Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

rád bych si ujasnil pár věcí týkajících se marginů.
1.Jaké jsou zhruba marginy např. na kukuřici, obilí, oves atd.
2.Jakou částku s nimi můžu kontrolovat? (podle výpočtů z grafů uvedených v nápovědě jsem si vypočítal, že při záloze cca. 500 kontroluju kukuřici v hodnotě tak 10 000 dolarů, ale nejsem si jistý.)
3.Kde můžu najít tabulku aktuálních marginů?(Našel jsem něco na CBOT, ale moc tomu bohužel nerozumím. Jsou tam nějaké poměry a různé částky, tak se v tom docela ztrácím)
4. Jaké jsou rozdíly v marginech? Četl jsem něco o intradenním a overnight.. Liší se?

Pokud by si někdo mohl najít pár minut a odpověděl mi, byl bych mu opravdu vděčný a velmi by mi to pomohlo.

A ještě malý vzkaz autorům. Klobouk dolů pánové, máte vynikající stránky. Děkuji :)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

1) zalezi na brokerovi (viz nize)

2) margin skladate vzdy na kazdy kontrakt; hodnota kontraktu je specifikovana burzou; tj. viz stranky burzy

3) na strankach burz jsou pouze orientacni marginy; presne marginy uvadi kazdy broker dle sveho uvazeni - napr. marginy u InteractiveBrokers, pres nez tady rada lidi obchoduje, jsou uvedeny zde:
www.interactivebrokers.com/en/trading/marginRequirements/margin_amer.php?ib_entity=uk

4) ano; intradenni jsou vyrazne nizsi nez overnight (pro pozicni obchodovani)

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnohokrát děkuji za odpověď, tak rychle jsem ji opravdu neočekával. Rád bych se ale ještě dotázal na jednu věc. Jaký balík po složení tohoto marginu ovládám? Je to nějaká procentuální hodnota, jako třeba u akcií, nebo to můžu zjistit na nějakých stránkách? Popřípadě na jakých? Na ty stránky burzy jsem se díval, ale moc chytrý z toho nejsem a nevím, kde to najít. Pořád mi to vrtá hlavou a rád bych si na základě těchto vědomostí zkoušel svůj papertrading.

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Totálně dezorientovaný začátečník pátrá po akciích OKD .... Jsem z toho jelen ...kde ty akcie jsou? Kdo s nimi obchoduje?...i když odpověď může být banální jsem z toho jelen....je možné se zde k tomu vyjádřit?
OKD ? ... www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=800004962&sysinf.vypis.rozsah=upln
y&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=34ac99e
8a54c85793b9e48d848d45be5&sysinf.spis.@oddil=B&sysinf.spis.@vlozka=2900&sysinf.spis.@soud=Krajsk%
FDm%20soudem%20v%20Ostrav%EC&sysinf.platnost=23.11.2006
....New World Resources B.V.
1076 EE Amsterdam, Fred. Roeskestraat 123, Nizozemí
Zapsáno: 11.října 2006
Akcie:
12 500 ks kmenové akcie na jméno v listinné podobě ve jmenovité hodnotě 200 000,- Kč
Zapsáno: 31.května 2006
:S :S :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nevim kde jinde to mam dat tak tady, chtel bych se zeptat kdyz jsem zacatecnik, jakychsi knih a manualu sem precet, filmy zhledl, i naky ten seminar, ted sem na papertradingu, dosud sem si jeste nedostal k tradingem k bohatsvi kde sou dobre vysvetleny indikatory, a tak v tom papertradingu se rozhoduju hodne podle supportu a rezistenci, podivam se treba na 15min graf. a vidm ze pred 2 dny byli silna reziistance, a ted se to u ni zastavilo, tak dam prikaz sell, ale trapi me to ze to rozhodnuti je podle citu ke grafum a jen supportu a Rez. tak se ptam jesy se tak da obchodovat nebo se mam zamerit jeste na naky slozitejsi indikator?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mcwoj
nejlepsi indikator je cena a volume. ostatni jeou jiz derivaty. spporty a resistence spolu s DB,DT jsou silne indikatory. pridejte Pivoty a na tom se da jiz stavet. opravdu staci jen pozorovat price action. najdete si stockchart (myslim) a tam je vetsina indikatoru vysvetlena i s pouzitim. uvidite co vam sedne. za me muzu doporucit kouknete na RSI a prostudujte si jak obecne funguji moving average (je jich cela rada) a zkousejte a zkousejte. v ID obchodovani vychazeji i dobre divergence na RSI, MACD. mozna i stoch. ale to jsem netestoval.
hlavne se snazte pochopit cenove patterny a co vam cena rika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jedna otazka, ked si chcem testovat system na live datach a chcem to robit pomocou sierra.
Musim si kupit sierru ale to sa kupuje systemom ze mi pridelia nejake heslo a mam to na urcity cas wsak?
No a potom asi budem potrebovat live data do nej lebo sama o sebe asi nema, teda tak som to asi pochopil.
A tie budem mat prawdepodobne od brokera u ktoreho budem mat ucet zriadeny....takze....
staci zriadit ucet bez toho aby som hned obchodoval a budem dostawat data do sierry a mozem testovat?
Ak je to hlupa otaska proste to ignorujte....ale ak niekto odpovie uz teraz dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, je to jak píšete. Zřídit účet, koupit sierru a budete testovat. Pokud ale nebudete obchodovat, broker vám většinou ještě stáhne za poskytování dat nějakou částku (10-50$ v případě futures, forex brokeři tuším zdarma). Takže než dostanete nějaký slušný vzorek dat (několik měsíců), tak zaplatíte možná více, než byste musel.

Psal jste, že chcete testovat na live datech. Pokud chcete jen testovat (!), tak vlastně live data nepotřebujete, resp. vám stačí data zpožděná (10-20min). Ty jde čerpat např. přes prophet.net v charting programu Medved quote tracker (více ve Wiki a v diskuzi www.financnik.cz/forum/read.php?3,41309,page=1). Sieře se podobá a je zdarma.

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...