasamač“. Toto uvádím pro Ivetku aby prozřela. Nejlépe slouží, kdo neví že slouží. Kdo slouží se zanícením, to je přímo požehnání. COT jsme vyčerpali, Elliot je možný vhodný nástupce. V příloze uvedu graf elliottových vln z prvotních dat pro kukuřici. radim

962

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne Jardo, Hodil jsi rukavici a nikdo ji z častějších kritických přispěvatelů nezvedl, tak se trochu nesměle pokusím. V zásadě s tvým názorem souhlasím, tudíž kritika nebude, budou jen polemické plky. Tebe udivilo, že onen masivní nákup COM se obešel bez růstu, dokonce s poklesem. Mne naopak udivil pravý opak.. Všeobecně je kukuřice nadbytek a jen fakt, že je cena na této úrovni, je mimo očekávání. A osobně si myslím, že ten pravý růst teprve nastane. Spekulanty není možné ignorovat. I když mají omezené možnosti mají neomezené prostředky. A to je fakt, který také hraje významnou roli. Tato úvaha navazuje na tvůj poslední odstavec. Je stále ještě ohromný trh s okamžitým dodáním, který z burzovní ceny převelice těží. Je mistrovské, že ač nadúroda, cena roste. RSI. Jsem všeobecně ne velkým příznivcem veškerých „těchto“ indikátorů. Ve své podstatě spočtou nějakou minulost a zobrazí ji k danému dni. RSI to dělá jen trochu lépe a v procentech. Jsem naopak příznivcem obecného matematického vysvětlení událostí. Fraktály jsou jedno u možných vhodnějších řešení. Toto jsou Elliottovy vlny a na rozdíl od veškerých indikátorů vcelku spolehlivě fungují. Uvítal jsem, že zde se na toto téma objevily články a ve své naivitě jsem věřil, že mají za cíl zchytření diskutujících. No jde o klasický „kasamač“. Toto uvádím pro Ivetku aby prozřela. Nejlépe slouží, kdo neví že slouží. Kdo slouží se zanícením, to je přímo požehnání. COT jsme vyčerpali, Elliot je možný vhodný nástupce. V příloze uvedu graf elliottových vln z prvotních dat pro kukuřici. radim

963

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Radime, já vám opět napůl rozumím a napůl nerozumím, což je škoda, protože jsem přesvědčena, že výchozí bod vašich úvah má velmi logické jádro, ale pak to zase tak zamotáte... no nic, nejsem tu sama, ostatní vám třeba rozumí lépe.
Jinak můj názor na indikátory je podobný, nicméně pochopila jsem, že ačkoli cíl je jeden, cest je více. Někomu slouží indikátory, někomu COT, někomu Elliot, někomu měsíc a co já vím, co ještě. Není v tom nějaká relativizace, prostě tak to je, koneckonců kdyby existoval nějaký zázračný a jediný způsob, jak vydělávat v komoditách, tak tu vlastně ani nemáme o čem mluvit...Ale jediné, co funguje, je najít si ten svůj způsob, vyzkoušet si ho a VĚŘIT mu.
Já se zatím snažím udělat si v tom trochu pořádek, konečně se pro něco rozhodnout a v tom se zdokonalit. Ne běhat od jednoho k druhému donekonečna. Ale na počátku se tomu přebíhání člověk nevyhne, protože jednoduše hledá způsob, který mu nejvíce sedí.
COT nebo Elliot... jsou si rovnocenní, záleží na každém, co si vybere a v čem nakonce získá potřebnou jistotu.
Pánové, na kursu "Elliotovy vlny" se setkáme. Nebo ne?

To Greenhorn: Jardo, je fajn, že jsi se v COTu našel, nemůžu ti odpovídajícím způsobem dělat parťáka do diskuse, protože o tom mnoho nevím, ale pokud ti příliš nevadí, že své příspěvky píšeš do hlubokého ticha, tak prosím pokračuj, je nás víc, co to ocení.

Přeji všem hezké dny, plné vytrvalosti, nadšení a dobrých obchodů. Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jardo,
já si tvůj příspěvek přečetl až dnes...
Můj názor je , že tvoje úvaha nemá chybu... ( Přesně píšeš to , co jsem vysvětloval na vlákně COT , že prodejci prodávají - vstupují do krátkých pozic , ale jejich zájem je , aby trh dále rostl, aby se mohli zajišťovat dál ještě za lepších podmínek...). Jen doplním k úvaze pro ostatní : Já si myslím, že Long spekulanti byli v únoru nažhaveni jednak projevem Bushe o alternativních zdrojích, jednak nejistotou na trhu s ropou a cukrem. Protože to co hýbe s cenou cornu nahoru je ethanol.
Zdá se , že obavy na trhu s ropou se malinko zklidňují (irán)
Bublina v cukru splaskává ( změna nastavení poměru benzín ethanol v PHM - Brazílie)
Takže by to mohlo vzít vítr z plachet i spekulantům v kukuřici. (Pokud se neobjeví nějaký nový fenomén, který nastartuje nové long šílenství - protože jak Radim správně podotýká - kukuřice je dostatek). Takže já si moc přeji, aby si fondy vybrali zisky a přesně v duchu tvého scénáře cena konečně sjela dolů. Mám tam jednu putku na 220.
;)
(tu)
Zdravím všechny Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivetko vítejte,

jsem rád, že se již "nepereme". Předně jsem uvedl, že pouze a jenom polemizuji. Nedoporučuji, nevyvracím, navrhuji možné náměty k diskusi.

Pro úplnost upřesním postupy jimiž se řídím. Jako první beru co mám každý den po ruce. To je VOL,OI, a ceny. Jednou za týden COT, který upřesňuje a rozděluje trh. Tomuto říkám prvotní data. Ve své podstatě nikdo "lepší" nemá. Z těchto dat provádíme různé matematické kousky. Grafy, indikátory a kdo ví co jiného. Pokud udělám klasický OHLC graf a do něho MA, RSI, atd. pouze matematicky a vcelku nelogicky sdělujeme, pokud to šlo deset dnů nahoru, MA roste. Jde to dolů a po čase se matematicky pokles zpožděně promítne i do MA. Nevím jak Vy Ivetko ale já to již vidím hned první den. K tomu netřeba MA. MA pouze vyhlazuje nerovnosti. Ale pokud to někdo užívá a vyhovuje mu to, je to nanejvýš dobré. Na druhou stranu namítám, co když je tu něco lepšího.

Jako jinak vhodnou opravdu matematicko statistickou možnost jak s těmi daty naložit jsou právě fraktály - Elliottovy vlny. Toto beru jako druhý krok, nikoli skok z jednoho na druhé. Elliottovy vlny mají jednu velkou nectnost, potřebují velkou fantazii a zkušenost. A tady se musím přiznat, že mi dost obého chybí. Robopol uvedl, že jsme vlastně v kukuřici o vlnu dál a jako prví vlnu uved onen zákmit zvaný dvojité dno. Trvá na tom, no souhlas, budoucnost nás milostivě rozsoudí. Zkusme požádat PetrO, který je jistě větší znalec o jeho názor. (ta trojka je tam jen k tomu, že jsme v té vlně, nikoli že jde o konec)

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začal pokles ceny s poklesem Vol i OI, tak uvidíme kam až to půjde.
Pokud bude i dál klesat OI mohl by to být trochu větší pokles.

Asi bude záležet jestli půjde pod 230 resp. 227.

Včera jsem papírově vstoupil Short u CK6 za 238.90. SL velmi blízko 240.50.
Očekávám min. 2-3 dny pokles, pak podle situace vydržet nebo uzavřít pozici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Příkaz jsem zadal do TNT po pondělních datech. Těsně pod CL pondělka.

Co mě k tomu vedlo? Udělal jsem velkou chybu, kterou si pro příště budu pamatovat a to, že jsem si neudělal podrobné poznámky okolností vstupu (zkušenost pro příště) a tak to dávám dohromady zpětně (rád bych tady citoval přesně svoje poznámky ale ty nemám :-( .)

- pondělní H se zastavilo na úrovni pátku.
- trh se nacházel na vrcholu linie trendu. Tedy jsem předpokládal, že půjde mojím směrem a budu mít výbornou pozici vstupu a nebo půjde proti mě a budu venku na hodně přitaženy SL.
- předchozí pohyby tomu nasvědčovali
- poslední tři dny stagnuje OI (doposud pořád rostl)

zhruba asi vše.

Jinak mám dva přístupy k vstupu a stále je testuji. Nevím jestli používat oba nebo se rozhodnout jen pro jeden.

1. vstoupit viz tento příklad výše. Tedy zachytit obrat v co nejlepší pozici a co nejdéle setrvávat. To přináší větší rizika chyby, ale větší výnosy.

2.počkat na potvrzení trendu (obratu) a vstupovat s větší jistotou. To přináší menší ztráty předčasným vyhozením, ale nižší výnosy.

A dále pozorně sleduji COT a denní VOL a OI (hlavně celkové).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak ještě dodám, že cca před měsícem jsem byl Long.

A protože jsem hrubě porušil svá vlastní pravidla vstupu, vstup byl nesmyslně vysoko, a ještě jsem se nechal vyplašit a výstup byl naopak brzo utržil jsem slušnou ztrátu.

Takže ta "psychologie obchodu" se mnou zamávala. (a to jsem jen u papíru, co by pak bylo v reálu ? :-( .)

Slibil jsem si, že každý další obchod si podrobně popíšu včetně svých subj.pocitů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

26.2. jsem se kukuřicí zabýval souhrnně 3 měsíce zpátky. Dneska uvedu, jak se na to poslední ( žlutě vyznačené období v příspěvku z 26.2.) dívám za dne na den. Nejedná se o žádnou velkou vědu. Jenom pro začátek zase uvedu svůj postoj k indikátorům všeobecně. Poté, co mě několikrát bolestně zklamaly a moje konto pokaždé zesláblo o pár stovek dolarů jsem je téměř zavrhnul. Nepoužívám žádný indikátor k tomu, aby mi něco signalizoval k nástupu do pozice. ( Teď píšu pouze o pozičním obchodování - v ID obchodování je to jinak, ale nejsem zatím ID obchodník, takže nemůžu soudit). Pouze divergence to přežily jakž takž bez úhony. Minule jsem se zmínil o divrgenci v rámci týdnů, pak dneska uvedu příklad v rámci obchodního dne. Už už to může vypadat, že se trh pohne naším vytouženým směrem a druhý den je všechno jinak.... V rámci denního pohybu trhy sleduji na 5 min. grafu se současně zapnutým RSI indikátorem. Jakmile vidím, že se trh pohybuje v divergenci beru to jako znamení toho, že obchodování není spontánní, že je pod vlivem nějakých snah Commercilas, kteří zrovna teď prosazují své cíle a na průběhu denního obchodování je to i vidět ( alespoň pro mne) právě tou divergencí - tím nesouladem, pnutím nebo jak bych to vyjádřil. No ale jsou také chvilky, kdy je třeba nechat "malé holky a kluky" taky trochu proběhnout, dát jim pocit, že si můžou trochu zaobchodovat, že teď už to půjde podle nich.... Asi to bude ten "kousek volnosti" mezi divergencemi, aby mohli nakoupit ( taky komu pořád prodávat, když byla loni taková nadúroda) - aby je bylo v časech budoucích o co obrat, až to půjde short. Pro ty, kdo nastoupili do long pozice podle COTu v období cca 23.1. je to naopak signál k potvrzení toho, že jejich zisky ještě nějaký čas teď už jen mírně, ale porostou. Greenhorn.

975

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Moja uvaha

25.01. bolo OI na minime, com- long a com-short boli vyvazeny, co moze signalizovaT ze trh v tomto okamziku nieje podhodnotený ani nadhodoteny, fondy-large boli presvedceni ze trh je a bude nadalej rast (fundamentalne spravy atd.). a tu to zacina com na zaklade tejto skutocnosti zacinaju posilnovat svoje pozicie com -short(predavaju) a fondy nakupuju lebo vidia velkeho byka a tym com-short posilnuju long trend. A bublina splaskava (fundamentalne spravy) a large zacinaju vahat ci sa neblizi obrat trhu- stale veria co je viditelne na ich long poziciach. Large su znami, ze neodhadnu vrchol a to je aj dosledok ze maju hodne long pozicii v bode obratu. Large vahaju a com-short to vedia, chcu podporit rast ale large vahaju. OI zacina klesat fondy zacinaju uzatvarat pozicie, takze com-short tam nemozu pumpovat tolko komodity cena by sa prudko odrazila smerom dole. a tu zacina niekde bod obratu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pro vyhodnocení COTu jsem si vyrobil tuhle jednoduchou tabulku a dívám se na to jen přes ta čísla. Jedná se změny u jednotlivých skupin oproti minulému týdnu, které si přepisuji tak, abych je měl přehledně pod sebou. Ono se mi potom na to dívá jako na graf, jemon to není interpretované(deformované hlavou někoho jiného). Zde pak pěkně vidím, jak Commercial mění své chování a jestli Spekulanti(NON) adekvátně reagují - čili, jestli už jim na ten špek skočili. Do jednotlivých kolonek připisuji P- že se jedná v podstatě o prodej a N-nákup. Pak je to ještě přehlednější. Volume a OI je nedílnou součástí hodnocení. Ještě se kouknu na kontraktní měsíce - kvůli FND, LTD. Tohle je v podstatě všechno, co k vyhodnocení podle COT. Čísla 1 až 9 v prvním sloupci jsou čísla jednotlivých týdnů v letošním roce, kdy COT vyšel. Úterý uzavřen, pátek-zveřejněn. Greenhorn.

998

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...