Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, přiznám se, že mi v těchto diskuzích hlavně chybí vyhodnocení, jak s těmi informacemi naložit... Jako ideální bych rád vidělt příspěvky typu... pro mně nyní bez vstupu / zvažuji dneska vstup long (hladina vstupu taková, SL stavím na ......., uvažuji výstup na ............) či analogicky pro short... Jinak je ta diskuse čistě akademická, bez cíle...:))... Takže pro mně je dle TA trh nachystán na short a v případě zajimávého open uvažuji dnes o short (vstup pod páteční low, SL 300 babek, PT hladina 208). Chci obchodovat CH6. Uvažuji i u putce v CK6 (zatím nejsem rozhodnuty, zda již není pozdě, protože ceny jsou docela vysoko)... Úspěšné obchody přeje vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidal bych takovou úvahu.

Mám osobně pocit, že většina z Vás očekává brzké otočení dolů.

Chtěl bych vnés trochu pochybností jestli to bude v brzké době (hlavně pro zamyšlení).
Osobně teď žádné závěry nedělám, ale spíš sleduji vývoj a snažím se ho co nejlépe pochopit.

Není možné (pokud vidíme velké nárůsty Open Int.), že např. komoditní fondy přesouvají svoje aktivity (peníze) někam jinam. Např. do Kukuřice. Situace u jiných komodit možná přestává být v tuto chvíli tolik zajímavá. Např. u Cukru ?
Co když sem budou fondy dále pumpovat peníze svojími nákupy a bude někdo kdo jim bude ochotně prodávat?

Samozřejmě se nabízí otázka je pro to nějaký pádný důvod? Nakupovat? To nevím, ale to neznamená, že to tak být nemusí.

Nechci tvdit, že to tak je. Jen se snažím se na to dívat ze všech stran.

Rád bych dokázal vidět signál teď, nebo za týden to musí otočit dolů. Možná, že Vy ho vidíte. Já se zatím jen učím.

Třeba mi pomůžete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, přiznám se, že jsem velmi na vážkách , zda poslat příkaz do trhu (chtěl jsem jet short z hladiny pod páteční low (219.4 stop). Trh otevřel poměrně nízko a šel během OR odvážně na jih... Vypadalo to, že má pěkně nášlapnuto, ale zastravil se na hladině, která v CK6 "psychologicky" vytvořila tuto hranici....:))... Poté se trh vydal na sever a došlo ke krásnému vyplnění OG... Já se rozhodl, že zustanu mimo trh...(trh je váhávy a může se to motat dlouho na jednom místě...) Takže dneska beze mne... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čauky Jardo, jasně....sleduji i březnové i květnové kontrakty... a pravou je, že i přesto, že volume je ještě pořád vyšší u březnového, OI už jasně kraluje v květnovém... Nicméně likvidita je pořád vemi slušná i březnovém... Ale již asi od zítra začnu aktivně sledovat hlavně májové kontrakty... Díky za upozornění Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
mě se zdá jako by tu kukuřici někdo podpíral, nebo co. Minulý týden jsem sledoval na 5ti minutovém grafu květnové kontrakty kukuřice a pšenice a zdálo se mi, že jdou úplně stejně, nebo spíš pšenice o pár minut napřed. Teď je obě sleduju ještě s RSI - kvůli divergenci. Pšenice běží pěkně ale u kukřice nejen že cena neklesá jako u pšenice, ale ještě je v hodně mírné RSI divergenci. Teď v 11:55 podle Chicaga času za to někdo vzal short... a zase se mi zdá, že pšenice o pár minut vpředu.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny diskutující,

přidám opět něco bramboračky. Předně vstup, SL, PT, toho se již neúčastním. Je to nikam vedoucí. Vstupy do pozice jsou již léty osvědčeny a stále se utvrzovat, že je to pravda, ničemu neprospívá. Takže já jen teoretické plky. Navíc jsem zjistil, že mé uvažování je v naprostém rozporu proti jiným, tak se již nebudu snažit vysvětlovat obsah úvah.

Včerejší SnS95 opět uspělo. Dnes mám SnS70 do strany.

ALE je úterý. Greenhorn v jednom svém předešlém příspěvku vyjádřil myšlenku, že se úterní nestandardní praktiky nestanou pravidlem. Chci tomu věřit. Pokud se ale dívám na úterní data, vidím v nich pravý opak.

Ještě jsem nezmínil jeden vydatný datový zdroj. OPCE. I zde čerpám vydatnou podporu svého SnS.
Opět bez zvláštní matematiky. Pouze +-/. Ani násobení nepoužívám.

Pokud se SnS70 potvrdí, lezu ze zákopu, v opačném případě prohlubuji zákop.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim:
Radime, moc tě prosím, jestli se chceš i nadále učastnit diskuse, nepiš prosím tak strašný příspěvky.... Jsou to nicneříkající plky, plné ničeho, nic neposkytující a hlavně zavádějící....


přidám opět něco bramboračky. Předně vstup, SL, PT, toho se již neúčastním. Je to nikam vedoucí. Vstupy do pozice jsou již léty osvědčeny a stále se utvrzovat, že je to pravda, ničemu neprospívá.

**** veliký nesouhlas...., co jsi tímto chtěl řící.....??****
-------------------------------------------------------------------------


Včerejší SnS95 opět uspělo. Dnes mám SnS70 do strany.

****tak, toto mně fakt pobavilo...:)). Co jsi tímto chtěl řící...?****

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALE je úterý. Greenhorn v jednom svém předešlém příspěvku vyjádřil myšlenku, že se úterní nestandardní praktiky nestanou pravidlem. Chci tomu věřit. Pokud se ale dívám na úterní data, vidím v nich pravý opak.

****co jsi tímto chtěl řící...?****
---------------------------------------------

Ještě jsem nezmínil jeden vydatný datový zdroj. OPCE. I zde čerpám vydatnou podporu svého SnS.
Opět bez zvláštní matematiky. Pouze +-/. Ani násobení nepoužívám.

****co jsi tímto chtěl řící...?****
--------------------------------------------

Přiznám se, že mi přijde, že neobchoduješ..., že to prostě neumíš..... Vlasťa

p.s. není to osobní útok na tebe, jen beru obchodování velmi vážně a každý zkušený obchodník je vítán... (neber to osobně, ale tebe k nim v žádném případě neřadím...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...